Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

M.V.P.

Γκετσέφσκι
2
1%
Ντρόμπνιακ
4
3%
Δεμερτζής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παπαδόπουλος
90
66%
Καλαϊτζίδης
1
1%
Μιλισάβλιεβιτς
11
8%
Χέλιγουελ
3
2%
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ταπούτος
7
5%
Γκρέγκορι
8
6%
Καυκής
2
1%
Μονρό
9
7%
 
Σύνολο ψήφων : 137

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Δευτ 15 Φεβ 2010, 11:08

Εκανε καλο παιχνιδι ο Μιλι και δεν το ειδα ρε γαμωτο.........Σιγουρα πολυ καλη νικη παντως....Ο Λαζος επισης πρεπει να εκανε το καλυτερο του ματς μεχρι στιγμης(πολυ καλα στατιστικα).....Σταθεροτητα και καλες εμφανισεις και στα εκτος εδρας χρειαζεται η ομαδα για να βγει στην πενταδα...... :pano:
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό thrix » Δευτ 15 Φεβ 2010, 11:50

Ο Μίλι έβαλε κρίσιμα 3ποντα αλλά όταν είχε το κουμάντο και στην περίοδο που μας πίεζαν ψηλά δεν τα κατάφερε και πάρα πολύ καλά στην οργάνωση. Έχασε 1 φορά την μπάλα και άλλη μία έδωσε πάσα σε αντίπαλο στο 1 μέτρο.
Γενικά αν δεν ήταν τα κρίσιμα καλάθια θα ήταν ψιλοαρνητικός. Τα καλάθια όμως τον κατατάσουν στους πρωταγωνιστές.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 15 Φεβ 2010, 11:54

ειπαμε ηταν καλος οχι φοβερος... ;) ;) σε σχεση ιδιως με την τραγικοτητα των τελευταιων αγωνων...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 15 Φεβ 2010, 12:16

Μια νίκη και κυρίως μία εμφάνιση που σε κάνουν να χαμογελάς :)
Δεν θα μπορούσα να διανοηθώ πριν το παιχνίδι πως υπήρχε περίπτωση να κερδίσουμε εύκολα το Μαρούσι.
Όλοι δικαιολογημένα στέκονται στον Παπαδόπουλο, αλλά υπάρχουν και άλλοι πρωταγωνιστές.
Ο Μονρό ήταν μυαλωμένος, με 16 πόντους, 7 ασίστ, οικονομία στις προσπάθειες, καλά ποσοστά στις βολές, εξαιρετικός συνολικά.
Ο Ταπούτος έχει εξελιχθεί σε πουλέν μου. Χτες, πολύ καλός σε ριμπάουντ και άμυνα.
Ο Ντρόμπνιακ θετικότατος, ο Μίλι πολύ καλός στην επίθεση, πάλι μπερδευόταν στην οργάνωση και σε ματς που θα πάνε πόντο πόντο και δεν θα του βγουν τα σουτ, φοβάμαι πως θα δούμε το ίδιο αποκαρδιωτικό έργο.
Κυριαρχήσαμε σε ριμπάουντ, τρέξαμε σε ανοιχτό γήπεδο βγάζοντας εντυπωσιακές φάσεις, αν δεν είχαμε και τόσα λάθη, θα είχαμε κάνει το τέλειο παιχνίδι.
Μετά τον λιγόψυχο (κοινώς χέστη) Τσιάρα, φρόνιμο θα ήταν να μας αποχαιετήσει και το καγκουρό και να επιδοθεί σε κάποιο σπορ που θα ταιριάζει και με την καταγωγή του, όπως το surfing.
Δεν νοείται να πληρώνουμε κάποιον που να καταλαμβάνει και μία από τις 6 θέσεις ξένων για να μπαίνει 2 λεπτά και να προσφέρει εξάποντο στον αντίπαλο.
Νομίζω και ο Καλλές θα ανταποκρινόταν σε αυτό τον ευτελή ρόλο.
Με την εξοικονόμηση χρημάτων από 2 συμβόλαια ίσως να μπορούσαμε να αποκτήσουμε ένα αθλητικό τεσσάρι που μας λείπει ή ένα ακόμη guard.
Με τα αστεία, το ΠΑΟΚ sports arena έχει μετατραπεί σε φρούριο.
Μόνο νίκες, πλην της ήττας με τον δαφνοστεφανωμένο πούστη.
Αυτό το στοιχείο μου δημιουργεί μία αμυδρή αίσθηση μεγάλης ομάδας ξανά...
Η μάχη για τις θέσεις 5-9 θα μαίνεται μέχρι τέλους.
Συνεχίζουμε με ενθουσιασμό και πάνω απ΄όλα ΜΑΖΙΚΗ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ στο πανέμορφο γήπεδό μας.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 15 Φεβ 2010, 12:44

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/o91O9Gy-Ros&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/o91O9Gy-Ros&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 15 Φεβ 2010, 13:21

kostasff έγραψε:δεν ξέρω αν έκανε κάτι χθες αλλά ο Μπαρτζώκας που ξέρω, είναι ένας πραγματικός κύριος και ένας σοβαρός προπονητής. Δεν καταφεύγει σε καραγκιοζιλίκια. ;)


συμφωνώ 100% (δεν ξέρω αν έκανε κάτι χτες)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 15 Φεβ 2010, 13:25

novito έγραψε:Ρε συ palok μας το παιζεις και μπασκετικος.... σε ειπα ματσακι ηταν το χθεσινο...


πραγματικά με τέτοιο Σ/Κ και μη μπασκετικό και αναρχικό και φασίστα να με πεις ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ. Μόνο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 15 Φεβ 2010, 13:29

Aureliano Buendia έγραψε:Μια νίκη και κυρίως μία εμφάνιση που σε κάνουν να χαμογελάς :)
Δεν θα μπορούσα να διανοηθώ πριν το παιχνίδι πως υπήρχε περίπτωση να κερδίσουμε εύκολα το Μαρούσι.
Όλοι δικαιολογημένα στέκονται στον Παπαδόπουλο, αλλά υπάρχουν και άλλοι πρωταγωνιστές.
Ο Μονρό ήταν μυαλωμένος, με 16 πόντους, 7 ασίστ, οικονομία στις προσπάθειες, καλά ποσοστά στις βολές, εξαιρετικός συνολικά.
Ο Ταπούτος έχει εξελιχθεί σε πουλέν μου. Χτες, πολύ καλός σε ριμπάουντ και άμυνα.
Ο Ντρόμπνιακ θετικότατος, ο Μίλι πολύ καλός στην επίθεση, πάλι μπερδευόταν στην οργάνωση και σε ματς που θα πάνε πόντο πόντο και δεν θα του βγουν τα σουτ, φοβάμαι πως θα δούμε το ίδιο αποκαρδιωτικό έργο.
Κυριαρχήσαμε σε ριμπάουντ, τρέξαμε σε ανοιχτό γήπεδο βγάζοντας εντυπωσιακές φάσεις, αν δεν είχαμε και τόσα λάθη, θα είχαμε κάνει το τέλειο παιχνίδι.
Μετά τον λιγόψυχο (κοινώς χέστη) Τσιάρα, φρόνιμο θα ήταν να μας αποχαιετήσει και το καγκουρό και να επιδοθεί σε κάποιο σπορ που θα ταιριάζει και με την καταγωγή του, όπως το surfing.
Δεν νοείται να πληρώνουμε κάποιον που να καταλαμβάνει και μία από τις 6 θέσεις ξένων για να μπαίνει 2 λεπτά και να προσφέρει εξάποντο στον αντίπαλο.
Νομίζω και ο Καλλές θα ανταποκρινόταν σε αυτό τον ευτελή ρόλο.
Με την εξοικονόμηση χρημάτων από 2 συμβόλαια ίσως να μπορούσαμε να αποκτήσουμε ένα αθλητικό τεσσάρι που μας λείπει ή ένα ακόμη guard.
Με τα αστεία, το ΠΑΟΚ sports arena έχει μετατραπεί σε φρούριο.
Μόνο νίκες, πλην της ήττας με τον δαφνοστεφανωμένο πούστη.
Αυτό το στοιχείο μου δημιουργεί μία αμυδρή αίσθηση μεγάλης ομάδας ξανά...
Η μάχη για τις θέσεις 5-9 θα μαίνεται μέχρι τέλους.
Συνεχίζουμε με ενθουσιασμό και πάνω απ΄όλα ΜΑΖΙΚΗ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ στο πανέμορφο γήπεδό μας.


+1 για την ανάλυση
και +7 rebounds ο κοντούλης monroe... :opaokara:

PS: όσες μαυρόγατες δεν είδαν το καλύτερο μας φετινό παιχνίδι (με τον ρούλη ήταν απλά εύκολο... :mrgreen: ) ας το ξανασκεφτούν για το τι θα κάνουν στο μέλλον... :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 15 Φεβ 2010, 13:36

Έχεις δίκιο για τα rebounds του Monroe ξέχασα να το γράψω, όπως και για ένα μεγαλοπρεπές φυστίκωμα στον Keys νομίζω. Για όλα αυτά λοιπόν, νομίζω πως είναι ο χθεσινός μας MVP.
ΑΣ ΧΤΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΜΟΡΦΟ!
ΟΛΟΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ - ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΜΑΣ ΓΗΠΕΔΟ!
ΛΥΣΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ.
:opaokara:
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Δευτ 15 Φεβ 2010, 13:47

Δυσκολα να παιξαμε καλυτερα απο οτι με Ρουλη :twisted: :twisted: :twisted:
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 15 Φεβ 2010, 14:05

Aureliano Buendia έγραψε:Έχεις δίκιο για τα rebounds του Monroe ξέχασα να το γράψω, όπως και για ένα μεγαλοπρεπές φυστίκωμα στον Keys νομίζω. Για όλα αυτά λοιπόν, νομίζω πως είναι ο χθεσινός μας MVP.
ΑΣ ΧΤΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΜΟΡΦΟ!
ΟΛΟΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ - ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΜΑΣ ΓΗΠΕΔΟ!
ΛΥΣΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ.
:opaokara:


και εγώ αυτόν ψήφισα αν και θα μπορούσα να ρίξω και την ψήφο μου στους σέρβους που κάνανε τη διαφορά (εννοοώ οτο στα υπόλοιπα ματς ήταν το απόλυτο μηδέν... :mrgreen: )

PS1: φυσικά λάζος εξαιρετικός, kenny καλός και ταπούτος σταθερός και αξιόπιστος όπως πάντα.
PS2: πώς ακριβώς μπορεί να χάσει κάποιος τέτοια Lay up σαν αυτά του καλαιτζίδη??? έχει αλλάξει κάτι στο μπάσκετ και το χω χάσει??? ...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ehemithos 199 » Δευτ 15 Φεβ 2010, 14:15

η εκπληκτικη φαση με την ταπαρα του ταπουτου στον πελεκανο, τα επιθετικα ριμπαουντ των μαρουσιωτων αλλα και τα απανωτα αστοχα σουτ κατω απο το καλαθι (ιδου η κοπωσις που λεγαμε) και η συνεχεια με το αλεϊ ουπ των μονρο και γκρεγκορυ, δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα τα εβδομαδιαια χαϊλαϊτς του ΝΒΑ...
οποιος το βρει ας το ποσταρει!
ΒΑΛΤΕ ΦΩΤΙΑ - ΚΑΨΤΕ ΚΑΛΑ!!!
Άβαταρ μέλους
ehemithos 199
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 20:42
Τοποθεσία: ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 15 Φεβ 2010, 14:31

να πω εκ των υστέρων οτι η αισιοδοξία μου οτι θα πάρουμε το παιχνίδι είχε ξεκινήσει διαβάζοντας δηλώσεις μετά το ματς με την Partizan των πελεκάνου-καιμακόγλου. ο πρώτος είπε οτι θέλει να γυρίσει στον γαύρο και ο δεύτερος οτι προτιμάει για το καλό του ελληνικού μπάσκετ να προκριθεί στην 8αδα της ευρωλίγκα ο βάζελος!!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 15 Φεβ 2010, 14:36

Άσε ρε που χες και αισιοδοξια... Εμεις γραφαμε για ματσακι και μας την ελεγες... :P :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Μαρούσι 84-73 MVP & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 15 Φεβ 2010, 14:43

Φίλε palok, όντως ο (αρχηγός :o )Καλαϊτζίδης κάνει το μπάσκετ να μοιάζει ένα αφάνταστα δύσκολο άθλημα.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης