Π.Α.Ο.Κ. - Πανελλήνιος 71-68 MVP και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

M.V.P.

Μονρό
22
40%
Καυκής
1
2%
Γκρέγκορι
1
2%
Ταπούτος
2
4%
Χέλιγουελ
2
4%
Μιλισάβλιεβιτς
1
2%
Καλαϊτζίδης
5
9%
Παπαδόπουλος
5
9%
Δεμερτζής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ντρόμπνιακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκετσέφσκι
16
29%
 
Σύνολο ψήφων : 55

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Boksic4 » Κυρ 31 Ιαν 2010, 02:13

να παρουμε εναν σπεσιαλιστα στις βολες :lol: :lol:

η ας ζητησουμε να βαραμε βολες απο το τριποντο.....

ρε θα τρελαθουμε πιο ευστοχοι στα τριποντα παρα στις βολες μονο στον ΠΑΟΚ αυτα :opaokara:
Boksic4
 
Δημοσιεύσεις: 547
Εγγραφή: Κυρ 06 Δεκ 2009, 18:37

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 31 Ιαν 2010, 02:59

Τεράστια ψυχή των παιδιών (πλην Μπράνκο)!
Τρομερή βοήθεια από τις κερκίδες στα κρίσιμα σημεία..
Εξαιρετική ενορχήστρωση από τον Σούλη..
Και μία νίκη ΚΑΙ ψυχολογίας ενόψει της δύσκολης συνέχειας..
Γ@μήστε τον αρη τον ξεκ@λιάρη!!!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 31 Ιαν 2010, 03:09

δεν πιστεύω πως κάνεις φάουλ στα 3''..αφήνεις το ματς να κυλήσει...κάνεις καλή άμυνα και πιέζεις στην πρώτη πάσα...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 31 Ιαν 2010, 03:19

Εχω ξεχάσει τις λεπτομέρειες..
Θυμάμαι όμως κάτι, που έλεγα σε ένα φιλαράκι στα 6μιση πριν το τέλος που είχαμε 1 φάουλ κι αυτοί είχαν 4 και λέω οκ, από την άλλη έχουμε βολές.. Στα 2λεπτο πάνω είμαστε εμείς με 6 φάουλ κι αυτοί ακόμη με 4!!!

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΚΟΡΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ



1 Παναθηναϊκός 27(14)
2 Ολυμπιακός 25(13)
3 Μαρούσι 24(13)
4 Πανελλήνιος 23(14)
5 Κολοσσός ΒΑΠ 21(14)
6 ΠΑΟΚ 21(14)
7 Πανιώνιος 21(14)
8 Περιστέρι 20(14)
9 Άρης 19(13)
10 Τρίκαλα 2000 18(14)
11 ΑΕΚ 18(14)
12 Ηλυσιακός 17(14)
13 Γ.Σ. Ολύμπια Λάρισας 17(14)
14 Ε.Κ. Καβάλας 17(13)

Aν εξαιρέσουμε το ερπετό και τον νιόνιο έχουμε από την 3η μέχρι τη 10 θέση, όλους τους αντιπάλους μας μέσα!!!!!!
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Είμαι πολύ αισιόδοξος σας λέεεεεεεεε
Κι ας χάνω βολές όπως φεύγουν οι οβίδες από αυτόματο!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 31 Ιαν 2010, 04:05

ΣΟΥΛΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ:

«Ευχαριστώ τον κόσμο που ήταν καταλύτης, αφού χωρίς τη βοήθειά του δεν θα ανατρέπαμε τη διαφορά. Συγχαρητήρια και στους παίκτες που επέδειξαν σθένος παρότι ήμασταν πίσω στο σκορ. Δεν πανικοβλήθηκαν, είχαν υπομονή και πήραμε μεγάλη νίκη απέναντι. Είχαμε πρόβλημα στη ρακέτα και έπρεπε να τρέξουμε χαμηλώνοντας το σχήμα. Αυτήν τη φορά μας βγήκε. Ελπίζω στο μέλλον να διορθωθούμε σε πολλούς τομείς. Οι χαμένες βολές είναι θέμα άγχους. Όποιος πηγαίνει στη γραμμή νιώθει σαν να είναι με δεμένα τα χέρια».

ΗΛΙΑΣ ΖΟΥΡΟΣ:

«Ο ΠΑΟΚ είναι βελτιωμένος, δεν έχει καμία σχέση με την αρχή της σεζόν. Όλες οι ομάδες άλλωστε θέλουν χρόνο. Δυστυχώς είχαμε πολλά προβλήματα τραυματισμών και αυτή είναι η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω για ότι δεν υπήρχαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Δεν μπορώ να βρω άλλη εξήγηση. Πρέπει να διορθώσουμε το κακό με το τέταρτο δεκάλεπτο και να συγκεντρωθούμε στο ματς του Μπιλμπάο που είναι φαβορί στον όμιλό μας. Καλή επιτυχία στον ΠΑΟΚ και συγχαρητήρια στον κόσμο, που δημιούργησε ωραία ατμόσφαιρα χωρίς παρεκτροπές».
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 31 Ιαν 2010, 05:51

στο θεμα του φαουλ στα 3 δευτερα, εχει απαντησει ο μπανε στον εβραιο πελατη αρκετα χρονια πριν!
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Κυρ 31 Ιαν 2010, 11:22

σε μια ομαδα που την δουλευεις 5 μηνες κανεις φαουλ σιγουρα....
σε μια ομαδα που την δουλευει 5 χρονια κανεις πιεστικη αμυνα στο τριποντο και εισαι πιο ελαστικο στη διεισδυση....αυτο πιστευω εγω στο ερωτημα των παιδιων
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 31 Ιαν 2010, 11:49

σπουδαια νικη μονο αυτο...κατι πρεπει να γινει με τις βολες...μβπ καλαιτζιδης φυσικα που πηρε τη ψηφο μου για πρωτη φορα απο το χελιγουελ λογω του καλαθιου που πετυχε... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 31 Ιαν 2010, 11:58

να συμφωνήσω και εγώ με τον bane οτι μαζί με το παιχνίδι με τον ρούλη και το βάζελο εκτός, το χτεσινό δεκάλεπτο ήταν άψογο. Εγώ είπα οτι θύμισε κάτι από τα παλιά. Μάλιστα στο 51-60 μόλις είδα να μπαίνουμε μέσα και να παίζουμε έτσι σκυλίσια δε φοβήθηκα καθόλου!!! λέω άσε ζούρο πάει το ματς, είσαι πολύ soft για εμάς (αν και κάνει πολύ καλή δουλειά μπασκετική στον πανελλήνιο ο οποίος νομίζω θα φτάσει στο final4 του eurocup και επίσης φέτος έκανε και καλές επιλογές παικτών!!!). Καταλαβαίνω τα παιδιά που λένε γαμώτο 1 2 νίκες + να είχα με κολοσσό-καβάλα-περιστέρι και θα είχα εξασφαλίσει ενδεχομένως και 4αδα... ¨οπως επίσης σίγουρα αναρωτηθήκατε τι μπάσκετ θα μπορούσαμε να παίξουμε με Play maker τον blackney... αλλά εντάξει τι να κάνεις. that s life που λέει και ο the voice. ¨οσον αφορά το θέμα προπονητή, είμαι πάνω από 100 % πεπεισμένος οτι η ομάδα είναι του προπονητή. η ομάδα μας είναι μπασκετική καθαρά, θα έλεγα λιγότερο μπασκετική μόνο από μαρούσι και γαυροβάζελους. βάζουμε τη μπάλα συνέχεια μέσα στη ρακέτα, εκμεταλλευόμαστε τα double team είτε περνώντας κοντά στον παπ τον gregory είτε περνώντας στην κορυφή στο τρίποντο τον θόδωρο, κάνουμε High low ψηλού-ψηλού, προσπαθούμε να τρέξουμε με τους μαύρους, ποστάρουμε τον kenny που πρακτικά παίζει miss match με όλους τους αντιπάλους (πλην childress), δίνουμε τη μπάλα στον ταπ να κάνει τον kukoc από το τρίποντο (αφού κι αυτός δεν έχει κανέναν αντίπαλο). Ένα μαμημένο pick and roll δεν μπορούμε να κάνουμε αλλά σε αυτό δε φταίει ο σούλης, μόνο ο καυκής μπορεί να το παίξει!!!! Τι βγαίνει τώρα στο γήπεδο? Μα βγαίνει οτι όλα τα ματς τα πάμε στον πόντο!!! ας έλειπαν τα λάθη, οι βολές, καλύτερη άμυνα και τα χαμένα rebounds θα είμαστε 3-4οι εύκολα. Τώρα γιατί δε γίνονται αυτά. Κάποια είναι θέμα χρόνου (και εν μέρει θα διορθωθούν) και απίστευτου και αδικαιολόγητου άγχους των παικτών (λάθη), κάποια μπορούν να συμμαζευτούν αν ο kenny παίζει όπως στο χτεσινό 4ο 10 λεπτο και κάποια άλλα νομίζω δε λύνονται απλά. δηλ. είναι τέτοια η δομή της ομάδας (δηλ. δείτε ποσοστά καριέρας στις βολές από Monroe-gregory και παπαδόπουλο ή εντάξει ΔΕΝ θα παίξουν ποτέ άμυνα στα πόδια κάτω ο gecevski ¨η ο drobnjiak...), είναι τέτοια η απουσία κάποιων παικτών στο παιχνίδι (δε μπορεί να έχεις 12 παίκτες και 5-6 από αυτούς να παίζουνε μόνο 2 λεπτα χωρίς να προσφέρουνε ουσιαστικά- πάρε τον τσιάμη το καλοκαίρι που πήρε μόνος του τον ηλυσιακό χτές, τι να πω..) που δε νομίζω να δούμε περαιτέρω βελτίωση...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Makis44 » Κυρ 31 Ιαν 2010, 11:59

Ακριβως οπως προεβλεψα.......Σιγουρη νικη με MVP Τσιαρα και Χελιγουελ........Παντως μια ομαδα με τετοιο ποσοστο στις βολες μονο γελοια μπορει να χαρακτηριστει............Η νικη ειναι πολυ σημαντικη αλλα στο μπασκετ η εδρα ουτως η αλλως παιζει τεραστιο ρολο και γι' αυτο πιστευω οτι τις εχουμε ανετα τις δεκα νικες στο παλατακι.......Εκτος εδρας ομως αν συνεχισουμε ετσι βλεπω το πολυ δυο-τρεις νικες να εχουμε στο τελος.....Εννοειται οτι ετσι δεν πας με τιποτα στο Παλε.....Κατα τα αλλα ο μοναδικος μεγαλος παικτης που εχει η ομαδα την πηρε και παλι στις πλατες του.............
Makis44
 

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 31 Ιαν 2010, 15:29

diniko80 έγραψε:σε μια ομαδα που την δουλευεις 5 μηνες κανεις φαουλ σιγουρα....
σε μια ομαδα που την δουλευει 5 χρονια κανεις πιεστικη αμυνα στο τριποντο και εισαι πιο ελαστικο στη διεισδυση....αυτο πιστευω εγω στο ερωτημα των παιδιων


προφανως. αλλωστε μια δυο φασεις πριν αφησαμε ελευθερο τριποντο απο επαναφορα και καναμε το παιχνιδι θριλερ.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 01 Φεβ 2010, 01:24

Οπως η μακριά μπαλιά από το κέντρο στον Μπίδης που μας γάζωσε με τη μία για τρίποντο κι έριξε τη διαφορά από τους 5 στους 2..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KOITS » Δευτ 01 Φεβ 2010, 16:30

Όποιος ενδιαφέρεται (και έχει τη δυνατότητα) θα το δείξει σε επανάληψη, το novasport3 στις 17.00.
Άβαταρ μέλους
KOITS
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 14:17

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες