Κολοσσός - Π.Α.Ο.Κ. 80-77

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

M.V.P.

Παπαδόπουλος
2
6%
Ντρόμπνιακ
1
3%
Gregory
1
3%
Ταπούτος
22
71%
Μονρό
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gecevski
1
3%
Milisavljevic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλαϊτζίδης
2
6%
Ντρόμπνιακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσιάρας
1
3%
Δεμερτζής
1
3%
 
Σύνολο ψήφων : 31

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό Besuch » Κυρ 17 Ιαν 2010, 20:14

Επειδη το ενα απο τα 2 ματς ειναι με τον Πανελληνιο που ειναι "ομαδα" , επειτα ακολουθει ματς με σκουλικι εξω (ξεχαστε το), μετα παλι εντος με Μαρουσσι που ειναι επισης "ομαδα", και στη συνεχεια εχεις και γαυροβαζελους αλλα και ματς εξω με ομαδες που καιγονται, ας κοιταξουν να παρουν το ματς με την Ολυμπια την επομενη αγωνιστικη! Ευκολο θεωρητικα αλλα με αυτη την ομαδα ποτε δεν ξερεις.
Ας κοιταξουν καταρχην λοιπον να φυλαξουμε τα νωτα μας και μετα βλεπουμε αν μπορουμε 8αδα και σε ποια θεση θα πλασσαριστουμε. παντως η 5-6 θεση μαλλον αποκλειεται. Νιωνιος και λικι ειναι πιο σοβαροι. Για 7-8 θεση θα παλεψουμε και εκει τελειωνει και το πρωταθλημα μιας που στα πλευ οφ παιζεις με γαυροβαζελο.
Ειχαμε την ευκαιρια για κατι καλο αλλα την πεταξαμε στα σκουπιδια ουκ ολιγες φορες.
Στηριζουμε απολυτα Διοικηση-Προπονητη και ως εκει. Ο μονος παιχτης που προκαλει σιγουρια ειναι ο παιχτης που βριζαμε στην αρχη της χρονιας. Τοσο μας κοβει!
(Ακομα να χωνευσω το ποσοστο μας στις βολες! Θα χε πλακα να δουμε αν ειναι κανα πανελληνιο ρεκορ! Το πιο πιθανο.)
Τελευταία επεξεργασία από Besuch και Κυρ 17 Ιαν 2010, 20:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ,ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΙ...ΕΣΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΣΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΗΣ.
ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΟΥ, ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΟΔΩΡΗ ΜΟΥ...
SUPER4
Besuch
 
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: Κυρ 31 Μάιος 2009, 01:21

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 17 Ιαν 2010, 20:20

tigon4 έγραψε:novi τι λες?
1500-2000 ατομα?
παοκ-αρης 7000
παοκ-οσφπ (κυπελλο) 5500
παοκ-οσφπ 4000
παοκ-πανιωνιος 5000
παοκ-αεκ κλειστα
παοκ-ηλυσιακος...μονο εκει δν πηγε ο κοσμος


καταρχην μειωσε ολα τα νουμερα με εξαιρεση ισως του σκουληκιου και του κυπελλου με gay που δεν ήμουν και δε ξερω... Μη κοιτάς τώρα που μας συμφέρει γιατί απ τα 4 εντός του πρωταθλήματος, τα 2 ηταν με λήκι και gay.... ;)
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό mkpaok » Κυρ 17 Ιαν 2010, 20:20

Τι ψηφιζουμε για MVP? Τον χειροτερο?
Άβαταρ μέλους
mkpaok
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:36
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 17 Ιαν 2010, 20:26

συμφωνώ 100 %. και εμένα τα μαθηματικά δε μου βγαίνουν. μου φαίνεται απίθανο για 6αδα εκτός αν κάνεις κανα τρελό Β γύρο. Το πρόβλημα για μένα είναι (πέραν των χαμένων βολών-κρίσιμων rebounds-λάθη στα τελευταία λεπτά-έλλειψη επιθετικού και κυρίως αμυντικού πλάνου αφού πάντα δεχόμαστε καλάθια πανεύκολα στο τέλος) οτι μπαίνει φλεβάρης και η ομάδα δεν έχει αγωνιστικό προσανατολισμό. κερδίζουμε ή χάνουμε με όλες τις ομάδες +- 5 πόντους. αυτό ναι μεν δείχνει οτι είμαστε σταθεροί αλλά και από την άλλη ομάδα που δεν μπορεί να κερδίσει εύκολα ούτε τρίκαλα-ηλυσιακό έχει πρόβλημα. υπάρχει ένα απίστευτο επιθετικό κόλλημα όταν ο Mili είναι στον άσσο και δεν τρέχει. επίσης οι μαύροι δεν διεμβολίζουν τη ρακέτα και οι άμυνες δεν ανοίγουν (αν δεν το κάνουν οι μαύροι ποιοί θα το κάνουν???). πολλές επιθέσεις χάνονται γιατί δεν παίζουμε γρήγορα την weak side και ποτέ μα ποτέ δεν κάνουνε extra πάσα (μετά το doublarισμα σε λάζο) για να βγει το σίγουρο (και πανεύκολο) σουτ από μακριά. αμυντικά τα προβλήματα είναι γνωστά. δε νομίζω οτι με τέτοιους (και τόσους) δεινόσαυρους και τον mili στην πεντάδα να μπορείς να παίξεις ποτέ άμυνα της προκοπής (άρα η λύση είναι μεταγραφή ή αλλαγές handball από τον σούλη). Για μένα αυτά είναι τα πιο σημαντικά. Ναι μεν αν κερδίζαμε θα είμαστε 3-4οι αλλά τώρα 7-8οι και ευχαριστημένοι να μαστε...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 17 Ιαν 2010, 20:27

Θελουμε πέι μεικερ ο Μιλι δεν μπορει...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Κυρ 17 Ιαν 2010, 21:06

mkpaok έγραψε:Τι ψηφιζουμε για MVP? Τον χειροτερο?


ΑΚΡΙΒΩΣ!
Με τέτοιο χάλι σήμερα ψηφίζεις MWP (most worse player)
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Κυρ 17 Ιαν 2010, 21:07

MANIAKOS έγραψε:Θελουμε πέι μεικερ ο Μιλι δεν μπορει...


από τον Έιβερυ δεν νομίζω να είναι καλύτερος
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Κυρ 17 Ιαν 2010, 23:34

δεν ειδα ολο το ματς αλλα οσο ειδα ο μιλισαβλιεβιτς απλα δεν μπορει πλεον
τον περιμεναμε ενα μηνα δεν γινεται να τελειωσει το πρωταθλημα και εμεις να περιμενουμε τον μιλισαβλιεβιτς να ανεβει

ειναι 33 χρονων και μαλλον τα εφαγε τα ψωμια του απο οτι δειχνει
πλει μεικερ θελουμε αμερικανακι να διεισδυει,να τρεχει,να σκοραρει ετσι νομιζω εγω και ας κανουν ενα ξεσκαρταρισμα γιατι εχουν μαζευτει πολυ παγκιτες που νομιζω δεν χρειαζονται(κοτσιδας,καυκης,χελιγουελ,τσιαρας)
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 17 Ιαν 2010, 23:43

Η ΟΜΑΔΑ είχε σήμερα 11/16 βολές 69% που δεν είναι κακό.

Οι 2 παίχτες που έφτασαν το ματς να κριθεί στο τέλος, ο Γκρέγκορυ και ο Παπαδόπουλος δηλαδή, είχαν 4/17, ποσοστό 24%.

Η Αλήθεια είναι...
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 17 Ιαν 2010, 23:46

ABOLEYTOI έγραψε:Η ΟΜΑΔΑ είχε σήμερα 11/16 βολές 69% που δεν είναι κακό...

τσέκαρε το στατιστικό... δε παίζει με τίποτα.... 10/25 είχαμε κάποια στιγμή που έδειξε καρτέλα με στατιστικά ...

edit: 15/33 είχαμε http://www.galanissportsdata.com/basket ... sp?game=82
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 17 Ιαν 2010, 23:46

ας είχανε και 4 στις 107!!! μία ζητήσαμε να βάλει στο τελευταίο sec και να πάρουμε το διπλό. ΜΙΑ
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 17 Ιαν 2010, 23:49

Θα πω κατ'αρχήν οτι καμία ήττα δεν με στεναχώρησε τόσο τα τελευταία χρόνια...
απαράδεκτο χωριό η ομάδα...ο Μίλι κάθε φορά που παίρνει τη μπάλα προσεύχεσαι τι θα γίνει...
πραγματικά δεν ήταν τέτοιος παίκτης ρε συ, τι σκατά έπαθε; τριπλάρει και του φεύγει η μπάλα...άσε για τις επιλογές του...τι να πω δεν δείχνει να μπορεί να παίξει μπάσκετ πια...ντροπή του.
δώαμε τ΄ζαμπα βολές στον μαύρο τους 2 φορές, χάσαμε δικό μας ριμπάουντ και πηγε η μπάλα στον μαλάκα Α.
χάσαμε όλες τις βολές, φάγαμε καλάθια από τον τελειωμένο τον απίστευτα άσχετο Παντελιάδη...
ο Ντρόμπνιακ και ο Μιλι, 2 ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΟΙ ΕΙΧΑΝ 0/10 ΤΡΙΠΟΝΤΑ!!!!! (εβαλε 1 με καραμπόλα στο τελος) μαζι με Μονρό είχαν 1/15 χονδρικά...
δεν υπάρχει παίκτης να βάλει ανοικτό σουτ εκτός τον Σκοπιανό και τον Ταπούτο...
άμυνα με τα μάτια οι περισσότεροι...
τον Λάζο τον κυνηγάνε οι διαιτητές...
και λεμε ότι έχουμε προπονηταρά κι έτσι είναι...που ρε παιδιά στην διαχείριση αγώνα είδαμε σε όλα αυτά τα ματς που χάνουμε στον πόντο να γίνεται κάτι καλό από τον πάγκο;
Ολταν δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις μια τον Μαυροειδή, μια τον Χαρίση , μια τον Φούφουτο, ε πάρε έναν ψηλό να παίζει και άμυνα! καφενείο είσαι ή ομάδα μπάσκετ; να σκοράρουν οι Χαρίσιδες ρε και οι Παντελιάδηδες και ένας τσαμπίκος φαλακρός που δεν τον ξέρει η μάνα του; δεν ντρεπόσαστε ρε παιδιά; απίστευτη ντροπή! ούτε ένας παίκτης δεν τα παίρνει στο κρανίο, να γυαλίζει το μάτι του να φάει τον αντίπαλο;
έναν παίκτη ΠΙΤ με τσαγανό για την χημεία δεν σκέφτηκε να βρει; Με Τσιάρα και τέτοιους ποτέ δεν θα νικήσει στην Ρόδο ο ΠΑΟΚ...κρίμα κρίμα και πάλι κρίμα...α ρε Μπάνε τι κληρονομιά έχεις αφήσει, και σε ποιούς...
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Κυρ 17 Ιαν 2010, 23:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 17 Ιαν 2010, 23:51

καλά είπε ένας αδερφός πιο πάνω...
με το που γυρίσουνε θεσσαλονίκη,κατευθείαν στο γήπεδο για βολές μέχρι το χάραμα...
όλοι τους....
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό novitok » Δευτ 18 Ιαν 2010, 00:01

Εσείς όλοι που κράζετε για τις βολές προσέξατε και τα αλλα λάθη?

(π.x.)Προς το τέλος του αγώνα ο Ταπούτος βγάζει πολύ ωραία την μπάλα από to στεφάνι και οι συμπαίχτες του τον κρεμάνε καθώς ήταν στον κόσμο τους.!!!

Το basket είναι ένα πολύ δύσκολο άθλημα καθώς αλλάζει συνεχεια ο ρυθμός και δεν έχεις καθαρό μυαλό,βλέπεις μεγάλες ομάδες με παίχτες που συνεργάζονται χρονια να κάνουν λάθη (βλ. βάζελο)εμείς δεν θα κάνουμε? Η ομάδα τα τελευταία 3 χρονια αλλάζει συνεχεια το ρόστερ της ε φυσικό είναι πως οι παίχτες δεν θα ''βρίσκονται'' μέσα στο παιχνίδι


Και κατι αλλο, το basket στην Ελλάδα το έχουμε του πεταματού, ενώ στην μπάλα τρέχουμε όλοι! Για φανταστείτε στο basket να πήγαινε τόσος κόσμος όσο και στην μπάλα ή στην τούμπα να πήγαινε όσο στο παλατάκι...


Τώρα για τις βολές,δεν μπορώ να πω κάτι. Αυτό είναι απαράδεκτο, από τις ακαδημίες σε όλες τις ομάδες μαθαίνουν να βαράνε και μάλιστα αποκτούν από τότε ένα πολύ καλο ποσοστό (70%-80%). Tι παθαίνουν όλοι οι παίχτες σε μας και δεν τις βάζουν..



ΥΓ φιλε "KalamarGiannis" ο προπονητής (ΚΑΤ’ ΤΗΝ ΓΝΏΜΗ ΜΟΥ) δεν φτάει σε τίποτα.. σκέψου τι υλικό έχει και σε τι κατάσταση έχει πάρει τον ομάδα!!!
Άβαταρ μέλους
novitok
 
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Παρ 02 Μάιος 2008, 10:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 18 Ιαν 2010, 00:06

Συμφωνώ ότι ο Σούλης ειναι προπονηταράς και χαίρομαι αφάνταστα που ήρθε σε αυτόν τον ρημαγμένο ΠΑΟΚ...
αλλά άνθρωπος είναι και να σου πω μάλλον ντεφορμέ τελευταία...
βέβαια ασήμαντο γεγονός τα ματσάκια αυτά μπροστά στην γενική ανάκαμψη της ομάδας εξωαγωνιστικά...
αλλά μας πικραινουν αφάνταστα χωρίς κανένα λόγο, γιατί δεν έχουν λίγο τσαγανό οι παίκτες να τα κερδίσουνε και όλο χάνουνε στο νήμα...
τέλος πάντων ας το ξεχάσουμε κι αυτό γαμώ τους τσαμπίκους όλους,

σήμερα γιορτάζει ο πατέρας μου!
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης