Περιστέρι - Π.Α.Ο.Κ. 2/1/2010 19:00 ET1

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Κυρ 03 Ιαν 2010, 13:51

palok έγραψε:
Kolokotronis_4 έγραψε:Προσωπική μου εκτίμηση, 8άδα και πολύ μας είναι για φέτος.
ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ που ήμασταν, και πως γλιτώσαμε απο του χάρου και του δρόσου τα δόντια.
Τα παιδιά στην Διοίκηση καταβάλουν υπεράνθρωπες προσπάθειες. Είμαστε δίπλα τους.


1. Mπασκετικά πώς ακριβώς εκτιμάς οτι είμαστε για 8αδα?? δηλ. με αυτό το ρόστερ η ομάδα ΠΑΟΚ οφείλει να περάσει μόνο έναν εκ των περιστερίου και κολοσσού???
2. Το τι γράφεται εδώ μέσα για το αν η ομάδα δεν μπορεί να κάνει ένα σουτ στα τελευταία δευετρόλεπτα για να διεκδικήσει (όχι να νικήσει-να κάνει έστω ένα σουτ όπως έκανε o powell στα τρίκαλα και το χασε) τη νίκη δεν έχει να κάνει σε τίποτα με τη διοίκηση και τις μεγάλες προσπάθειες που καταβάλλει. έτερον εκάτερον...


palok, με τα όσα έχω δει ως τώρα, αγωνιστικά αυτή η ομάδα δεν μπορεί να πιάσει 4άδα, αλλά μπορεί να μπει στην 8κτάδα. Δεν το συγκεκριμενοποιώ σχετικά με το ποιες ομάδες θα περάσει. Δεν ξέρω, ούτε με απασχολεί τη συγκεκριμένη φάση. Καλό το ρόστερ που έχουμε αλλά θέλει πολλή δουλειά ακόμη. Εγώ με 8άδα, πάντως, είμαι υπερευχαριστημένος. Μην υπερεκτιμάμε καταστάσεις. Δεν κατεβήκαμε από τον πλανήτη Πανδώρα. Προσωπικά βλέπω σοβαρή δουλειά και αυτό είναι που μετράει.
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 03 Ιαν 2010, 14:17

ξαναλέω για να μην παρεξηγούμαι: και δουλειά βλέπω, και καλό προπονητή έχουμε, και καλό ρόστερ έχουμε, και καλή διοίκηση έχουμε. μερικοί από τους πιο πάνω, πολύ καλύτεροι απ οτι περίμενα το καλοκαίρι!!! τώρα για την υπερεκτίμηση των καταστάσεων επίτρεψε μου να έχω την προσωπική μου γνώμη (όπως φυσικά και εσύ λες οτι πάμε απλά για 8αδα). Η γνώμη μου λοιπόν είναι καθαρά μαθηματικά και ρεαλιστικά οτι 7ος ή 8ος είναι σαν να βγαίνεις 13ος. αποκλείεσαι από γαυροβάζελο και αντίο ζωή. οπότε γιατί να κάνω την οικονομική υπέρβαση να φέρω παπαδόπουλους και gregory στην ομάδα μου αν είναι να μην κάνω τίποτα και φέτος??? η απάντηση που θα μου δώσεις είναι οτι φτιάχνουμε τα θεμέλια και σιγά σιγά τα επόμενα χρόνια θα κάνουμε μεγάλη ομάδα. σχετικό όμως αυτό. γιατί σου υπενθυμίζω οτι καταρχάς τα τελευταία 10 χρόνια αλλάζουμε πάντα τα 9/12 της ομάδας κάθε καλοκαίρι. δεύτερον, η ομάδα δεν στηρίζεται σε νέους παίκτες, γεγονός που μου λέει οτι τους παίκτες αυτούς τους πήραμε για αποτελέσματα εδώ και τώρα. Επίσης ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Τέλος πάντων ας μην το συνεχίσω (θα μπορούσα να γράφω σελίδες), για να το τελειώνουμε: μία ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ με βλέψεις ψηλά, αυτά τα ματς που του πάνε πρίμα για 33 λεπτά είναι ανεπίτρεπτο να τα χάνει από ομάδες που στήθηκαν με τον ίδιο τσαπατσούλικο τρόπο αρχές οκτώβρη (και που έχουν χειρότερους προπονητές). να χάνεις στο τέλος από το μαρούσι-βαζελο ναι. αλλά όχι να μην κάνεις σουτ με περιστέρι καβάλα. έλεος. Αν όχι έλεος, 13οι με 500 χιλιάρικα ρόστερ και αντίο χρέη σε 4-5 χρόνια. Τι με νοιάζει εμένα να βγω 7ος???Ας παίξω με τον Καλλέ τότε και τον γιαννακίδη. Και ειλικρινά όχι άλλες νουθεσίες, κουράστηκα. κουράστηκα να πηγαίνω στο γήπεδο και να χειροκροτώ. ούτε βρiζω ούτε αφορίζω ούτε τίποτα. μόνο χειροκροτάω. Τις απόψεις μου για τη μεγάλη μου αγάπη τις κρατάω για μένα άντε και μερικές αραδιάζω εδώ μέσα στο φόρουμ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Κυρ 03 Ιαν 2010, 14:19

κριμα ρε γαμωτο.....αλλα οκ συνεχιζουμε.
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό psc1998 » Κυρ 03 Ιαν 2010, 14:35

Καλημερα δεν ειδα το χθεσινο παιχνιδι,αλλα οταν βλεπω τον αντιπαλο προπονητη να δηλωνει πως καναμε κακο παιχνιδι και παρ ολα αυτα κερδισαμε τον ΠΑΟΚ τρελενομαι!
Μετα διαβαζω μηνυματα για το ποιος πηγαινει ποιο συχνα στο παλατακι και ποιος στηριζει πιο πολυ και τετοιες παπαριες μεταξυ ΠΑΟΚΤΣΗΔΩΝ....
Η ομαδα μας εγινε σοφτ εδω και χρονια....ακομα και η εκφωνηση του γηπεδου μας σαν παλατακι μου την σπαει....δεν ταιριαζει στον ΠΑΟΚ.....
Απο κει και περα διαβαζω αποψεις για το αν ειναι επιτυχια να μπουμε στην 8αδα η οχι....
Και σαφως δεν ειναι επιτυχια...ουτε καν με αυτο το φετινο υλικο που για αλλους ειναι καλο για μετα προσωπικα ειναι κακο....Και δεν ειναι επιτυχια διοτι εκτος Ολυμπιακου κ Παναθηναικου οι αλλοι ειναι στα ιδια....οταν ομως εσυ λεγεσαι ΠΑΟΚ κουβαλας μια τοσο βαρια φανελα και για πλακα μπορεις να γεμισεις γηπεδο 8 χιλιαδων τοτε ο στοχος της οχταδας ειναι τραγικος.....ο ΠΑΟΚ με αυτο το κακο υλικο επρεπε να εχει στοχο να βγει τριτος και μονο....δεν καταλαβαινω γιατι το Μαρουσι η ο Ρουλης η ο Νιονιος ειναι για τετραδα και μεις για 8αδα....Ισως εδω να γραφουν αρκετοι πιτσιρικαδες και να μην γνωριζουν την ιστορια αυτης της ομαδας.....Χρονια και χρονια ο ΠΑΟΚ κανει νεες αρχες και ζητειται πιστωση χρονου και παλι τα ιδια κ τα ιδια.....πιστωση χρονου μπορει να ζητηθει για να παρει την πρωτια αλλα οχι να βγει τριτος.........αντε γιατι πολλες αρλουμπες βλεπω να γραφονται εδω μεσα...υπομονη κ εξυγιανση κ πρασινα αλογα........ΠΑΟΚ ειμαστε ρεεεεεε οχι Κολοσος Περιστερι Μαρουσι Τρικαλα και Ολυμπια.......ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΟΛΟΙ γιατι κοιμαστε με τα τσαρουχια και το 2020 παλι τα ιδια θα γραφετε εδω μεσα....ακου εδρα του ΠΑΟΚ το παλατακι........!!!!Ερχονται οι ομαδουλες εκδρομη στο παλατακι......
psc1998
 
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 15:52

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Κυρ 03 Ιαν 2010, 14:40

palok επί της ουσίας δεν διαφωνώ μαζί σου. ίσα ίσα το αντίθετο.

psc1998 και εμένα μου τη σπάει το παλατάκι. ΠΑΟΚ SPORTS ARENA είναι το σωστό.
Τελευταία επεξεργασία από Kolokotronis_4 και Κυρ 03 Ιαν 2010, 14:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 03 Ιαν 2010, 14:40

Kαλα να παθουμε για μια ακομη φορα........
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό hxc4life » Κυρ 03 Ιαν 2010, 15:00

brigate4 έγραψε:Ρε free4 πάλι οι σύνδεσμοι της Θεσ/νικης φταίνε? Πρωτοχρονιάτικα πάλι στο πούλμαν πρέπει να είναι? και οι χιλιάδες ΠΑΟΚτσήδες της Αθήνας που ήταν? Φέτος μόνο με Ατρόμητο είδαν τον ΠΑΟΚ!
Όσο του κραξίματος από φόρουμ τι περιμένεις? άνθρωποι που δεν πηγαίνουν στο γήπεδο θα λένε τη γνώμη τους από ραδιόφωνα,ιντερνετ κλπ...



Οντως ο Πανελληνιος δεν ηταν χθες( τουλαχιστον οργανωμενα) αλλα υπαρχει και κοσμος ( ναι πανω κατω οι ιδιες φατσες) που και στη Κυψελη πηγαν και στο Μαρουσι και στο Περιστερι και στο Λαυριο και στο ποδοσφαιρο και στο χαντμπολ βριλησσια,δουκα κτλ. κτλ. Λαος δεν σημαινει μονο συνδεσμιτες.Αλλα ναι οντως χθες δεν ημασταν πολλοι.


Υ.Γ. Διαβαζω ρε παιδια στο φορουμ οποτε παιζουμε με ατρομητο , με νιονιο ή καλη ωρα χθες με το περιστερι: καλες σχεσεις με τον εναν , προσφυγες οι αλλοι κτλ κτλ. Με συγχωρητε αλλα να χεσω τις καλες σχεσεις με τις γειτονιες τις Αθηνας.Οσοι ηταν χθες μεσα ( για τα συνθηματα κυριως) ή ακομα χειροτερα στη ν.σμυρνη (που λογω καταγωγης δεν πηραμε καν εισητηριο και κατσαμε μιαμιση ωρα εξω) καταλαβε.
Περηφανεια
Αντισταση
Ονειρο
Κατακτηση
Άβαταρ μέλους
hxc4life
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Κυρ 17 Φεβ 2008, 23:13
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό hxc4life » Κυρ 03 Ιαν 2010, 15:05

yiannisPAOKitalia έγραψε:Λίγο πολύ, τα αγωνιστικά τα είπατε. Εγώ θέλω να πω 2 πραγματάκια για τα εξωαγωνινιστικά.

Πρώτον, οι ΠΑΟΚτσήδες της αθήνας θα μπορούσαν να είναι τουλάχιστον άλλοι τόσοι.
Δεύτερον, ΔΩΣΤΕ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ γαυροχανουμοβαζελοΠΟΥΤΣΑΧΕΝΤΙΝ ΤΩΡΑ!

ΥΓ: Ευχαριστώ πολύ τους vagbak, gate4mitsos, PAOKfanAthens και interad. Είναι ζόρι τελικά, αλλά και μαγκιά να είσαι ΠΑΟΚ εκεί κάτω!






+10000
Περηφανεια
Αντισταση
Ονειρο
Κατακτηση
Άβαταρ μέλους
hxc4life
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Κυρ 17 Φεβ 2008, 23:13
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 03 Ιαν 2010, 21:54

έχουμε κάπου την προϊστορία των αγώνων μας μέσα στο περιστέρι (τουλάχιστον από 92 και μετά)???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Δευτ 04 Ιαν 2010, 17:56

To 92/93 χάσαμε 75-83.
To 93/94 χάσαμε 84-85, κερδίζαμε 9 πόντους 50'' πριν τη λήξη..
Το 94/95 χάσαμε 54-52
Το 95/96 κερδίσαμε 58-59
Το 96/97 κερδίσαμε 61-85
Για πιο μετά δε βρήκα κάτι..
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 04 Ιαν 2010, 23:54

thanx γιάννη. εγώ από τα παιχνίδια με skiles δε θυμόμουνα άλλη χρονιά να χουμε κερδίσει εκεί μέσα.

PS: άνοιξε τόπικ για mvp???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 05 Ιαν 2010, 03:15

Για μένα αυτοκτόνησε το ματς ο Σούλης με αλχημείες στα τελευταία λεπτά και μας έπαιζε και η διαιτησία έναντι.

Πάμε παρακάτω.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό vagbak4 » Τρί 05 Ιαν 2010, 04:20

yiannisPAOKitalia έγραψε:Λίγο πολύ, τα αγωνιστικά τα είπατε. Εγώ θέλω να πω 2 πραγματάκια για τα εξωαγωνινιστικά.

Πρώτον, οι ΠΑΟΚτσήδες της αθήνας θα μπορούσαν να είναι τουλάχιστον άλλοι τόσοι.
Δεύτερον, ΔΩΣΤΕ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ γαυροχανουμοβαζελοΠΟΥΤΣΑΧΕΝΤΙΝ ΤΩΡΑ!

ΥΓ: Ευχαριστώ πολύ τους vagbak, gate4mitsos, PAOKfanAthens και interad. Είναι ζόρι τελικά, αλλά και μαγκιά να είσαι ΠΑΟΚ εκεί κάτω!

και εγω χαρηκα που γνωρισα αλλον ενα μαγκιτη ΠΑΟΚτζη φιλε γιαννη και ολα τα αλλα παιδια gate4mitsos,thoma apo ilion kai interad α φιλε interad κανονισε μια μερα απ'αυτεs να τα πουμε για να συζητησουμε και για το θεμα που λεγαμε!!! οσο για τον αγωνα αδερφια δεν μαs φταιει καμια διαιτησια οταν προηγουμαστε με δεκα και χανουμε αυτη την διαφορα τοσο ευκολα μεσα σε 2 λεπτα απλα ειμαστε αξιοι τηs τυχηs μαs δυστυχωs,και με το θεμα των βολων τι θα γινει ρε παιδια?? ελεοsssssssssss πια σε καθε παιχνιδι χανουμε παρα πολλεs βολεs αs κατσουν να κανουν προπονηση μονο στιs βολεs!!!! ρε παιδια τωρα ειστε σοβαροι μερικοι κραζετε τον κορυφαιο ελληνα προπονητη?? ενταξει ειχε ενα κακο βραδυ δηλαδη τι αν ειχαμε κανεναν αλλο θα πηγαιναμε καλυτερα?? μπα δεν το νομιζο!!! και αυτη η ομαδα θυμηθειτε τι λεω παει για μεγαλα πραγματα εδω περυσι με μιση ομαδα και βγηκαμε 7η με αυτουs τουs παικταραδεs ειναι δυνατον να μην ειμαστε εστω στην πρωτη 5αδα?? αν και εγω βλεπω οτι εχουμε ομαδα για ευρωλιγκα!!! τελοs ενα τεραστιο μπραβο για τα 150 αδερφια που ηταν εκει και εβγαλαν τα λαρυγγια τουs για τον ΠΑΟΚ!!! αυτα ειχα να πω αδερφια καλη χρονια χρονια καλα με υγεια και ευτυχια σ'ολουs εσαs και στα αγαπημενα σαs προσωπα!!
vagbak4
 
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 14:38
Τοποθεσία: ATHINA

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 05 Ιαν 2010, 11:06

γενικά συμφωνώ με τα λεγόμενά σου, απλά 2 παρατηρήσεις:
1. 10 πόντοι διαφορά στο μπάσκετ δεν είναι πρακτικά τίποτα εκτός αν είναι στο 1 λεπτό
2. το οτι ο σούλης δεν ήταν καλός στο περιστέρι το είδαν και οι πέτρες (έχασε τον αγώνα αποκλειστικά από το -χωρίς βοήθειες ματσάρισμα του καλύτερου σκόρερ της Α1 με τον Gecevski (!!!!) και με την αλλαγή σε ζώνη κάθε φορά που παίρναμε μία διαφορά-και αμέσως τρώγαμε ελεύθερο τρίποντο από τον Παπανικολόπουλο ή τον Faison). αυτό λένε εδώ τα παιδιά. τίποτα περισσότερο. κανένας δεν κράζει. αν ο καλύτερος μας παίκτης φέτος Monroe δεν παίξει με την ΑΕΚ καλά ας πούμε, θα βγούμε και θα πούμε οτι δεν ήταν καλός. Δε σημαίνει κάτι αυτό.


PS: Για τη διαιτησία να πω οτι απλά δεν πήραμε ούτε ένα φάουλ μακριά από τη μπάλα ενώ το περιστέρι πολλά σε hand checking μέσα στη ρακέτα στα τελευταία κρίσιμα 6 λεπτά. Θυμάμαι καλά ή κάνω λάθος?? Και προφανώς οι λεπτομέρειες κρίνουν έναν αγώνα (δείτε πως κερδίζει ο γαύρος τους αγώνες σε ελλάδα και ευρώπη ή ακόμα και ο βάζελος με εμάς και νιώνιο, ή ακόμα πως χάνει η real από την estudiantes-μιλάω για τα 3 μεγαλύτερα budget στην ευρώπη)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Περιστέρι-ΠΑΟΚ 2/1/2010 19:00 ET1

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 05 Ιαν 2010, 11:59

Πραγματικά, όλα τα hand checking τα δίνουν φάουλ. Από εκεί και πέρα, ο Ντρόμπνιακ παραμένει η μαύρη τρύπα. Ο Γκετσέφσκι άρχισε να προσφέρει αυτά για τα οποία τον πήραμε. Σκοράρισμα απ' έξω. Δεν νομίζω να περίμενε κανένας άμυνα, ριμπάουντ (σχετικό) κλπ. Ο Μίλι θα ανέβει και θα προσφέρει. Δεν ξέχασε το μπάσκετ.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης