Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Τρί 29 Δεκ 2009, 21:51

Το πιο θετικο απ ολα ειναι οτι παρα τα παρα πολλα λαθη, παρα τις παρα πολλες αστοχες βολες στην εδρα σου. παρα τα πολλα παραπανω σουτ των αντιπαλων η ομαδα κερδισε. Και αυτο δειχνει οτι πλεον εχει αλλους στοχους! Κερδιζεις τον Πανιωνιο ακομα και με μετρια εμφανιση, ακομα και με με μια σοβαρη απουσια!

Μποκα ξε-μποκα MVP ο Ταπουτος πως να το κανουμε, μετα ο Γκεσεφσκι (τελικα μ αρεσει αυτος ο παιχτης)

Καθοριστικη η ζωνη του Μαρκοπουλου στο 4 δεκαλεπτο...
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Δεκ 2009, 21:55

Για αλλη μια φορα οι ιδιες ασθενειες ριμπαουντ βολες παλι καλα που ειχαμε ταπουτο και γκετσεφσκι καταλυτικη η παρουσια του στο 4ο δεκαλεπτο (πηρε τα ριμπαουντ) δεν μπορω να εξηγησω πως χασαμε απο μια ομαδα χωρις ψηλους και χωρις ιδιαιτερα αθλητικους παιχτες τοσα ριμπαουντ.

Μιλισαβλιεβιτς πολυ κακος αμυντικα βοηθησε αρκετα στο 4ο αφου σοφα τον ξεκουρασε ο μαρκοπουλος εβαλε και τις βολες και το εσωσε δεν μπορει να βγαλει 30 λεπτα αγωνα θελει ανασες.

Ντρομπνιακ κατι τρεχει μαυτον δεν νομιζω να ειναι τοσο κακος οσο δειχνει.

Γκρεγκορι ο γνωστος δεν τραβαει προσπαθειες απο τα μαλια καλυτερα να καρφωνει παρα να αφηνει την μπαλα αγχωμενος μου φαινετε και παιχτης χωρις ψυχη μπορει να κανω λαθος αλλα αυτη την εντυπωση μου εχει δωσει.

Χελιγουελ προσπαθησε παλεψε αλλα ειναι φανερο οτι δεν μπορει, σωστα πηγαινε η μπαλα στα χερια του με εντολη μαρκοπουλου δεν ειχε αντιπαλο στα μετρα του αλλα δυστηχως δεν ξερει μπασκετ.

Γκετσεφσκι πολυ θετικος παροτι φορτωθηκε φαουλ νωρις επαιξε πολυ σωστα εκμεταλευθηκε την αδυναμια του νιονιου στους ψηλους πηρε τα ριμπαουντ στο 4ο ηταν ο παιχτης κλειδι της νικης.

Δεμερτζης δεν τραβηξε καθολου ειχε το γνωστο παθος μεν αλλα ουτε τις βολες δεν μπορεσε να βαλει.

Καυκης τι να πω γιαυτον τον παιχτη? τον αφηνω στη κριση σας αν θελετε ομως το σχολιο μου θα γινω πολυ κακος και θα πω πως η Α2 εχει πολυ καλυτερους ποιντ γκαρντ.

Λαζος τι σχολιο να κανω? ελαχιστη συμμετοχη, χρονικα ετσι? μακαρι να μην εχει κατι σοβαρο.

Τσιαρας θα γινω κακος και θα πω παλι καλα που ματωσε σε εκεινη τη φαση με τον καλαμποκη και μπηκε ο ταπουτος.

Ταπουτος mvp με εκπλησει ευχαριστα δεν τον πιστευα σαν παιχτη καθολου το εχω πει αλωστε τι ωραιο σουτακι ?τι ωραιες κινησεις και κοψιματα μες στο καλαθι? μπραβο του μακαρι να συνεχισει ετσι.




Υ.Γ1 με 2.5 παιχτες τους κερδισαμε αυτους πολυ κακη ομαδα που με τη σειρα της βεβαια ειχε απουσιες.

Υ.Γ2 οταν το 4αρι τους το μονο που κανει ειναι να σουταρει τι να λεμε? ευτηχως δεν τραβηξε ο καλαμποκης.

Υ.Γ3 Μεσα στο μαρουσι ηταν η καλυτερη εμφανιση της ομαδας και ωφειλω να ομολογησω οτι ενθουσιαστικα λιγο αντι να προοδευει ομως απο τοτε κανει βηματα πισω ελπιζω κατι να αλλαξει και να πανε ολα καλα.

Το ξερω κουρασα αλλα φετος με εχει πιασει μια πρεμουρα παλι με το μπασκετακι μετα απο πολλα χρονια και θελω να τα βγαζω απο μεσα μου αυτα που βλεπω.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 29 Δεκ 2009, 21:56

Πρεπει να διορθωσουμε αυτα τα μπλακ αουτ που παθαινουμε στα περισσσοτερα παιχνιδια θα μας ξανακοστισουν...
Απο κει και περα ταπουτος,Γκετσεφσκι και Μιλι στο τελος κυριως πολλοι καλοι οπως και ο Γκρεγκορι που για μενα ειανι βαρομετρο στην ομαδα και παιρνει πρωτοβουλιες στα δυσκολα..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό Shaman4 » Τρί 29 Δεκ 2009, 22:24

Τι να πω, εναν παικτη που μας ειπε ψεματα και μας φερθηκε ετσι, τον κραξανε σημερα τα αδερφια μου, και τα ...αλλα αδερφια μου τους κραζανε που τον κραζανε.

ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΣΤΙ ΠΑΟΚ ΣΤ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ..
για αγωνιστηκους λογους ειναι κριμα να πουλαμε την ιδεολογια μας...τι να πω...


Και μην μου πει κανενας οτι ειμαι εκτος θεματος, γιατι αυτα συνεβησαν σημερα σε εναν απο τους ναους της ομαδος μας, και ο ΠΑΟΚ δεν ειναι απλα να μπαινει το καλαθι μεσα μας.

σορρυ αν χαλαω καποια αδερφια μου εδω μεσα.
Νομιζω την αληθεια λεω..
Shaman4
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 22:02

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 29 Δεκ 2009, 22:25

19 παραπάνω σουτ τα τρίκαλα, 17 ο πανιώνιος λόγω λαθών και rebounds. έχω την εντύπωση οτι αν μειωθούν αυτά αυτές τις ομάδες (που είναι πολύ λίγες κατά την ταπεινή μου γνώμη μπασκετικά, άσχετα αν ο πανιώνιος π.χ. κέρδισε τον γαύρο του παναγιώτη) θα τις κερδίζουμε +10 πόντους. θα μου πεις πώς θα γίνει αυτό? καταρχάς παίρνεις έναν μαύρο 4αρι γύρω στο 2.05 που να πηδάει (δε χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο- άντε και να δέρνει :)). αν διώξεις και τον drobnjiak μειώνεις ταυτόχρονα και 50% τα λάθη σου... lol

Τα θετικά τώρα: όταν δεν κάνουμε λάθος, η επίθεση συνήθως βγαίνει μέσα από το σύστημα. τρομερό προσόν αυτό για ομάδα 4 μηνών. έργο προπονητή καθαρά. δείτε τον πανιώνιο (εντάξει κι αυτός καινούργια ομάδα με σημαντικές απουσίες-Bryant zoroski) δεν είδα καμία πραγματική συνεργασία παικτών του. απλά clear out και να εκμεταλλεύεται τα miss match (είτε σε γρηγοράδα είτε σε ύψος). επίσης η ομάδα μπορεί και πρέπει να τρέξει. ταπούτος-gregory κλειδιά σε αυτή την ομάδα επιθετικά και αμυντικά. αυτοί θα δώσουν την ισορροπία στο παιχνίδι μας. o σκοπιανός πολύ καλός, πάρα πολύ καλός. ο mili bane prelevic στα τρίποντα και τις βολές, πήγε και καλά στην οργάνωση και στο Transition στα 4ο δεκάλεπτο. o ταπούτος θύμισε pete michael και αυτό τα λέει όλα. αν έχεις τέτοιο 3αρι σε όλα τα ματς...

PS1: o λάζαρος δεν ξέρω τι είχε σήμερα μόνο μία φάση έβγαλε που είχε κοντά του στο 4 τον gregory (κλασσική κομπίνα... ;)). ελπίζω να είναι όλοι καλά το σάββατο γιατί το παιχνίδι είναι φωτιά. Σε περίπτωση νίκης αφήνουμε πίσω το κακό ξεκίνημα και κοιτάμε μόνο μπροστά!!!
PS2: με τέτοιο κόσμο, ομάδα, προπονητή, ψυχή μαχητικότητα δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα για το μέλλον.
PS3: για τη διαιτησία ας μην ασχοληθούμε άλλο. θα το ξαναδούμε το έργο πολλές φορές...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό midenistis » Τρί 29 Δεκ 2009, 22:31

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ???
ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ...

Ήρθαμε πάλι για να προσκυνήσουμε το μεγαλείο σου Δικεφαλέ
γάμα τους όλους ............. να μη σηκώσουν κεφάλι ποτέ
Κι οταν τα πούλμαν ξανά θα γεμίσουμε για να φωνάξουμε ΠΑΟΚ ολέ
μπάτσους κ ...................
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Τρί 29 Δεκ 2009, 22:36

Το έχασα γιατί δεν ήμουν Θεσσαλονίκη. Μπράβο ρε ΠΑΟΚάρα, έμαθα και για τα αστεία σφυρίγματα...
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό evans4 » Τρί 29 Δεκ 2009, 23:00

midenistis έγραψε:ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ???
ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ...

Ήρθαμε πάλι για να προσκυνήσουμε το μεγαλείο σου Δικεφαλέ
γάμα τους όλους ............. να μη σηκώσουν κεφάλι ποτέ
Κι οταν τα πούλμαν ξανά θα γεμίσουμε για να φωνάξουμε ΠΑΟΚ ολέ
μπάτσους κ ...................


Ήρθαμε πάλι για να προσκυνήσουμε το μεγαλείο σου Δικεφαλέ
πυλα τους τρελα για να τους γ@μησουμε να μη σηκώσουν κεφάλι ποτέ
Κι οταν τα πούλμαν ξανά θα γεμίσουμε για να φωνάξουμε ΠΑΟΚ ολέ
μπάτσους χιλιομετρα θα αγνοησουμε και παλι θα 'μαστε κι αετέ
ΠΑΟΚ ΟΛΕ.....

αλλα ρα γαμωτο επειδη εχω ωρες να το πω μου εχει φυγει ο ρυθμος και δεν μπορω να τον θυμηθω....
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
evans4
 
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 13:39
Τοποθεσία: Βασιλικα city

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Δεκ 2009, 23:10

Επειδη βλεπω οτι σχολιαζετε τη διαιτησια θα πω οτι ισως να ηταν η καλυτερη για εμας φετος (δεν εχω δει το παιχνιδι με τον ηλυσιακο)
2 λαθη ειδα εις βαρος μας και κανενα εναντιον του νιονιου χαχα!!
1ο το καλαθι και φαουλ του ερτσεγκ ειναι φανερο οτι ο μιλι κανει φαουλ πριν την προσπαθεια που δεν σφυριζετε το σφυριζει ομως οταν περνει τα βηματα τετοια ειδους σφυριγματα εμενα μου δειχνουν δολο.
2ο το αντιαθλητικο του χελιγουελ πολυ τραβηγμενο βαζει τα χερια για να στηριχτει αφου εφαγε την προσποιηση μεγαλο κορμι και θα εσκαγε σαν καρπουζι αν δεν στηριζοταν καπου, φυσικη αντιδραση του μυαλου ετσι το ειδα εγω απλα ειναι αγαρμπος και ισως φανηκε διαφορετικατα.
3ο το αλλο αντιαθλητικο δεν νομιζω να εχει κανεις αντιρηση λαβη καρατε του εκανε ο καυκης παρολο που ειχε χασει το κοντρολ της μπαλας ο μαυρος (δεν μπορω να βλεπω αλλο τον καυκη κουραστικα)
Μηπως ξεχασα κατι σημαντικο? θυμιστε μου.

Υ.Γ Αντε και με τη νικη στο περιστερι πολυ καλη ομαδα ισσοροπημενη με αδυναμια μεσα στο καλαθι αμυντικα.
Ελπιζω να ειναι καλα ο λαζος.
Τελευταία επεξεργασία από obanebane και Τρί 29 Δεκ 2009, 23:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 29 Δεκ 2009, 23:11

midenistis έγραψε:ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ???
ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ...

Ήρθαμε πάλι για να προσκυνήσουμε το μεγαλείο σου Δικεφαλέ
γάμα τους όλους ............. να μη σηκώσουν κεφάλι ποτέ
Κι οταν τα πούλμαν ξανά θα γεμίσουμε για να φωνάξουμε ΠΑΟΚ ολέ
μπάτσους κ ...................


Αδερφέ, πάει όπως το "Ένα Καράβι" του μεγάλου Βασίλη Παπακωνσταντίνου.. Το 'χω ψιλοξεχάσει το συνθηματάκι, σόρρυ..

+35 στο λαό μας που επιλέγει ρυθμούς για συνθήματα από μεγάλους καλλιτέχνες!! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό evans4 » Τρί 29 Δεκ 2009, 23:15

α ναι ρε συ ευχαριστω ;)
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
evans4
 
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 13:39
Τοποθεσία: Βασιλικα city

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 29 Δεκ 2009, 23:20

Mερικά σχόλια κι από μένα:
Ο Χέλις δεδομένου ότι είναι κορμί-ξυλοκόπος και γι'αυτό πληρώνεται σήμερα ήταν καλός στο ρόλο του,δηλαδή καλύτερος από κάθε άλλη φορά...αν δεν έχανε κι 1 καλάθι εξ'επαφής στο τέλος θα ήμουν ευχαριστημένος.
Ο Σκόπιας μια χαρά, του έκατσαν και κάτι φάσεις και είχε ψυχολογία, έστω λοιπόν σε μερικά ματσ μπορεί να είναι παράγοντας που γέρνει τη ζυγαριά...και χωρίς τα τρίποντα.Αρκεί να εκμεταλλεύεται τα 2,11 του.
Ο Ντρόμπνιακ με προβληματίζει, πρέπει να του ανεβάσει κάπως η ομάδα την ψυχολογία για να είναι θετικότερος...
Κλασικά ο Γρηγόρης παίζει κατά διαστήματα καλά και σε άλλα χάνεται στην επίθεση..αλλά άμυνα και ριμπάουντ το προσπαθεί, από παίκτη 1.97 δεν έχω περισσότερες απαιτήσεις...πλην του να παίρνει περισσότερες ενέργειες.
Για τον Ταπούτο ότι και να πούμε είναι λίγο, είναι σταθερά υπέροχος σε όλα τα ματς. ΕΥΓΕ .
Ο Μίλι θα βελτιωθεί όταν αποκτήσει φυσική κατάσταση, έδειξε τι παίκτης είναι στο 4ο δεκάλεπτο το είπε και ο αντίπαλος προπονητής...
δυστυχώς απογοήτευση είναι ο Καυκής Ο Ντρόμπνιακ και ο Τσιάρας.
τέλος θα ήθελα να πάρει ευκαιρίες ο Γιαννακίδης...σαν 2 guard πίσω από Μονρό, σαν αξιόπιστος σουτέρ.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Δεκ 2009, 23:24

Εχει καλο σουτακι ο Γιαννακιδης? δεν το ξερω καθολου το παληκαρι δεν τον εχω παρακολουθησει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Τρί 29 Δεκ 2009, 23:27

ε δεν εχει κανα φοβερο σουτ, το παιδι μεχρι να ερθει εδω ασσος επαιζε, πλεον.....?,το λεω επειδη τον ξερω απο τα 15 του οταν επαιζε μαντουλιδη.
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 29/12/09 19:00 Nova

Δημοσίευσηαπό Thanos4 » Τρί 29 Δεκ 2009, 23:29

φοβερη ομαδα,απιστευτος κοσμος νικησαν με αριθμητικο μειονεκτημα τον νιωνιο και δειχνουν οτι αξειζουν την στηριξη μας.....

:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ μόνο μια χορηγία έχει ανάγκη. Την
συνεχή αγάπη του κόσμου μας, που με την οικονομική και ηθική στήριξη,
μας κάνει να βλέπουμε πολύ μικρά, όσα εμπόδια κι αν μας βάλουν.
Άβαταρ μέλους
Thanos4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Παρ 25 Απρ 2008, 15:27
Τοποθεσία: Κουφαλια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης