Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 83-78

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP:

Μονρό
6
29%
Καυκής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκρέγκορι
9
43%
Ταπούτος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χέλιγουελ
1
5%
Καλαίτζίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παπαδόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δεμερτζής
5
24%
Ντρόμπνιακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκετσέφσκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 21

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 06 Δεκ 2009, 20:56

μπράβο στην ομάδα....τους ταπείνωσε...
κάναμε κάποια λάθη αβίαστα αλλά παίζαμε και με την καλύτερη ομάδα στην ελλάδα...
που φυσικά τα πήρε τα σφυρίγματα της...ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

υγ1.χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για το διπλό μετά απο χρόνια
υγ2.1,2,3 μαμιέται η διατησία
υγ3.το πουστρ@κι που έκανε την μετάδοση να ψωφήσει
υγ4.το ανέκδοτο των ημερών...βάζελος οπαδός... :lol: :lol: :lol: :lol:
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό paok4kyriakos » Κυρ 06 Δεκ 2009, 20:59

ε οχι ρε πούστη μου!
Κι αν στη ζωή άλλαξαν όλα...
Ο Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ'όλα.
Άβαταρ μέλους
paok4kyriakos
 
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2008, 13:27
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρο Ηράκλειο

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό kass4 » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:00

ποα-ΠΑΟΚ 83-78


Μη το διορθώσεις Πάνο γιατί αυτό είναι το όνομα τους :
πο.α.
πουσταριά αθήνας
Άβαταρ μέλους
kass4
 
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 18:40
Τοποθεσία: athina

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό Lord » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:01

Μπράβο στην ομάδα και στον Σούλη που σήμερα ήτανε ΠΑΟΚΑΡΑ
Με έναν καλό άσσο θα πετάμε..
Πάμε ρε όνειρο.. :opaokara: :opaokara: :opaokara:

ΥΓ Σιντ κορυφαίο το ανέκδοτο.. 8-) :lol: :lol: :lol:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:02

Το ειδαμε κι αυτο... Αντιπαλος παιχτης παει με προθεση να κανει φαουλ για να στειλει τον δικο μας σε βολες αλλα ο διαιτητης αντι για φαουλ του δινει την κατοχη! Δεν ξερω ποσο ακομα με παιρνει για να τους σιχαθω παραπανω!

Μπραβο ρε ΠΑΟΚΑΡΑ!
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:06

Τέτοιες ώρες λέω: καλύτερα να χάναμε με 15 παρά έτσι. Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά για το παιχνίδι. Παλικαρίσια εμφάνιση και τα όποια λάθη έγιναν (ιδικά στο τέλος) δεν μειώνουν την συνολική εικόνα.
Μια ερώτηση μόνο. Αφού αντικαταστάτης του Έιβερι δεν υπήρχε έτοιμος, ποιος ο λόγος να παίξουμε με παίκτη λιγότερο? Δεν λέω ότι με Έιβερι θα κερδίζαμε αλλά θα ήταν μία ακόμα επιλογή. Έστω για κάποιες ανάσες.
Μπράβο σε όλη την ομάδα.
Υ.Γ. Θεωρώ καλό εώς και απαραίτητο, να υπάρχει ψηφοφορία για MVP. Στο τέλος της χρονιάς θα μπορούμε να κάνουμε μια σούμα. Γνώμη μου πάντα.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:12

αααα ρε πστ μοθ! τι πουστ@ριά είναι αυτά ρε!
οι βαζελό-πο@στες παίζανε κατς άμυνα την 3η και 4η περίοδο και δεν σφυρίζανε τίποτα οι δοσίλογοι!
Γ@μώ το πράσινο το μύλο σας ρε καριόληδες, γ@μω και τα λεφτά σας. Ξεφτυλισμένοι.
Και εκείνος ο αδερφόπο@στας ο σπίκερ, υπάλληλός τους ήταν γ@μώ τη φάρα τους!
Γ@μώ τα λεφτά σας και τα φάρμακά σας π@υσταριά.
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό ehemithos 199 » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:14

αυτο που μας πικραινει ολους μετα απο αυτη την εξωπραγματικη εμφανιση ειναι οχι ηττα σε αυτο ματς...αυτο αλλωστε προς τερψιν του αθηναικου καναλιου θα γινοταν με τον εναν ή τον αλλον τροπο (φιλλιπινεζες)
μας πικραινει η αδικη συγκομιδη βαθμων σε αναλογια με την προσπαθεια που γινεται απο τον σουλη και τα παιδια του!
θα ελεγα οτι η πορεια ειναι αντιστροφως αναλογη με αυτη του ποδοσφαιρου!
καλες εμφανισεις, παθος και τσαμπουκα στα ντερμπυ (μεσα - εξω), αλλα νικες γιοκ...
ενας σαντος θα μας σωσει? :mrgreen:
περα απο τη πλακα...θα στρωσουν και σε αυτο τον τομεα τα πραματα...εσεις ειστε ετοιμοι να γεμισετε επιτελους το παλατακι και να παρατησετε τα πληκτρολογια? τα ρεζιλια των "οπαδων" βαζελων τα ξερουμε...με τα δικα μας τι θα κανουμε?
συνεχισε σουλη!!
ΒΑΛΤΕ ΦΩΤΙΑ - ΚΑΨΤΕ ΚΑΛΑ!!!
Άβαταρ μέλους
ehemithos 199
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 20:42
Τοποθεσία: ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό Lord » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:17

Παίδες μία ερώτηση..
Η μπάτσα(γιατί περί αυτού επρόκειτο) στο σουτ του Μονρό που θα κατέληγε μέσα δεν θεωρείται φάουλ υπό κανονικές συνθήκες??
Κάτι παρόμοιο είχε κάνει ο Παπαδόπουλος και το είχανε πιάσει σαν φάουλ..
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:18

το δύσκολο πρόγραμμα πέρασε. πιο δύσκολο δεν γινότανε!
Ανασύνταξη και αντεπιθεση τώρα στα καριόλια του μπάσκετ.

βάζελοι λαγοί
κουράδες αθηναϊκές
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:24

ο ανθρωπος ειναι επιστημονας..
ο σουλης μαρκοπουλος ειναι πραγματικα μεγαλη τυχη για τον ΠΑΟΚ

πραγματικα αν ειχε ενα πλει μεικερ αξιωσεων θα χτυπαγε ακομα και τον τιτλο ο τρελος
οι αμερικανοι μας ειναι παρα πολυ καλοι ενω και κατω απο τα καλαθια βλεπω ειμαστε καλα τελικα
ο παπαδοπουλος ανεβηκε σημερα αισθητα ενω και οι 2 που τους ειχαμε για σουταρισμα ο γκετσεφσκι και ο χελιγουελ εδειξαν οτι ειναι καλυτεροι απο αυτο που νομιζαμε

το ειχα γραψει πριν παρουμε τον παπαδοπουλο πως με σουλη στον παγκο και παπαδοπουλο και σολομον πχ την ευρωλιγκα θα την εχουμε σιγουρη και μπορουμε να διεκδικησουμε και κατι παραπανω(εννοειται πολυ δυσκολα βεβαια)


για τη διαιτησια σημερα αποκωρυφωμα ηταν που ο διαμαντιδης στραβοπαταει και πεφτει και κανει και κανα δυο κωλοτοτουμπες με την μπαλα στα χερια και δεν δινουν βηματα..

τελοσπαντων..
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό gamgre » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:32

Συγνώμη Κώστα αλλά το βλέπεις λάθος το θέμα του άσσου. Ο Δεμερτζής σήμερα έδειξε οτι ήταν ο απόλυτος άρχοντας με την εμφάνιση του. Το tendex του ήταν το δεύτερο καλύτερο μετά του Διαμαντίδη. Είχε 2/2 σε 1Ρ, 2/2 σε 2Ρ 1/2 σε 3Ρ, 2 reb, 1 steal και 5 assists χώρια οτι περιόρισε τον Σπανούλη και τον Jasikevicius όσο ήταν μέσα. Θεωρώ λοιπόν δυο πράγματα: α) Δεν χρειαζόμαστε άσσο αυτήν τη στιγμή αλλά να δωθούν περισσότερες ευκαιρίες σε αυτόν τον παίκτη που κοστίζει μόνο 20.000. και β) Να σταματήσουμε επιτέλους να ονειρευόμαστε οτι μπορούμε με έναν άσσο να φέρουμε τα πάνω κάτω στην ομάδα.

ΥΓ:το δεύτερο δεν σε αφορά Κώστα χαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
gamgre
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ 31 Ιαν 2008, 20:13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό Lord » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:36

Αδερφέ δεν νομίζω να υποτίμησε κανένας τον Δεμερτζή..
Ίσα ίσα που πλέον είναι (κατ'εμέ) ηκαλύτερη μας λύση στον άσσο με ισορροπία στα επιθετικά και αμυντικά του καθήκοντα..
Αλλά όπως και να το κάνουμε χρειαζόμαστε ακόμα έναν τέτοιον που να μπορεί να ξεκουράζει και λίγο τον Μονρό..
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό Lord » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:39

Ο ΠΑΟΚ έφτασε κοντά στη νίκη, αλλά στο τέλος δεν τα κατάφερε απέναντι στον Παναθηναϊκό (83-78). Ο Σούλης Μαρκόπουλος άδραξε την ευκαιρία κι «έβαλε» κατά των διαιτητών.

«Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για τη νίκη του, για το ότι τιμάει το ελληνικό μπάσκετ με τις εμφανίσεις του. Είναι αξιοζήλευτο. Θέλω να δώσω, όμως, συγχαρητήρια και στην ομάδα μου. Πιο καλή ομάδα από εμάς ο Παναθηναϊκός. Δεν ξέρω αν έπρεπε να κερδίσουμε ή όχι. Δεν έχω μιλήσει 3-4 χρόνια τη διαιτησία. Δεν μιλάω γι' αυτό το παιχνίδι. Μιλάω για μια σειρά αναμετρήσεων, όπου οι διαιτητές τα δίνουν αλλιώς. Μου λένε οι παίκτες στα αποδυτήρια "Δε μας σέβονται". Ξέρω ότι μπορεί να με καλέσει ο Αθλητικός Δικαστής. Αλλά αισθάνομαι την ανάγκη να το πω» είπε χαρακτηριστικά ο Μακεδόνας τεχνικός και κατέληξε: «Και στο Μαρούσι είχα προβλήματα με τη διαιτησία. Αλλά είναι τέσσερα σερί παιχνίδι τώρα...».

http://www.gazzetta.gr/component/k2/ite ... E%BF%CF%82

Πες τα ρε Σούλη..
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: ποα-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό gamgre » Κυρ 06 Δεκ 2009, 21:43

Lord_GayrosSlayer έγραψε:Αδερφέ δεν νομίζω να υποτίμησε κανένας τον Δεμερτζή..
Ίσα ίσα που πλέον είναι (κατ'εμέ) ηκαλύτερη μας λύση στον άσσο με ισορροπία στα επιθετικά και αμυντικά του καθήκοντα..
Αλλά όπως και να το κάνουμε χρειαζόμαστε ακόμα έναν τέτοιον που να μπορεί να ξεκουράζει και λίγο τον Μονρό..



Δυστηχώς φίλε κάνεις λάθος που περιμμένεις από τον Δεμερτζή να ξεκουράζει τον Μονρό, βλέπεις παίζουν σε διαφορετικές θέσεις. Και από την άλλη το πρόβλημα μας είναι στην οργανωση περισσότερο από το σκοράρισμα. Και για να μην παρεξηγηθώ δείτε τα στατιστικά των υπολοίπων άσσων του ΠΑΟΚ και θα καταλάβετε
Άβαταρ μέλους
gamgre
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ 31 Ιαν 2008, 20:13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες