Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 83-78

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP:

Μονρό
6
29%
Καυκής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκρέγκορι
9
43%
Ταπούτος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χέλιγουελ
1
5%
Καλαίτζίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παπαδόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δεμερτζής
5
24%
Ντρόμπνιακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκετσέφσκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 21

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 07 Δεκ 2009, 13:52

Realcon αλλού το πάει ο Γιάννης και συμφωνώ μαζί του. Μακάρι αυτη την εμφάνιση να την έκανα στην Καβάλα τις προάλλες και να χα το διπλό... Κι ας μιλούσαμε σήμερα για οτιδήποτε... Οκ, η ομάδα έπαιξε καλά, προσπάθησε, αλλά πάλι τελευταίοι είμαστε... Μπορεί να γίνομαι κυνικός, αλλά αυτή ναι η ουσία...
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Δευτ 07 Δεκ 2009, 14:17

δεν είχα ιντερνετ χθες :cry: :cry: :cry: :cry:

πως γένεν ατό εν έτει 2009?
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 07 Δεκ 2009, 14:20

ρωτάς φαντάζομαι πως χάσαμε τελικά από το βάζελο μέσα στο ΟΑΚΑ ενώ τον είχαμε πατήσει σε όλον τον αγώνα??? :mrgreen:

PS: άμα δε βγει το pick & roll φίλε zots ποιό είναι το plan B της ομάδας σου??? χτες από τι κατάλαβα παραπονέθηκες για τα τραγικά στατιστικά της ομάδας σου στο τρίποντο ενώ έβαλες 10 (κάποτε 10 τρίποντα σε έναν και μόνο αγώνα ήταν άθλος!!!!!)!!! άβυσσος η ψυχή του αδερφού partizanου...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό Realcon » Δευτ 07 Δεκ 2009, 15:51

novito έγραψε:Realcon αλλού το πάει ο Γιάννης και συμφωνώ μαζί του. Μακάρι αυτη την εμφάνιση να την έκανα στην Καβάλα τις προάλλες και να χα το διπλό... Κι ας μιλούσαμε σήμερα για οτιδήποτε... Οκ, η ομάδα έπαιξε καλά, προσπάθησε, αλλά πάλι τελευταίοι είμαστε... Μπορεί να γίνομαι κυνικός, αλλά αυτή ναι η ουσία...


Thanks!
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό Kevin » Δευτ 07 Δεκ 2009, 16:17

Σίγουρα η καλύτερη μέχρι στιγμής εμφάνιση για φέτος απ' την ομάδα, μ' έναν πολύ καλό αντίπαλο, η οποία μας δείχνει ότι μπορούμε ακόμα κι από φέτος να μπούμε στην τετράδα (και με την απόκτηση ενός καλού παίχτη στη θέση 1).
Φαίνεται η δουλειά που έχει κάνει ο κ. Μαρκόπουλος στην ομάδα και πιστεύω ότι πρέπει να μείνει για αρκετά χρόνια ώστε να φτιάξουμε ένα πολύ δυνατό σύνολο. Δυστυχώς χάσαμε το ματς στις λεπτομέρειες και στα διαιτητικά... φαλτσοσφυρίγματα! Από 'δώ και πέρα προέχει να κερδίσουμε τις μικρότερες ομάδες για ν' ανεβούμε στην βαθμολογία. Και φυσικά όλοι πρέπει να στηρίξουμε αυτήν την προσπάθεια όσο μπορούμε κι ιδίως με το να γεμίζουμε το Παλατάκι!
ΠΑΟΚ είμαστε σε όλα τα αθλήματα!
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 07 Δεκ 2009, 16:19

Πολυ καλη εμφανιση.....Αλλα κπ στιγμη πρεπει να παιρνουμε και τα παιχνιδια......ΕΙμαστε φοβεροι παντως στην μπαλα κερδιζουμε αλλα δεν παιζουμε καλα....και στο μπασκετ παιζουμε καλα και χανουμε..... :opaokara:
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 07 Δεκ 2009, 16:24

Για να μην ξεχνιόμαστε, ο οπλαρχηγός kolokotronis είχε δώσει τις προπονητικές του οδηγίες:
"Δεν θέλει πολλά, 20 αμυντικά ριμπαόυντ (πήραμε 23), 10 επιθετικά ριμπάουντ (πήραμε 13), 50% τρίποντα (είχαμε 60%), 60% δίποντα (είχαμε 49%) και 80% βολές (είχαμε 81%), 5 pick and roll, 3 αιφνιδιασμούς και λιγότερα από 5 λάθη και το πήραμε το παιχνιδάκι. Α ξέχασα και ξύλο κάτω από την ρακέτα. Είμαστε ενισχυμένοι με τον Λάζο."

πραγματικά κολοκοτρώνη θα πίστευα οτι είσαι ο μαρκόπουλος με ψευδώνυμο αν δεν κάναμε τελικά 19 λάθη και όχι 5...
εύγε παλικάρι μου, ακούω πως θα κερδίσουμε τώρα τον Ηλυσιακό!!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό MALEF » Δευτ 07 Δεκ 2009, 16:34

Για μενα ΟΛΗ Η ΟΜΑΔΑ πετουσε χθες..φοβερη εμφανιση...θα μπορουσαμε και λιγοτερα λαθη στο 2ο ημιχρονο και θα παιρναμε το ματσακι αλλα δεν πειραζει...βαδιζουμε καλα...ΟΛΟΙ ΠΑΛΑΤΑΚΙ :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
MALEF
 
Δημοσιεύσεις: 864
Εγγραφή: Πέμ 01 Μάιος 2008, 14:24
Τοποθεσία: Γαλλικος Κιλκις!

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό MALEF » Δευτ 07 Δεκ 2009, 16:36

ΞΕΧΑΣΑ...MVP Monro και Γκρεγκορι...
Άβαταρ μέλους
MALEF
 
Δημοσιεύσεις: 864
Εγγραφή: Πέμ 01 Μάιος 2008, 14:24
Τοποθεσία: Γαλλικος Κιλκις!

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Δευτ 07 Δεκ 2009, 16:54

novito έγραψε:Realcon αλλού το πάει ο Γιάννης και συμφωνώ μαζί του. Μακάρι αυτη την εμφάνιση να την έκανα στην Καβάλα τις προάλλες και να χα το διπλό... Κι ας μιλούσαμε σήμερα για οτιδήποτε... Οκ, η ομάδα έπαιξε καλά, προσπάθησε, αλλά πάλι τελευταίοι είμαστε... Μπορεί να γίνομαι κυνικός, αλλά αυτή ναι η ουσία...


Σωστός ο Novito ;)
Δε με χάλασε που παίξαμε καλά, αλλά αν έπρεπε να διαλέξω θα ήθελα να κερδίσουμε την Καβάλα. Έτσι κι αλλιώς, και καλά που παίξαμε ή και ακόμη καλύτερα να παίζαμε, το τρίτο πήραμε, έστω και λόγο πινεζών. Ακούγεται λίγο οξύμωρο, αλλά με ένα βαθμό παραπάνω από το παιχνίδι στην Καβάλα, τώρα θα είχες 8 βαθμούς +2 -θεωρητικά πάντα- από το επόμενο με τον Ηλυσιακό. Τέλος πάντων, η ομάδα θέλει υπομονή και γερά νεύρα. Πολλοί έχουμε χάσει το ενδιαφέρον μας για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ, φέτος είναι η μεγάλη ευκαιρία ο κόσμος να επιστρέψει στο γήπεδο.
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό denis » Δευτ 07 Δεκ 2009, 20:08

κανένα link για να το κατεβάσουμε?
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 07 Δεκ 2009, 20:50

να πω και εγώ σήμερα που ηρεμήσαμε λίγο την γνώμη μου για το παιχνίδι. μετά από το περυσινό παιχνίδι με τον βάζελο το πάσχα ήταν η δεύτερη φορά τον τελευταίο καιρό που ήμουν σίγουρος οτι θα κερδίσουμε ένα ματς όσο πλησιάζε στο τέλος του (πράγμα που δεν πίστεψα με γαύρο και μαρούσι φέτος ποτέ...)!!! Αν θέλουμε να δούμε προβλήματα χτες μπορούμε να πούμε αρκετά: κούραση monroe στον άσσο, έλλειψη 6ου καλού ξένου, όχι πολλά καλάθια από τον λάζο, επιθετική ένδεια από τον πολύ καλό αμυντικό καλαιτζίδη, πολλά πολλά αναίτια λάθη ακόμα και στο κατέβασμα της μπάλας. παρακολουθώντας τα τελευταία χρόνια ωστόσο πολύ ευρωλίγκα (το ελληνικό πρωτάθλημα η αλήθεια είναι το έχω βαρεθεί λίγο και δεν έχω και πολύ χρόνο- το σαββατοκύριακο πλέον μου έχει γίνει πολύτιμος ο χρόνος όσο μεγαλώνω...) και δη βάζελο μέσα στην έδρα του, μόνο 7-8 ομάδες έχουν καταφέρει να τον δυσκολέψουν: γαύρος, barca, real, sienna, cska, partizan και παλαιότερα tau, malaga. καμία άλλη πέραν βέβαια και από το Μαρούσι (επί σούλη φυσικά). Αυτό λοιπόν που έμεινε χτες είναι μια ΟΜΑΔΑΡΑ με παπάρια και το λέω με πάσα γνώση και ουχί μαλακίαν... ΟΜΑΔΑΡΑ από τα παλιά. Να σας πω οτι μου θύμισε το φοβερό τελικό που χάσαμε στο ΣΕΦ από το γαύρο που μας βαράγαν σαν τρελοί και εμείς τα στάζαμε από τα 8 μέτρα (το 3-2 με τις κάλτσες)??? Πραγματικά χτες είμαστε ανεξάντλητοι ψυχικά. και μπασκετικά. αυτό το κλείσιμο του pick and roll ήταν για σεμινάριο. Δεν θα πω άλλα. απλά τα καλύτερα (και με τις ομάδες του σούλη έχει αποδειχτεί αυτό) έρχονται...Πάμε μωρή αρρώστια πάλι!!!!!
:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τρί 08 Δεκ 2009, 01:02

+100000000000000000000000000000

Όπως έγραψα και στην κέντρικη...WE'RE BACK, KOUFALES!
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 09 Δεκ 2009, 05:22

Από τα Κουφάλια είσαι??? :lol: :lol: :lol:

Για το ματς, ένα πράγμα θα πω..
Επιτέλους είδαμε δείγμα του φετινου ΠΑΟΚ..
ο παλιός ΠΑΟΚ επιστρέφει οσονούπω!!

Οσο για την παραδοχή του Νοβίτο, τα αποτελέσματα θα κρίνουν το αν ο ΠΑΟΚτσής θα επιστρέψει πίσω στο μπάσκετ που νομίζω ότι λατρεύει ισως και περισσότερο από την μπάλα!

Κορυφαίος ο Δεμερτζής, ένα παιδί που πιστεύω από πρόπερσι!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 83-78

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 09 Δεκ 2009, 08:34

free4 έγραψε:τα αποτελέσματα θα κρίνουν το αν ο ΠΑΟΚτσής θα επιστρέψει πίσω στο μπάσκετ που νομίζω ότι λατρεύει ισως και περισσότερο από την μπάλα!

Συγνώμη αλλά αυτό δεν είναι λατρεία. Είναι πανηγύρι.....
Δεν ήταν έτσι ο Παοκτσής κάποτε.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης