[Κύπελλο] Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός 70-82

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP

Το δημοψήφισμα λήγει στις Πέμ 03 Δεκ 2009, 22:18

Μονρό
14
54%
Καυκής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκρέγκορι
1
4%
Χέλιγουελ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλές
1
4%
Τσιάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Έιβερι
9
35%
Καλαϊτζίδης
1
4%
Ντρόμπνιακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκετσέφσκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 26

[Κύπελλο] Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός 70-82

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 18 Νοέμ 2009, 22:18

Παλέψαμε αλλά δεν μπορέσαμε να καταφέρουμε αυτό που πριν τον αγώνα θεωρούνταν ακατόρθωτο.
Σε αυτό έπαιξαν ρόλο η ανωτερώτητα του αντιπάλου, κάποια φαλτοσφυρίγματα, η απουσία Ταπούτου (και Λάζου) και το κρυφτούλι του Γκρέγκορι για 3 δεκάλεπτα. Δεν μπορώ να τον καταλάβω αυτόν τον παίκτη. Γιατί κρύβεται?
Ο κόσμος έδωσε βροντερό παρόν αν και περίμενα μετά τα τελευταία γεγονότα, να μην υπάρχει κανένα κενό κάθισμα. Προχωράμε για το επόμενο παιχνίδι. Προσωπικά, αν έπρεπε να διαλέξω ένα από τα δύο παιχνίδια, που θα ήθελα να κερδίσουμε, αυτό θα ήταν το ματς πρωταθλήματος. Στα θετικά, η βελτίωση του Έιβερι και το καλό 5λεπτο του Καλέ. Κορυφαίος βέβαια ο Μονρόε.
Τα δεκάλεπτα: 17-22, 40-35, 55-54, 70-82
ΠΑΟΚ (Σούλης Μαρκόπουλος): Μονρό 23, Καυκής, Γκρέγκορι 8, Χέλιγουελ 1, Καλές 6, Τσιάρας 6, Έιβερι 18, Καλαϊτζίδης, Ντρόμπνιακ 6, Γκετσέφσκι 2
Ολυμπιακός (Παναγιώτης Γιαννάκης): Παπαλουκάς 4, Τσίλντρες 9, Τεόντοσιτς 15, Ουέιφερ, Μπουρούσης 19, Χαλπερίν 10, Κλέιζα 21, Βασιλόπουλος, Σχορτσανίτης 4.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό GORGINOC4 » Τετ 18 Νοέμ 2009, 22:20

ΠΑΟΚ ειμαι χαρε μου... την ψυχη μου παρε μου!
Άβαταρ μέλους
GORGINOC4
 
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Κυρ 04 Μάιος 2008, 08:02

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 18 Νοέμ 2009, 22:26

Δηλώσεις προπονητών:
Παναγιώτης Γιαννάκης (προπονητής Ολυμπιακού): «Έγινε ένα δυνατό παιχνίδι σε μια έδρα δύσκολη. Ήμασταν συγκεντρωμένοι στο πρώτο δεκάλεπτο απέναντι σε μια ομάδα με στόχους. Ήμασταν ήρεμοι στο παιχνίδι μας. Στην συνέχεια ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος εμείς χάσαμε την συγκέντρωση μας. Ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα στο σκορ και την ψυχολογία. Εμείς καταφέραμε να μειώσουμε την διαφορά. Στο τρίτο δεκάλεπτο ήμασταν καλύτεροι ελέγχαμε τον παιχνίδι και στο τέλος τον βγάλαμε τον ΠΑΟΚ εκτός παιχνιδιού. Κάναμε μια καλή νίκη εμείς θα ξανά έρθουμε την Κυριακή για να παίξουμε ένα δύσκολο παιχνίδι».

Σούλης Μαρκόπουλος (προπονητής ΠΑΟΚ): «Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο η παρουσία του δυνατή και καταλυτική. Ο κόσμος κάνει την ομάδα να παίζει καλύτερα. Ο Ολυμπιακός βρήκε την συγκέντρωση σε σχέση με μας που δεχθήκαμε 28 πόντους στο τελευταίο δεκάλεπτο. Θα παίξουμε καλύτερα στην συνέχεια θα βελτιωθούμε. Δείξαμε ενθουσιασμό και είχαμε καλές και κακές επιλογές το παιχνίδι μας. Ο αγώνας χάθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο όταν πήραμε την διαφορά και την χάσαμε. Να ψάξουμε να βρούμε τα λάθη μας και να τα διορθώσουμε σύντομα για να παρουσιαστούμε καλύτεροι στην συνέχεια. Δεν δηλώσαμε τίποτα ούτε η διοίκηση ούτε το τεχνικό τιμ, ότι θα φύγει ο Έιβερι. Ο Λάζαρος Παπαδόπουλος, είναι μια δυνατή μεταγραφή. Θα μας βοηθήσει τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά».
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Slade » Τετ 18 Νοέμ 2009, 22:39

H ομάδα είναι καλή , παιχνίδι με παιχνίδι βελτιώνεται , το ρόστερ έχει σίγουρα ελλείψεις άλλα ο Μαρκόπουλος φαίνεται ότι δουλεύει σωστά . Παίξαμε στα ίσια τον Ολυμπιακό των σταρ και των δεκάδων εκατομμυρίων , προσωπικά είμαι ικανοποιημένος απ΄την εικόνα της ομάδας φέτος , μακάρι να συνεχίσουμε έτσι.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Nigrita4 » Τετ 18 Νοέμ 2009, 22:45

Μπράβο στην ομάδα μας...
Είδα όλα τα παιχνίδια μας μέχρι τώρα κ όντως η ομάδα βελτιώνεται συνεχώς..
Σίγουρα θα έχουμε κ πλέον βοήθειες απο τον Λάζο.. Μπράβο κ στον Εϊβερι για την εμφάνιση του σήμερα.
Πάμε δυνατά.. Μπορούμε να νικήσυμε τον gay κ ελπίζω να το κάνουμε την Κυριακή..
MVP θα ψηφίσω τον Μονρό, με εντυπωσίασε ο Καλλές...
Ήρθαμε σκαστοί, απο την Κλινική, ΠΑΟΚΑΡΑ μου
δεν το ξέρουν οι γιατροί....

http://www.paoknuremberg.de
Άβαταρ μέλους
Nigrita4
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 20:38
Τοποθεσία: Νυρεμβέργη

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Lord » Τετ 18 Νοέμ 2009, 22:56

Η ομάδα δείχνει συνεχή σημάδια βελτίωσης..
Και αυτό με ενθουσιάζει..
Μπράβο στον Έιβερι που δείχνει να ανακάμπτει..
Πάμε ρε ΠΑΟΚΑΡΑ μου.. :nairepaok:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τετ 18 Νοέμ 2009, 23:28

Κρίμα γ@μώ το π@υστόγαβρο!

Η Ομάδα έδειξε ότι τους "έχει" τους gayδες, αλλά στην 4η περίοδο, την πιο κρίσιμη, δεν αντέξαμε. Δεν πειράζει, η Ομάδα βρίσκεται σε σωστό δρόμο και σωστά χέρια. Και με την συμμετοχή του Λάζου θα γίνουμε ακόμα καλύτεροι.
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό paok_4_ » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:15

Καλά μόνο εγώ έχω την αίσθηση ότι σήμερα σφαχτήκαμε???? Ειδικά στην αρχή και στο τέλος του παιχνιδιού.....για να μην πω και λίγο στο ενδιάμεσο :D
paok_4_
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 00:53

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό ehemithos 199 » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:19

μολις γυρισα απο το ταξιδι...δεν εχω δυναμη να γραψω πολλα σημερα...
μπραβο στα παληκαρια του σουλη για τη προσπαθεια...το μελλον ειναι δικο μας!!
:yellowcard: σε οσους σε αυτη τη πολη σνομπαρετε το μπασκετ καναπεδακηδες!!!
και τελος στα κορακια:
σφυρα οτι θελεις-σφυρα οτι θελεις
εμεις θα σε γ@μησουμε στο τελος να το ξερεις!!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
ΒΑΛΤΕ ΦΩΤΙΑ - ΚΑΨΤΕ ΚΑΛΑ!!!
Άβαταρ μέλους
ehemithos 199
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 20:42
Τοποθεσία: ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:19

Μπραβο στην ομαδα!!!Συνεχιζουμε... :pano:
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Iakovidis » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:26

Η ομάδα δε μπορεί να έχει την ίδια απόδοση επί 40 λεπτά είναι φυσιολογικό, όσο και να θέλουν οι παίκτες, που πιστεύω ήθελαν δε μπρορούσα και αυτό το κατάλαβα στο 67-70 που κάναμε επίθεση.Δε μπορούσαν άλλο.Καλά για η διαιτησία είναι πάντα η ίδια.Δεν υπάρχει ούτε λόγος να φεύγουν μπουκάλια,αναπτήρες,χαρτιά.Πρέπει να τους κερδίζουμε και αυτούς.
Παιδιά ήθελα να προσθέσω κάτι άλλο, αυτός ο Κλέιζα πραγματικά είναι παικταράς.Δε βρήσκω καλύτερο στην Ευρώπη στη θέση του.
Άβαταρ μέλους
Iakovidis
 
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 01:30

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:36

Mπράβο σε όλους.Παίκτες, προπονητές, κόσμο.Η ταφόπλακα του ελληνικού αθλητισμού οσφπ-παο δεν αφήνουν ούτε τη πιθανότητα να διεκδικήσεις μια πρόκριση στο κύπελλο μπάσκετ από μια ομάδα με το 1/20 σε μπάτζετ.Συνεχίζουμε η ευρωλίγκα τελικά ίσως να μην είναι όνειρο...
brigate4
 

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:49

χίλια μπράβο. η ομάδα τώρα φτιάχνεται. πριν 2 μήνες δεν είχαμε καν 5 παίκτες. το οτι η ομάδα ρολάρει σε πολλά σημεία επιθετικα είναι πολύ θετικό (άσχετα αν αντίπαλοί μας σήμερα ήταν ο γενικά κακός αμυντικά γαύρος). νεκρά σημεία υπάρχουν και θα υπάρξουν. χρειαζόμαστε σκορ μέσα στο καλάθι από τους ψηλούς μας και νομίζω οτι αυτό λύνεται οριστικά με τον λάζο. ακόμα και με το πατατράκ του 4ου δεκαλέπτου νομίζω οτι αν μπαίνανε κάποια ελέυθερα σουτ κυρίως του σκοπιανού μπορεί και να κερδίζαμε (ή έστω να παιζόνταν στο τελευταίο σουτ). πιστεύω οτι δε πολλά ματς ο σκοπιανός (που κατά τα άλλα απλά μοιάζει απλά με μπασκετμπολίστα...) θα τα βάλει αυτά τα σουτ. αμυντικά ο monroe πολύ καλός (και επιθετικά σήμερα σχεδόν τέλειος), όταν δε μπαίνει ο καλαιτζίδης μέσα, τα πράγματα γίνονται super (παρεπιπτόντως εγώ αυτόν ψήφισα για mvp)!!!! μεγάλο μειονέκτημα το ύψος μας στα guard, παίκτες σαν τον διαμαντίδη και τον παπαλουκά θα μας κάνουνε οτι θέλουν (γι αυτό χρειάζονται μέσα καυκής-καλαιτζίδης). εντάξει θα μου πεις και με τον planinic θα έχουμε πρόβλημα αλλά who gives a fuck... χαχα. Με απουσίες έμμεσες-άμεσες λάζο, γιαννακίδη, δεμερτζή και ταπούτο (ενώ ο γαύρος μόνο τον vujsic άντε και τον ανύπαρκτο wafer) πήγαμε το παιχνίδι εκεί που το πήγαμε. Νομίζω το μέλλον προβλέπεται μόνον ευοίωνο...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 09:04

ανυπαρκτος κοσμος-ανυπαρκτοι στοχοι........Π Α Ο Κ Α Ρ Α στα φορουμ, παοκακι στα γηπεδο....με 4χιλιαρικα κοσμο εισαι στη καλυτερη ρουλης......

ΥΓ μπραβο στην ομαδα-με πρωτο σκορερ ψηλων τον καλλε τον γκευ με τους 8 παικτες στο παρκε δεν τον κερδιζεις.....
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 09:14

Φάουλ φάουλ και ξανά φάουλ στα ποιο δύσκολα σημεία.
Απο το 1ο λεπτό έδειξαν τις προθέσεις τους ότι δεν υπήρχε καμία ελπίδα.
Μπράβο στην ομάδα και στον Έιβερι.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης