Μαρούσι - Π.Α.Ο.Κ. 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP

Το δημοψήφισμα λήγει στις Κυρ 22 Νοέμ 2009, 21:20

Monroe
1
4%
Καυκής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gregory
19
79%
Ταπούτος
1
4%
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσιάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Avery
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλαϊτζίδης
1
4%
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Drobnjak
1
4%
Gecevski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Helliwell
1
4%
 
Σύνολο ψήφων : 24

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 08 Νοέμ 2009, 21:19

στο πρώτο μισό του ματς είχαμε κυριαρχήσει στα αμυντικα ριμπάουντ...
μετά δεν είδα ανάλογη συνέχεια...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό thrix » Κυρ 08 Νοέμ 2009, 21:55

palok έγραψε:γενικά θα έλεγα οτι το rotation δεν ήταν και το καλύτερό μας χτες. απέναντι στον καιμακόγλου έπρεπε ταπούτος και τσιάρας να παίξουν περισσότερο. όταν και εφόσον μπορούν να παίξουν καλά αμυντικά εννοώ. η αντιμετώπιση των ψηλών από drobnjiak και gecevski είναι επιεικώς απαράδεκτη. δεν ξέρω πως φαίνεται από την Tv αλλά από μέσα από το γήπεδο (Κυψέλη και Μαρούσι) φάνηκε η παντελής έλλειψη προσπάθειας. Με αυτά και με αυτά καταλήξαμε οι Βουγιούκας και Μαυροειδής να σουτάρουνε με 90 % δίποντα και να φαίνονται Rebraca με Radja μείγμα...

PS1: για τον Μαυροειδή βέβαια να πω οτι χτες είχε 9-0 φάουλ υπέρ του εμπλεκόμενος σε πολλές φάσεις με αλλάγες πάνω στους κοντούς. Νομίζω οτι τέτοια αντιμετώπιση από τους διαιτητές ούτε ο Dunkan!!!

PS2: ξαναρωτάω για αυτούς που το δαν στην τηλεόραδση. στο τέλος του Μαυροειδή είναι Non call ή όχι???

Τι είναι το non call bro? we are vlachaders you see! :opaokara:
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό Slade » Κυρ 08 Νοέμ 2009, 22:38

Για πρώτη φορά μετά από χρόνια φαίνεται ότι επιτέλους έχει αρχίσει να γίνεται σοβαρή δουλειά στο μπάσκετ. Πρέπει να στηρίξουμε την ομάδα με όλες τις δυνάμεις μας .
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 08 Νοέμ 2009, 22:54

thrix έγραψε:Τι είναι το non call bro? we are vlachaders you see! :opaokara:


είναι το μη σφύριγμα (non call) στο τέλος ενός αγώνα. δηλαδή γίνεται ένα φάουλ στην τελευταία φάση του αγώνα αλλά όταν δεν γίνεται κάτι εξώφθαλμο ο διαιτητής δεν το σφυρίζει. μας είχαν ζαλίσει τα παπάρια πρόπερισυ όταν ο διαμαντίδης γκρέμισε στο τελευταίο sec τον scoonie penn και οι διατητές δεν έδωσαν τίποτα. την ίδια περίοδο δεν είχαν δώσει και ένα φάουλ στο nba στον lebron και αποκλείστηκαν οι cavaliers από τον τελικό (και το δειχναν ως πρότυπο σφύριγμα οι βαζελοδημοσιογράφοι). Και λέγανε όλοι οι δημοσιογράφοι οτι μπορεί ο διαιτητής να μην το σφυρίξει πράγματι. Τέλος πάντων πριν 2 ώρες είδα τη φάση στο supersport: το φάουλ (πεντακάθαρο 100%!!!) του gecevski γίνεται μετά το σούτ και η μπάλα καταλήγει έξω. παίρνουμε το rebound, τελειώνει το ματς, διαμαρτύρεται και λίγο ο μπαρτζώκας, και εμείς στον επόμενο αγώνα θα είχαμε 8000 κομμάτια στο Παλατάκι. απλά πράγματα αλλά δεν κάθησε... Anyway, ένα rebound ρε gecevski, τι σας ζητάω??? που έλεγε και ο παναγούλιας...
Πάμε παρακάτω, τα δείγματα (εκτός του avery) είναι καλά. οι ομάδες του σούλη παίρνουν τα πάνω τους την κατάλληλη στιγμή (μετά τον γενάρη). Αν συνεχίσουν όλα ομαλά (πληρωμές-συμπαράσταση κόσμου) θα κάνουμε παπάδες στη συνέχεια!!! Αν μπορέσουμε και κάνουμε την τράμπα avery-branko και αγορά αμερικανού ψηλού που να ποστάρει και να παίρνει και rebound θα είμαστε super. Aν πάλι όχι, συνεχίζουμε έτσι και πάμε γερά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό KOITS » Κυρ 08 Νοέμ 2009, 23:13

palok έγραψε:γενικά θα έλεγα οτι το rotation δεν ήταν και το καλύτερό μας χτες. απέναντι στον καιμακόγλου έπρεπε ταπούτος και τσιάρας να παίξουν περισσότερο. όταν και εφόσον μπορούν να παίξουν καλά αμυντικά εννοώ.


Εγώ θα ήθελα να τους δω και μαζί (κατά προτίμηση με τον Τσιάρα στο 3) για να παίρνει και καμιά ανάσα και ο Γκρέγκορι, γιατί χτες έπαιξε 44,5 λεπτά και στο +35 38...
Άβαταρ μέλους
KOITS
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 14:17

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 07:51

thrix έγραψε:..... we are vlachaders you see! :opaokara:

you re crazy i see!!!! :opaokara:
thrix κέντησες με την ατάκα!! :lol:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 08:08

Παρά την καλή εμφάνιση που έκανε η ομάδα δεν μπόρεσε να πετύχει τη νίκη μέσα στο κλειστό του Αγ. Θωμά στο Μαρούσι. Με κορυφαίο του ΠΑΟΚ τον Γκρέγκορι προηγηθήκαμε με 66-64, αλλά το Μαρούσι ισοφάρισε και έτσι οδηγηθήκαμε στην παράταση. Εκεί δεν αντέξαμε, αφού είχαμε και κάποια εχθρικά σφυρίγματα από τη διαιτησία και τελικά χάσαμε με 78-74. Παρόντες στο γήπεδο και 150 οπαδοί του ΠΑΟΚ αφού κάποιοι τιμάνε σε κάθε ευκαιρία την πρωτεύουσα. Όλα τα λεφτά η καντίνα που προοριζότανε αποκλειστικά για την ένδοξη ελληνική αστυνομία. Έργα πνοής στην Ελλάδα λίγο πριν το 2010.

http://www.paokgate4.gr/homepage.asp?Mode=1
:shock:
τι ακριβώς παίχτηκε......? :D
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 08:45

Αυτό που είναι στην κάτω φωτογραφία 35cm, μήπως βγαίνει και σε λευκό :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 10:48

palok μήπως έχεις την τελευταία φάση μιας και δεν είδα το παιχνίδι.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 11:27

την έχω στο μυαλό μου από το σάββατο!!! χαχα.
πάντως είναι 5κάθαρο φάουλ του gecevski μετά το σουτ. ξέρεις αυτό το κλασσικό φάουλ που κάνει κάποιος πάνω στην αγωνία του οτι θα φάει το καλάθι. δεν τον προλαβαίνει, ο μαυροειδής σουτάρει και του χτυπάει μετά το χέρι. το πιο πιθανό ήταν να τρώγαμε και το καλάθι!!!! απλά η ένστασή μου εμένα ήταν οτι μπορούσε κάλλιστα να αφήσει τη φάση αφού σούταρε καλά ο μαυροειδής και να τελείωνε το ματς ωραία και καλά. anyway η διαιτησία από την τηλεόραση μου φάνηκε γενικά ΟΚ τελικά μέχρι την παράταση (αν εξαιρέσεις την ανάποδη κατοχή στο 1:05 που δεν έκρινε και τίποτα όμως-εμείς κλασσικά καλάθι δεν θα βάζαμε και να την παίρναμε ξανά τη μπάλα!!!). Επίσης η επιλεκτική ευαισθησία στην άμυνα του monroe σε αντίθεση με τον σεντερ ολκής (9-0 φάουλ υπέρ) pekovic- όχι sorry μαυροειδή ήθελα να πω. Μετά την παράταση έπαιξε μαρούσι αφού το πήγαινε στις βολές με το παραμικρό. νομίζω 13 βολές και 1 τρίποντο βάλανε από τους 62 έως τους 78 πόντους. Ούτε η σερβία το 95...χαχα

PS1: πάντως από χτες ηρέμησα. είδα οτι δεν είχε σημασία η νίκη τελικά. ο κόσμος είδε οτι η ομάδα ε΄χει βάσεις. οτι γίνεται δουλειά και θα τη στηρίξει. είναι δεδομένο πλεόν αυτό. μια νίκη τώρα δεν έχει σημασία. το ζήτημα είναι να περάσουμε πανιώνιο-κολοσσό και να βγούμε 6οι. μετά στα play off, πάλι θα τους πίασει κορόιδο ο σούλης... ;)

PS2: ο avery μάλλον συνεχίζει. όπως τον είδα σε 3 αγώνες το πρόβλημα είναι τεράστιο. Ας ελπίσουμε οτι θα βελτιωθεί (θα τα βάζει όπως ο iverson, assist όπως ο nash και τρέξιμο στο ανοιχτό γήπεδο όπως ο chris paul...)!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό paok nafplio » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 12:05

πριν ομως το φαουλ στο μαυροιδη στο λε'ι' απ του γρεγορι γινεται φαουλ το οποιο δεν δινεται...κ εκει παει η διαφορα στους 4 ποντουσ κ στην επιθεση οι αλλοι θελουν 3ποντο κ παλι δεν κερδιζουν αν βαλει τισ δυο βολεσ...εκει χαθηκε το ματσ...
Άβαταρ μέλους
paok nafplio
 
Δημοσιεύσεις: 1937
Εγγραφή: Κυρ 07 Σεπ 2008, 02:44
Τοποθεσία: Aνθιμος neighbour....

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 12:14

Δεν χρειάζεται παράθεση όταν απαντούμε στο ακριβώς προηγούμενο ποστ!
Thx, Admin Team


ok δεν έχω αντίρρηση. όπως είπα έτσι όπως τα βλεπα εγώ μέσα στο γήπεδο πίσω από τη μπασκέτα έβραζα. όταν το είδα από την Tv ηρέμησα λίγο. εντωμεταξύ 2 βολές αποκλείεται να έβαζε ο kenny. Εβαλε κανένας το σάββατο δύο συνεχόμενες τελικά??? Ξαναλέω μία ήττα ήταν και τίποτε άλλο. Τα οφέλη είναι περισσότερα τώρα που τα σκέφτομαι νηφάλια. Το Μαρούσι είναι μέσα στις 24 καλύτερες ομάδες της ευρωλίγκας (σίγουρα μέσα στις 18-20 θα έλεγα εγώ) βάλε και κανα 2 ισπανικές, μία ιταλική από το eurocup, είναι μεγάλη υπόθεση που αρχές νοέμβρη τους πήγαμε στην παράταση (και αξίζαμε τη νίκη με play maker ανύπαρκτο kai monroe στον πάγκο για τα τελευταία 7 λεπτά). πριν 2 μήνες είχαμε στο ρόστερ μόνο τον γιαννακίδη... μην τα ξεχναμε αυτά. από εδώ και πέρα μόνο καλύτερα θα είναι τα πράγματα. μόνο καλύτερα!!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 14:00

kostasff έγραψε:Ένα πράγμα αποδείχτηκε σήμερα. Ο ΠΑΟΚ είναι εδώ Επιστρέψαμε. Χτυπάμε ματς τα οποία τα προηγούμενα χρόνια ήταν ξεγραμμένα. Κατά τα άλλα, αυτό είναι το μπάσκετ. Κάποια παιχνίδια θα τα χάσουμε στον πόντο και κάποια θα τα πάρουμε. Μπράβο στον Σούλη και στην διοίκηση.

palok συμφωνούμε απόλυτα.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 14:09

Κρίμα πολύ κρίμα! :evil:

Τόσο ο Μαρκόπουλος, όσο και τα Παιδιά δείχνουν ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά! τους αξίζει ένα μεγάλο μπράβο.
Να συνεχίσουν με αυτό το ρυθμό και δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα!

Όλα τα λεφτά ήταν τα σταυροκοπήματα του Βωβού, λίγο πριν λήξει η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού.
Ομάδα γιουρολίγκας και παπαριές. Κάτσε να δυναμώσουμε λίγο ακόμα, με σοβαρή δουλειά, όπως γίνεται τώρα, και τα λέμε μετά με κάτι βωβούς, κυριακούς, κλπ.
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 14:13

Να μην μας ματιάσω αλλά ειλικρινά βλέπω τα πράγματα πολύ αισιόδοξα. επιτέλους ασχολούμαστε και με το μπάσκετ (βλεποντας τα κακά και τα καλά) και όχι με τον δρόσο τον πανελούδη τον κατσαρή κλπ κλπ.

PS1: ομάδα ευρωλίγκας είναι το Μαρούσι ναι. μία απο τις 18-20 καλύτερες στην ευρώπη δηλαδή. από κει και πέρα προφανώς με αυτά που έχω δει και έχω ζήσει από την ομάδα μου και στα δικά μου τα μάτια μου μοιάζει max Αετός Ραχούλας...

PS2: τρομερή η φανέλα που φόραγε ένα παλικάρι στην κερκίδα του Bane με το 8 (δεν το θυμόμουνα οτι έχει φορέσει και άλλο νούμερο) της Knorr Bologna. Την αγοράζω όσο όσο!!!!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες