William Avery

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό Lord » Τετ 04 Νοέμ 2009, 15:17

Έϊβερι: «Δύσκολη συνέχεια με Μαρούσι»
φημολογία περί της ενδεχόμενης απομάκρυνσης του Ουίλιαμ Έϊβερι από το ρόστερ του ΠΑΟΚ, με αφορμή τη μη επιθυμητή αγωνιστική του απόδοση, έλαβε... τέλος, καθώς η διοίκηση του «Δικεφάλου του Βορρά» αποφάσισε την παραμονή του στον σύλλογο. Ο 30χρονος Αμερικανός πλέι-μέικερ αναφέρεται στην τρέχουσα αγωνιστική του κατάσταση, υποσχόμενος ότι θα παρουσιαστεί καλκύτερος στους επόμενους αγώνες της ομάδας, ενώ παράλληλα χαρακτηρίζει πολύ δύσκολη την εκτός έδρας αναμέτρηση του Σαββάτου με το Μαρούσι.


Ο Αμερικανός γκαρντ του ΠΑΟΚ, Ουίλιαμ Έϊβερι, μίλησε, μεταξύ άλλων, στο «METROSPORT» για...

...την εμπιστοσύνη των διοικούντων της ομάδας στο πρόσωπό του:

«Ξέρω οτι η ομάδα, ο κόσμος, οι συμπαίκτες μου περιμένουν πολλά από μένα και πραγματικά τους ευχαριστώ που με στηρίζουν. Δουλεύω σκληρά και ελπίζω σύντομα να μπορώ να βοηθήσω περισσότερο. Ήταν δύσκολη για μένα όλη αυτή η κατάσταση με τις εξετάσεις με την καρδιά μου. Η αλήθεια είναι οτι φοβήθηκα. Όλα έχουν τελειώσει, στο μυαλό μου έχω μόνο να παίξω μπάσκετ. Σκέφτομαι οτι και η οικογένεια μου ανησύχησε και περιμένει από μένα να κάνω κάτι καλό στον ΠΑΟΚ. Προσπαθώ σκληρά να βρω την φόρμα μου και νομίζω οτι από εβδομάδα σε εβδομάδα θα είμαι καλύτερος».

...την τρέχουσα αγωνιστική του κατάσταση:

«Είναι αδύναμα τα πόδια μου, οι μύς δεν αντέχουν ακόμα την επιβάρυνση και δεν με βοηθούν να ανεβάσω την ένταση. Για 2-3 εβδομάδες πριν έρθω δεν έκανα τίποτε και αυτό βγαίνει τώρα. Πάντως τα παιδιά από το τιμ κάνουν φοβερή δουλειά, με προσέχουν και τα αποτελέσματα θα έρθουν. Νιώθω την βελτίωση και σιγά σιγά κερδίζω και την αυτοπεποίθηση μου. Παίζει ρόλο και η ψυχολογία, πιστεύω οτι ένα δικό μου καλό παιχνίδι θα μου δώσει φτερά. Η αλήθεια είναι οτι θέλω να αποδείξω στον εαυτό μου οτι μπορώ να παίξω όπως τις προηγούμενες χροχιές. Είναι κάτι νέο άλλωστε αυτό για μένα. Στην Ευρώπη κάθε χρονιά, τόσες περιόδους παίζω πάνω από 25 λεπτά ανά αγώνα. Από τότε που ήμουν στους Τίμπεργουλφς έχω να δω τόσο μικρή συμμετοχή».

...την στήριξη των συμπαικτών του:

«Πολύ μεγάλη και τους ευχαριστώ για αυτό… Με βοηθούν κάθε μέρα στην προπόνηση, μου μιλούν, μου λένε να μην ανυσηχώ και οτι είναι θέμα χρόνου να παίξω όπως θα ήθελα».

...την επικείμενη αναμέτρηση με το Μαρούσι:

«Το Μαρούσι είναι δύσκολη και σκληρή ομάδα, βρίσκεται τώρα σε φουλ φόρμα. Ξέρω τον Κις, τον Κένταλ αλλά και τα άλλα παιδιά που παίζουν εδώ και μερικά χρόνια στο Ελληνικό πρωτάθλημα. Πρέπει να προσπαθήσουμε πολύ και δεν πρέπει να μείνουμε στο τι κάναμε με τον Άρη. Αρχικά πρέπει να παίξουμε καλό μπάσκετ, με πάθος, να παλέψουμε όσο μπορούμε και ως ένα σημείο να αποδείξουμε οτι δεν ήταν τυχαία η εμφάνιση μας με τον Άρη. Καλή η νίκη, η διαφορά, αλλά την 2η αγωνιστική δεν μπορείς να μένεις σε αυτά».

http://www.gazzetta.gr/content/view/53306/35/

Άντε μαυρούκο αγόρι μ παίξε μπάσκετ και δείξε ότι αξίζε το ότι σε κρατήσαμε..
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό plato6 » Σάβ 07 Νοέμ 2009, 21:32

Σε 23 λεπτά συμμετοχής δεν έβαλε πόντο (0/2 βολές, 0/4 δίποντα, 0/2 τρίποντα).

Πιστεύω ότι πλέον είναι φανερό ότι η ΚΑΕ δεν έχει λεφτά για να τον αποπληρώσει και να τον αντικαταστήσει. από όσο γνωρίζω πρέπει να πληρώσουν 80.000 και μάλλον είναι πολλά στην παρούσα στιγμή. Αλλιώς δεν βρίσκω λόγο να κρατάνε έναν τέτοιο παίχτη.
http://paokepanomi.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
plato6
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 08:34

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό Kevin » Σάβ 07 Νοέμ 2009, 21:39

Δυστυχώς μέχρι στιγμής φαίνεται ότι την πατήσανε με τον συγκεκριμένο παίχτη καθώς δεν έχει προσφέρει καθόλου... Και μάλλον δεν έχουμε και φράγκα να τον αντικαταστήσουμε!
Τελευταία επεξεργασία από Kevin και Σάβ 07 Νοέμ 2009, 21:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 07 Νοέμ 2009, 21:41

ΦΥΓΕ ΧΘΕΣ...εναν ασσο και ενα καλο 5αρι στη θεση του καλου χελιου(helliwell) και παμε χαλαρα 3η θεση...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό Photis » Σάβ 07 Νοέμ 2009, 21:47

Συμφωνούμε.Αυτός ο παίκτης είναι όπως το Τσιρίλλο της μπάλας...

:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8734
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό PaokPtolemaidaG4 » Σάβ 07 Νοέμ 2009, 22:43

Πρεπει να τελειωσει αποψε κιολας. Δε με νοιαζει αν ο Μιλισαβλιεβιτς ειναι 34, ειναι σιγουρο οτι δεν θα ηταν απων σε 36 λεπτα με 0-6 σουτ... δρομο τωρα...
PaokPtolemaidaG4
 
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 16:23

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό teacher » Σάβ 07 Νοέμ 2009, 23:12

Δύσκολεψε πολύ η υπόθεση της παραμονής του. Άτολμος σε κάποιες φάσεις και άστοχος σε κάποιες άλλες. Ένα καλό κλέψιμο έχω να θυμάμαι από τον Avery. Κάτι που μάλλον δε φτάνει για την παραμονή του
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό thrix » Σάβ 07 Νοέμ 2009, 23:17

Δάσκαλε δεν δυσκόλεψε η παραμονή του, απλά διευκολύνθηκε η απομάκρυνσή του.
Τη θεωρώ επιβεβλημένη ακόμα κι αν τον αντικαταστήσουμε με ερασιτέχνη αντί να πληρώνουμε λεφτά για το κρέας.
Με έκανε έξαλλο σήμερα.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Σάβ 07 Νοέμ 2009, 23:38

Είσαι σίγουρος οτι θέλεις να διωχθεί και να αντικατασταθεί απο ερασιτέχνη? Πρόσεξε τι εύχεσαι, είναι ακόμα νωρίς... Ένα παίκτη δεν τον κρίνεις απο 3 μάτς. στο κάτω κάτω τα λεφτά τα βάζει ο κόσμος για να παίρνουμε παίκτες όχι για να βγάζει κέρδος το μαγαζί και ο λειτουργός του.
Τα'χουμε μπερδέψει μου φαίνεται...
Τελευταία επεξεργασία από LoverBoy και Σάβ 07 Νοέμ 2009, 23:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό moican4 » Σάβ 07 Νοέμ 2009, 23:38

μηδεν βοηθεια σε αμυνα και επιθεση για αλλο ενα παιχνιδι..Ουτε μια ασιστ ,ουσιαστικα παιζουμε με 4 δηλαδη οταν ειναι στην 5αδα...Θα αντικατασταθει γιατι ο δρομος ειναι μακρυς και χρειαζονται βοηθειες...Δεν μπορουν συνεχεια οι ιδιοι και οι ιδιοι..αυτη ειναι η αποψη μου..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 07 Νοέμ 2009, 23:47

ας γεμίσουμε το παλατάκι για κάνα 3-4 ματς και να δείτε που ΚΑΙ παίκτη από το NBA φέρνουμε ΚΑΙ κοινοτικό..
Χρειαζόμαστε άσσο και πεντάρι - επειγόντως.(ακόμη κι αν κερδίζαμε σήμερα επιμένω ότι Avery and Gesefski είναι για τον πουλέφσκι...καίνε την ομάδα)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό brιgate4 » Κυρ 08 Νοέμ 2009, 20:20

Πάλι ανύπαρκτος αλλά δικαιολογώ την οικονομία της ΚΑΕ γιατί αν πάρουμε πχ τον Μιλισάβλιεβιτς τι περισσότερο θα κάνουμε από την οκτάδα? Ευρωλίγκα? Δε νομίζω.Άλλωστε θέλουμε τη συγκεκριμένη στιγμή να βγούμε Ευρωλίγκα? όχι σαν οπαδοί φυσικά...
brιgate4
 

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό cronos » Κυρ 08 Νοέμ 2009, 20:46

Δυστηχως απο οτι φαινεται δεν υπαρχει ρευστο!
Αλλα δεν πειραζει.Πορευομαστε ως εχει.Τι να κανουμε... :(
:opaokara:
Άβαταρ μέλους
cronos
 
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:45

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 13:57

LoverBoy έγραψε:Είσαι σίγουρος οτι θέλεις να διωχθεί και να αντικατασταθεί απο ερασιτέχνη? Πρόσεξε τι εύχεσαι, είναι ακόμα νωρίς... Ένα παίκτη δεν τον κρίνεις απο 3 μάτς. στο κάτω κάτω τα λεφτά τα βάζει ο κόσμος για να παίρνουμε παίκτες όχι για να βγάζει κέρδος το μαγαζί και ο λειτουργός του.
Τα'χουμε μπερδέψει μου φαίνεται...



Συμφωνώ.
Κάπως έτσι ξεκίνησε πέρσι και ο Τομάσεβιτς μην το ξεχνάμε.
Δεν θα σας αρέσει να δείτε σχόλια απο το θέμα Τομάσεβιτς.
Ποτέ δεν ξέρεις....
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: William Avery

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 14:06

Κι εγώ πιστεύω πως δεν μπορεί να παραμείνει τόσο κακός. Θα βελτιωθεί. Το πόσο δεν ξέρω.
Διαφωνώ στα "κέρδη" που μπορεί να έχει το μαγαζί και ο λειτουργός του. Με τόσα χρέη που μας κυνηγάνε, πρέπει να πιάνουμε κάθε βδομάδα και για χρόνια, το ΛΟΤΤΟ, ΠΡΩΤΟ, εθνικό και λαϊκό ΛΑΧΕΙΟ και ότι άλλο τυχερό παιχνίδι υπάρχει για να βγάλουμε κέρδος......
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες