9. Γιώργος Τσιάρας

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 08 Ιουν 2009, 18:08

νομίζω έχει συμβόλαιο με την ομάδα. αν μείνει ελπίζω να αποδείξει οτι κάναμε λάθος που τον κράξαμε
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Δευτ 18 Ιαν 2010, 23:09

Από 'κει και πέρα στην προπόνηση δεν συμμετείχαν οι Χρήστος Ταπούτος (υποβλήθηκε το πρωί σε μαγνητική τομογραφία, που ήταν καθαρή, θα ακολουθήσει ειδικό θεραπευτικό πρόγραμμα και ασκήσεις ενδυνάμωσης και θα επανέλθει την Τετάρτη), Παναγιώτης Καυκής (αισθάνθηκε ενοχλήσεις και ακολουθεί θεραπεία), Γιώργος Τσιάρας (αισθάνθηκε αδιαθεσία) και Λάζαρος Παπαδόπουλος (απουσίαζε στην Αθήνα, έχοντας πάρει άδεια).

προφανως μας περναει για μογγολους ο τσιαρας....αδιαθετος για προπονηση και κανει σεργιανι στο κοσμος? :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard:
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 18 Ιαν 2010, 23:13

Πείτε οτι δε θα παίξει το σάββατο, πείτε οτι δε θα παίξει το σάββατο...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 19 Ιαν 2010, 01:30

Και που παίζει, (που δεν παίζει), παίζει??
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 19 Ιαν 2010, 15:54

Δεν παίζει
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 19 Ιαν 2010, 16:02

νομίζω οτι με αυτή την απώλεια το ματς γίνεται δυσκολότερο
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 19 Ιαν 2010, 23:46

diniko80 έγραψε:Από 'κει και πέρα στην προπόνηση δεν συμμετείχαν οι Χρήστος Ταπούτος (υποβλήθηκε το πρωί σε μαγνητική τομογραφία, που ήταν καθαρή, θα ακολουθήσει ειδικό θεραπευτικό πρόγραμμα και ασκήσεις ενδυνάμωσης και θα επανέλθει την Τετάρτη), Παναγιώτης Καυκής (αισθάνθηκε ενοχλήσεις και ακολουθεί θεραπεία), Γιώργος Τσιάρας (αισθάνθηκε αδιαθεσία) και Λάζαρος Παπαδόπουλος (απουσίαζε στην Αθήνα, έχοντας πάρει άδεια).

προφανως μας περναει για μογγολους ο τσιαρας....αδιαθετος για προπονηση και κανει σεργιανι στο κοσμος? :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard:


Α ρε σε άλλες εποχές δε θα τολμούσαν να ξεμυτίσουν μετά από μια τέτοια ήττα, όχι να πάνε στο cosmos, αλλά ούτε για ψωμί..! Αλλά είπαμε: Άτιμη κοινωνία που άλλους τους ανεβάζεις κι άλλους τους κατεβάζεις" :lol: :lol: Πρέπει πάντως και ο Σούλης με τη διοίκηση να τους τρίξει λίγο τα δόντια..

Κι ο Λάζαρος δε κατάλαβα..? Μοιραίος παίχτης και τον αφήνουν να κάνει τουρισμό στην Αθήνα??? Καλά για τον Τσιάρα δε θα μιλήσω..Το παιδάκι προφανώς δεν έχει καταλάβει ακόμα που βρίσκεται, είναι προκλητικά αδιάφορος και έχει στρογγυλοκαθίσει στο παχυλό συμβόλαιο του..Δε μπορώ να το χωνέψω ρε παιδιά ότι αυτός ο άνθρωπος παίρνει 140.000 (!!!) ευρώ και ο Ταπούτος 65.000!!!

Δηλαδή τα διπλάσια λεφτά για να περιφέρεται στο παρκέ για 3 λεπτά σε κάθε αγώνα βαρεμένος, αδιάφορος και φοβούμενος μη σπάσει κανένα νύχι. Αλλά πληρώνουμε τις αμαρτίες του Δρόσου ακόμα..Υπομονή μέχρι του χρόνου που θα καθαρίσουμε από Καυκήδες και Τσιάρες..
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 20 Ιαν 2010, 00:05

Kάποια στιγμή σε ένα time out δίνει οδηγίες ο σούλης σε 5-6 παίκτες και ο τσιάρας και κάτι άλλοι (ειλικρινά δε θυμάμαι ποιοί, δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο τσιάρα) κάθονταν στη θέση τους 3 μέτρα μακριά από εκεί που ήταν η υπόλοιπη ομάδα (δεν ξέρω αν το προσέξατε-νομίζω ήταν τη στιγμή που μας είχαμν πάρει αμπάριζα...). Δεν ξέρω, αν είναι απλά λαλάκες και σταρχιδιστές κάποιοι παίκτες, αλλά μου έκανε τρομερά κακή εντύπωση αυτό για την εικόνα και την πειθαρχία της ομάδας μου. Αυτό σε συνδυασμό με τη γενική εικόνα της ομάδας που στα 2 τελευταία ματς στα 31 λεπτά κάθε αγώνα αγρόν αγοράζει...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 20 Ιαν 2010, 00:15

Αυτό δεν το παρατήρησα, αλλά γενικά παρατηρώ οτι απλά οι παίκτες δεν βρίσκουν έρεισμα για να παίξουν.. γιατί κακά τα ψέμματα και ρόστερ νορμάλ,οχι τπτ φοβερό αλλά νορμάλ, έχουμε, και προπονητή σοβαρό και καλό έχουμε. Προσωπικά εστιάζω στο οτι δεν νοιάζονται να παίξουν. Και φταίχτες βρίσκω πρώτα όλους εμάς, που ΔΕΝ είμαστε εκεί, για να δώσουμε στόφα πραγματικά ανοδικής πορείας μιας μεγάλης ομαδας.. Ειλικρινά νομίζω οτι βαριούνται..
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 20 Ιαν 2010, 00:31

Ετσι ακριβώς..
Δε δείχνοιυν τη θέληση να στρωθούν και να παλέψουν για να βελτιωθούν και να ανέβει επίπεδο η ομάδα αλλά και οι ίδιοι!!!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 20 Ιαν 2010, 00:55

εντάξει ίσως δεν είναι και έτσι γιατί θα σου πει κανείς οτι η ομάδα με απουσίες και τραυματισμούς σε κάθε αγώνα έχει παλέψει όλα τα ματς (εκτός πανελληνίου), έχουμε νικήσει ρούλη με +35, και έχουμε χάσει από 3 από τις 16 καλύτερες ομάδες της ευρώπης στα τελευταία 3 λεπτά. αυτά και μόνο δεν μπορεί να δείχνουν αδιαφορία ή έλλειψη κινήτρου. νομίζω οτι έτσι είναι οι παίκτες απλά.αυτοί οι παίκτες που έχουμε όσο περίεργο και να σας φαίνεται αυτό.
πάντως μη τα ρίχνουμε και αυτό στον κόσμο. όχι πια κι αυτό στον κόσμο. έλεος παιδιά. χαρά στα σκέλια μας 10 χρόνια έχουμε να δούμε τουλάχιστον και πάλι καλά να λέμε. μην ξεχνάμε οτι ούτε μπασκετικό κόσμο έχουμε ούτε καναν τρελό να βάζει κανα φράγκο στην ομάδα όπου χρειάζεται να γουστπαρουμε κι εμείς (δεν εννοοώ γιαννακόπουλο, τον pedja ρε παιδί μου να πάρει ένα τηλέφωνο να πει σας κάνω δώρο έναν άσσο και ένα τεσσάρι πληρωμένους για 4 μήνες). εδώ ο νιώνιος παίρνει παίκτη από lietuvos, η καβάλα collins palacio, μέχρι και η αεκ πήρε έναν λιθουανό και η ολύμπια πάει να πάρει κανα 2 παίκτες!!! Δεν έχει την πολυτέλεια η ομάδα να έχει 4-5 παίκτες που να προσφέρουν (???...) μόνο 2 λεπτά σε κάθε αγώνα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 27 Ιαν 2010, 18:10

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 27 Ιαν 2010, 22:35

Τα έγραψα στην είδηση της αρχικής σελίδας..Δε μπορώ να αναλώνω το πληκτρολόγιο μου άλλο γι'αυτόν τον άνθρωπο που δε σέβεται το ψωμί που τρώει.
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: 9. Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό kostasff » Πέμ 28 Ιαν 2010, 21:48

Τελικά, είναι θέμα προπονητή να πάρει το 100% από έναν παίκτη? Πως ο Μπαρτζώκας τον αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο και τώρα δεν μπορούμε? Δεν είναι μομφή για τον Σούλη. Απλά αναρωτιέμαι.
Υ.Γ. Μην ξεχνάμε πως μας χάρισε την νίκη στα Τρίκαλα με τις δύο εύστοχες βολές :!:
Βέβαια 140.000€ (τόσα νομίζω παίρνει) για δύο βολές είναι μάλλον υπερβολικά :evil:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: 9. Γιώργος Τσιάρας

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 28 Ιαν 2010, 21:55

δεν ξέρω ρε συ κώστα. μιλάμε για έναν παίκτη που στα δικά μου τα μάτια ερχόμενος σε μία μεγάλη ομάδα έθετε τις βάσεις για συμμετοχή στην εθνική ομάδα. και εδώ και 1.5 χρόνο βλέπουμε ένα περιφερόμενο φάντασμα. φαίνεται οτι δεν προσπαθεί, οτι έχει χάσει κάθε επαφή με το άθλημα!!! Τι να πω. συμφωνώ πάντως οτι κάπου φταίει και το κλίμα (σούλης + λοιπό team), όχι μόνο ο γαίδαρος. Πάντως δεν μπορείς να έχεις έναν παίκτη με 140 χιλιάρικα και να σου προσφέρει 1.5 πόντο. Δεν γίνεται. Δεν αντέχεις...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης