Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΚ 13/04 19:00 Προβλέψεις και σχόλια αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό aspromauri » Τετ 09 Απρ 2008, 13:45

ronaldo έγραψε:Ο Σάντος απαξιώνει τον ΠΑΟΚ τόσο μέσα στο γήπεδο όσο και με τις δηλώσεις του.
Όταν λέει ότι ο μεγάλος στόχος του ΠΑΟΚ είναι να να πάει ουέφα του χρόνου καταλαβαίνεις πόσο μικρή ομάδα θεωρεί τον τεράστιο ΠΑΟΚ.

Παλιότερα θεωρούνταν ντροπή και γελοίο να πει προπονητής του ΠΑΟΚ ότι στόχος είναι το ουεφα γιατι η χειρότερη θέση για τον ΠΑΟΚ βάση δυναμικής είναι η τέταρτη.

Αν βάζεις την πέμπτη θέση ως έναν στόχο που με δυσκολία θα πετύχει ο ΠΑΟΚ είναι τεράστια απαξίωση.


Πάλι τα μπέρδεψα, ποιές θέσεις βγάζουν ουέφα ρεσυ ronaldo? Θα μας τρελάνεις?
Άβαταρ μέλους
aspromauri
 
Δημοσιεύσεις: 2310
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν 2008, 11:43
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τετ 09 Απρ 2008, 15:00

Ρε συ φίλε Ρονάλντο Γκιάρο, κριτική κάνει όλος ο κόσμος, αλλά όταν ξαφνικά μπαίνουν καινούργιοι χρήστες που τα πρώτα τους ποστς κράζουν Σάντος και Ζαγοράκη και απαξιώνουν την ομάδα τότε βρωμοκοπάει σκουλικίλα και κομπλεξισμός από χιλιόμετρα. Μας κάνουν και πλάκα τα "αφεντικά της πόλης"...
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τετ 09 Απρ 2008, 18:00

ronaldo έγραψε:Έχεις δίκιο ότι ήμουν πολυ επιθετικος για πρωτη φορά στο φόρουμ αλλά όλοι βλέπουν πιστεύω ότι η πρώτη αλλαγή για τη νέα χρονιά πρέπει να είναι ο προπονητής.


Δες το γκάλοπ που έγινε στο Paokworld να καταλάβεις. Το 9% λέει ότι το έργο του έπρεπε να κριθεί χθες. Ένα 85% και περισσότερο δεν θέλει να αλλάξει ο προπονητής τη νέα χρονιά. Οπότε άσε τον πρόλογο!

ronaldo έγραψε:Όσον αφορά ότι απαξιώνω την ομάδα είσαι πολυ λάθος γιατί ίσα ίσα εγώ τον ΠΑΟΚ τον έχω για πολυ ψηλότερα από ότι κατάντησε φέτος.
Δεν νομίζω και εσείς να συμβιβάζεστε σε αυτό το φόρουμ με την 9η θέση.
Απλά ήθελα να πω ότι ο κόσμος του ΠΑΟΚ πρέπει να πάρει θέση την Κυριακή για την απομάκρυνση του προπονητή που μας έχει όχι απλά απαξιώσει αλλά ξεφτυλίσει.

Γιατί ποιός δεν τον έχει τον ΠΑΟΚ ψηλότερα από ότι τερμάτισε φέτος;
Κανείς δεν συμβιβάζεται, όμως καλύτερα 9ος με Ζαγοράκη και όραμα παρά στην Δ Εθνική!
Ο κόσμος του ΠΑΟΚ θα πάρει τη θέση που θέλει αυτός και όχι τα σκουλήκια. Θα γεμίσει το γήπεδο, θα υποστηρίξει την ομάδα για να πάρει τη νίκη και θα αποχαιρετήσει τον Γεωργιάδη. Άσε τις πίπες λοιπόν!

ronaldo έγραψε:Είναι το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι και άρα η τελευταία ευκαιρία πριν την νέα περίοδο να εκφραστεί αυτό που όλοι συμφωνούμε ότι αυτός ο άνθρωπος δεν έχει προσφέρει το παραμικρό και πρέπει να φύγει.

Δεν υπάρχει ούτε πρώτη ούτε τελευταία ευκαιρία κωλοσκούλικο. Μ' αυτό το πλευρό να κοιμάσαι .. Ο κόσμος του ΠΑΟΚ έχει πει πολλάκις ότι όσο κι αν πονάνε τα μάτια του θα κάνει υπομονή. Αν νομίζεις ότι την Κυριακή θα ακουστεί έστω και μία κουβέντα για Σάντος είσαι γελασμένος. Αν θέλεις πάρε εισιτήριο (σε μας όμως η 3 είναι επίσημα, οπότε πάρε στην 4) και δώσε το σύνθημα ώστε να κράξουμε τον Σάντος!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 09 Απρ 2008, 19:30

Yiankos έγραψε:
ronaldo έγραψε:Έχεις δίκιο ότι ήμουν πολυ επιθετικος για πρωτη φορά στο φόρουμ αλλά όλοι βλέπουν πιστεύω ότι η πρώτη αλλαγή για τη νέα χρονιά πρέπει να είναι ο προπονητής.


Δες το γκάλοπ που έγινε στο Paokworld να καταλάβεις. Το 9% λέει ότι το έργο του έπρεπε να κριθεί χθες. Ένα 85% και περισσότερο δεν θέλει να αλλάξει ο προπονητής τη νέα χρονιά. Οπότε άσε τον πρόλογο!

ronaldo έγραψε:Όσον αφορά ότι απαξιώνω την ομάδα είσαι πολυ λάθος γιατί ίσα ίσα εγώ τον ΠΑΟΚ τον έχω για πολυ ψηλότερα από ότι κατάντησε φέτος.
Δεν νομίζω και εσείς να συμβιβάζεστε σε αυτό το φόρουμ με την 9η θέση.
Απλά ήθελα να πω ότι ο κόσμος του ΠΑΟΚ πρέπει να πάρει θέση την Κυριακή για την απομάκρυνση του προπονητή που μας έχει όχι απλά απαξιώσει αλλά ξεφτυλίσει.

Γιατί ποιός δεν τον έχει τον ΠΑΟΚ ψηλότερα από ότι τερμάτισε φέτος;
Κανείς δεν συμβιβάζεται, όμως καλύτερα 9ος με Ζαγοράκη και όραμα παρά στην Δ Εθνική!
Ο κόσμος του ΠΑΟΚ θα πάρει τη θέση που θέλει αυτός και όχι τα σκουλήκια. Θα γεμίσει το γήπεδο, θα υποστηρίξει την ομάδα για να πάρει τη νίκη και θα αποχαιρετήσει τον Γεωργιάδη. Άσε τις πίπες λοιπόν!

ronaldo έγραψε:Είναι το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι και άρα η τελευταία ευκαιρία πριν την νέα περίοδο να εκφραστεί αυτό που όλοι συμφωνούμε ότι αυτός ο άνθρωπος δεν έχει προσφέρει το παραμικρό και πρέπει να φύγει.

Δεν υπάρχει ούτε πρώτη ούτε τελευταία ευκαιρία κωλοσκούλικο. Μ' αυτό το πλευρό να κοιμάσαι .. Ο κόσμος του ΠΑΟΚ έχει πει πολλάκις ότι όσο κι αν πονάνε τα μάτια του θα κάνει υπομονή. Αν νομίζεις ότι την Κυριακή θα ακουστεί έστω και μία κουβέντα για Σάντος είσαι γελασμένος. Αν θέλεις πάρε εισιτήριο (σε μας όμως η 3 είναι επίσημα, οπότε πάρε στην 4) και δώσε το σύνθημα ώστε να κράξουμε τον Σάντος!



Ρε Yanikos....!

Είσαι admin...και κατά την γνώμη μου πρέπει να είσαι λίγο περισσότερο διαλακτικός...!

Δεν ξέρω αν είναι άρης το παιδί, αλλά πάνω - κάτω και γω τα ίδια πιστεύω...!

Δηλαδή τι αντίληψη είναι αυτή..?

Όποιος συμφωνεί με την μάζα ΠΑΟΚ ...και οι υπόλοιποι σκουλήκια κ' γαύροι..?
Δεν το καταλαβαίνω...!

Πρέπει να καταλάβεις , και ας μην το δέχεσαι (γούστο σου κ' καμάρι σου) ότι υπάρχει μερίδα οπαδών που είναι Εξαγριωμένοι με τον Σάντος και δεν αντέχει να τον βλέπει...!

Και εγώ, εάν περνούσε απο το χέρι μου, θα τον είχα διώξει προχθές...!

Βάσει προσωπικής άποψης, αλλά και βάσει αποτελεσμάτων ο Σάντος μέχρι στιγμής...δεν δικαιώνει ούτε τα λεφτά που πέρνει ούτε την εμπιστοσύνη...!

Να πεις σαν admin να χαλαρόσουν λίγο τα πνεύματα...να το καταλάβω...!
Να βρίζεις και να λές σκουλήκι κάποιον που θεωρεί τον Σάντος ακατάλληλο...δεν το καταλαβαίνω...!

Όντως ο Ronaldo ξεκίνησε πολύ επιθετικά, αλλά αργότερα το κατάλαβε και ζήτησε και συγνώμη...!

Λογοκρισία απο ΠΑΟΚτσήδες για έναν προπονητή που μας έχει στην χαμηλότερη θέση των τελευταίων ετών.....δεν μου αρέσει να βλέπω...!

Και σου λέω....! Δεν σου κάνω τόσο κριτική λόγω άποψης και συμπεριφοράς που έχεις..., αλλά λόγω του ότι είσαι ο "Αρχηγός" του Forum και το παράδειγμα επικοινωνίας...!

Αυτά...
Φιλική είναι η παρέμβαση μου...αν και δεν νομίζω να την δεχτείς...
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τετ 09 Απρ 2008, 19:52

Πολλοί ΠΑΟΚτσήδες κριτικάρουν τον Σάντος, τον βρίζουν και ζητούν να φύγει.

Τον Ζαγοράκη όμως πόσοι;
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mentoras » Τετ 09 Απρ 2008, 21:21

Γεια σας παιδιά είμαι καινούριος στο φόρουμ και λίγο μεγαλύτερος σε ηλικία.
Ας ξεκινήσω με το θέμα του προπονητή.
Ο Σάντος ήρθε σαν μεγάλο όνομα.Ετσι έπρεπε να γίνει.Ο ΠΑΟΚ έπρεπε να ξεκινήσει από τον προπονητή.Όμως το ερώτημα εμεινε αναπάντητο ο προπο
νητής κανει τους παίχτες ή οι παίχτες τον προπονητή.Μάλλον και τα δύο.

Εδώ ισχύει ισχύει το εξής ξεκάθαρο ο κύριος Σάντος δεν πήρε τίποτα από τους παίχτες και δεν έδωσε τίποτα σε αυτούς.ΚΛΑΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ.
Τι πρέπει να γίνει?Άμεση απομάκρυνση.Μέχρι εδώ φταίει 100% ο Σάντος.
Αν δεν απομακρυνθεί θα φταίει 100% ο Ζαγοράκης.
Κάναμε υπομονή ολόκληρη χρονιά.Μας έσκασε ο Σάντος.Σε παιχνίδια μεταξύ χωριών βλέπει κανείς καλύτερο θέαμα από αυτό που παρουσιαζει ο ΠΑΟΚ.
Στο παιχνίδι με τον Λεβαδειακό έβλεπα τον Κνολ να κάνει μπαλιές 80 μέτρων.Ποιος έπρεπε να του κόψει τα πόδια?φαντάζομαι ο Σάντος.
Τον ίδιο παίχτη τον είδα να είναι μόνος του να δέχεται την μπάλα ψηλά,να μην τη στοπάρει,να μην τη στρώνει στο έδαφος για να αρχίσει παιχνίδι αλλά να τη χτυπάει με το κεφάλι όπου πάει.
Αν δεν κάνει ο Κνολ γιατί τον έχει συνέχεια μέσα?
Ο Μαλεζάς στη θέση του είναι πολύ καλύτερος.
Γενικά δενβλέπεις κανένα αυτοματισμό κάτι που να έχει δουλευτεί στην προπόνηση.Βλέπεις ΠΑΟΚ και σε πιάνει απελπισία.
Φτάνει πια.Γίναμε περίγελος και των μικρότερων ομάδων.

Ζαγοράκη αλλαξε τον άμεσα.όποιον και να φέρεις θα είναι καλύτερος από αυτον τον χειροτερο.
Έχεις μπερδευτεί.Απαξίωσες τους παίχτες,που από μόνοι τους,χωρίς προπονητή,μπορούσαν να πάρουν την 5-6 θέση και στήριξες αυτόν που απαξιώνοντας τους παίχτες προσπάθησε και πέτυχε την ασυλία.
mentoras
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ 09 Απρ 2008, 20:47

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τετ 09 Απρ 2008, 21:33

Gonzo όταν βλέπω 1ο ποστ κάποιου που το μόνο που κάνει είναι να ασκεί κριτική στον Ζαγοράκη χωρίς να αναφέρει τίποτα καλό στους μήνες που βρίσκεται στην προεδρία και βλέπει το παιχνίδι με την ΑΕΚ "ως τελευταία ευκαιρία" να ζητήσουμε από τη διοίκηση να φύγει ο Σάντος, στο οποίο λέει ότι συμφωνούμε όλοι (ποιοι όλοι άραγε;), τότε θα τον θεωρώ εχθρό του ΠΑΟΚ (Αρειανός-Γαύρος-Γουμενικός κλπ)!
Αν διάβαζες από καιρό το φόρουμ, θα έβλεπες ότι ποτέ δεν έκραξα κανέναν ότι γνώμη κι αν είχε, αλλά το κακό πλέον έχει παραγίνει με τους τύπους που έχουν περίεργα name, ελάχιστα ποστ και σε όλα το μόνο που κάνουν είναι να κράζουνε!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Platon » Τετ 09 Απρ 2008, 21:37

Καλώς ήρθες φιλε Μέντορα...

Αρχίζεις κι εσύ με το πρώτο σου post να ασκείς κριτική στο Ζαγοράκη. Που θα ήμασταν τώρα φιλε μέντορα αν δεν υπήρχε ο Ζαγοράκης? Έστω κι αν έχει κάνει λάθος με Santos είμαστε υποχρεωμένοι να τον στηρίξουμε φιλε. Χωρίς αυτόν δεν θα υπήρχε σήμερα ΠΑΟΚ η θα παίζαμε στη D' κατηγορια. Τόσο εύκολα το ξεχνάς αυτό?

Η χρονια πήγε αγωνιστικά χαμένη όμως εξυγίανση στα οικονομικά κάνουμε. Τα αγωνιστικά από τη νέα χρονια πια.

Δεν μας συμφέρει η γκρίνια τώρα.
Μονο κακό κάνει. Εσύ με την πείρα σου , γιατί όπως γραφεις είσαι κάποιας ηλικίας θα έπρεπε να το γνωρίζεις καλύτερα από όλους μας(μη το παίρνεις προσωπικά).

Και πάλι καλώς ήρθες.
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό lefis » Τετ 09 Απρ 2008, 21:39

mentoras έγραψε:Γεια σας παιδιά είμαι καινούριος στο φόρουμ και λίγο μεγαλύτερος σε ηλικία.
Ας ξεκινήσω με το θέμα του προπονητή.
Ο Σάντος ήρθε σαν μεγάλο όνομα.Ετσι έπρεπε να γίνει.Ο ΠΑΟΚ έπρεπε να ξεκινήσει από τον προπονητή.Όμως το ερώτημα εμεινε αναπάντητο ο προπο
νητής κανει τους παίχτες ή οι παίχτες τον προπονητή.Μάλλον και τα δύο.

Εδώ ισχύει ισχύει το εξής ξεκάθαρο ο κύριος Σάντος δεν πήρε τίποτα από τους παίχτες και δεν έδωσε τίποτα σε αυτούς.ΚΛΑΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ.
Τι πρέπει να γίνει?Άμεση απομάκρυνση.Μέχρι εδώ φταίει 100% ο Σάντος.
Αν δεν απομακρυνθεί θα φταίει 100% ο Ζαγοράκης.
Κάναμε υπομονή ολόκληρη χρονιά.Μας έσκασε ο Σάντος.Σε παιχνίδια μεταξύ χωριών βλέπει κανείς καλύτερο θέαμα από αυτό που παρουσιαζει ο ΠΑΟΚ.
Στο παιχνίδι με τον Λεβαδειακό έβλεπα τον Κνολ να κάνει μπαλιές 80 μέτρων.Ποιος έπρεπε να του κόψει τα πόδια?φαντάζομαι ο Σάντος.
Τον ίδιο παίχτη τον είδα να είναι μόνος του να δέχεται την μπάλα ψηλά,να μην τη στοπάρει,να μην τη στρώνει στο έδαφος για να αρχίσει παιχνίδι αλλά να τη χτυπάει με το κεφάλι όπου πάει.
Αν δεν κάνει ο Κνολ γιατί τον έχει συνέχεια μέσα?
Ο Μαλεζάς στη θέση του είναι πολύ καλύτερος.
Γενικά δενβλέπεις κανένα αυτοματισμό κάτι που να έχει δουλευτεί στην προπόνηση.Βλέπεις ΠΑΟΚ και σε πιάνει απελπισία.
Φτάνει πια.Γίναμε περίγελος και των μικρότερων ομάδων.

Ζαγοράκη αλλαξε τον άμεσα.όποιον και να φέρεις θα είναι καλύτερος από αυτον τον χειροτερο.
Έχεις μπερδευτεί.Απαξίωσες τους παίχτες,που από μόνοι τους,χωρίς προπονητή,μπορούσαν να πάρουν την 5-6 θέση και στήριξες αυτόν που απαξιώνοντας τους παίχτες προσπάθησε και πέτυχε την ασυλία.


Δεν με ενδιαφερει η ηλικια σου.με ενδιαφερει μονο η αποψη σου. γιατι πιστευεις εσυ οτι ο ζαγορακης στηριζει τον σαντος??? και μια δευτερη ερωτηση απο τις ομαδες που ειναι στην 5-6 θεση αφηνοντας απεξω τους προπονητες τους μπορεις να μου συγκρινεις εναν εναν τους παιχτες με τους δικους μας μπας και καταλαβω και εγω πως θα εβγαιναν μονοι τους στις θεσεις που αναφερεις???
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Πέμ 10 Απρ 2008, 10:58

Yiankos έγραψε:Gonzo όταν βλέπω 1ο ποστ κάποιου που το μόνο που κάνει είναι να ασκεί κριτική στον Ζαγοράκη χωρίς να αναφέρει τίποτα καλό στους μήνες που βρίσκεται στην προεδρία και βλέπει το παιχνίδι με την ΑΕΚ "ως τελευταία ευκαιρία" να ζητήσουμε από τη διοίκηση να φύγει ο Σάντος, στο οποίο λέει ότι συμφωνούμε όλοι (ποιοι όλοι άραγε;), τότε θα τον θεωρώ εχθρό του ΠΑΟΚ (Αρειανός-Γαύρος-Γουμενικός κλπ)!
Αν διάβαζες από καιρό το φόρουμ, θα έβλεπες ότι ποτέ δεν έκραξα κανέναν ότι γνώμη κι αν είχε, αλλά το κακό πλέον έχει παραγίνει με τους τύπους που έχουν περίεργα name, ελάχιστα ποστ και σε όλα το μόνο που κάνουν είναι να κράζουνε!


Δεκτό..!

Να σου πώ κάτι..!
Στην ουσία...δεν διαφωνούμε πουθενά...!

Όλοι οι ΠΑΟΚτσήδες ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ τον Ζαγοράκη που άφησε την θαλπωρή του σπιτιού του και "έμπλεξε " με τον ΠΑΟΚ !

Το παλικάρι, πραγματικά ξεπέρασε κάθε προσδοκία σε επίπεδο διαχείρησης και συμαζέματος της ΠΑΕ !!!!
ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ !!!!!
Τα πήγε τέλεια σε έναν τομέα που δεν γνώριζε...!

Μέχρι 1 μήνα πρίν αναλάβει...το μόνο που ήξερε επαγγελματικά ήταν να παίζει ποδόσφαιρο...!

Εγώ είμαι της άποψης ότι όλα ξεκινούν απο το αγωνιστικό..!
Πάει καλά μια ομάδα..? Εαν ναι, τότε με σωστή διαχείρηση και τα οικονομικά της μπορούν να πάνε καλά...!

Με τον Ζαγοράκη ήμουν σίγουρος ότι δεν θα ξαναδούμε απίθανους ποδοσφαιριστές στον ΠΑΟΚ και ότι ο αγωνιστικός σχεδιασμός θα είναι ΑΨΟΓΟΣ !!!!

Δυστυχώς ο Τεό....αγωνιστικά πήγε όσο χειρότερα μπορούσε να πάει ένα "Πρόεδρος - πρώην ποδοσφαιριστής" ο οποίος έχει στο βιγραφικό του ... :

- Συνεργασία με έναν τεράστιο προπονητή όπως ο Ρεχάγκελ
- Αγωνιστική παρουσία σε 2 μεγάλες Ελληνικές ομάδες
- Θητεία σε Αγγλία και Ιταλία..!

Για τον Σάντος....σίγουρα υπάρχει το ελαφρυντικό ότι δεν έστησε την ομάδα και δεν έκανε την προετοιμασία..! Το δέχομαι !!!!

ΟΜΩΣ φίλε και φίλοι...!

Τα δείγματα που έχει δείξει μέχρι στιγμής ....είναι αποκαρδιωτικά.....!
Και λέω εγώ και κάποιοι άλλοι...!

Αφού το παλικάρι ο Σάντος έχει κάνει τόόόσο
χοντρά λάθη...μου δείχνει ότι δεν αντιλαμβάνεται βασικά πράγματα...!

Άρα.....προτιμώ να τον διώξουμε απο τώρα...παρά να του δώσουμε ευκαιρία να δείξει ....κάτι..!

Θεωρώ...ότι δεν μπορεί να δείξει τίποτα...βάσει αυτών που έχω δει μέχρι σήμερα..!

Για τα στραβά του Σάντος (σε αγωνιστικά θέματα και θέματα ψυχολογίας) μπορώ να γράψω 4.000 λέξεις...άνετα !

Πάνω κάτω τα έχω πεί...!

Όποτε...δεν διαφωνούμε σε πολλά...!

Όλοι αγαπάμε και ευχαριστούμε τον Ζαγοράκη...!
Όλοι αναγνωρίζουμε ότι έγιναν λάθη σε επίπεδο σχεδιασμού ομάδας ...!
Όλοι καταλαβαίνουμε ότι η 1η χρονιά Σάντος ήταν ένα απόλυτο μηδέν...!
Κάποιοι θέλουν να του δώσουμε την ευκαιρία να εργασθεί έχοντας σχεδιάσει και προετοιμάσει εξ' ολοκλήρου την ομάδα....!
Κάποιοι άλλοι , βάσει αυτών που είδαμε απο τον κο Σάντος εδώ και 8 μήνες...θέλουμε να πάει στην ευχή της Παναγίας και να μην ξαναπεράσει ούτε απο το αεροδρόμια της Θεσσαλονίκης !

Σωστά...?
Μην μπερδεύουμαι την απογοήτευση-εκνευρισμό μας με τον Σάντος με ....πόλεμο κατά του Τεό...!
Δεν πολεμάμε τον Τεό...! Απλά φοβόμαστε ότι ο ΠΑΟΚ μικαραίνει και ο Τεό πετάει την προσπάθεια του στα σκουπίδια έχοντας τον Πορτογάλλο προπονητή...!
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Πέμ 10 Απρ 2008, 12:37

Λοιπόν ο καθένας έχει τη γνώμη του και φυσικά πρέπει να τη λέει ώστε να μην αισθάνεται φυλακισμένος ή ότι έχουμε Χούντα, όμως πρέπει να μην ξεπερνάει και κάποια όρια. Όλοι γράψαμε τη γνώμη μας κατά καιρούς, όμως κανείς δεν κούρασε με το να γράφει κάθε ποστ το ίδιο και το ίδιο ακριβώς πράμα! Συμβουλεύω το ίδιο να κάνετε κι εσείς .. Εξάλλου με την ΑΕΚ παίζουμε!

Εδώ όμως επειδή μας βγάζουν τρελούς και μας λένε ότι ΟΛΟΙ θέλουμε να φύγει ο Σάντος χθες, σας παραπέμπω σε 2 ψηφοφορίες-γκάλοπ ώστε να το βουλώσετε!
Το 1ο είναι αυτό : http://www.paokmania.gr/forum/viewtopic ... 02&start=0
Το οποίο σημειωτέον έγινε αμέσως μετά από την ήττα με Αστέρα όπου το ξέσπασμα του κόσμου έφτασε στο φετινό αποκορύφωμα .. Όμως αν δείτε τα αποτελέσματα ακόμα και σ' αυτή την πολύ δύσκολη στιγμή με το αίμα ανεβασμένο στο κεφάλι .. αθροιστικά το 24% θέλει να φύγει ο Σάντος τώρα και το άλλο 76% όχι! Ο νοών νοείτω! Σε δείγμα 236 μελών του Παοκμάνια.
Το 2ο είναι από το γκάλοπ που έκανε το Paokworld εδώ : http://www.paokmania.gr/forum/viewtopic.php?t=948
Σε ερώτηση για το πότε θα κριθεί το έργο του Σάντος, "χθες" απαντάει μόλις το 8,7% και όλα τα υπόλοιπα 88% (με αυτό που συγκεντρώνει τις περισσότερες ψήφους με 42,5% να είναι "στο τέλος της επόμενης σεζόν")!

Οπότε αν μη τι άλλο, όταν θέλετε να γράψετε την κριτική σας στον Σάντος να έχετε τη μαγκιά να πείτε ότι αυτή είναι προσωπική σας άποψη και όχι να λέτε ότι ΟΛΟΙ θέλουν να φύγει χθες, ώστε να επηρρεάσετε συνειδήσεις!

Υγ: Εδώ είναι το τόπικ για το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ όπου θα πατήσουμε την ΑΕΚ .. οπότε ας επικεντρωθούμε στο παιχνίδι. Υπάρχουν τόπικ για Σάντος!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Πέμ 10 Απρ 2008, 13:39

Όσο και αν διαφωνείς μαζί μου...
Όσο και αν πιστεύεις ότι έχω λάθος..

οφείλεις να παραδεχτείς ότι ΠΟΤΕ δεν ανέφερα την λέξη "Όλοι" και πάντα λέω .. "κατα την γνώμη μου" !

Ελπίζω να πάρει "μπούλο" ο Σάντος....χθές...!
Σε περίπτωση που δεν πάρει....επειδή είμαι ΠΑΟΚ....ελπίζω να έχετε δίκιο όλοι εσείς που τον στηρίζετε...και να έχουμε άδικο όλοι εμείς που δεν τον γουστάρουμε...!

Όσο για το ΠΑΟΚ - άεκ......θα σε ξενερώσω για άλλη μια φορά....αλλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου το συγκεκριμένο παιχνιδάκι...δίοτη πιστεύω ότι η άεκ εύκολα ή δύσκολα θα επικρατήσει...και για άλλη μια φορά θα ακουστούν οι γνωστές ...Παπαρολογίες για την ομάδα μας....!

Είμαι σίγουρος 100% ότι το παιχνίδι θα είναι 5κάθαρο...αλλά....νομίζω ότι η άεκ είναι το απόλυτο φαβορί...!
Εξάλλου....τα τελευταία 6 μάτς του ΠΑΟΚ δεν μας αφήνουν και μεγάλα περιθώρια αισιοδοξίας που βασίζεται σε ....στοιχεία....!

Σε κραυγές και συνθηματολογίες του στύλ .."Λιώστε τους - Μαμήστε τους" είμαστε συνηθισμένοι γιατί αγαπάμε την ομάδα μας...!
Βάσει λογικής.....πολύ χλωμό...!

Δεν μου λέει τίποτα το παιχνιδάκι που θα παίξουμε στο οποίο για άλλη μια φορά καλούμαστε να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε Ελέφαντες.,....κάτι για το οποίο θα κατηγορηθούμε όποιο και αν είναι το αποτέλεσμα...!
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Πέμ 10 Απρ 2008, 13:48

ronaldo έγραψε:Ιλιεφ,Χριστοδουλόπουλος,Βερόν,Ηλιάδης,Μελίσης είναι μια πεντάδα παιχτών που θα έπαιζαν και σε μια ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό στην Ελλάδα.


Έτσι θα θέλαμε να σκεφτόμαστε με βάση την απόδοση που περιμένουμε να έχουν αυτοί οι παίκτες και όχι αυτή που έχουν. Δεν θα στεκόντουσαν με τίποτα ως βασικοί σε καμιά από τις 3 ομάδες που κάνουν πρωταθλητισμό στην Ελλάδα.

Ο Ίλιεφ φαίνεται ότι είναι τεχνίτης αλλά η ουσιαστική του προσφορά είναι ελάχιστη και οι συνεχείς τραυματισμοί του καθοριστικοί. Στον γαύρο θα είχε ρόλο ανάλογο με αυτόν του Σίσιτς.

Ο Λάζαρος έχει την σφραγίδα του "ταλέντου" αλλά έχει δύο χρόνια να την επιβεβαιώσει. Φέτος σερνόταν όλη την χρονιά και έκανε μόλις 2 καλά παιχνίδια. Στον γαύρο θα ήταν η ρεζέρβα του Νούνιεζ και θα έπαιζε μόνο σε φιλικά ή ματσ κυπέλλου, όπως ο Μενδρινός.

Ο Βερόν μοιάζει καλός παίκτης αλλά δεν τον είδαμε αρκετά για να έχουμε ολοκληρωμένη άποψη. Σίγουρα πάντως όσο καλός κι αν βγει σε οποιονδήποτε από τους 3 του ΠΟΚ θα ήταν τουλάχιστον 3η ή 4η εναλλακτική λύση στα χαφ.

Ο Ηλιάδης έχει δείξει καλά δείγματα αν και φέτος χρησιμοποιήθηκε λίγο και σε θέση που δεν είναι η φυσική του. Στον γαύρο όμως θα ανταγωνιζόταν τον Μενδρινό για το ποιος θα έχει περισσότερες συμμετοχές εφόσον οι 4 βασικές λύσεις στα χαφ τραυματίζονταν.

Ο Μελίσσης επίσης έχει δείξει πολύ καλά δείγματα και πιστεύω ότι θα εξελιχθεί σε πολύ μεγάλο σέντερ μπακ. Ωστόσο σε οποιονδήποτε σύλλογο του ΠΟΚ, εκτός ίσως από την ΑΕΚ που δεν έχει πολλές εναλλακτικές λύσεις στα σέντερ μπακ, θα τον έτρωγε ο πάγκος.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό aspromauri » Πέμ 10 Απρ 2008, 14:08

Gonzo έγραψε:Όσο για το ΠΑΟΚ - άεκ......θα σε ξενερώσω για άλλη μια φορά....αλλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου το συγκεκριμένο παιχνιδάκι...δίοτη πιστεύω ότι η άεκ εύκολα ή δύσκολα θα επικρατήσει...και για άλλη μια φορά θα ακουστούν οι γνωστές ...Παπαρολογίες για την ομάδα μας....!


Παπαρολογίες όπως ... ?
Άβαταρ μέλους
aspromauri
 
Δημοσιεύσεις: 2310
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν 2008, 11:43
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Πέμ 10 Απρ 2008, 15:35

Δεν χρειάζεται παράθεση όταν απαντούμε στο ακριβώς προηγούμενο ποστ!
Thx, Admin Team


Ότι ο ΠΑΟΚ θα εξυπηρετεί τα συμφέροντα κάποιου 3ου...
είτε κερδίσει....είτε χάσει...!

Ότι έγινε 2 σερί χρονιές με τον πάο και τον οσφπ....
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες