Η χρονιά που φεύγει...και να μην ξανάρθει..!

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 02 Απρ 2008, 11:48

MariaKapa έγραψε:Νομίζω ότι τα οικονομικά της ομάδας, δεν είναι σε φάση να ξυλωθούν όλοι οι παίχτες και να έρθουν καινούριοι.Είναι 2 - 3 άτομα που σίγουρα πρέπει να εξαφανιστούν απ'την ομάδα (πέρα από τη βαριά φανέλα κλπ) που δεν αποδίδουν!



Ο Γκάβρανσιτς....δεν αξιώνει τίποτα οικονομικά....!

Ο Φρούντζα τίποτα....!

Ο Ίλιεφ τίποτα.........!

Ο Χαραλάμπους τίποτα.....!

Ο Βαγγελής....κανονικά...θα έπρεπε να κόψει το ποδόσαφιρο....! Αλλά...αποκλείται να δημιουργήσει πρόβλημα ο Κοκορόγιαννης στον ΠΑΟΚ !

Ο Γ.Χ. και ο Παντελής.....τίποτα !

Ο Κονσεισάο.......νομίζω τίποτα......!

Ο Μπαιάνο έχει συμβόλαιο....60.000€ τον χρόνο....άρα....θα το αντέξουμε....!

Ο Κνόλ....με μια διαπραγμάτευση...νομίζω θα δεχόταν να αποδεσμευτεί αν και είναι πολύ δύσκολο να ξαναβρεί ομάδα να παίξει ποδόσφαιρο σε χώρα της Ε.Ε. και στην Α' Εθνική με συμβόλαιο .....200.000€ τον χρόνο...!

Ο Λάκης ...θα είναι πρόβλημα.....!

Όποτε.....δεν βλέπω κανένα μεγάλο ...αιμάτωμα....!

Και αντί να κάνεις 13 μεταγραφές του χρόνου......θα κάνεις 6 ........!


Γιατί δεν είναι τόσο απλό...?
Είναι πυρινική φυσική αυτά που λέω....?
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τετ 02 Απρ 2008, 11:50

Gonzo έγραψε:
Yiankos έγραψε:Προσωπικά θέλεις να φύγει ο Σάντος και καμιά 15-18 παίχτες από την υπάρχουσα ομάδα. Πόσο εφικτό πιστεύεις ότι είναι αυτό και πόσο θα ζημιώσει την ομάδα στο πλάνο εξυγίανσης;
Πες ότι φεύγει ο Σάντος, ποιός προτίνεις να έρθει; Υπάρχει κάποιος που είναι από πίσω, ο οποίος είναι έτοιμος να αναλάβει τον ΠΑΟΚ, είναι φθηνότερος και καλύτερος προπονητής;
Εγώ πιστεύω ότι έχεις συνηθίσει υπερβολικά πολύ να αλλάζεις 3 προπονητές το χρόνο και 20 παίχτες το καλοκαίρι, που το θεωρείς απόλυτα φυσικό να σου συμβαίνει κάθε χρονιά!

Υγ: Αν το πλάνο δεν προχωρήσει ο Σάντος θα φύγει από μόνος του του χρόνου, άρα δεν θα πληρώνουμε και το υπόλοιπο του συμβολαίου του! :wink:

Υγ1: Μην βάζεις (...) συνεχώς. Σε καταλαβαίνουμε και χωρίς αυτές!



1. .............................Δεν είμαι πρόεδρος ή μάνατζερ ή τεχνικός διαυθυντής για να σού πω ποιόν θα ήθελα να πάρουμε..........................προπονητή..........................!

2. Συμφωνώ με αυτό που λές για την αποζημίωση.................................!

3. Εάν το πρόβλημα σου είναι οι (....................) και είναι τόόόόσο μεγάλο...............................ώστε να μου την έχεις πει ήδη 2 φορές..................σεβάσου τον επισκέπτη σου.................με τα ελλατώματα του......................................!

..........Φιλικά...............!


1+2. Τώρα μιλάς σωστά.
3. Φυσικά και σε σέβομαι απόλυτα όπως και όλους τους χρήστες του φόρουμ, όμως σεβάσου κι εσύ τα μάτια μας. Είμαι σίγουρος ότι μπορείς να γράφεις και χωρίς περιττές τελείες συνεχώς!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό MariaKapa » Τετ 02 Απρ 2008, 11:53

Ωραία, κάνεις 6 μεταγραφές όπως λες, αλλά αν πάρεις καλύτερο παίχτη θα χρειαστεί σίγουρα περισσότερα λεφτά απ' αυτούς! Έχουμε εξαντλήσει το θέμα εδώ να μειωθούν οι αποδοχές του Ίλιεφ!
ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ, Τρέμουν το όνομα σου και στο πέρασμα σου, τρέμει όλη Γη
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
MariaKapa
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 04:12
Τοποθεσία: Salonica

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 02 Απρ 2008, 11:57

Alekakius έγραψε:KATARXIN NA KALOSORISO KAI NA DOSO TOUS ASPROMABROUS XERETIZMOUS MOU STON GONZO KAI GIA NA SOU THIMISO PIOS EIMAI ADERFE THA SOU PO MONO OTI EIMAI AFTOS O OPIOS TON XLEBASAN KAPIOI GIA TA ORTHOGRAFIKA TOU LATHI STO EPISIMO FOROUM KAI DEN AFINO KANENA IPONOOUMENO GIA ESENA,KATA TA ALLA BLEPO OTI MPIKES FORTSATOS KAI GRAFI AFTA POU PISTEBIS KAI NOMINIZIS KAI KALLA KANIS MIN TRELENESE ME AFTA POU SOU APANTISAN TA PEDIA APLA EDO MESA EXOUME MIA TASI NA TA BLEPOUME ME PERISOTERI IPOMONI TA PRAGMATA TORA GIATO AN THA MAS BGI SE KALLO AFTO I OXI O KAIROS THA DIKSI GIA EMAS METRAN OI EPILOGES TOU TEO KAI ARA STIRIZOUME OTI KAI AFTOS KAI AS EXIS DIKIO SE KAPIA APO AFTA POU GRAFIS KIRIOS GIA TON SANTOS ALLA KAI GIA KAPIOUS PEKTES SIMFONO KAI EGO MAZI SOU SE KAPIA SIMIA ME AFTA POU GRAFIS ALLA AFINO IREMO TON ZAGOR POU SIGOURA MA SIGOURA EINAI PIO SKAZMENOS APO OLOUS MAS KAI APLA EDO NA THIMISO SE OLOUS MAS OTI OSA EXI KATAFERI I OAMADA ZAGORAKI APO TIN MERAPOU ANELABE DEN KANA ALOI DEKAETIES OLOKLIRES GIAFTO KAI MONO LIPON PERIMENO NA DO KAI PROPANTON DEN KANO LATHOI TOU PERLTHONTOS. Y.S THELLO NA PISTEBO OTI THA SINEXISIS NE GRAFIS EDO MESA EGO IME TIS GNOMIS OTI I XRIAZONTE OLES OI APOPSIS OTAN FISIKA AFTES DEN IPERBENOUN TA ESKAMENA.


Καλώς σε βρήκα φίλε..!

Κατάλαβα ποιός είσαι αλλά δεν θυμάμαι το παλιό σου nickname..!

O Ζαγοράκης...είναι γενικά ..."Μάγκας της Ζωής " !

Έχει χάρισμα ! Έχει αστέρι ! Τον πιστεύω και τον Ευχαριστώ σαν ΠΑΟΚτσής...που μετά απο καιρό έχει την ομάδα εννωμένη!!!

Εννοείται ότι θέλω να πιστεύω....ότι δεν θα ξανακάνει τα λάθη του περσυνού καλοκαιριού όσο αναφορά τον σχεδιασμό της ομάδας !

Πέρυσι...ήταν πολύ 'φρέσκος' και έκανε κάποια λάθη...τα οποία δεν περίμενα να κάνει ένας τόόσο έμπειρος ποδοσφαιριστής !

Διοικιτικά , ΤΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ και πιστεύω ότι έκανε πολύ παραπάνω απο όσα μπορούσε !!!!

Αγωνιστικά.......απέτυχε....αλλά δεν πειράζει.....!
Του χρόνου....θα τα πάει σίγουρα καλύτερα !

Κατα την ταπεινή μου γνώμη....
πρέπει να μικρύνει το ρόστερ....
να γίνουν λιγότερες και πιό 'έξυπνες' μεταγραφές....!

Δυστυχώς, και πέρυσι και φέτος....θα σχεδιάσει την ομάδα με Ακατάλληλους προπονητές....!

Γιαυτό...θα πρέπει να ακολουθήσει και το ένστικτο του και όχι να ξαναφέρει Κονσεισάους και Λάκηδες !

Αυτά..!
Thanks..!
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό MariaKapa » Τετ 02 Απρ 2008, 12:02

Σ'αυτό έρχομαι να συμφωνήσω, λίγες και έξυπνες μεταγραφές όπως το πες! Πιστεύω ο Βρύζας σαν ΠΑΟΚτσάκη που είναι θα τα καταφέρει
ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ, Τρέμουν το όνομα σου και στο πέρασμα σου, τρέμει όλη Γη
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
MariaKapa
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 04:12
Τοποθεσία: Salonica

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 02 Απρ 2008, 12:05

ΤΖΕΚΙΣ ΧΑΝ έγραψε:Φιλε Gonzo δεν σε γνωριζω προσωπικα!Θελω να σε πω πως συμφωνω με ορισμενα που γραφεις αλλα στο θεμα παικτων δεν μπορει μια ομαδα να θελει να λεγεται μεγαλη και να διωχνει 15 παιχτες απο το ροστερ και να παρει αλλους τοσους!Ενταξει,καποιοι δεν κανουν,το βλεπουμε ολοι αυτο!Αλλα Ηρακλης ειμαστε?Ή Λεβαδειακος?Οσο για τον Σαντος,ενταξει,ουτε και γω πιστευω πως θα μας κανει μεγαλους!Αλλα δεν ειδα κανεναν να διαμαρτυρεται οταν ο Ζαγορακης εφερε Σαντος,οπως και με Κονσεισαο συνεβη το ιδιο!Τωρα και ο Σαντος και ο 35αρης μαυρα προβατα εχουν γινει!Ομως στην αρχη ηταν Θεοι!



Προτείνω να φύγουν ....9 με 11 παίχτες...και να έρθουν ....6 !

Που είναι το τρελό...?

Δηλαδή....τι να πώ...? Ότι θέλω να μείνει ο Κνόλ και ο Κονσεισάο...?
Η μήπως να ξαναανεχτώ τον Βαγγελή για ακόμα μια χρονιά...?

Η τον Γκάβρνσιτς ο οποίος θα θέλει minimum 350.00 - 400.000 το χρόνο...?

....Η τον Λάκη που σου έρχεται να μπεις μέσα και να τον πλακώσεις στα χαστούκια....!

Τον Μπαιάνο....που αν δεν δω πιστωποιητικό γέννησης....ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να πιστέψω ότι γεννήθηκε στην Βραζιλία....!

Να τους κάνουμε τι αυτούς...? Αφίσες...?

Ε νομίζω ότι δύο εκ' των Ίλιεφ, Φρούντζα και Σάλμον πρέπει να φύγουν...! Εσύ πιστεύεις το αντίθετο...?

Τον Σνάουτσερ που τον θεωρώ ......ΠΑΛΤΟ ΣΤΡΑΤΟΥ....δεν λέω να φύγει...!Λέω...¨κράτα τον να συμπληρώνει το ρόστερ¨ ....! Αλλά τους υπόλοιπους......να τους κάνουμε τι...?
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 02 Απρ 2008, 12:08

MariaKapa έγραψε:Σ'αυτό έρχομαι να συμφωνήσω, λίγες και έξυπνες μεταγραφές όπως το πες! Πιστεύω ο Βρύζας σαν ΠΑΟΚτσάκη που είναι θα τα καταφέρει


Η μοναδική μεταγραφή που έκανε ο Ζήσης....ήταν και η μοναδική που ήταν 101% επιτυχημένη !!!!!

Συμφωνώ !!!!

Καλύτερα έναν και καλό παρά ....5 και παλτά....!


Στο 1ο ποστ......κλείνω κάνοντας μια αναφορά στον Κανακούδη...!
Δεν άκουσα κάποιο σχόλιο ....
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό MariaKapa » Τετ 02 Απρ 2008, 12:09

Ο Βαγγελής τι σου φταίει? Δεν βρίσκω κάτι κακό με τον παίχτη!
Ρε παιδιά, όταν ο Βαγγελής έβαζε γκολάρες τον προσκυνούσαμε και τώρα που έχει ξεπέσει όλη η ομάδα σταμπάρουμε κάποιους παίχτες και τους κράζουμε, ε δεν είναι έτσι!
Όσο για τον Κνολ, το παιχνίδι που έκανε με ατρόμητο εγώ το γούσταρα, έτρεχε να σταματήσει τη μπάλα, μας έσωσε πόσες φορές, αν δεν ήταν αυτός θα είχαμε φάει κανα 2 γκολάκια
ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ, Τρέμουν το όνομα σου και στο πέρασμα σου, τρέμει όλη Γη
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
MariaKapa
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 04:12
Τοποθεσία: Salonica

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 02 Απρ 2008, 12:20

MariaKapa έγραψε:Ο Βαγγελής τι σου φταίει? Δεν βρίσκω κάτι κακό με τον παίχτη!
Ρε παιδιά, όταν ο Βαγγελής έβαζε γκολάρες τον προσκυνούσαμε και τώρα που έχει ξεπέσει όλη η ομάδα σταμπάρουμε κάποιους παίχτες και τους κράζουμε, ε δεν είναι έτσι!
Όσο για τον Κνολ, το παιχνίδι που έκανε με ατρόμητο εγώ το γούσταρα, έτρεχε να σταματήσει τη μπάλα, μας έσωσε πόσες φορές, αν δεν ήταν αυτός θα είχαμε φάει κανα 2 γκολάκια



....γκολάρες...?

...προσκυνούσαμε...?

Πότε...? Στο μάτς με τις γριές στην Τούμπα...? Η με τον όφη..?
Το παλικαράκι είναι για κανένα 8 Χ 8 το πολύ....! Δεν κάνει...!

Ο Κνόλ.....είναι΄κλάση Μπαρκαουάν...!

Θα σου πω και κάτι άλλο φίλη Μαρία....!
Ο Κλασσάτος κεντρικός αμυντικός....δεν φαίνεται στο ψηλό παιχνίδι...!

Όταν η μπάλα είναι ψηλά.....ο αμυντικός 7 στις 10 έχει πλεονέκτημα...!
Όταν η μπάλα είναι κάτω.....τότε καταλαβαίνεις τι πουλιά πιάνει ένας κεντρικός αμυντικός...!

Ο Κνόλ....όταν η μπάλα είναι στο χόρτο...τρέμεις...! Θυμίσου τι έκανε στο 3-0 με τον ρούλη στην Τούμπα...!
Θυμίσου το 0-2 στην Καλαμαριά...! Είναι πολύ αργός και άτεχνος για να τον υπολογίζει ένας προπονητής ομάδας με στόχους...!
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τετ 02 Απρ 2008, 12:30

MariaKapa έγραψε:Ο Βαγγελής τι σου φταίει? Δεν βρίσκω κάτι κακό με τον παίχτη!
Ρε παιδιά, όταν ο Βαγγελής έβαζε γκολάρες τον προσκυνούσαμε και τώρα που έχει ξεπέσει όλη η ομάδα σταμπάρουμε κάποιους παίχτες και τους κράζουμε, ε δεν είναι έτσι!
Όσο για τον Κνολ, το παιχνίδι που έκανε με ατρόμητο εγώ το γούσταρα, έτρεχε να σταματήσει τη μπάλα, μας έσωσε πόσες φορές, αν δεν ήταν αυτός θα είχαμε φάει κανα 2 γκολάκια


Μαρία, μπορεί γενικά να βρίσκω υπερβολικά αυστηρή την κριτική του Γκόνζο, αλλά για Βαγγελή συμφωνώ και επαυξάνω. Το παλικάρι παίρνει ευκαιρίες επί 4 χρόνια, ειδικά φέτος που δεν υπάρχουν και εναλλακτικές της προκοπής, και το μόνο που δείχνει είναι ότι δεν επαρκεί. Άμπαλος και αιώνιο ταλέντο. Κρατάει την μπάλα αλλά δεν μπορεί να βγάλει μία σωστή πάσα, την γυρνάει στα μπακ... Δεν μπορώ καν να τον βλέπω... Στα 26 του ούτε περιθώρια εξέλιξης έχει ούτε τίποτα...

Για Κνολ με βρίσκεις σύμφωνο όμως. Μπορεί όντως να υστερεί με την μπάλα κάτω αλλά παραμένει πολύ καλός για τα τωρινά δεδομένα της ομάδας.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 02 Απρ 2008, 12:31

Μαράκι...!

Όλη η μπάλα πιά...παίζεται στον κεντρικό άξονα...!

Όποιος παίρνει την μάχη του κέντρου.....παίρνει και το μάτς...!

Όλες οι μεγάλες ομάδες...παίζουν παραλαγές του συστήματος 4-3-3 !

Οι 3 του κέντρου πρέπει:

Να μπορούν να τρέχουν και να καλύπτουν χώρους διαγώνια και ευθεία...!

Εάν μπροστά απο τους 3 έχεις έναν καλό παίχτη....στύλ Χριστοδουλόπουλου...τότε έχει πολλές ευκαιρίες να πάς το παιχνίδι στα μέτρα σου....!

Θυμήσου το μάτς με τον Άρη....!

Ο Γκονζάλεζ με τον Βερόν και τον Μπαλάφα δέσποζαν στο κέντρο.....Ο ΠΑΟΚ έκλεβε μπάλες....και "έπνιγε" τον Άρη απο τον Άξονα....,παρόλο που τα γκόλ ήταν απο ενέργεις στα πλάγια....!

Όταν έχεις γεμάτο το κέντρο...τότε μπορέις να ανοίξεις το γήπεδο και απο τα πλάγια....!

Θυμήσου το 3ο γκόλ...! Κλέβει ο Γκονζάλεζ.....και κατευθείαν κάνουμε αιφνιδιασμό .....!

Οι 3 παίχτες στο κέντρο....πρέπει να μπορούν ΟΛΟΙ να μαρκάρουν....και να αναπτύσονται....!

Το γλυκό χαλάει όταν κάποιος απο τους 3 ....δεν μπορεί να πασάρει στο μισό μέτρο (...Μπαιάνο) ...!

Όμως...με την παιχτούρα τον Βερόν....και τον Σκύλο Ηλιάδη δίπλα του...ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να μην χάνει μάχη στο κέντρο....!

Ο Σάντος.....μέχρι να έρθει ο Βερόν....έβαζε μια τον Βαγγελή, μια το Μπαιάνο....και δεν είχε ούτε μαρκάρισμα...ούτε ανάπτυξη...!

Με 3άδα για παράδειγμα Ηλιάδη-Βερόν-Αραμπατζή....ο ΠΑΟΚ δεν θα έχανε ποτέ το κέντρο και θα είχε ωραία ανάπτυξη....γιατί και οι 3 αυτοί παίχτες είναι :
ΓΡΗΓΟΡΟΙ...
ΔΥΝΑΤΟΙ...
ΤΡΕΧΟΥΝ ΔΙΑΓΩΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΘΕΙΑ...
ΜΑΡΚΑΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ...
....ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΜΠΑΛΑ....!

Αμα τους βάλεις και μπροστά τους τον Λάζαρο.....τότε.....θα κάνεις 5 τετ-α-τετ κάθε μάτς ...μόνο απο τα κλεψίματα που θα κάνουν στο κέντρο....!


Αυτά...!
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 02 Απρ 2008, 12:45

aparadektos έγραψε:Εγώ Συνεχίζω να πιστεύω ότι πολύ κακοί και η αιτία του κακού ΠΑΟΚ φέτος εκτός του προπονητή είναι οι παλιοι παίκτες και όχι οι μεταγραφές.

Και επίσης συνεχίζω να λέω ότι όταν γράφουμε δημόσια καλά είναι να μην τα ισοπεδώνουμε όλα αλλά να κρατάμε κάποια όρια.

Μπορώ να σε σεβαστώ και δεν σε έβρισα για να εκραγείς και να κατηγορείς ου φόρουμ, κι' όμως έγώ θα είχα λόγω να τσατιστώ: ΠΡΩΤΟΝ: ΤΑ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΣΟΥ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΤΙΣ ΣΠΟΝΤΕΣ ΣΟΥ ΠΕΡΙ ΣΤΗΜΕΝΟΥΣ ΠΑΙΚΤΗ ΜΑΣ!

ΑΝ ΕΣΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΗΘΗΚΕ Ο ΓΚΑΒΡΑΝΣΙΤΣ ΛΙΓΕΣ ΜΟΛΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (!!) ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΔΙΑΔΙΔΕΙΣ ΦΗΜΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΚΑΨΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ, ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ ΓΑΒΡΟΥ


Παραμονές αυτού του αγώνα...μιλάω με έναν φίλο ΠΑΟΚτσή απο το Forum της ΠΑΕ...!

Του λέω...:

Ο γαύρος...θέλει το παιχνίδι πάση θυσία...!

Να πιάσει την διοίκηση....δεν μπορεί....!
Να πιάσει τον διαιτητή....δεν μπορεί γιατί θα θρηνήσουμε νεκρούς εάν κάνει καμία χοντράδα ο ρέφερι....!
Άρα...θα προσπαθήσει να πιάσει κάποιον άλλο....!

Ο Γκάβρανσιτς όπως πολύ σωστά είπες καλέ μου φίλε...
είχε έρθει στην Ελλάδα....10 μέρες πρίν...!

Όταν έφτασε είχε πει....:

Έρχομαι σε μια μεγάλη ομάδα όπως μου είπε και ο φίλος μου ο Τζόρτζεβιτς...!

Είναι 31 χρονών στην δύση της καριέρας του...!

...Είναι Σέρβος.....!

Είναι...δανεικός.....!

Στον ΠΑΟΚ πήρε περίπου 150.000€ ...!

Σίγουρα...δεν είναι ΠΑΟΚ απο τα γενοφάσκεια του...!

Ο γαύρος συνηθίζει να ψάχνει πλάγιους τρόπους να πάρει τα παιχνίδια....!

....Και επειδή όλα αυτά είναι κακόβουλες σκέψεις ενός ιντριγκαδόρου άνθρώπου όπως εγώ.......θα σε προκαλέσω να δείς το βίντεο του αγώνα...!

Πριν το δείς....θα σου πώ δύο πράγματα...!

10 λεπτά πρίν την ισοφάριση....ο Γκάβρανσιτς κάνει .....πάσα σε παίχτη του οσφπ έξω απο την περιοχή....σε προσπάθεια για...."χλιαρό" διώξιμο....!

Δες και την φάση του γκόλ....! Ο Γκάβρανσιτς......πάει να αποκρούσει μια σέντρα....!
Αντι να κοιτάξει να ...διώξει την μπάλα....αυτός.....περιέργως σε μια σέντρα και ενώ υπάρχουν παίχτες και της αντίπαλης ομάδας κοντά του......πάει να κάνει.......ΚΟΝΤΡΟΛ.......!

Μετά απο 15 χρόνια μπάλας.....
12 χρόνια διεθνής...........δεν πάς να κάνεις κοντρόλ σε μια σέντρα....!


Όλες αυτές οι συμπτώσεις ........εμένα που είμαι κακόβουλος και κακεντρτεχής άνθρωπος....δεν μοπυ αρέσουν....!

Βάλε να δεις το μάτς .... με ηρεμία....και έλα να μου πεις αύριο την γνώμη σου.....!
Η εμφάνιση του στο 2ο ημίχρονο......είναι σαν να είναι ο 12ος παίχτης του γαύρου.....!
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 02 Απρ 2008, 12:55

ΤΖΕΚΙΣ ΧΑΝ έγραψε:Φιλε Gonzo δεν λεω πως δεν πρεπει να φυγουν καποιοι!Για μενα δεν πρεπει να φυγουν μονο δυο εκ των Ιλιεφ,Φρουντζα και Σαλμον!Και οι τρεις πρεπει να φυγουν!Αλλα οταν λες για Κονσεισαο που τον υποδεχτηκαμε σαν Θεο και ο οποιος ειχε να παιξει κατι μηνες,δεν συμφωνω!Του χρονου θα φανει!Οπως και για τον Βαγγελή δεν συμφωνω!Για μενα αυτος ο παικτης ξερει τονους μπαλα,αλλα του λειπει παθος!Οσο για τον Κνολ,ε,δεν ειναι κι ο Νεστα αλλα για τα σημερινα δεδομενα τα δικα μας καλος ειναι!Θελω να σε ρωτησω μονο κατι!Αν φυγουν ο Ιλιεφ,ο Φρουντσα,ο Σαλμον και ο Γκαβρανσιτσ(το παλτο) και οι υπολοιποι που δεν σου αρεσουν,μεινουν θα σε χαλασει?Γιατι εγω δεν βλεπω κατι κακο στους αλλους παικτες περα απο τους προαναφερομενους



Για :
Χαραλάμους,
Κονσεισάο,
Βαγγελή,
Μπαιάνο,
Γκάβρανσιτς,
Κνόλ
και ένα εκ των 3 επιθετικών....τουλάχιστον...

...δεν το συζητώ κάν ....!

7 παίχτες σίγουρα...!

Τώρα για Λάκη επειδή έχει συμβόλαιο....τι να πώ...?
Ο μόνος λόγος που θα τον ήθελα είναι ...οικονομικός...!

Για Γ.Χ. και Παντελή.....τους αγαπάω....αλλά...νομίζω ένας απο τους δύο πρέπει να αποσυρθεί....!

Εάν είναι να έμεναν....δεν θα έπρεπε να πάει ο ΠΑΟΚ να 'χτίσει' την ομάδα με αυτούς σε βασικό ρόλο....!


Αυτή είναι η γνώμη μου...!

Ο Πορτογάλλος...κάποτε.....ήταν μεγάλος Παιχταράς !!!!!
Είναι σχεδόν 35.....και όσο και να το λέει η καρδιά του.....δεν μπορεί να επανέλθει...! Είναι ...Βιολογικό....!

Είναι πολύ ζημιογόνος όταν αγωνίζεται γιατί δεν μπορεί ούτε να ντριπλάρει , ούτε να πατήσει περιοχή....!
...Για μαρκαρίσματα.....ούτε λόγος παρόλο που προσπαθεί....!
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 02 Απρ 2008, 13:13

Tetradje έγραψε: γιατι δεν εχουμε κανενα σημειο επαφης!


Απολύτως κανένα !!!!!

Συμφωνώ !
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες