Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος

Δημοσίευσηαπό sakisPAOK1926sweden » Τρί 18 Δεκ 2007, 01:11

fetos den fenete katholou ke den ine katholou kalos, pou ofilete?
pistevete oti pezi se lathos thesi? isos apodosi kalitera san for?
kserogo ala o pektis ine poli pezmenos
Άβαταρ μέλους
sakisPAOK1926sweden
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 20:51
Τοποθεσία: SOUIDIA ke edo iparxoume vreeeeeeeeeee

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 18 Δεκ 2007, 13:32

Φίλε Σάκη δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο.

Μετά τα πολύ καλά στοιχεία που έδειξε πρόπερσι (θυμηθείτε π.χ. το ματς με Rennes) και την πλήρη απουσία του πέρσι που φιλοδοξούσε να γίνει ο παρτενέρ το Πήτερ Κράουτς στην επίθεση της Λίβερπουλ :P φέτος που ο Λάζαρος επέστρεψε και έκανε και προετοιμασία όλο το καλοκαίρι, εξακολουθεί να είναι αόρατος.

Σχετικά με την θέση, νομίζω ότι το ιδανικό στο σύστημά μας είναι να παίζει εκεί που τον έχει βάλει ο Σάντος τις πιο πολλές φορές, δλδ σαν δημιουργικό/κεντρικό/επιθετικό χαφ, να κάνει παιχνίδι στο κέντρο και να ανεβαίνει για να βοηθάει τον επιθετικό.
Κατά την προσωπική μου άποψη πάντα, ο Λάζαρος μπορεί να παίξει ως δεύτερο φορ σε ένα 4-4-2 αλλά στο 4-3-3 που παίζουμε με έναν φουνταριστό, δεν έχει τα προσόντα για να είναι στην κορυφή της επίθεσης. Σε εκείνη την θέση χρειάζεται ένας φορ που να είναι ψιλο-ταγάρι για να κάνει καλές τοποθετήσεις, να παίρνει κεφαλιές και να σπάει μπαλιές στα χαφ και στα εξτρέμ. Δηλαδή μια θέση για την οποία ο Σάλμον και ο Βρύζας είναι ιδανικοί.
Ο Λάζαρος δεν μπορεί να παίξει μόνος του μπροστά και νομίζω ότι αυτό φάνηκε ξεκάθαρα στο ματς με τον Άρη, όπου ο Σάντος τον ξεκίνησε μόνο πρωθημένο και τα αποτελέσματα ήταν τραγικά... Όταν προς το τέλος του ματς ο Λάζαρος πέρασε πιο πίσω, φάνηκε ότι απέδιδε σαφώς καλύτερα, έστω και για λίγο.

Νομίζω ότι απλά δεν έχει ξαναβρεί την φόρμα του μετά την όλη περσινή ιστορία. Αν συνεχίσει να δουλεύει στις προπονήσεις και πάρει κάποια παιχνίδια σίγουρα θα ανεβεί αγωνιστικά. Αλλά ήδη και τώρα που δεν παίζει καλά είναι πολύ καλύτερος απ τον Βαγγελή και πιστεύω ότι θα έπρεπε να ξεκινάει βασικός ΑΝΤΙ του Βαγγελή. Ελπίζω να τον δω βασικό με Λεβαδειακό.
Τώρα αν έχει προοπτική να γίνει μεγάλος παίκτης ή αν θα καταλήξει αιώνιο ταλέντο σαν τον Βαγγελή, να παραμένει στο ίδιο επίπεδο και σε 4 χρόνια από τώρα και να τον βρίζουμε μαζικά, αυτό δεν το ξέρω.
Πάντως αν το παλικάρι το έχει καημό να μείνει στο Λίβερπουλ πρέπει κάποιος να τον ενημερώσει ότι υπάρχει και η Tranmere Rovers που έχει την έδρα της στο Λίβερπουλ και συμμετέχει στην League 1. Νομίζω ότι μια μεταγραφούλα προς τα εκεί μπορεί να την πάρει άνετα! :twisted:
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό fricoulas22 » Τρί 18 Δεκ 2007, 18:32

MIN AGXWNESTE GIA TO LAZO. EINAI THEMA PSIXOLOGIAS KAI EPISHS OTAN THEOPOIEIS KAPOION , NA PERIMENEI KATI TETOIA.EGW PANTWS PISTEYW PWS THA VREI TO DROMO TOU.
fricoulas22
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 11:20

Δημοσίευσηαπό paok4ever » Τρί 18 Δεκ 2007, 19:14

Απλά είναι τα πράγματα...!!! Ο κ. Χριστοδουλόπουλος έχει: 1ον μεγάλο ταλέντο και 2ον πολύ... αλαζονία!!! Άρα συμφονό με τον προϊγούμενο, δηλαδή πιστεύω και εγώ ότι είναι θέμα ψιχολογίας. Αν τον... ταρακουνίσουν λέγοντάς του ότι θα τον πουλίσουν σε κανένα Ηρακλή... θα σας πω εγώ μετά αν μπορεί ή δεν μπορεί να παίξει...!!! Χωρίς καθόλου υπερβολή έχει τις δυνατότητες να γίνει... Kaka Ν.2 (έστω και αργοποριμένα), αν βέβεα δεν είναι... ψόνιο και δουλεύει ακατάπαυστα και συστιματικά...!!!

ΕΛΠΙΖΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΥΤΑ Ο ΛΑΖΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΑΨΑΜΕ... :P :lol: :lol: :lol: :wink:
paok4ever
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 20:29

Δημοσίευσηαπό midenistis » Τρί 18 Δεκ 2007, 21:23

Εγώ πιστεύω ότι επίτιδες δεν παίζει.
Ελπίζω να βγώ λάθος...
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 18 Δεκ 2007, 22:31

Δεν ξέρω, είμαι ανοιχτός σε κάθε εξήγηση, αλλά νομίζω ότι προς το παρόν το παλικάρι δεν μπορεί να παίξει παραπάνω, τον έχει επηρεάσει πολύ η περσινή χρονιά που δεν έπαιξε καθόλου και έχει πέσει παικτικά. Βέβαια και πάλι έχω την εντύπωση ότι αν πάρει ευκαιρίες θα βελτιωθεί σύντομα πάρα πολύ.

Και δεν μπορώ να καταλάβω τι συμφέρον θα είχε ο Λάζαρος να μην παίζει επίτηδες? Αν παίζει επίτηδες χάλια είναι αδύνατον να τον προσέξει καμια μεγάλη ομάδα για να πάρει μεταγράφη. Και αυτός αυτό θέλει λογικά, να παίξει καλά μπας και βρεθεί είτε κανένας γαύρος, είτε καμία ομάδα απ έξω που να θελήσει να τον αποκτήσει. Αλλιώς τι περιμένει? Να παίξει χάλια ώστε να νομίσουμε ότι δεν αξίζει ως παίκτης και να του κάνουμε διακοπή συμβολαίου και μετά να τον τσιμπήσει ο γαύρος :?: Αν το κάνει αυτό μετά από 2-3 χρόνια άθλιων εμφανήσεων θα έχει ξεχάσει και την μπάλα που ξέρει. Αυτά δεν γίνονται
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 18 Δεκ 2007, 22:52

Ας παίξει λίγο ενδεκαδάτος να δούμε τι θα κάνει ..

Τώρα με Λεβαδειακό όπου λογικά θα παραταχθούμε με επιθετικούς προσανατολισμούς ας βάλει και το Λάζαρο στο κέντρο .. Αν δεν παίξει τώρα πότε θα παίξει?
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Τετ 19 Δεκ 2007, 11:34

Εγω πιστευω οτι αν για καποιο διαστημα παιξει βασικος θα παρει τα πανω του...
Οσο για το φιλο που ανεφερε ηρακλη δε συμφωνω γιατι αν τον πληρωσει κανας κοκκαλης για να παιξει καμια χρονια στη γρια και μετα να τον παρει αυτος...?
Οτι εχει ταλεντο παντως ειναι εμφανες...πιστευω θελει δουλεια και ψυχολογια
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τετ 19 Δεκ 2007, 14:13

Εδώ και ο ιδιος ο Σάντος τον υπολογίζει. Αφού δήλωσε ότι στην επίθεση δεν θα φέρουμε παίκτη-μεταγραφή ακριβώς επειδή έχουμε ήδη καλές λύσεις που δεν έχουν δοκιμαστεί, ανάμεσα σ' αυτές και τον Λάζαρο.

Πιστεύω ότι τώρα με Λεβαδειακό που θα κατεβούμε επιθετικά για να τους πατήσουμε θα πρέπει να ξεκινήσει στα χαφ, αλλά μπορεί και με ΑΕΚ που δεν θα παίξει ο Σάλμον να τον ξεκινήσει ως φορ (αν και πιστεύω ότι δεν μπορεί να παίξει ως μόνος φουνταριστός).

Πάντως είναι όπως τα λέτε. Αν πάρει μερικά παιχνίδια θα ανεβάσει στροφές και θα τον δούμε να αποδίδει.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τετ 09 Ιαν 2008, 11:39

Αναβιώνω το τόπικ γιατί πιστεύω ότι με την εμφάνισή του με Λάρισα ο Λάζαρος αξίζει ιδιαίτερη μνοία και άφησε πολλές υποσχέσεις για τα επόμενα παιχνίδια! Τι λέτε?

Επίσης νομίζω ότι το παλικάρι τραβάει ιδιαίτερα στην θέση που έπαιξε με Λάρισα και μπορεί να γίνει πολύ απειλητικός παίζοντας εκεί. Πιστεύω ότι το να παίζει πίσω από τον φουνταριστό στο 4-3-3 είναι η κατάλληλη θέση γι' αυτόν, και αν ανεβάσει απόδοση μπορεί να μην χρειαστούμε επειγόντως επιθετικό χαφ τελικά. Σημειώνω ότι την ίδια άποψη για την ιδανική θέση του Λάζαρου στο τωρινό σύστημα του ΠΑΟΚ εξέφρασε και ο Γιώργος Κωστίκος σε χθεσινή του συνέντευξη στο αθλητικό μετρόπολις 95.5

Όχι ότι είναι και αυθεντία ο Κωστίκος, αλλά επιβεβαιώνει το εμφανές
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό TomG4 » Τετ 09 Ιαν 2008, 12:09

Συμφωνώ και εγω για τη θέση που παίζει οτι ειναι αυτη που του ταιριάζει.Πιστεύω οτι ο Λάζαρος έχει να δείξει ακομη παρα πολλά ,ακομα δεν εχει δείξει όλες τις δυνατότήτες του.Ειναι πολύ καλος στις εκτελέσεις φάουλ,αυτο φανηκε στο παιχνιδι με την Λάρισα και περυσι που το καρφωσε στον ΟΦΗ, μπορει να βελτιωθει ακομα περισσότερο.Θέλει ακόμα βελτιώση στην κάθετη πασα για να γίνει ενας πολυ καλός επιτελικός μέσος που θα βοηθάει στο σκοράρισμα αλλα θα σκοράρει κι'αυτος.
TomG4
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 05 Ιαν 2008, 12:29

Δημοσίευσηαπό MaRioStrelopaoki!! » Τετ 16 Ιαν 2008, 21:34

O Lazarakos einai poly kalos paikths alla distixws siga siga 8a fenete oti zitise signomi mono kai mono gia na pai3ei makari ayto to paidi na katalavei t einai o PAOK giayton alla 8a argisei.....sta megala match 3eskizete gia n tn dei kanenas.....


na m t 8imi8ite me t p ginei megalh protash apo allh o mada PAO OLYMBIAKO AEK 8a tin kanei me elafra pidimatakia.....3erei oti einai o kaliteros tis omadas giayto t kanei ola ayta....
MaRioStrelopaoki!!
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 03:43

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τετ 16 Ιαν 2008, 22:11

3erei oti einai o kaliteros tis omadas giayto t kanei ola ayta....


Οχι ο καλύτερος .......ο πιο δημοφιλείς θα ελεγα.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό midenistis » Πέμ 17 Ιαν 2008, 00:19

Συμφωνώ με τον falegko.
Καλύτερος απ' όλους δεν είναι με τίποτα.
Ο Γεωργιάδης, ο Κωνσταντινίδης είναι και πιο έμπειροι και προσφέρουν περισσότερα.
Και αμυντικοί υπάρχουν καλύτεροι, αλλά δε μπορώ να τους συγκρίνω με τον Οικοδόμο γιατί παίζουν σε τελείως διαφορετικές θέσεις.
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό thanasisp04 » Πέμ 17 Ιαν 2008, 02:46

έρχεται manager της juve για να τον δει. αν δώσουν τα 5 μύρια μη κάνουμε καμιά λακαμία και τον κρατήσουμε :)
Άβαταρ μέλους
thanasisp04
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 20:42
Τοποθεσία: Doxato City

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης