Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 08/03 19:00 MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Ποιός ήταν ο ΜVP του Π.Α.Ο.Κ.(Αποψή σας)?

Ν.Φερναντές
13
10%
Μ.Σνάουτσνερ
3
2%
Ρ.Κνολ
5
4%
Γ.Γκάβραντσιτς
11
8%
Π.Κωνσταντινίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λ.Βαγγελής
9
7%
Α.Μπαϊάνο
1
1%
Ρ.Βερόν
54
41%
Λ.Χριστοδουλόπουλος
1
1%
Β.Λάκης
25
19%
Ι.Ίλιεφ
6
5%
Γ.Γεωργιάδης
3
2%
Σ.Μπαλάφας
2
2%
 
Σύνολο ψήφων : 133

Δημοσίευσηαπό Dimitriadis » Κυρ 09 Μαρ 2008, 02:46

gagas έγραψε:αν ηταν ολα τα χαφ σαν το βερον τοτε θα τρωγαμε τα γκολ το ενα πισω απο το αλλο...με τα ματια μαρκαρουμε λεμε..



κ ρωταω:ο μπαλαφας εχει μπονους συμμετοχων κ πρεπει να παιζει σε καθε αγωνα εστω κ 10 λεπτα?


Όχι φίλε μου, οι μόνοι που έχουν τέτοιο μπόνους είναι ο Φερνάντεζ ( 51.000 euro αν έχει 20 συμμετοχές στη σεζόν-τις συμπλήρωσε) και ο Σάλμον (15 euro για κάθε λεπτό συμμετοχής-χώρια το συμβόλαιό του).
Ο Σωτήρης είναι από τα πιο χαμηλά συμβόλαια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Παίρνει 36.000 ευρώ/χρόνο τη στιγμή που ο Ηλιάδης αμοίβεται με 140.000 ευρώ/χρόνο, ο Ορφανός με 115.000/χρόνο, ο Κνολ με 170.000/χρόνο, ο Γκονζάλεζ 100.000 ευρώ/χρόνο, ο Ίλιεφ 230.000 ευρώ/χρόνο και πάει λέγοντας-να μην τους αναφέρω όλους.
Dimitriadis
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιαν 2008, 18:28

Δημοσίευσηαπό gagas » Κυρ 09 Μαρ 2008, 04:49

Dimitriadis έγραψε:
gagas έγραψε:αν ηταν ολα τα χαφ σαν το βερον τοτε θα τρωγαμε τα γκολ το ενα πισω απο το αλλο...με τα ματια μαρκαρουμε λεμε..



κ ρωταω:ο μπαλαφας εχει μπονους συμμετοχων κ πρεπει να παιζει σε καθε αγωνα εστω κ 10 λεπτα?


Όχι φίλε μου, οι μόνοι που έχουν τέτοιο μπόνους είναι ο Φερνάντεζ ( 51.000 euro αν έχει 20 συμμετοχές στη σεζόν-τις συμπλήρωσε) και ο Σάλμον (15 euro για κάθε λεπτό συμμετοχής-χώρια το συμβόλαιό του).
Ο Σωτήρης είναι από τα πιο χαμηλά συμβόλαια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Παίρνει 36.000 ευρώ/χρόνο τη στιγμή που ο Ηλιάδης αμοίβεται με 140.000 ευρώ/χρόνο, ο Ορφανός με 115.000/χρόνο, ο Κνολ με 170.000/χρόνο, ο Γκονζάλεζ 100.000 ευρώ/χρόνο, ο Ίλιεφ 230.000 ευρώ/χρόνο και πάει λέγοντας-να μην τους αναφέρω όλους.


καλες οι πληροφοριες σου φιλε..τοτε μαλλον πρεπει να του γινει αυξηση συμβολαιου για να τον δουμε μια κ καλη να σκουπιζει τον παγκο..

οσο για τον βερον δεν ειπα οτι δεν ξερει μπαλα φιλε milhouse αλλα οτι μαρκαρει με τα ματια..γιατι μαλλον δεν εχει την καταλληλη φυσικη κατασταση(δεν το ειπα για κακο).κ για τον ιδιο λογο μαλλον κανει μακρινες πασες ενω εχει πολυ χωρο να προχωρησει μπροστα για αντεπιθεση.βλεπε λιγο μπαλιτσα..κομπλεξικοι δεν ειμαστε εμεις επειδη λεμε την αληθεια.εννοειται οτι ειναι ο πιο ποιοτικος παικτης.
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό DAMANAKIS » Κυρ 09 Μαρ 2008, 09:41

ψηφισα λακη ,γιατι απεδειξε για μια ακομη φορα οτι αν τον ντουμπλαρουν καλα απο πισω και δεν φοβαται,ειναι σταθερη αξια και μονιμος πονοκεφαλος για τους αντιπαλους.βεβαια η τσαπατσουλια του δεν διορθωνεται,αλλα κανεις δεν ειναι τελειος.ο βερον ηταν πολυ καλος ,οπως και ο ντανι.ο βαγγελης και ο μπαιανο δεν μου αρεσαν και συμφωνω μ,αυτους που λενε για τον ηλιαδη.ο κνολ στα τελευταια παιχνιδια με εντυπωσιαζει,και επισης και ο γκαυρα ηταν καλος.παντελης εκτος τοπου και χρονου,και ο σναουτσερ σταθερος οπως παντα αμυντικα.ο μπεμπης εδωσε αλλη πνοη με την εισοδο του,ο φρουνζα μπορω να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ,σπασιμο μπαλας και εισοδο στην περιοχη,αλλα κακη σεντρα του λακη,εκει θα μπορουσε να σκοραρει.και γι'αυτους που βλεπουν χωρις παρωπιδες,ο σωτηρης απο την ωρα που μπηκε κερδισε πολλες μονομαχιες,(γι'αυτο μπηκε αλλωστε)και στην τελευταια φαση μας εσωσε απο σιγουρη παραβιαση με πολυ καλο τακλινγκ στον αντιπαλο που ηταν ετοιμος να σουταρει :?:
DAMANAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 18:41
Τοποθεσία: alexandria

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 09 Μαρ 2008, 11:09

Αλλά, ρε παιδιά υπάρχει ομάδα που ενδιαφέρεται για το Χριστοδουλόπουλο??? ΕΛΕΟΣ.
~ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ,ΔΕΞΙΑ????.
~ΠΟΥ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ 50 ΜΕΤΡΑ (ΣΕ ΔΕΚΑ ΣΩΜΑΤΑ), ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΤΡΕΙΣ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ????





φιλε συμφωνώ.
Ο πιο ατομιστής παιχτης που εχω δει και δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι τον θελουν????
Αν εδινε καμια πασα τοτε ισος ναι.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Nigrita4 » Κυρ 09 Μαρ 2008, 11:12

Κ εγώ αδέρφια ψήφισα Λάκη, γιατί έκανε άνω κάτω την δεξιά πτέρυγα!!
Σταθερός κ υπερπολύτιμος ο Βερόν!! Όσο για τον Ηλιάδη απορώ κ εγώ τι γίνεται!! Φυσικά ο Μπα'ι'άνο σταθερός όπως πάντα, εκτός σχεδίου πόλεως κ εκτός τόπου κ χρόνου ήταν το παλικάρι!!
Ο Γκαυρανσιτς ήταν ΓΚΑΥΛΑ μαζί με τον Ντανι!! Ο Μπαλάφας πρέπει να μείνει κ θα μείνει στην ομάδα!! Όπως λέει κ ο ΔΑΜΑΝΑΚΙΣ αν δεν ήταν στην φάση που ο άλλος πήγαινε για σουτ, τώρα άλλα θα λέγαμε!!
Τα Καλύτερα έρχονται!!
ΠΑΟΚ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
Nigrita4
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 20:38
Τοποθεσία: Νυρεμβέργη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Κυρ 09 Μαρ 2008, 11:29

DAMANAKIS έγραψε:και γι'αυτους που βλεπουν χωρις παρωπιδες,ο σωτηρης απο την ωρα που μπηκε κερδισε πολλες μονομαχιες,(γι'αυτο μπηκε αλλωστε)και στην τελευταια φαση μας εσωσε απο σιγουρη παραβιαση με πολυ καλο τακλινγκ στον αντιπαλο που ηταν ετοιμος να σουταρει :?:


Πολύ σωστή παρατήρηση! Φαντάσου, πρέπει να μπαίνουν παίκτες σαν τον Βαγγελή και να τους αντικαθιστά ο Μπαλάφας για να βλέπουμε την διαφορά και να θυμόμαστε ότι έχει και καλά στοιχεία το παλικάρι
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Δευτ 10 Μαρ 2008, 14:19

paokpool συμφωνω απόλυτα.


όποιος θυματε το πρώτο ματς που έπαιξε ο βερον πετάει μια μπαλιά στον λακι νομίζω η οποια τρύπησε ολη την άμυνα και θα τον έβγαζε τετ α τετ αν την κυνηγούσε ο λακις αλλα που....

πήρε ενα ύφος ο βερον που ειδε μια τετια μπαλια χαμένη χωρις καν να την κυνηγήσει που σου λεει που ηρθα να παιξω εδω δεν τρεχουν.

Φενετε η διαφορά με ελληνες παιχτες που περπατάν.το τρεξιμο του σαλμον που προλαβε την μπαλα στην γραμμή εβγαλε σεντρα και βαλαμε γκολ δεν θα το εκανε κανεις ελληνας απο αυτους που εχουμε.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό DAMANAKIS » Δευτ 10 Μαρ 2008, 17:12

την μπαλια που λες φαλεγκο,την εβγαλε ο μπαλαφας.γιατι καταλαβαινω οτι μιλας για ηρακλειο.Δες το replay
DAMANAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 18:41
Τοποθεσία: alexandria

Δημοσίευσηαπό Platon » Δευτ 10 Μαρ 2008, 20:05

Fernants: statheros
Szauzner: prospathise
Svouras: geramata
Knol: sxetika kalos
Gavrancic: ligos einai telika...
Verón:koryfaios, aplos, texnitis
Baiano:asta na pane...
Vaggelis: gia ton agrotiko astera oti prepei, gia ton PAOK poli ligos
Lakis. an eixe kalyterous sympaiktes tha itan akomi pio kalos
Xristidouölopoulos:den prokeite na paixei megali mpala pote, me ta myala pou exei
Iliev: ores ores einai to PALTO
G.X:geramata
Frounza: mou arese tha diksei perisotera an parei eukairies
Mpalafas:o mparmpa giorgos tis pareas

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό gagas » Τετ 12 Μαρ 2008, 02:04

paokpool έγραψε:
gagas έγραψε:
Dimitriadis έγραψε:
gagas έγραψε:αν ηταν ολα τα χαφ σαν το βερον τοτε θα τρωγαμε τα γκολ το ενα πισω απο το αλλο...με τα ματια μαρκαρουμε λεμε..



κ ρωταω:ο μπαλαφας εχει μπονους συμμετοχων κ πρεπει να παιζει σε καθε αγωνα εστω κ 10 λεπτα?


Όχι φίλε μου, οι μόνοι που έχουν τέτοιο μπόνους είναι ο Φερνάντεζ ( 51.000 euro αν έχει 20 συμμετοχές στη σεζόν-τις συμπλήρωσε) και ο Σάλμον (15 euro για κάθε λεπτό συμμετοχής-χώρια το συμβόλαιό του).
Ο Σωτήρης είναι από τα πιο χαμηλά συμβόλαια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Παίρνει 36.000 ευρώ/χρόνο τη στιγμή που ο Ηλιάδης αμοίβεται με 140.000 ευρώ/χρόνο, ο Ορφανός με 115.000/χρόνο, ο Κνολ με 170.000/χρόνο, ο Γκονζάλεζ 100.000 ευρώ/χρόνο, ο Ίλιεφ 230.000 ευρώ/χρόνο και πάει λέγοντας-να μην τους αναφέρω όλους.


καλες οι πληροφοριες σου φιλε..τοτε μαλλον πρεπει να του γινει αυξηση συμβολαιου για να τον δουμε μια κ καλη να σκουπιζει τον παγκο..

οσο για τον βερον δεν ειπα οτι δεν ξερει μπαλα φιλε milhouse αλλα οτι μαρκαρει με τα ματια..γιατι μαλλον δεν εχει την καταλληλη φυσικη κατασταση(δεν το ειπα για κακο).κ για τον ιδιο λογο μαλλον κανει μακρινες πασες ενω εχει πολυ χωρο να προχωρησει μπροστα για αντεπιθεση.βλεπε λιγο μπαλιτσα..κομπλεξικοι δεν ειμαστε εμεις επειδη λεμε την αληθεια.εννοειται οτι ειναι ο πιο ποιοτικος παικτης.



ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ!
Τι γράφεις ρε Φίλε?

Βάλε και ξαναδές σε παρακαλώ όλους τους αγώνες του ΠΑΟΚ με Βερόν. Το άτομο ειχε ΠΑΝΤΑ τα περισσότερα κλεψήματα στον χώρο του κέντρου και έκοψε σε καθε ματς τα περισσότερα χιλιόμετρα από όλλους τους παίχτες μας....! Ειδικά με τον Νιονιό. Με και δίχως μπάλλα στα πόδια. Τι φυσικές καταστάσεις και παπαριές τώρα....!

Επίσης φίλε μου...
ΤΙΣ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΠΑΣΕΣ!!!! τις κάνει επείδη πολύ απλά, ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΑΚΡΙΝΗ ΠΑΣΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ.
Τις βγάζει επειδή κανένας δεν κινήτε στον χόρο του κέντρου.
Δεν τις στέλνει... φτού και όπου πάει!!! όπως έχεις συνηθήσει να βλέπεις κάτι Χρόνια τώρα.

Όσο για το "αν ηταν ολα τα χαφ σαν το βερον τοτε θα τρωγαμε τα γκολ το ενα πισω απο το αλλο...με τα ματια μαρκαρουμε λεμε.."

Δίχως Βερόν φίλε μου gagas, και με χαφ στυλ Μπαιάνο (...που με Νιονιό - Μπαιάνο ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ στο γήπεδο) σήμερα θα είμασταν παρέα με τις Βέροιες, τις Λεβαδειές και τις Καλαμαριές....!

Για τα ραδίκια το Σχόλειο σου φίλε. Καλύτερα να έβγαζες άχτι με κατι διαφορετικό.

Όσο για την ψηφοφορία...
ΠΑΛΙ ΒΕΡΟΝ...!

-----------------------

ΚΕΝΤΡΟ
Βερόν-Ηλιάδης.

Το πήρανε Χαμπάρι και οι ...ΤΥΦΛΟΙ, Κυριε Σάντος!
Ξεκολλήστε επιτέλους από τα κολλήματα σας....
Η είστε δίκαιως ή δεν είστε!



:twisted:


μαλλον αλλη μπαλα βλεπουμε.κ μη μου μιλας εμενα για αχτι γιατι ξερεις ποσο εχω στηριξει την ομαδα..εγω τον βλεπω να κουραζεται.εσεις πειτε οτι τρεχει οπως ο ηλιαδης.
παοκ εισαι μην το ξεχνας..κ ελπιζω να τρως ραδικια!
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 12 Μαρ 2008, 15:32

oloi proponites edw mesa..ena pragma tha pw,i mpala feygei pio grigora me pasa/makrini mpalia para kratwntas tin sta podia.k den thelei gnwseis proponitikis,apli fysiki einai.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Σάβ 29 Μαρ 2008, 16:19

Όπως είπαμε 3 μέρες μετά από κάθε παιχνίδι θα κλείνει η ψηφοφορία για τον MVP και θα ανακοινώνεται το όνομα του νικητή. Είναι σημαντικό να ψηφίζουμε ΟΛΟΙ ώστε να υπάρχει μεγάλο δείγμα και ξεκάθαρος νικητής για κάθε αγωνιστική. Στο τέλος φυσικά θα υπάρξει η βράβευση του παίχτη που ψηφίστηκε τις περισσότερες φορές mvp από το site!

Μετά λοιπόν από την ψήφιση του Ρικάρντο Βερόν ως πολυτιμότερου παίχτη για τον αγώνα Εργοτέλης-ΠΑΟΚ, για το ματς Πανιώνιος-ΠΑΟΚ επιλέξαμε mvp και πάλι τον Ρικάρντο Βερόν με 54 από τους 133 συνολικά ψήφους!
Ακολουθούν οι πρώτες 4 επιλογές και τα ποσοστά τους:

1. Ρ.Βερόν 40% [ 54 ]
2. Β.Λάκης 18% [ 25 ]
3. Ν.Φερναντές 9% [ 13 ]
4. Γ.Γκάβραντσιτς 8% [ 11 ]
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες