Εργοτέλης - Π.Α.Ο.Κ. 1/03 16:45 MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Ποιός ήταν ο ΜVP του Π.Α.Ο.Κ.(Αποψή σας)?

Το δημοψήφισμα λήγει στις Τετ 05 Μαρ 2008, 18:54

Ν.Φερναντές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μ.Σνάουτσνερ
20
17%
Ρ.Κνολ
26
22%
Γ.Γκάβραντσιτς
4
3%
Η.Χαραλάμπους
6
5%
Σ.Κονσε'ι'σάο
3
3%
Ρ.Βερόν
37
32%
Σ.Μπαλάφας
6
5%
Γ.Γεωργιάδης
1
1%
Λ.Χριστοδουλόπουλος
6
5%
Ι.Ίλιεφ
7
6%
Γ.Σάλμον
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Π.Κωνσταντινίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Β.Λάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 116

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Κυρ 02 Μαρ 2008, 12:30

Yiankos έγραψε:
Όταν βλέπω τέτοιες απόψεις μετά από αυτά που περάσαμε το καλοκαίρι ένα έχω να πω:

Α ΡΕ ΓΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ! ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΕ ΓΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΓΩΝΗ ΘΑ ΤΕΝΤΩΣΕΙ ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ! ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ!


Συμφωνώ και εγώ με αυτή την φράση που τα λέει όλα!
Κριτική στον Σάντος, φυσικά, κι εγώ θα κάνω, αλλά να λέμε να φύγει ο Σάντος...
Καταλαβαίνω ότι όλους μας πνίγει η πίκρα δικαιολογημένα, αλλά να μην αφήνουμε να μας κάνει να παραλογιζόμαστε κιόλας, ρε παιδιά.

Όσο για το ματς. MVP ψήφισα Βερόν γιατί παρέμεινε σταθερός εκεί που όλη η ομάδα έπεσε.

Πιστεύω πάντως ότι αν το καλοσκεφτείτε, με βάση την εικόνα του α' ημιχρόνου και τα στατιστικά του αγώνα, η απόδοσή μας δεν διέφερε πολύ από την απόδοσή μας με Απόλλωνα π.χ. Δηλαδή εκεί χωρίς να κάνουμε κάτι το ουσιαστικό είχαμε τον έλεγχο του ματς και το πήραμε από 2 λάθη του Απόλλωνα. Εδώ και πάλι χωρίς να κάνουμε κάτι ουσιαστικό είχαμε τον έλεγχο του ματς και το χάσαμε από 2 λάθη δικά μας (1 τραγικό λάθος και 1 κόντρα για την ακρίβεια).

Κρίμα γιατί μετά τα τελευταία αποτελέσματα είχαμε φτάσει κοντά στον στόχο των play-off και παίρνοντας τον Εργοτέλη θα φτάναμε ακόμα πιο κοντά. Τώρα τα πράγματα έγιναν πολύ δύσκολα. Είμαι περίεργος τι θα κάνουμε με Πανιώνιο. Όλα θα είναι ανοιχτά
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό DAMANAKIS » Κυρ 02 Μαρ 2008, 19:02

Εγω ενα εχω να πω.Εχω υπομονη και περιμενω να κρινω του χρονου τον προπονητη.Αλλα στα 20 χρονια που παρακολουθω τον Π.Α.Ο.Κ. απο κοντα,δεν ξαναειδα τοσο κακη την ομαδα οσο φετος.Ακομα και με τσαουσιλα τετοια χαλια δεν ειχαμε.τα περι σαρδελας για μενα ειναι δικαιολογιες του κωλου.εχουμε υλικο για πολυ καλυτερα πραγματα.για μενα αυτος ο προπονητης ,δεν μπορει να εμπνευσει.δε λεω να φυγει γιατι πραγματικα θα εχουμε σπασει ολα τα ρεκορ αλλαγης προπονητων.του χρονου ομως πιστευω οτι δεν θα εχει καμια δικαιολογια αν η ομαδα δειχνει το ιδιο προσωπο
DAMANAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 18:41
Τοποθεσία: alexandria

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Κυρ 02 Μαρ 2008, 20:56

Ρε παίδες δε λέω. ο καλύτερος στα προηγούμενα παιχνίδια του αλλά γιατί Βερόν;;; Μετά το 50' κατέρευσε κι οι παίχτες του Τέλη κάναν πάρτυ στο κέντρο!! Ο Μπαλάφας πιο ζωντανός μου φάνηκε
Για μένα Κνολ ο μόνος που προσπάθησε
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5534
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Δημοσίευσηαπό gagas » Κυρ 02 Μαρ 2008, 21:03

δαμανακη η αληθεια ειναι οτι κατι φταιει για τις τοσο ασχημες εμφανισεις της ομαδας.κατι φταιει κ το ερωτημα ειναι αν διορθωνεται απο τον συγκεκριμενο προπονητη.δεν γινεται να διωξουμε 20 παικτες για να περιμενουμε αποτελεσματα..(οι 10 παγκιτες εχουν βγει αχρηστοι και απο τους 11 βασικους σε ποιους μπορουμε να βασιστουμε?)

αυτο πρεπει για μενα να ειναι το μελημα της διοικησης.να προσπαθησει να καταλαβει τι φταιει στις σχεσεις σαντος παικτων κ ποιο απο τα δυο μερη εχουν την μεγαλυτερη ευθυνη.γιατι κ ο σαντος δεν ειναι αχρηστος οσον αφορα τις ικανοτητες του και οι παικτες δεν μπορει να ειναι τοσο αχρηστοι ουτε τοσο ανικανοι..
κατι κ καποιος φταιει..
για να δουμε τωρα ολοι εσεις που στηριζετε τρελα παικτες η προπονητικο τιμ η οι υπολοιποι που αντιδραμε θα παμε τουμπα στο επομενο εντος για να γεμισουμε κ παλι το γηπεδο?αυτος ειναι ο καλυτερος δρομος για να βγουμε απο το αδιεξοδο
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Δευτ 03 Μαρ 2008, 10:03

Εγω ψηφισα Βερον γιατι παρολο που στο 2ο χαθηκε (οπως και ολη η ομαδα,ιδιως μετα το 1-0),στο πρωτο ηταν ο γνωστος καλος Βερον..οποτε αφου ψηφιζουμε τον καλυτερο,εστω απο τους χειροτερους,και επειδη το "Κανενας" το κραταω για παρα πολυ ασχημες εμφανισεις,βαζω Βερον..
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Δευτ 03 Μαρ 2008, 13:02

Αδερφέ, προσωπικά εκτός από το ότι σέβομαι την άποψη του καθενός όσο ξένη κι αν φαίνεται προς την δική μου, μου αρέσει και να διαβάζω "ανατρεπτικές" απόψεις που διαφέρουν από αυτές του περισσότερου κόσμου.

Για τον Χαραλάμπους συμφωνώ να μην το ισοπεδώνουμε. Ο τύπος είναι ακούραστος, έχει πνευμόνια σε μέγεθος καρπουζιού, τρέχει, τα δίνει όλα, και μάλλον γι αυτό τον χρησιμοποιεί και ο Σάντος. Αλλά την μπάλα δεν φαίνεται να την κατέχει. Οι σέντρες του ανταγωνίζονται αυτές του Κουτσόπουλου ενώ το παιδαριώδες λάθος του οδήγησε στο πρώτο γκολ που δεχτήκαμε. Οπότε MVP δεν μπορώ ούτε καν να σκεφτώ να τον ψηφίσω.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Δευτ 03 Μαρ 2008, 13:48

Κι εγώ για ειρωνικό το εξέλαβα, αλλά υπάρχουν όντως 5 άτομα που ψήφισαν χαραλάμπους για MVP, γι αυτό έχω τρελαθεί.

Ή κάνουν πλάκα, πράγμα που ούτως ή άλλως δεν είναι καλό γιατί αλλοιώνει το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας και την πρόθεση πίσω απ αυτήν, ή το πιστεύουν στ αλήθεια, και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πώς και γιατί...
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό aspromauri » Δευτ 03 Μαρ 2008, 14:53

Ρ.Κνολ

Όπως είπε κάποιος πολύ εύστοχα μάτωσε μεταφορικά και κυριολεκτικά σε αντίθεση με κάποιους άλλους.

Είναι βαριά του ΠΑΟΚ η ΦΑΝΕΛΑ... γιατί άραγε το φώναζαν τα αδέλφια που ήταν εκεί?
Άβαταρ μέλους
aspromauri
 
Δημοσιεύσεις: 2310
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν 2008, 11:43
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Dante » Δευτ 03 Μαρ 2008, 17:34

Αντε παοκτσακια για να ψηφίζουμε για να ψηφίσουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 03 Μαρ 2008, 21:31

Προτείνω να μην βγει mvp κάποιος από τον αγώνα με Εργοτέλη. Από το σύνολο των ποστ και το σύνολο των ψήφων (περίπου το 35% απ' ότι είχαμε σε Άρη-Ολυμπιακό-Καλαμαριά), νομίζω ότι η πλειοψηφία ήθελε να ψηφίσει την επιλογή "Κανείς" (την οποία δεν βάλαμε) και πολλοί που ψηφίσανε το κάνανε από αγγαρεία απλά για να ψηφίσουν κάποιον.
Πιστεύω ότι η ψηφοφορία θα πρέπει να θεωρηθεί "άκυρη" και να μη τη λάβουμε υπόψιν μας!
Ο Βερόν προηγείται και ακολουθούν Κνολ-Σνάουτσνερ, αλλά το ποσοστό που κατέχει και το σύνολο των ψήφων είναι πολύ μικρό για να θεωρηθεί mvp όπως σε άλλες αγωνιστικές που έπαιρνε 5πλάσιους ψήφους και το σύνολο των ψήφων ήταν 3 φορές μεγαλύτερο!
Ο λαός του Παοκμάνια ψήφισε την αποχή .. :roll:
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Southern Cross » Δευτ 03 Μαρ 2008, 22:32

Εγω παντως ψηφησα Μπαλαφα μονο και μονο για να δω τα αποτελεσματα.
Εκπληκτος διαπιστωσα οτι τον ψηφησανε αλλοι 5 :roll: :roll:
Ο ενας ειναι σιγουρα ο ιδιος που μπαινει και ψηφηζει τον εαυτο του....
Οι αλλοι 4???
:lol: :lol:
ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΚΩΧΗ ΤΩΝ ΔΕΙΛΩΝ , ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ ΠΕΔΙΑ ΤΩΝ ΜΑΧΩΝ
Άβαταρ μέλους
Southern Cross
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 19:38

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 03 Μαρ 2008, 23:59

Φίλε μου εγώ ήμουν αυτός που έβαλα την επιλογή κανείς μετά τις επικές μας εμφανίσεις (4 στα 4), αλλά σε αυτό το ματς διάλεξα να μη την βάλω (δεν μου το ζήτησε και κανείς), αλλά τελικά φάνηκε ότι η πλειοψηφία θα την ψήφιζε αν την βάζαμε.
Οπότε είναι "αδικία" να βγει πχ mvp τώρα ο Βερόν με 36 ψήφους από τους 108 και να μετράει όπως κάποιος άλλος που ψηφίστηκε προηγούμενη αγωνιστική με 160 ψήφους από τις 250 συνολικά. Η διαφορά είναι τεράστια από πλευράς αποδοχής από τον κόσμο.

Και τα σημάδια είναι πολλά:
1) Οι ψήφοι από 300 ή 250 τις προηγούμενες αγωνιστικές πέσανε στις 110!
2) Έχουμε ψήφους σε Μπαλάφα-Χαραλάμπους κλπ που προσωπικά τις εκλαμβάνω ως ψήφους διαμαρτυρίας και χαβαλέ!
3) Εκτός του ότι οι συνολικοί ψήφοι είναι ελάχιστοι, ο Βερόν συγκεντρώνει μόλις το 33%, που αντιστοιχεί σε 36 ψήφους. Αριθμός γελοίος!

Δεν λέω να ακυρωθεί η ψηφοφορία, απλά τα αποτελέσματα αυτής της αγωνιστικής να μην μετρήσουν όταν θα κάνουμε την σούμα για τον mvp της χρονιάς στις αγωνιστικές που διεξάγουμε την ψηφοφορία. Θα ήταν αδικία και αλλοίωση αποτελέσματος πιστεύω (αυτό ισχύει και για άλλες αγωνιστικές όπου οι συνολικοί ψήφοι ήταν ελάχιστοι και το αποτέλεσμα όχι καθαρό).
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 04 Μαρ 2008, 13:19

Yiankos, έχεις σωστά επιχειρήματα, αλλά προσωπικά θα προτιμούσα να ληφθεί υπ' όψιν και αυτή η ψηφοφορία. Το θεωρώ σωστό.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό crabsody » Τρί 04 Μαρ 2008, 18:21

Ρε παιδιά την αναφορά στον αγώνα για τον Εργοτέλη στο επίσημο site την είδατε; Λυπάμαι αλλά είναι για γέλια:

" Επανάληψη του αγώνα με τον ΟΦΗ πριν από μερικές εβδομάδες είχαμε στο Παγκρήτιο. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος και είχε την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Η αστοχία των επιθετικών όμως και ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη ήταν αυτά που έκριναν τον αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν σαφώς καλύτερος από τον Εργοτέλη, πιέζοντας τον αντίπαλό του και δημιουργώντας κάποιες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκόρ. Ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη εξελίχθηκε σε μεγάλο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης, αφού με τις επεμβάσεις του κράτησε στο μηδέν τους επιθετικούς του ΠΑΟΚ.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα, αλλά ο Εργοτέλης ήταν αυτός που κατάφερε να προηγηθεί στην πρώτη του ουσιαστικά ευκαιρία με τον Junior. Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν το κατάφερε, ενώ ήταν φανερό οτι οι πάικτες είχαν χάσει την ψυχολογία τους. Ανοίχτηκε πολύ και αυτό είχε ως αποτέλεσμα ο Εργοτέλης σε μια αντεπίθεση να σκοράρει για δεύτερη φορά και να τελειώσει το παιχνίδι. "


ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΝΟΥΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ? ΕΛΕΟΣ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΜΑΤΣ.
crabsody
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Σάβ 01 Μαρ 2008, 18:44

Δημοσίευσηαπό Dante » Τρί 04 Μαρ 2008, 23:58

Παίδες διαβάζω όλα τα ποστ που γράφονται και παρατηρώ το ίδιο μουτίβο. Πίκρα, απογοήτευση εκνευρισμός.... όλα αυτά έχουν παρεισφρήσει στην ψυχολογία μας δικαιολογημένα μάλιστα και μας τρώνε εδώ και καιρό!! Γι'αυτό θα τονίσω το εξής και ας γίνω κουραστικός.... Υπομονή και ψυχραιμία. Κάνουμε 20 χρόνια υπομονή, δεν θα πάθουμε κάτι αν κάνουμε για 3 χρονάκια παραπάνω...Γνωρίζω ότι σε πολλούς όπως και σε μένα είναι δύσκολο να βλέπω την ομάδα της σφαλιάριας της Θεσσαλονίκης να βρίσκεται σε καλύτερη βαθμολογική θέση αλλά τι να κάνουμε? Σε αυτή τη φάση πρέπει να δείξουμε στήριξη στην ομάδα γιατί όλοι μας βλέπουμε ότι κάτι νέο έχει ξεκινίσει και για κάθε ενδεχόμενο ας συμβιβαστούμε φέτος με την υπάρχουσα πραγματικότητα. Ας μην παρασειρόμαστε από την παραφιλολογία των φυλλάδων. Την ομάδα μας και την κατάσταση που επικρατεί την ξέρουμε και δεν θα μας την μάθουν οι κοντηλογράφοι , ας μην ξεγελιώμαστε λοιπόν. Είμαστε μεγάλη ομάδα και σίγουρα η φετινή μας πορεία δεν συνάδει με την ιστορία μας
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες