ΟΦΗ - Π.Α.Ο.Κ. 3/2/08 MVP αγώνα και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Ποιός ήταν ο ΜVP του Π.Α.Ο.Κ.(Αποψή σας)?

Ν.Φερναντές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Η.Χαραλάμπους
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μ.Σνάουτσνερ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χ.Μελίσσης
1
1%
Ρ.Κνολ
1
1%
Β.Λάκης
4
3%
Τ.Γκονζάλεζ
5
3%
Σ.Μπαλάφας
2
1%
Βερόν
37
24%
Ι.Ίλιεφ
91
59%
Λ.Χριστοδουλόπουλος
6
4%
Γ.Σάλμον
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κανείς
7
5%
 
Σύνολο ψήφων : 154

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 03 Φεβ 2008, 20:44

Ο βερον μου αρεσε πολυ.
Βγαζει καταπλικτικες μπαλιες αλλα οπος ειδαμε και ισος το προσεξαν καποιοι εβγαζε μπαλιες τελειες που δεν τις κηνιγουσαν οι δικοι μας οι αλοι οπος ο λακις.
Μολις προσαρμοστει και καταλαβοι οτι οι ελληνες παιχτες ειναι λιγο τεμπελιδες και δεν κινιγαν την καθε φαση τοτε θα προσφαιρει και περισοτερα με μπαλιες στα ποδια των συμπεχτων του.
Αυτα απο μενα.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Κυρ 03 Φεβ 2008, 21:47

Επίσης ήθελα να συνοψίσω τα συμπεράσματά μου από το τραγικό ματς με ΟΦΗ:

Κατ' αρχάς τουλάχιστον τα παιδιά έτρεξαν, προσπάθησαν και έπαιξαν αρκετά καλή μπάλα! Το γάμησαν στην τελική προσπάθεια δηλαδή, αλλά κατά τα άλλα από κυκλοφορία είδα ωραία πράγματα. Σίγουρα ευθύνεται και η ανανέωση της 11άδας γι αυτό. μόνο σήμερα και στο εκτός με γαύρο παίξαμε μπάλα μακριά από την Τούμπα.

Ενθαρρυντικό είναι ακόμη ότι ήταν, και εδώ πιστεύω θα συμφωνείτε όλοι, το μόνο εκτός έδρας που να αξίζαμε την νίκη. Στα υπόλοιπα είμασταν άθλιοι και χάσαμε δίκαια. Ακόμα και με τον γαύρο, με την απόδοσή μας αξίζαμε το Χ, όχι την νίκη. Ενώ με ατρόμητο δεν παίξαμε για να αξίζουμε το διπλό. Σήμερα όμως, όπως δείχνουν και τα στατιστικά του αγώνα, είχαμε ξεκάθαρη υπεροχή και αξίζαμε την νίκη.

Δεν λέω ότι είμασταν μόνο άτυχοι όμως. Ούτε ότι μας αδίκησε η διαιτησία, παρόλο που έπρεπε να μας δοθεί και δεύτερο πέναλτι γιατί ο γκολκήπερ του ΟΦΗ βρίσκει μόνο τα γόνατα του Λάκη στην έξοδό του. Δεν χάσαμε μόνο από ατυχία και κακή διαιτησία, αλλά κυρίως από ανικανότητα να τελειώσουμε τις φάσεις που δημιουργούσαμε

Τουλάχιστον, αν και με βάση τις 4 σερί ήττες βρεθήκαμε σε πολύ δυσμενή θέση βαθμολογικά και θα δυσκολευτούμε πολύ να επανακάμψουμε, τουλάχιστον η εικόνα της ομάδας αφήνει ελπίδες για την συνέχεια, ειδικά με την προσθήκη των μεγάλων μεταγραφών μας: Γκάβρανσιτς και Κονσεϊσάο. Αλλά και ο Φρούντζα θα δώσει λύσεις στην επίθεση, πιστεύω

Όσο για παίκτες συγκεκριμένους, μ άρεσαν Λάκης, Γκονζάλες, Σνάουτσνερ και κυρίως ο Ίλιεφ που έδωσε άλλη πνοή και διάσταση στην επίθεση. Ωραίος ο Σέρβος. Στον αντίποδα, ο Λάζαρος πάλι δεν ξεχώρισε ιδιαίτερα ενώ ο Μπαλάφας, αν και έχω κάθε καλή διάθεση να μην τον κράξω και να περιμένω καλά πράγματα απ' αυτόν, ήταν απλά τραγικός και κουραστικός άλλη μία φορά, και έχει μερίδιο ευθύνης και στα δύο γκολ που δεχτήκαμε, ειδικά στο δεύτερο που ο μαύρος τον κάνει κουδούνι!

Στην τελική πάντως, δεν απελπιζόμαστε! ΠΑΟΚ είμαστε!!! Και πρέπει να πάρουμε τον Άρη μέσα στην Τούμπα. Είναι θέμα και βαθμολογίας και γοήτρου!!!

:x
:!:
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό DAMANAKIS » Κυρ 03 Φεβ 2008, 22:01

μαγκες η χαλασμενο νερο πινετε,η ξερετε πιο πολυ μπαλα απο τον σαντος ,η ληγμενα ναρκωτικα παιρνετε,η εχετε καιρο να μαμησετε,η δεν εχετε ιδεα απο τοπι,που μαλον αυτο ειναι το πιθανοτερο.λετε για παιχταρα τον βερον,που δε λεω καλος ηταν αλλα οχι τοσο οσο λετε,συμφωνω για ιλιεφ,αλλα ειστε προκατηλειμενοι και εχετε φαει μεγαλο κολλημα.σημερα απο τους καλυτερους ηταν οι λακης ,μπαλαφας,ιλιεφ,βερον,και παντελης στην αλλαγη.δεν λετε οτι ο χαιδεμενος ντανι μας στερησε αλλη μια φορα βαθμους,δεν λετε οτι ο σναουτσερ δεν μπορει να ντουμπλαρει τον λακη,και οποιον ειναι μπροστα του,δεν λετε τιποτα για τον λαζαρο που οποτε θελει μοιραζει παιχνιδι,δεν λετε για τους κεντρικους αμυντικους που στη φαση του δευτερου γκολ δεν ειναι πουθενα,αλλα σας φταιει ο μπαλαφας με τα περισσοτερα σουτ προς την εστια του οφη,και τα περισσοτερα κλεψιματα καθως και τις περισσοτερες καθετες μπαλιες,σας φταιει ο λακης με τα περισσοτερα μπασιματα μεσα στην περιοχη χωρις στηριγμα απο πισω,και πολλα αλλα που πρεπει να γραψω πολλες γραμες για να τα εξηγησω,και κατα τα αλλα εσεις ειδατε μπαλα.αντε καληνυχτα
DAMANAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 18:41
Τοποθεσία: alexandria

Δημοσίευσηαπό DAMANAKIS » Κυρ 03 Φεβ 2008, 22:10

ειναι δυνατον να μιλας για ποδοσφαιρο και να λες να παιξουν στα χαφ μπαιανο και βερον μαζι?ποιος θα παρει κεφαλια ο φουφουτος?με βαζελο επειδη δεν επαιζε ο μπαλαφας αλλαξε συστημα(αραγε σκεφτηκατε γιατι το εκανε?)και εβαλε 6 χαφ παυ ηταν ανυπαρκτα,για τον απλουστατο λογο οτι δεν υπηρχε υψος και δυναμη.δειτε μπαλααααααα
DAMANAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 18:41
Τοποθεσία: alexandria

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 03 Φεβ 2008, 22:11

Δαμανάκη και με Βάζελο ο Σάντος ότι να ναι έκανε .. πήγε να παίξει 3-5-2 και ούτε ο ίδιος κατάλαβε τι έκανε άστο καλύτερα!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό DAMANAKIS » Κυρ 03 Φεβ 2008, 22:20

aparadekte συμφωνω μαζι σου οχι γι'αυτα που εγραψες πριν ,αλλα γενικα για την ηπια σταση που κρατας στα θεματα της ομαδας.δεν γινεται ρε φιλε παντα να φταινε οι ιδιοι παιχτες.ημαρτον
DAMANAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 18:41
Τοποθεσία: alexandria

Δημοσίευσηαπό midenistis » Κυρ 03 Φεβ 2008, 22:28

aparadektos έγραψε:
midenistis έγραψε:
aparadektos έγραψε:RE MALAKA MIIDENISTI ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΨΗ? ΕΛΕΟΣ ΡΕ.... ΑΚΟΥ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΝ...!


Άσε μας ρε μλκ τώρα.
Άντε πάνε για φραπέ με τον Σάντος σου.. γιατί μας τα έπριξες πριν στο chat.

ΑΜΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΒΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ.. ΜΟΝΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ 4.000 ΜΕΛΗ ΤΟΥ SITE.

ΑΠΟ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΣΗ ΚΡΗΤΙΚΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΩ.
ΓΙ' ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ FORUM, ΓΙ' ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ SITE.

ΤΑ SITE ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΤΙ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ Κ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΣΥ, ΟΥΤΕ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΡΙΝΙΑ ΚΛΠ.
ΑΜΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΑ ΔΕ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΟΥΜΠΑ.. ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΑΤΣ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ.

ΚΟΙΤΑ Ν' ΑΣΧΟΛΕΙΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΛΚΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ 'ΡΘΟΥΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΓΗΠΕΔΟ Κ ΑΣΕ ΜΑΣ.


Επειδή σε νοιώθω σαν μικρό μου αδερφό δεν θα σου απαντήσω με την ίδια γλώσσα . Από κοντά όμως θα σου δώσωμία φάπα σίγουρα... :p Απλά θα σου πω ότι αν πονάνε εσένα τα μυαλά σου φαντάσουν πόσο πονάνε τα δικά μου που είμαι 15 χρόνια μεγαλύτερος σου και πόσο άλλων που είναι 40-50-60 χρονών.

Επίσης να σου πω ότι δεν με νοιάζουν τα μέλη... Δεν κερδίζουμε λεφτά εδώ μέσα, χάνουμε λεφτά και χρόνο και αυτό εσύ που είσαι μοντ εδώ πέρα μετά από δική μας πρωτοβουλία θα έπρεπε να το ξέρεις και να το σέβεσε.

Το σάιτ ξέρω πολύ καλά γιατί είναι: Είναι για να λέμε την αλήθεια, έτσι όπως εμείς την βλέπουμε. Δεν είπα ότι είναι όλα ωραία και καλά αλλά η γκρίνια μόνο ΜΑΥΡΑ αποτελέσματα μπορεί να φέρει. Ειδικά μετά το τέλος κάποιου αγώνα επειδή έχουμε τεντωμένα νεύρα πρέπει να είμαστε ήρεμοι όταν γράφουμε δημόσια. Εσύ μπήκες στο τσατ και μόνο έκραζες και παρέσυρες και άλλους αλλά όχι την πλειοψηφία.
Και στο κάτω κάτω το μόνο που σου είπα είναι πως κρίνεις τους παίκτες και την ομάδα αφού δεν την είδες; Το γεγονός ότι δεν ψηφίσαμε "κανείς" αποδυκνείει ότι σήμερα παίξαμε μπάλα. ΧΑΣΑΜΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΠΑΟΚ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ. ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΥΝΙΣΤΑΤΕ ΗΡΕΜΙΑ

(και αν θεωρείς την λέξη μ@λ@κ@ς ότι στην είπα σαν βρισιά σου ζητώ συγνώμη... Αρκεί να μάθεις να λες και εσύ συγνώμη)


Όχι δε θεωρώ τη λέξη μλκς βρισιά..
Οκ, συγγνώμη..
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Κυρ 03 Φεβ 2008, 22:30

aparadektos έγραψε:Ο Ίλιεφ δίνει ποιότητα μπροστά πλέον. Θέλουμε γκολτζη... κτλ...


Νίκο νομίζω ότι η ουσία αυτό είναι. Τέσσερα χαμένα ματς με σκορ 1-0. Τέσσερα ματς που δεν σκοράραμε. Αλλά και στα προηγούμενα τις περισσότερες φορές νικούσαμε με το ζόρι, και μάλιστα δύο φορές με γκολ στο 88'!!!

Οπότε υπάρχει μεγάλο επιθετικό πρόβλημα. Σε άλλα ματς ήταν και θέμα κυκλοφορίας, αλλά ειδικά σήμερα και με Ξάνθη η μπάλα κυκλοφορούσε καλά αλλά οι φάσεις δεν τελείωναν ή ούτε καν έβγαιναν. Το πρόβλημα δεν είναι μόνο των επιθετικών. Ούτε πλάγιους με ευχέρεια στο σκοράρισμα έχουμε, ούτε κεντρικά χαφ.

Αλλά έχει και η επίθεση πρόβλημα. Ο Λάζαρος δεν δείχνει κάτι το ιδιαίτερο και ο Σάλμον δεν είναι ο κλασικός γκολτζής, μοιάζει να είναι το φορ που ανοίγει διαδρόμουν και σπάει μπαλιές σε άλλους, κάτι σε στυλ Βρύζα δηλαδή. Έλειπε ο γρήγορος ντριμπλαδόρος και μπουκαδόρος, αλλά αυτή την δουλειά μοιάζει να κάνει καλά ο Ίλιεφ. Λείπει όμως ακόμη ο κλασικός γκολτζής, και ελπίζω να μας βγει ο Φρούντζα τέτοια περίπτωση γιατί αλλιώς δεν μας βλέπω καλά!

Υ.Γ. όσο και αν σέβομαι την άποψη του DAMANAKIS, όπως και κάθε άλλου, και τον καταλαβαίνω γιατί διαβάζω κι εγώ κάτι άκυρες και βιαστικές κρίσεις ώρες-ώρες που μου γυρίζουν τα μυαλά ανάποδα, τα μακρινά σουτ του Μπαλάφα θα είχαν νόημα μόνο αν έβρισκαν στόχο. Δεν λέω να μπούνε γκολ, απλώς να βρούνε εστία, έστω. Αλλιώς να μην χαραμίζει επιθέσεις με καντήλια! Πώς την είδε? Τζέραρντ?
Τελευταία επεξεργασία από trelogiatros και Κυρ 03 Φεβ 2008, 22:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gagas » Κυρ 03 Φεβ 2008, 22:30

δαμανακη καλοπροαιρετα ετσι? θυμισε μου μια φαση που ο μπαλαφας πηρε μια κεφαλια στον αγωνα..
ή εστω θυμισε μου ποιος αντιπαλος ηταν πανυψηλος κ το μεγαλο προβλημα μας θα ηταν να τον αντιμετωπισουμε στον αερα..
οταν χρειαστηκε στο κορνερ πεταξε χαρταετο,αντι να διωξει την μπαλα απο μπροστα του.

δεν εχω κανενα προβλημα με το σαντος κ ουτε θελω να φυγει.ουτε ειμαι εμπαθης με τον παικτη.πιστευω στον σαντος αλλαδεν καταλαβαινω αυτην την εμμονη,οταν σε ολα τα προηγουμενα παιχνιδια ο μπαιανο ειναι απο τους καλυτερους-χωρις να λεω οτι αυτος ειναι ο μεγαλος παικτης.την ιδια εμμονη βεβαια ειχαν κ οι προηγουμενοι προπονητες του,χωρις αυτος να τους το ανταποδωσει στο γηπεδο..αν ειναι τοσο καλο παιδι και τον βαζουν μεσα για αυτο τοτε μπορει να γινει κ παπας.απλα ας παρει κ κανεις αλλος τις ιδιες η εστω τις μισες ευκαιριες που πηρε αυτος κ θα δουμε..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Κυρ 03 Φεβ 2008, 22:33

gagas έγραψε:την ιδια εμμονη βεβαια ειχαν κ οι προηγουμενοι προπονητες του,χωρις αυτος να τους το ανταποδωσει στο γηπεδο..αν ειναι τοσο καλο παιδι και τον βαζουν μεσα για αυτο τοτε μπορει να γινει κ παπας.απλα ας παρει κ κανεις αλλος τις ιδιες η εστω τις μισες ευκαιριες που πηρε αυτος κ θα δουμε..


Εγώ θεωρούσα ότι κάτι βλέπουν που εγώ που δεν είμαι προπονητής και είμαι και σχετικά άσχετος δεν μπορώ να το κρίνω.
Αλλά μετά από 3 χρόνια δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να βλέπουν! Ειλικρινά έλεος!!!

:D
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό DAMANAKIS » Κυρ 03 Φεβ 2008, 22:39

gagas εννοειτε καλοπροαιρετα στη φαση του πρωτου γκολ ,αν ηταν ο χαλκιας για παραδειγμα,για να μη σου θυμισω τις εξοδους γκαλινοβιτς στην τουμπα,δεν θα μιλαγαμε για φαση καν.τιποτα αλλο
DAMANAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 18:41
Τοποθεσία: alexandria

Δημοσίευσηαπό gagas » Κυρ 03 Φεβ 2008, 23:05

δαμανακη εδω θα συμφωνησουμε ακομα περισσοτερο. ο γκαλινοβιτς,ο β τερματοφυλακας του παο,καθαρισε πανω απο δεκα φασεις.ουτε που το σκεφτοταν οι δικοι μας να πηδηξουν για κεφαλια.ο δικος μας,ας μην το συζητησουμε καλυτερα!πολλοι λενε κιολας γιατι τον γυριζουν την μπαλα πισω οι αμυντικοι.ας βρουν σε ποια σοβαρη ομαδα οι αμυντικοι δεν γυριζουν στον τερματοφυλακα την μπαλα γιατι φοβουνται στραβοκλωτσια..
αλλα ρε γμτ αφου το ξερεις το προβλημα ρε μπαλαφα κ εισαι 2 μετρα παληκαρι πηδα κ στειλε την μπαλα στον θεο,αμυνεσαι!ο κουνενακης-η πως τον λενε-σε παιρνει την κεφαλια?στον παοκ εισαι ρε γμτ κ σου δινετε η μεγαλυτερη ευκαιρια της ζωης σου.μαζεψε τον χαρταετο κ παιξε με κακαλα!
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Κυρ 03 Φεβ 2008, 23:13

Όντως, 2 μέτρα παλικάρι και δεν πηδάει με δύναμη να πιάσει κεφαλιά. Ούτε μαρκάρει δυνατά. Κάνει επικίνδυνα μαρκαρίσματα και φορτώνεται με κάρτες, αλλά ουσιώδη μαρκαρίσματα και δυνατές διεκδικήσεις δεν κάνει! Κρίμα είναι... Μακάρι να κάνει μεγάλες εμφανήσεις και να με κάνει να το βουλώσω, αλλά δεν το βλέπω...
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 04 Φεβ 2008, 00:06

Εγώ είδα το 1ο ημίχρονο τώρα που το κατέβασα .. καταρχήν να πω μπράβο στα Παόκια που απ' ότι άκουσα είπαν σχεδόν όλα τα συνθήματά μας ρε. Τόσα συνθήματα σε ένα ημίχρονο δεν έχω ακούσει ποτέ στην Τούμπα .. πρέπει να ξεσαλώσανε! Φουλ ρεπερτόριο τα αλάνια. Αν και νομίζω ότι οι του ΟΦΗ τους φωνάζαν "Είναι π@τ@νες;" .. ώστε τα Παόκια να απαντήσουν και να πουν όλοι μαζί σύνθημα για Αθήνα προφανώς ή Βάζελο, αλλά δεν πειράζει ..

Για το ματς μέχρι το γκολ είμασταν σαφώς ανώτεροι και πιο δραστήριοι ειδικά από αριστερά με Γκονζάλεζ. Ο Ίλιεφ πολύ ωραίος και ο Βερόν για πρώτο του ματς μετά από τόσους μήνες μου αφήνει αρκετή αισιοδοξία για το μέλλον. Ο Κνολ δεν μου άρεσε και ο Μπαλάφας .. απλά Μπαλάφας!
Τρώμε γκολάκι χαβαλετζίδικο όπου όλοι κοιμούνται κλασικά σε στημένη φάση λες και είμαστε ο Αχιλλέας Τριανδρίας. Μετά καπάκι έχουμε μεγάλη ευκαιρία (όπως και με Βάζελο περίπου) με Βερόν αλλά δεν μπαίνει.
Απ' ότι φαίνεται πρέπει ο Σάντος να αρχίσει προπόνηση για τα πέναλτυ γιατί το μόνο που συμβαίνει όταν τα κερδίζουμε είναι να μας μαμιέται η ψυχολογία που τα χάσαμε!

Το θέμα είναι ότι μας έχουν ξεπεράσει αρκετές ομάδες και μας έχουν φτάσει άλλες τόσες. Οριακό ματσάκι λοιπόν με Άρη!
Μπορεί να ακούγεται πλέον κλισέ, αλλά τώρα θα δείξουμε τη μαγκιά μας. Αν κάνουμε σολντ άουτ πραγματικά θα πω ότι κάτι άλλαξε. Παρά τις τέσσερις ήττες το να κάνουμε σολντ άουτ είναι το μεγαλύτερο μήνυμα που μπορούμε να στείλουμε παντού!
Να έχει 30.000 όπως και με Βάζελο (όμως με παλμό αληθινής Τούμπας και όχι κινηματογράφου) και πιστεύω θα πάρουμε τη νίκη. Η ομάδα μου αφήνει υποσχέσεις. Με Γκάβρανσιτς και Φρούντσα πιστεύω θα ενισχυθούμε πολύ ..(για Σέρτζιο δε λέω γιατί προφανώς θα είναι ανέτοιμος)!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Δευτ 04 Φεβ 2008, 00:16

Yiankos έγραψε:Απ' ότι φαίνεται πρέπει ο Σάντος να αρχίσει προπόνηση για τα πέναλτυ γιατί το μόνο που συμβαίνει όταν τα κερδίζουμε είναι να μας μαμιέται η ψυχολογία που τα χάσαμε!


Τώρα που το λες, ρε Yianko, σκέφτηκα κάτι που πρόσεξα. Το να μην μπορούν οι παίκτες να αποδώσουν έστω στο 50% της αξίας τους (όπως έγινε με βάζελο και γριά), το να παίζουν αλλιώς εντός και τελείως διαφορετικά εκτός έδρας, το να χάνουν τις τελικές προσπάθειες, αλλά ειδικά το να χάνουν πέναλτι με ανόητο τρόπο, είναι σίγουρα θέμα ψυχολογίας! Η ομάδα έχει πρόβλημα ψυχολογίας, τα παιδιά δεν πιστεύουν αρκετά στον εαυτό τους, και ίσως αυτό διορθωθεί με την προσθήκη των καινούργιων, ειδικά του Κονσεϊσάο, που ως όνομα πρέπει να εμπνέει σεβασμό.

Πάντως, αν κάποιος από την ΠΑΕ διαβάζει το φόρουμ, είμαι ψυχολόγος με μεταπτυχιακό και πρακτική, και αν είναι να βοηθήσω τον ΠΑΟΚ δουλεύω και για ψίχουλα ή τζάμπα...! Πείτε μου να στείλω βιογραφικό!!! :lol: :lol: :lol:
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης