ΟΦΗ - Π.Α.Ο.Κ. 30/01 16:45 προβλέψεις και σχόλια

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Σάβ 02 Φεβ 2008, 17:13

Οι παίχτες πλέον πρέπει να κατάλαβαν ότι η διοίκηση έχει σκοπό να κάνει σωστές κινήσεις. Αν έκανε αυτές τις μεταγγραφές τον Ιανουάριο και υπό την πίεση των αποτελεσμάτων, φανταστείτε τι θα γίνει το καλοκαίρι!

Αυτό το είδαν οι παίχτες και είμαι σίγουρος ότι θα ξεσκιστούν να αποδείξουν την αξία τους ώστε να μην πάρουν μπούλο το καλοκαίρι. Πιστεύω ότι και αυτός θα είναι ένας λόγος παραπάνω που θα έρθει το 1ο διπλό! :)
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Σάβ 02 Φεβ 2008, 17:47

Και χωρίς Γεωργιάδη λόγω ίωσης .. τώρα πιστεύω πιο πολύ στο διπλό!

Η αποστολή για τον αγώνα με τον ΟΦΗ


Ολοκληρώθηκε η τελευταία προπόνηση της ομάδας (15:30 - Τούμπα). Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον Γιώργο Γεωργιάδη που αποκλείστηκε από την αποστολή εξαιτίας ίωσης. Την αποστολή απαρτίζουν οι:

Fernandes, Τοχούρογλου, Μελίσσης, Χαραλάμπους, Λάκης, Χριστοδουλόπουλος, Κωνσταντινίδης, Ηλιάδης, Βαγγελής, Μπαλάφας, Μαλεζάς, Sznaucner, Knol, Veron, Baiano, Iliev, Gonzalez, Salmon.
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Σάβ 02 Φεβ 2008, 18:50

http://www.sport24.gr/html/ent/780/ent.217780.asp

Με 4-4-2, χωρίς Γεωργιάδη

Επιμέλεια: Πάρης Τσελεπίδης
Δημοσίευση: 02 Φεβρουαρίου 2008 17:38


Με πρόβλημα της τελευταίας στιγμής που ακούει στο όνομα του Γιώργου Γεωργιάδη ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του ΠΑΟΚ το μεσημέρι στο γήπεδο της Τούμπα για το αυριανό παιχνίδι με τον ΟΦΗ στο Παγκρήτιο του Ηρακλείου της Κρήτης (03/02, 16:45).

Ο Γεωργιάδης που είχε αποχωρήσει και από την χθεσινή προπόνηση του ΠΑΟΚ αποκλείστηκε από την αποστολή του ΠΑΟΚ για το αυριανό παιχνίδι με τον ΟΦΗ εξαιτίας ίωσης με τον Φερνάντο Σάντος να προσανατολίζεται στον Λάκη για να καλύψει το κενό του στο βασικό σχήμα.

Όσο για την διάταξή του αυτή θα είναι της μορφής 4-4-2 όπως και μία εβδομάδα πριν στο ντέρμπι του γηπέδου της Τούμπας με τον Παναθηναϊκό.

Την αποστολή του ΠΑΟΚ απαρτίζουν οι: Φερνάντεζ, Τοχούρογλου, Μελίσσης, Χαραλάμπους, Λάκης, Χριστοδουλόπουλος, Κωνσταντινίδης, Ηλιάδης, Βαγγελής, Μπαλάφας, Μαλεζάς, Σνάουτσνερ, Κνολ, Βερόν, Μπαϊάνο, Ίλιεφ, Γκονζάλεζ και Σάλμον.

Στην αποστολή του ΠΑΟΚ ο Σάντος συμπεριέλαβε και πάλι τον Βερόν όπως και μία εβδομάδα πριν με τον Παναθηναϊκό μόνο που την φορά αυτή ο Αργεντινός μέσος αναμένεται να κάνει το ντεμπούτο του βρισκόμενος ακόμα και στην βασική ενδεκάδα. Σε αυτούς που αναμένεται να ξεκινήσουν στο Παγκρήτιο κόντρα στον ΟΦΗ σύμφωνα με τον Πορτογάλο τεχνικό του «Δικεφάλου» είναι και ο Ίλιεφ.

Όσο για το πώς αναμένεται να παραταχθεί ο ΠΑΟΚ αύριο στο Παγκρήτιο κόντρα στον ΟΦΗ; Με τον Φερνάντεζ κάτω από τα δοκάρια ενώ στην άμυνα κεντρικό δίδυμο τους Κνολ και Μελίσση με τους Χαραλάμπους και Σνάουτσνερ στα άκρα. Στην μεσαία γραμμή θα είναι οι Μπαϊάνο, Βερόν Γκονζάλεζ και Λάκης με επιθετικό δίδυμο τους Χριστοδουλόπουλο και Ίλιεφ.

Απόντες από την αποστολή οι τραυματίες Ορφανός και Αθανασιάδης που συνεχίζουν να ακολουθούν θεραπεία ενώ στην προπόνηση συμμετείχε και ο 18χρονος Γκανέζος Γιαμάχα μαζί με τον Γεωργιάνο Ιμεντασβίλι.

Όσον αφορά τον Γκάβραντσιτς βρίσκεται από χθες το μεσημέρι στο Κίεβο όπου μετέβη προκειμένου να μαζέψει τα πράγματά του μετά την μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ από την Ντιναμό και να επιστρέψει στην Θεσσαλονίκη και πάλι αύριο για να εγκατασταθεί.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Σάβ 02 Φεβ 2008, 23:22

Κι άλλο κλαρίνο δεν θα το αντέξω .. έχουμε κάνει ήδη το 3 στα 3!

Ελπίζω τουλάχιστον να μην βγει mvp πάλι ο "κανείς"!
Άιντε ρε Παοκάρα τρέλανε μας ρεεεεε!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό vryzas4 » Κυρ 03 Φεβ 2008, 01:31

Το ματς, αν σκεφτούνε οι παίκτες ότι πλέον θα 'χουν συμπαίκτες υψηλού επιπέδου,όπως είναι ο Gavrancic και ο Conceicao ή ακόμα αν παρακολουθούν Live το ματς αυτοί, πιστεύω δε θα παίξουμε με τώση... μούχλα όπως τα 3 τελευτέα ματς και θα πάρουμε το 2ό... Τώρα γκολ ποιός θα βάλει; Αν και βέβεα δεν είμαι... προφήτης, ας προβλέψω ότι θα βάλει ένα ο Λάζος και ένα ο Μελίσσης με κεφαλιά (μιας που θα 'ναι και <<happy>> με την κλήση του στην Εθνική). Για τα φιλαράκια μας από την Κρήτη θα μειώσει σε 1-2 ο Ταραλίδης. Αλήθεια, να μου πει κάποιος..., εισητήρια πήραμε;;; Thanks

PAOK ARE YOU... 8) :wink:
vryzas4
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 31 Ιαν 2008, 23:31

Δημοσίευσηαπό thanasisp04 » Κυρ 03 Φεβ 2008, 04:30

σφιχτά είμαστε
πάλι ρουφεκλέν κλαρινέν το κόβω.
Άβαταρ μέλους
thanasisp04
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 20:42
Τοποθεσία: Doxato City

Δημοσίευσηαπό Leonidas1974 » Κυρ 03 Φεβ 2008, 12:49

"[...]θα τους βάλουμε 4 και 5!"


Οχι, σιγουρα δεν θα τους βαλουμε 4 η 5 τερματα, αλλα μονον 3!!!
Ναι ρε μαγκες, τρια θα ριξουμε σημερα! :D

Γιατι και πως..., ετσι λεει το φλυνζανι ρε παιδια, πως να το κανουμε!


Και επειδη ο Τετραντζε εχει απολυτο δικιο!!!!!
Αυτοι δε ξερουν ομως οτι ο ΠΑΟΚ ειναι rock ομαδα, αψυχολογητη εντελως (βλ. με γαυρο στο καραισκακη...)
ΠΑΟΚαρα διπλο σημερα ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ!!!!!!



ΕΤΣΙ! :?
Άβαταρ μέλους
Leonidas1974
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 22:11
Τοποθεσία: Berlin

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Κυρ 03 Φεβ 2008, 13:07

Άντε να δούμε! Εγώ έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι σκατά θα δούμε! Έχετε δίκιο, το μόνο σίγουρο είναι ότι είμαστε αψυχολόγητοι και όλα τα αποτελέσματα είναι ανοιχτά!

Όσο για το στοίχημα, το διπλό με απόδοση 3 αξίζει τρελά αλλά είναι ρίσκο
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό free_billi » Κυρ 03 Φεβ 2008, 13:09

βρωμαει το χιναριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Άβαταρ μέλους
free_billi
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2007, 03:32
Τοποθεσία: UK

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 03 Φεβ 2008, 13:39

Εγώ μάγκες αν και έχω χρόνια να χάσω ματς του ΠΑΟΚ (που να μην το δω είτε από τιβί είτε από γήπεδο λάιβ) το συγκεκριμένο θα το χάσω.
Από τη μία είμαι σε φάση ανάρρωσης, αλλά αυτό είναι το λιγότερο γιατί αν παίζαμε εντός δεν θα το συζητούσα καν να μην πάω, αλλά βασικά από χθες μου κάθησε στο κεφάλι ότι αν δεν το δω θα πάρουμε διπλό! :)

Φέτος μία φορά είδα εκτός έδρας σε άλλη καφετέρια και πήραμε Χ (όσο και αν με κράζανε οι άλλοι που δεν πήγα εκεί που πάω συνήθως)!

Στα εντός πάντα πάω στο τοιχάκι της 4Α .. με Ξάνθη πήγα πιο αριστερά προς την 5 και με Βάζελο πήγα στη μεγάλη 4 προς τα επίσημα! Και τις δύο φορές χάσαμε!

Μπορεί να είμαι τελείως κομπλεξικός και ηλίθιος που σκέφτομαι τέτοια .. αλλά εκεί με κατήντησε ο ΠΑΟΚ! Γενικά στη ζωή μου δεν είμαι προληπτικός .. αλλά για τον ΠΑΟΚ θα θυσιαστώ όσο χρειαστεί!

ΚΑΝΕ ΔΙΠΛΟ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Κυρ 03 Φεβ 2008, 15:07

Yianko, είσαι για πολύ βαριά ψυχοφάρμακα ρε!!!!!!!!!!!!!!!

:) :) :)

Εγώ λέω να το δεις εκεί που είδες και το 4-2 στον τελικό κυπέλλου υπέρ του γαύρου! Πάρε και 2 λαγοπόδαρα μαζί σου, ένα τετράφυλλο (τριφύλι), ένα πέταλο, ένα κλουβί με νυχτερίδες, και πιστεύω ότι όλα θα είναι εντάξει!

Είπαμε ότι ο ΠΑΟΚ θα μας στείλει όλους στο ΨΝΘ (Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης, κοινώς: στο τρελάδικο στην Σταυρούπολη) αλλά ήταν τρόπος του λέγειν, ρε αδερφέ. Εσύ άρχισες να το παίρνεις και κυριολεκτικά!!!
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης