Λύση συμβολαίου του Ουντέζε;;;

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Τι θέλετε?

Να μείνει
12
23%
Να φύγει
41
77%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Λύση συμβολαίου του Ουντέζε;;;

Δημοσίευσηαπό midenistis » Κυρ 23 Δεκ 2007, 23:17

Πρόταση σε Ουντέζε
22 Dec

Θετικός ήταν ο Ιφεάνι Ουντέζε σε πρόταση που δέχθηκε από τη διοίκηση της ΠΑΕ προκειμένου να λύσει το συμβόλαιο του. Τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο νιγηριανός και το γεγονός ότι δε βοήθησε την ομάδα ανάγκασαν τη διοίκηση με τη σύμφωνη γνώμη της τεχνικής ηγεσίας να προτείνει στον παίκτη τη λύση του συμβολαίου με μια αποζημίωση που αντιστοιχεί στο χρόνο παρουσίας του στην ομάδα. Αυτό σημαίνει ότι θα παραιτηθεί ο Ουντέζε από το υπόλοιπο του συμβολαίου του διευκολύνοντας και την ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Οι συζητήσεις που έγιναν με τον εκπρόσωπο του Αλέξανδρο Βαγιάτα κατέληξαν σε συμφωνία που πιθανότατα θα επικυρωθεί σήμερα μετά το παιχνίδι με το Λεβαδειακό προκειμένου μέσα στην επόμενη εβδομάδα ο Ουντέζε να μείνει ελεύθερος για να συνεχίσει σε άλλη ομάδα την καριέρα του.

http://www.metropolisradio.gr/more.php?id=21066_0_1_0_M
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό eptalofitis » Κυρ 23 Δεκ 2007, 23:24

Δεν τον είδαμε και καθόλου για να έχουμε γνώμη αλλά ψηφίζω ΜΠΟΥΛΟ δαγκωτό! Καλύτερα να τα πετάξουμε στο δρόμο τα λεφτά που θα του δίναμε...
Εμείς μαζί, για μια ζωή, αετέ αετέ Δικέφαλε...
Άβαταρ μέλους
eptalofitis
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 13:41
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Δευτ 24 Δεκ 2007, 00:18

Εγώ θα έλεγα να μείνει για φέτος, που άλλωστε θα πληρώνεται μόνο με τα χρωστούμενα από τις προηγούμενες χρονιές.

Καλό είναι να βρίσκεται στο ρόστερ γιατί στην θέση του σέντερ μπακ έχουμε μόνο Μελίσση, Κνολ και Μαλεζά ή λύσεις ανάγκης όπως Μπαλάφα, Χαραλάμπους ή Ορφανό που δεν είναι για να παίζουν στόπερ (ο Ορφανός δεν είναι για να παίζει σε καμία θέση βασικά).

Ποτέ δεν ξέρεις, αν επανακάμψει απ τον τραυματισμό μπορεί να βοηθήσει. Στα καλά του ήταν εξαιρετικός σέντερ μπακ πιστεύω.

Τώρα αν φανεί ότι ή δεν έχει διάθεση να παίξει ή δεν μπορεί να επανακάμψει από τους τραυματισμούς του τότε ας πάρει τον μπούλο στο τέλος της χρονιάς. Τον φετινό μισθό του και να τον στείλουμε δεν νομίζω να τον γλυτώσουμε, ρε παιδιά, αφού πρόκειται για παλαιά χρωστούμενα...!!! Εκτός πια αν συμφωνήσει να μην τα πάρει, αλλά γιατί να το κάνει αυτό? :roll:
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό dimmisdim » Δευτ 24 Δεκ 2007, 00:27

trelogiatros έγραψε:Εγώ θα έλεγα να μείνει για φέτος, που άλλωστε θα πληρώνεται μόνο με τα χρωστούμενα από τις προηγούμενες χρονιές.

Καλό είναι να βρίσκεται στο ρόστερ γιατί στην θέση του σέντερ μπακ έχουμε μόνο Μελίσση, Κνολ και Μαλεζά ή λύσεις ανάγκης όπως Μπαλάφα, Χαραλάμπους ή Ορφανό που δεν είναι για να παίζουν στόπερ (ο Ορφανός δεν είναι για να παίζει σε καμία θέση βασικά).

Ποτέ δεν ξέρεις, αν επανακάμψει απ τον τραυματισμό μπορεί να βοηθήσει. Στα καλά του ήταν εξαιρετικός σέντερ μπακ πιστεύω.

Τώρα αν φανεί ότι ή δεν έχει διάθεση να παίξει ή δεν μπορεί να επανακάμψει από τους τραυματισμούς του τότε ας πάρει τον μπούλο στο τέλος της χρονιάς. Τον φετινό μισθό του και να τον στείλουμε δεν νομίζω να τον γλυτώσουμε, ρε παιδιά, αφού πρόκειται για παλαιά χρωστούμενα...!!! Εκτός πια αν συμφωνήσει να μην τα πάρει, αλλά γιατί να το κάνει αυτό? :roll:


απλα σωστος
dimmisdim
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 02:16

Re: Λύση συμβολαίου του Ουντέζε;;;

Δημοσίευσηαπό fan83 » Δευτ 24 Δεκ 2007, 00:38

Na fygei k na min ksanar8ei, tzampa lefta pairnei to atomo...
Olo travmatias einai.... OKSOOO..
PAOKARA REEEEE::...!!!

KAI MYALO NA EIXA PALI PAOK 8A MOUNA....
Άβαταρ μέλους
fan83
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 00:14
Τοποθεσία: Germany-Salonika

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 24 Δεκ 2007, 01:33

Κι εγώ αυτή τη γνώμη είχα πριν κανα μήνα για τον Ουντέζε .. αλλά αποθεραπεία που κάνει ρε παιδιά? Μήπως είναι Νιγηρία και γυρίσει και κολλήσει την ομάδα σύφιλη και χλαπάτσα?

Αν το γόνατο πάντως έχει πρόβλημα δύσκολα να ξαναπαίξει μπάλα!

Υγ: Ένα πρόστιμο που ήταν να πληρώσει στην αρχή αρχή που είχε αργήσει να γυρίσει έμαθε κανένας αν το πλήρωσε?
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό midenistis » Δευτ 24 Δεκ 2007, 04:46

Yiankos έγραψε:Υγ: Ένα πρόστιμο που ήταν να πληρώσει στην αρχή αρχή που είχε αργήσει να γυρίσει έμαθε κανένας αν το πλήρωσε?


Δε το πληρώνει ρε.
Του γίνεται κράτησει απ' το μισθό του.
Όμως και να μην του γίνει κράτησει, δεν έγινε κ τπτ.
Μας χάρησε κάτι λεφτά που του χρωστούσαμε όταν είχε φύγει απ' την ομάδα.
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 24 Δεκ 2007, 12:58

Έστω η κράτηση .. Λέγανε ότι κάθε μέρα που αργεί ισοδυναμεί με ένα ποσό ..

Απ' ότι θυμάμαι όταν το υπολόγιζα το καλοκαίρι ήταν γύρω στις 40.000 ευρώ .. Τα κρατήσανε από τον σκυλάραπα ή μούφα τελικά ότι θα του κρατούσαν λεφτά αν αργούσε να επιστρέψει στην Ελλάδα?

Υγ: Να πάρει μπούλο δαγκωτό .. Ειδικά τώρα που ακούγεται ότι θα έρθει σέντερ μπακ!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό midenistis » Δευτ 24 Δεκ 2007, 13:22

Yiankos έγραψε:Έστω η κράτηση .. Λέγανε ότι κάθε μέρα που αργεί ισοδυναμεί με ένα ποσό ..

Απ' ότι θυμάμαι όταν το υπολόγιζα το καλοκαίρι ήταν γύρω στις 40.000 ευρώ .. Τα κρατήσανε από τον σκυλάραπα ή μούφα τελικά ότι θα του κρατούσαν λεφτά αν αργούσε να επιστρέψει στην Ελλάδα?


ΜΑΣ ΧΑΡΗΣΕ ΧΡΕΗ ΡΕ... ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ?
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 24 Δεκ 2007, 13:34

Δεν είναι τι θέλω εγώ .. είναι τι είπε η διοίκηση! :wink:
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 25 Δεκ 2007, 14:40

aparadektos έγραψε:
poligiros4 έγραψε:παλια ηταν το πουλεν μου και για αυτο ψηφησα να μεινει αλλα δεν το βλεπω να προσφερει τιποτα


Enas nearos kentrikos amuntikos gia back up xilies fores kaliteros apo ton teliomeno udeze


Κι εγώ θα προτιμούσα να βλέπω π.χ. τον Μαλεζά αντί για τον Ουντέζε, έτσι ώστε να πάρει και μερικά ματσάκια το παλικάρι και να μπορέσουμε να αξιολογήσουμε αν τελικώς αξίζει ως παίκτης και μπορεί να προσφέρει ή όχι.

Ωστόσο είμαστε σίγουροι ότι ο Ουντέζε έχει "τελειώσει" ποδοσφαιρικά και δεν μπορεί να βοηθήσει? Ο μαυρούλης ήταν πολύ καλό μπακ όταν ήταν στα καλά του και με τα προβλήματα που έχει η ομάδα κάθε βοήθεια θα ήταν χρήσιμη, γι' αυτό ρωτάω.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 25 Δεκ 2007, 15:33

Οι ψήφοι είναι εντελώς μοιρασμένοι .. ενδιαφέρον αυτό!

Πάντως με διαλυμένο γόνατο και τέτοια συμπεριφορά πιστεύω πως ναι είναι τελειωμένος. Αν είναι να τον έχουμε για να παίζει 3-4 παιχνίδια όλη τη χρονιά τότε καλύτερα να πάρει μπούλο. Μόλις αποθεραπευτεί πιστεύω θα μάθουμε τι θα γίνει με τον μαυρούκο μας!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 25 Δεκ 2007, 18:51

Βασικά δε νομίζω να πιάνει θέση ξένου ακόμα .. ας το επιβεβαιώσει κάποιος!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 25 Δεκ 2007, 22:23

Yiankos έγραψε:Βασικά δε νομίζω να πιάνει θέση ξένου ακόμα .. ας το επιβεβαιώσει κάποιος!


Πώς γίνεται να μην ποιάνει θέση ξένου ακόμα??? Απ την στιγμή που έχει δηλωθεί δεν σημαίνει ότι πιάνει αυτόματα θέση ξένου??? :?
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Πέμ 27 Δεκ 2007, 16:18

Το έλεγα τρελογιατρέ επειδή από το 98 παίζει στην Καβάλα νομίζω ..
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης