ΑΕΛ - Π.Α.Ο.Κ. 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες των Play off...

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sskape » Πέμ 14 Μάιος 2009, 08:18

DimisK έγραψε: Όσο για το CL, θα πρέπει να κερδίσουμε μέσα τυρί, χανούμι και να πάρουμε βαθμούς με χανούμι, βάζελο στο ΟΑΚΑ. Το πρώτο δεν το φοβάμαι. Το δεύτερο φοβάμαι και πιστεύω ότι εκεί θα κριθούν όλα!
Πιστεύω ότι ακόμα και με δύο ισοπαλίες στο ΟΑΚΑ θα περάσουμε. Αν κάνουμε και καμία νίκη, σίγουρα.
Σε κάθε περίπτωση πιστεύω ότι στη χειρότερη θα τερματίσουμε δεύτεροι, που κι αυτό είναι κέρδος. ΠΑΟΚ είμαστε όμως και πρέπει να χτυπήσουμε την πρώτη. Για να δούμε...



ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΕΜΙΣΤΕ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΙΣΟΠΕΔΩΣΟΥΜΕ -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ- ΤΟ ΧΑΝΟΥΜΙ...

Ο ΠΑΟΚ φέτος μας χρωστάει μια σπουδαία νίκη με ομάδα του ΠΟΚ! Την περιμένουμε. Κι αυτή και την επόμενη!



Συμφωνω απολυτως!!!
sskape
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ 13 Μαρ 2009, 11:38

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Πέμ 14 Μάιος 2009, 09:12

Αντε μωρε παλι θα μας τραβατε Σαλονικη Κυριακατικα....ρε Σαντος γιατι δεν εβαλες τον Βιερινια αντι του γερο Κονσεισαο?και εσυ ρε Σορλεν,ποιος εισαι και θες γκολ απο κορνερ?ρε Ζλαταν πλακα μας κανεις?ρε Βερον γιατι κουρευτηκες ρε?αντε ρε Λινο να ουμε που σε μπερδευουμε με τον Μπακαγιοκο...αντε ρε Μπακαγιοκο,τωρα που σε θυμηθηκα,που δεν πανηγυρισες το γκολ να ουμε...αντε ρε αντε ρε αντε ρε...
και η ομαδα ειναι ακομα εδω...ΕΜΕΙΣ?παλι τα ιδια?την Κυριακη ολοι γηπεδο και αν στραβωσει το ματς θα εχουμε τα ιδια και θα λεμε "με τη Λαρισα μας εκατσε το ματς κλπ?"...

Οπως λεει και ο μεγας Σαντος "το προγραμμα και το σχεδιο μου δεν εξαρταται απο αποτελεσματα και εξωτερικους (την γκρινια εννοει) παραγοντες"
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tad » Πέμ 14 Μάιος 2009, 09:25

Καλημέρα αδέρφια.

Σπουδαία νίκη με ΑΕΛ αφού η ομάδα αυτή είναι πολύ καλή και δεν χάνει εύκολα στην έδρα της. Θα έλεγα ότι κερδίσαμε σχετικά εύκολα με καλή σε γενικές γραμμές εμφάνιση. Ήταν μία συνέχεια της εμφάνισης με ΠΑΟ και αυτό που φαίνεται δια γυμνού οφθαλμού είναι ότι η ομάδα μας μέσα στην χρονιά έχει ανέβει και άλλο σε ποιότητα και επίπεδο.

Γενικά φανήκανε για μία ακόμα φορά όλα τα προτερήματα αλλά και οι αδυναμίες που έχουμε. Ομάδα με προσωπικότητα και πολύ καλή αμυντική λειτουργία αλλά με πολύ αργό κέντρο που δημιουργεί μεγάλα κενά ιδίως στο 4-4-2.

Για τα γκολ βασιστήκαμε πάλι κυρίως στην οξυδέρκεια και ποιότητα του Κονσεισάο. Τις προηγούμενες ημέρες κάποιοι πάλι βιάστηκαν να τον φύγουν αλλά η διαφορά που κάνει είναι πολύ σημαντική για να λες τέτοια πράγματα εύκολα.

1. Χαλκιάς. Πολύ σταθερός για ακόμα μία φορά. Δεν ενοχλήθηκε ιδιαίτερα.
2. Κοντρέρας. Μέσα στους κορυφαίους. Έτσι απλά
3. Μαλεζάς. Εμφανώς πεσμένος ιδίως στο ποσοστό συμμετοχής του στο παιχνίδι. Έχει τα κλασικά μειονεκτήματα των Ελλήνων παιχτών μόλις αποκτήσουν λίγο αναγνώριση. Διορθώσου Στέλιο. Θέλει δουλειά
4. Σνάουτσερ. Κλασικά καλός αμυντικά, τραγικός εχθές επιθετικά. Στην φάση που μπερδεύτηκε με τον Σέρτζιο και έδωσε την μπάλα σε αντίπαλο έπεσα κάτω.
5. Λίνο. Καλός δεν ανέβηκε εχθές όμως ψηλά
6. Βερόν. Κακός με πολλές λάθος μεταβιβάσεις και ελλειπής πίεση στην μπάλα. Ή είναι εκτός φόρμας ή η ποιότητα της ομάδας και οι απαιτήσεις τον έχουν ξεπεράσει.
7. Ίβιτς. Πολύ μέτριος όπως με ΠΑΟ. Μερικές φορές χαμένος, συνήθως επικίνδυνος στην άμυνα. Πολύ αργή ανάπτυξη. Αυτό όμως που πρέπει να του αναγνωρίσω επειδή τον παρακολουθώ χρόνια είναι ότι στον ΠΑΟΚ προσπαθεί όπως δεν το είχε κάνει ποτέ. Δίνει και την ψυχή του τις περισσότερες φορές. Απλά αυτό δεν φτάνει ...
8. Σορλέν. Σορλέν τίποτα άλλο. Κεφάλαιο και μεγάλη υπόθεση η ανανέωσή του για αυτό Σάντος και Ζαγοράκης ήταν τρελαμένοι να τελειώσει η υπόθεσή του.
9. Κονσεισάο. Τα είπα παραπάνω.
10. Μπάκα. Καλός για κανά μισάωρο. Μετά άρχισε τις γνωστές χαζομάρες με λάθος πάσες σε λάθος χρόνο. Είναι παίχτης της στιγμής και για κανένα 20λεπτο. Το γκολ ήταν καλό
11. Μούσλι. Η κολώνα της ομάδας όπως με ΠΑΟ. Το σημείο αναφοράς μας με το οποίο κερδίζουμε χρόνο, κρατάμε την μπάλα κλπ Σπουδαία κίνηση στο 2ο γκολ αλλά το μυαλό του στην εκτέλεση έχει κολλήσει και είναι σοβαρό πρόβλημα. Μάλλον του έχουν κάνει μάγια. Δεν εξηγήται. Πρέπει να προχωρήσουμε σε εξορκισμό.
Όσο αφορά τον Βιερίνια πιστεύω ότι πρέπει να αυξήσει και άλλο τις προσπάθειές του για μπούκες. Να ανεβάσει το θράσος του. Τις ικανότητες τις έχει.

Συνεχίζουμε. Έτσι απλά πάμε για την νίκη με ΑΕΚ.

Όσο αφορά το γενικότερο κλίμα έχω προβληματιστεί πάρα πολύ γιατί ακούγονται περίεργα πράγματα. Επειδή έχουμε κάποιοι από εμάς την εμπειρία να πω σε όλους να μην τρώνε κανένα παπά για τίποτα. Σε όλους θα παρακαλέσω ένα πράγμα.

Θυμηθείτε μόνο την τελευταία συνέντευξη Ζαγοράκη και τα λόγια του. Θυμηθείτε την σιγουριά του, το παοκτσηδιλίκη του. Είμαστε σε ένα δρόμο από τον οποίο υπάρχουν πλέον μεγάλα συμφέροντα τα οποία θέλουν να μας βγάλουν έξω. Διαφυλλάσουμαι την συνοχή μας και τα πρόσωπα που εμπιστευόμαστε και δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα.

Έχει πέσει πολύ τρύπημα τις τελευταίες ημέρες. Θέλω να ακολουθήσουν φάπες !!!! Με το συμπάθειο για όσους δεν με αναγνωρίζουν αλλά χρειάζονται και αυτές ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ntinos » Πέμ 14 Μάιος 2009, 10:06

ABOLEYTOI έγραψε:- είναι ο Μούσλι αργός;
- βαρύ κορμί

- είναι ο Σέρτζιο αργός;
- τον πήρανε και τα χρόνια

- είναι ο Σορλέν αργός;
- καλό παικτάκι αλλά αργός

τότε πως μπήκε το δεύτερο γκολ; οέο; :)

περπατώντας το πήραμε το ματς, ξυπνάτε ρεεεε


Χαχαχχχαχχαχα!!!! Και στο 80' !
Alle warten auf das Licht...
Άβαταρ μέλους
ntinos
 
Δημοσιεύσεις: 388
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιαν 2008, 13:44
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lipton2 » Πέμ 14 Μάιος 2009, 10:36

http://lipton4.blogspot.com/
Το στοιχηματικο-οπαδικό-μου blog
Άβαταρ μέλους
lipton2
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τετ 02 Ιούλ 2008, 01:37
Τοποθεσία: Θυρα -4-

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό thrix » Πέμ 14 Μάιος 2009, 11:02

pyrgioths έγραψε:οοοοοοο!!!με εκπληξη διαπιστωνω πως δεν την ειπα κι εγω την λαλακια μου για σημερα!!!!χαχαχαχαχ

[τι ειδα...

ειδα εναν αθλιο διαιτητη,,,εναν ακομα αθλιο διαιτητη...που τους βρισκουν τοσα χρονια ρε γαμωτο???δηλαδη δεν ειδε μπροστα στα ματια του το πεναλτυ που εκανε ο ιβιτ στην αρχη???πλακα με κανει???τωρα για την φαση του μουσλι,δεν εχω δει αν ηταν πεναλτυ,αλλα ο γκαρσια θα επερνε 555 κοκκινες αν το εκανε αυτο...και 150 αγωνιστικές τιμωρια...εχω δει και αλλα παιχνιδια της ΑΕΛ και ο κωστιος αυτον τον ψευτοτσαμπουκα τον εχει σε καθε παιχνιδι...βεβαια δεν ηταν μονο αυτα τα λαθοι του διαιτητου...αλλα ανεφερα αυτα τα δυο...
[/b][/i] :) :) :) :)


Για να καταλάνω τι θέλεις να πεις. Τι έπρεπε να δώσει στον κώτσιο? Κόκκινη? αν αυτό πιστεύεις, τότε πιστεύεις ότι και η κόκκινη στον γακρσία ήταν σωστή. Αν πιστεύεις ότι ο γκαρσία έπρεπε να φάει το πολύ κίτρινη, τότε ήταν σωστή και η κίτρινη στον κώτσιο. Σωστά? Δεν μπορώ να φανταστώ ότι πιστεύεις ότι ο γκαρσία έπρεπε να φάει κίτρινη και ο κώτσιος κόκκινη. Θα μου πεις ότι σε μας δίνουν για περίπου ίδια φάση κόκκινη και στους άλλους κίτρινη. Ναι αλλά δεν μπορούμε να βρίζουμε τον άλφα διαιτητή για τις μαλακίες του βήτα. Σωστά? Πένατλτι στον Μούσλι δεν ήταν με τίποτα και σωστά έφαγε την κίτρινη για θέατρο. Επίσης δε νομίζω ότι ήταν πέναλτι αυτό του Ίβιτς στην αρχή. Δεν μπορεί κάθε επαφή στην περιοχή να δίνεται πεναλτι. Έχει τα πόδια του στη φάση, δλδ που να τα βάλει στη πλάτη του?
Γενικά πιστεύω χτες δεν έκανε κανένα σοβαρό λάθος ο διαιτητης, κανα δυο φάουλ ανάποδα αλλά μέχρι εκεί.
Αν αρχίζουμε να βρίζουμε αδιακρίτως ακόμα και τους τροχονόμους γιατί κρατάνε σφυρίχτρα τότε δεν θα μπορέσουμε να διεκδηκήσουμε το δίκιο μας όταν υπάρχει σοβαρός λόγος.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Boreios4 » Πέμ 14 Μάιος 2009, 11:21

nikos55 έγραψε: Υ.Γ. Συλληπητηρια στον σπίκερ. Από τον τρόπο που περιέγραφε πρέπει να έχασε πρόσφατα πολύ αγαπημένο του πρόσωπο. Εμαθα ότι είναι σαλονικιός και γριά.

Είναι όντως σαλονικιός, αλλα σκώληκας, το ξέρω γιατί είναι παλιός γνωστός από κάποια στέκια. Αλλα εντάξει, καλο παιδάκι γενικώς, αλλα τι να κάνουμε, ο ΠΑΟΚ πικραίνει!

Πολύ σημαντική νίκη, συνεχίζουμε τον πόλεμο και συνεχίζουμε να αισιοδοξούμε και να χαιρόμαστε με τον ΠΑΟΚ μας. Δε θέλουμε θλιμμένους τσι γιορτή μας...
Πι Αλφα Oμικρον και Κάπα έχουν ιστορία...
Άβαταρ μέλους
Boreios4
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 19:17
Τοποθεσία: βόρειος

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό scouser4 » Πέμ 14 Μάιος 2009, 12:47

Σημαντική κ εύκολη νίκη!
Μπράβο σε όλους, παίχτες - προπονητή - λαό!

:?
Ότι κι αν λένε δε μ' ενδιαφέρει , τι είσαι για μένα κανείς δεν ξέρει..
Άβαταρ μέλους
scouser4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 11:25
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό michalis4 » Πέμ 14 Μάιος 2009, 12:51

Ρε Ολιβιε Σορλεν τι να λεμε τωρααααα
ΠΑΟΚ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΠΑΡΕ ΜΟΥ
Άβαταρ μέλους
michalis4
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ 02 Ιούλ 2008, 13:54

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό axl4 » Πέμ 14 Μάιος 2009, 14:02

απο αλλο οπαδικο σαιτ, η φωτο τα σπαει!

το αλογακι ειναι σουζα και γουσταρει να το παιρνουμε .... :) :lol: :) :lol:

τωρα σειρα του πριγκηπα να κανει σουζες...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
axl4
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 22:11
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dolphinto » Πέμ 14 Μάιος 2009, 14:10

που ειναι ολοι αυτοι που λενε για το αμυντικο συστημα του Σαντος???
στις τρυπες τα ποντικια ειναι τωρα???
αντε ΠΑΟΚΑΡΑ...λιγο ακομη εμεινε...
:) :) :)

γουσταρο ΣΟΥΖΑ το αλογακι...
ρε Πηλαδακι...ακουσες για ασπρο-μαυρη πΑτουσα!!!..
..και ζητησες 2 σε πακετο του ενος!!!
:) :) :)
dolphinto
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 16:50

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Πέμ 14 Μάιος 2009, 14:14

Τι έγινε μάγκες?? 6 σελίδες μετά από μια νίκη σε τόσο δύσκολη έδρα?? Ναι, ξέχασα κερδίσαμε. Πριν ένα τριήμερο το τόπικ ΠΑΟΚ-Βάζελος είχε φτάσει αισίως τις 20 σελίδες και θα ανέβαινε κι άλλο αν δε κλειδωνόταν επιτέλους. Αλλά έτσι είναι, στο κράξιμο είμαστε πρώτοι. Χιλιοειπωμένα πράματα, για πολλούς γίνομαι και γραφικός. Πάμε παρακάτω.

Πίστευα στο διπλό, αλλά με φόβιζε πολύ η τυχόν άσχημη ψυχολογία που μπορεί να είχε η ομάδα μας. Τελικά όλα καλά. Ωραία η έμπνευση από τον Φερνάντο για το σύστημα της ομάδας, νομίζω όμως ότι δε θα το διατηρήσει με άεκ. Από παίχτες,στα μάτια μου δεν υστέρησε κανείς εκτός από τον Ίβιτς (που πάντως δε του λείπει το φιλότιμο). Και για τον Βερόν που λέτε αρκετοί, δε νομίζω ότι έκανε τόσο κακή εμφάνιση. Είχε κάποιες λανθασμένες μεταβιβάσεις βέβαια. Μακάρι να το παλέψει η Λάρισα στα επόμενα παιχνίδια.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 14 Μάιος 2009, 14:19

Τα συχαρητήρια μου στον διαιτητή.
Ο πρώτος που επιτέλους ήταν άριστος φέτος.
Καλά έκανε και στον Μούσλι και του την άστραψε.
Ο Καραγκούνης και τα άλλα τα παιδάκια κάτι Γιαννακόπουλοι και ένα σωρό άλλοι γιατί δεν βλέπουν το φλάς?
Αν είναι να βλέπουμε παίχτες που σφαδάζουν και μετά να τρέχουν σαν σκυλιά να πάμε σινεμά να δούμε τον Ράμπο.
Και πάλι μπράβο στον διαιτητή για το συγκεκριμένο ματς.
Κάτσε πάνω απο την μπάρα ρε ΠΑΟΚΑΡΑΑΑΑΑ!
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό axilleas4 » Πέμ 14 Μάιος 2009, 15:12

Μπράβο και στα αδέρφια μας που μάγκικα και έξυπνα βρέθηκαν στο γήπεδο, χωρίς διακριτικά μεν αλλά μπήκαν κύριοι,φώναξαν για την ομάδα μας.
Εμείς μαζί για μια ζωή αετέ,αετέ δικέφαλε
Άβαταρ μέλους
axilleas4
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2008, 21:42
Τοποθεσία: copACABana

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-2 Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό darklord » Πέμ 14 Μάιος 2009, 16:19

DimisK έγραψε:θα ξεκινήσω το σχόλιό μου με κάτι που είπε ο Yiankos παραπάνω. Η ομάδα μας απέδειξε στις δύο πρώτες αγωνιστικές ότι δεν μπορεί να κερδίσει το ΠΟΚ και δεν μπορεί να χάσει από καμία άλλη ομάδα. Πικρή αλήθεια.



Τοτε πως κερδιζουν καποιες αλλες ομαδες το ΠΟΚ;
οεο;

παντως η αληθεια ειναι οτι πρεπει να κερδισουμε οπωσδηποτε φετος...γιατι μετα μπορει να τους δημιουργηθει κανα αστειο κομπλεξ
http://www.sombrero.gr/
Για αυτο ΠΑΟΚ παιξε τοπι, να παραμιλαει ολη η Ευρωπη...
Άβαταρ μέλους
darklord
 
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Τετ 04 Ιουν 2008, 19:39
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Play off 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης