Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες των Play off...

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό GEO PAOK » Κυρ 10 Μάιος 2009, 23:36

Και η βουλγαρικη σημαια απευθυνεται στους φιλους αλλων ομαδων της Νοτιας Ελλαδας,ποια ειναι η διαφορα;


και ξαναλέω (όπως σε προηγούμενο μου ποστ) αν μας αποκαλούσαν πούστηδες θα πέφταμε όλοι στα τέσσερα;[/quote]

Το πουστης ειναι βρισια,το Βουλγαρος βρισια ειναι;Δηλαδη αν σε ελεγε κανεις Σουηδο η Αργεντινο θα εξοργιζοσουν;[/quote]

Με τον τρόπο που εννοείται είναι βρισιά.Με τον Σουηδό και τον Αργεντίνο δεν είχαμε ποτέ να χωρίσουμε κάτι.Ούτε έκαιγαν,κατέστρεφαν,βίαζαν και βρίσκονταν σαν κατακτητές εδώ.
Μπορεί τώρα να μην έχουμε διαφορές,και στο τέλος μια χαρά άνθρωποι είναι τώρα.Και πέρα από εθνικιστικές εξάρσεις,η χρήση του είναι στοχευμένη και είναι βρισιά.
Εσύ μπορεί να μην βλέπεις κάτι ενοχλητικό,εμένα με προσβάλλει.Και πιστεύω και πολλούς συνοπαδούς.
Τελοσπάντων,υπάρχει διαφορά απόψεων,δεν έχει νόημα να το συζητάμε.Όποιος ξέρει και όποιος βλέπει κρίνει κιόλας.[/quote]



Συμφωνο απόλυτα !!!!!!!!

Αντε να σοβαρευτουμε λίγο !!!

Οταν βλεπω σκοπιανες βουλγαρικες αλβανικιες και τουρκικες σημαιες κατι παθενω ... παντως οχι στα καλα καθούμενα !!!!

Και τη θα πει σε οπαδους της ΝΟΤΙΑΣ ελλαδας να τα χωρισουμε ολα...!!!? αλλά ειναι η νοοτροπια που τελευταια φουντωνει .

Για αυτο λεμε λιγο προσοχη με της γειτονικες σημαιες .

Αυτα και τελος για αποψε!!!
GEO PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Κυρ 03 Αύγ 2008, 11:20

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό vasmour » Κυρ 10 Μάιος 2009, 23:39

Παιζουμε με δεκα.Το πιθανοτερο θα ηταν να χτυπουσαμε απο τα πλαγια 'η με αντεπιθεσεις φωτια.ΝΟΜΙΖΩ.και βλεπουμε ΤΙ? βγαινει ο βιερινια και μενει ο κουρασης ο sergio.kai η διορθωση ειναι η αλλαγη του ΜΠΑΚΑ στο 89'.ΕΛΕΟΣ....δεν μας φταιει ο ΓΚΑΡΣΙΑ αλλα ο π..... ο κακος και ο κακος μας ο καιρος.καλη η πορεια μας και υπομονη να εχουμε.ΑΛΛΑ οχι και να αμφισβητω τα ματακια μου.και πιστευω οχι μονο εγω τα δικα μου.
vasmour
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 03 Μάιος 2009, 16:09

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Kostas_Ptolemaios » Κυρ 10 Μάιος 2009, 23:40

Τέσπα,άκρη δεν βγάζουμε.
Με την σημαία δεν τρέχει τίποτα.Μην ασχολείστε.Ασχοληθείτε με τα αυτονόητα,το πόσα κιλά μαλ..ας είναι ο Γκαρσία,πόσο κωλοφαρδος ήταν ο Καραγκούνης, πόσα βαγόνια ξύλο θέλει ο Κάκκος που δεν έβγαλε την κόκκινη ξανά,αν ο Τεό τα λέει ίσια ή στραβά...Το ξεσκίσαμε το θέμα.
Συγνώμη αν έπρηξα,αλλά ήθελα να τα πω.
IF I HAD 2 LIVES..I WOULD GIVE THEM BOTH TO YOU.
Άβαταρ μέλους
Kostas_Ptolemaios
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 23:01

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό stephanos » Κυρ 10 Μάιος 2009, 23:46

Με 5 στα 5 είμαστε πάλι πρώτοι. Αλλά δεν βλέπω να το πιστεύουμε και πολύ, ε;
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό fwtis » Κυρ 10 Μάιος 2009, 23:47

Το ματς χαθηκε πρωτα απο το Γκαρσια που μας αφησε με 10.Σε ενα τετοιο ματς κρισεως δεν αντιδρας ετσι και να αφησεις την ομαδα σου με 10..Και εκανε καλο παιχνιδι οσο επαιξε.
2ο κανει επελαση ο Καραγκουνης και καθονται και το κοιτανε.Μα ουτε ενας να παει επανω του?
Τι να πω....
caer esta permitido levantarse es obligatorio
Άβαταρ μέλους
fwtis
 
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Σάβ 09 Μάιος 2009, 13:36
Τοποθεσία: Athina-Mpraxami

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό farmak76 » Κυρ 10 Μάιος 2009, 23:48

stephanos έγραψε:Με 5 στα 5 είμαστε πάλι πρώτοι. Αλλά δεν βλέπω να το πιστεύουμε και πολύ, ε;



+10 δισεκατομμύρια... μέχρι χθες είχαμε το ch.l. σίγουρο.... τώρα...
Άβαταρ μέλους
farmak76
 
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 00:22
Τοποθεσία: ΠΑΟΚιστάν

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Κυρ 10 Μάιος 2009, 23:49

Olorin έγραψε:

Ευχαριστω φιλτατε D.A.A.T.! Δεν εχω κατι με τον ronaldo, ισα ισα που συμφωνω μαζι του αρκετες φορες απλα αυτο το ποστ του ηταν νομιζω λιγο ακυρο. :D

δεν μου λετε που διαφωνειτε.
επαιξαν καλα ο ιβιτς και ο κονσεισαο?
δεν επιρεασε το ματς η μη αποβολη του σιμαο?
δεν πηγε για αλλο ενα ματς συντηρητικα ο σαντος?εδω εναν επιθετικο ειχε και δεν πιεζε καθολου μπροστα
εγω δεν μπορω να διαφωνησω μαζι σας γιατι δεν ειπατε κατι
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Κυρ 10 Μάιος 2009, 23:50

Έχω να πω τόσο πολλά, θέλω να πω τόσα πολλά..Θέλω ν'ανοίξω το στόμα μου και να μη σταματήσω! Αλλά κανείς τριγύρω μου δεν καταλαβαίνει, ούτε κυριολεκτικά ούτε μεταφορικά, γι'αυτό θα πω μόνο ένα πράγμα...

ΠΑΟΚ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό trobonaras » Κυρ 10 Μάιος 2009, 23:52

vasmour έγραψε:Παιζουμε με δεκα.Το πιθανοτερο θα ηταν να χτυπουσαμε απο τα πλαγια 'η με αντεπιθεσεις φωτια.


Οι πλαγιοι μας σημερα ηταν με μια λεξη Τ-Ρ-Α-Γ-Ι-Κ-Ο-Ι.

Δεν ειδα μια,ΜΙΑ καλη σεντρα σε 90 λεπτα αγωνα.

Μονο τα κορνερ του σορλεν.

Ο κονσεινσαο εκανε τοσα κορνερ ουτε ενα τιποτα.σεντρες αουτ.το σουτ του βιερινια στα περιστερια.σεντρες-σουτ αραουτ!!!!!!!!

Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α οι πλαγιοι! η μονη ελπιδα ηταν το κεντρο οπου βγηκε ο καλυτερος παικτης (γκαρσια) μεχρι τοτε και αντικαστηθηκε απο τον βερον ο οποιος δεν απεδωσε οσο αλλες φορες.

Η ομαδα ηταν κομμενη στα δυο στο δευτερο ημιχρονο πλην εκεινου του 3λεπτου με τα κορνερ και την κεφαλια του ιβιτς.

Αλλα ολα τα παραπανω ειναι και λιγο πολυ συνεπεια του αριθμιτικου μειονεκτηματος.

Στο πρωτο ημιχρονο ολα ηταν τελεια και μετα........

Τελοσπαντων,εχουμε λαρισα τωρα την τεταρτη.
Καλυτερα να αισιοδοξουμε σε εκεινο το ματς παρα να γκρινιαζουμε για αυτο και ειδικα την ιδια την μερα που ολοι μας εχουμε νευρα.
Αλλο ενα ντερμπυ δεν μας βγηκε.Δεν πειραζει συνεχιζουμε.

Το παιχνιδι αυτο αν ηταν 11 εναντιων 11 η 10 εναντιων 10 σωστοτερα (μετα και της αποβολης του σιμαο) θα ηταν δικο μας.
Οι γονεις σε βοηθανε να ξεπερασεις τα προβληματα που ΔΕΝ θα ειχες αν ησουν ορφανος!!

Αρκας Χαμηλες Πτησεις Σπουργιτι εισαι και φαινεσαι.
Άβαταρ μέλους
trobonaras
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:46
Τοποθεσία: Toumba city

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό erevos187 » Κυρ 10 Μάιος 2009, 23:55

trel@menos έγραψε:ελεος. θελω πισω τον σαλμον. αντε με το παλτο τον μουσλι που δεν βαζει και γκολ. και τα πλαγια χαφ απαραδεκτα, που ειναι ο γκονζαλες? το κεντρο πιο αργο κι απ την καθυστερηση, μου λειπει ο μπαιανο κι ο ιντιο. στην αμυνα διωξαμε τον αρχοντα τον κνολ και τον μελισση και πηραμε το απολοιφαδι τον κοντρερας και το αγγουρι τον μαλεζα. εφυγε ο τιτανοτεραστιος ντανι για να ερθει ο αποτυχημενος χαλκιας? αν ειναι δυνατον. να γυρισει και ο παρασχος να δεσει το συνολο, αντε με τον αλλο τον ατολμο που φοραει και το ιδιο σακακι συνεχεια. μαλιστα να επιστρεψει και ο γουμενος γιατι με το λαμογιο τον ζαγορακη αισθανομαι ανασφαλης. φοβαμαι οτι θα καταστρεψει την ομαδα.


Καλα τα λες αδελφε, παμε μηπως για μια καταλυψη

http://www.sport24.gr/svc/npc/coverNew. ... 2006&cid=6
erevos187
 
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Τετ 09 Ιούλ 2008, 22:18
Τοποθεσία: ΘΥΡΑ 6

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό fwtis » Κυρ 10 Μάιος 2009, 23:55

ronaldo έγραψε:
Olorin έγραψε:δεν μου λετε που διαφωνειτε.
επαιξαν καλα ο ιβιτς και ο κονσεισαο?
δεν επιρεασε το ματς η μη αποβολη του σιμαο?
δεν πηγε για αλλο ενα ματς συντηρητικα ο σαντος?εδω εναν επιθετικο ειχε και δεν πιεζε καθολου μπροστα
εγω δεν μπορω να διαφωνησω μαζι σας γιατι δεν ειπατε κατι



O Iβιτς παλι τιποτα ουτε ο Κονσεισαο.Εδω κορνερ βαρουσαν και φαουλ και πηγαιναν αλλα νταλον.Οπως και ο βιερινια δεν τραβηξε οσο περιμενα.Ο Μουσλι τι να πω....
caer esta permitido levantarse es obligatorio
Άβαταρ μέλους
fwtis
 
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Σάβ 09 Μάιος 2009, 13:36
Τοποθεσία: Athina-Mpraxami

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Δευτ 11 Μάιος 2009, 00:03

Καλα ρε φούστη μου, τυφλοί είναι αυτοι ή λαλάκες??
Εδω κοιτάξτε τι γράφουν..

http://www.gazzetta.gr/content/view/33481/2/
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό vs40 » Δευτ 11 Μάιος 2009, 00:10

Παιδιά εγώ πιστεύω ότι μπορούμε να κάνουμε το διπλό μέσα στο βάζελο. Δεν με εντυπωσίασε. Ούτε με 10 δεν μπορούσε να μας παίξει. Στην τελική αν μαζέψουμε 12 βαθμούς από τα play off + τους 3 που έχουμε κατά 80-90% περνάμε 1οι. Και η Λάρισσα είναι υπολογίσιμη στην έδρα της. Εμείς εύκολα ή δύσκολα οφείλουμε να περάσουμε.

Γιά τον Pablo Garcia τον MVP του ΠΑΟΚ και του αγωνιστικού χώρου ως το 43" θα πρέπει να του δώσομε μια τελευταία ευκαιρία. Είναι πολύ καλός παίκτης και του χρόνου με καλή προετοιμασία θα τρίβετε τα μάτια σας. Νιώθω και εγώ οργή για αυτό που έγινε σήμερα. Κάναμε τόσο κόπο για να μπούμε στο γήπεδο στην θύρα 4 (απαράδεκτες τριτοκοσμικές καταστάσεις) και η νίκη ήταν δεδομένη στο μυαλό μου. Και να χάσουμε ετσι άδικα... Όμως όπως ειπε ο Σάντος αυτό είναι το ποδοσφαιρο και ίσως για αυτό το αγαπάμε τόσο πολύ.

Το διπλό μέσα στο βάζελο το πιστεύω ότι θα έρθει με προταγωνιστή τον Pablo Garcia. Ο ίδιος θα θέλει να ρεφάρει που μας κρέμασε σημερα. Πάντως σίγουρα πρέπει να τον συμμαζέψουνε λίγο. Σε αυτό θα έχει την ευθύνη όμως ο προπονητής και η διοίκηση. Όχι ο κόσμος, με κραυγές που κυρίως προέρχονται από καναπεδάκηδες που βγαίνουν με την πρώτη ευκαιρία για να κράξουν (στα ράδια κυρίως-στο γήπεδο έρχονται μόνο τζάμπα) ό,τι μέχρι πριν καιρό γλύφανε...
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό geoavr » Δευτ 11 Μάιος 2009, 00:13

ronaldo έγραψε:για μενα σημερα
χαλκιας 5
σναουτσερ 6
λινο 4
μαλεζας 6
κοντρερας 5
γκαρσια 6 οσο αγωνιστηκε
σορλεν 7
ιβιτς 1 ο χειροτερος του γηπεδου
κονσεισαο 2
βιειρινια 5
μουσλι 4
βερον 4


ο σαντος παλι καταφερε να φερει αρνητικο αποτελεσμα σε ντερμπι.
τα λαθη του για μενα σημερα οτι δεν εβγαλε τον ιβιτς και τον κονσεισαο και το οτι παλι φοβηθηκε το παιχνιδι.
ο παναθηναικος σημερα ηταν τραγικος και νικησε.
βεβαια υπηρξε αλοιωση αποτελεσματος απο τη διαιτησια αλλα και σαν ΠΑΟΚ δεν σταθηκαμε ανταξιοι των προσδοκιων


Συμφωνώ απόλυτα με Ronaldo εκτός από την βαθμολογία του Ιβιτς.
-10 είναι ο βαθμός του.Τον μπούλο χθες.Κουράστηκα να τον βλέπω.Μία κάθετη μπαλιά στα 5 μέτρα ήθελε ο Μουσλίμοβιτς.Ούτε μία δεν πήρε,αλλά μόνο κάτι ψηλές,σκοτωμένες του θανατά.20 φορές έκανε την γαμημένη κίνηση περιμένωντας μιά μπαλιά της προκοπής αλλά μάταια. Μιά από τα ίδια και ο Κονσεισάο.Γιά κόκκινη πάλι.Άντε αρχηγέ μου.....
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
geoavr
 
Δημοσιεύσεις: 980
Εγγραφή: Κυρ 18 Μάιος 2008, 02:46

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1 Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Kostas85 » Δευτ 11 Μάιος 2009, 00:14

Θέλαμε 3 νίκες και μια ισοπαλία για να προκριθούμε. Τώρα που χάσαμε θέλουμε 4 νίκες σε 5 παιχνίδια.

Πάμε για 15+3 βαθμούς!!!! :)
Άβαταρ μέλους
Kostas85
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 16:36
Τοποθεσία: Ilioupoli

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Play off 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες