ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος 2010 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό prologos » Τετ 03 Φεβ 2010, 21:43

stephanos έγραψε:Δύο φάσεις από τον χθεσινό αγώνα είναι που με ενόχλησαν ιδιαίτερα, κατά τύχη και στις δύο πρωταγωνιστής ήταν ο Κουτσιανικούλης:
Η μία είναι η γνωστή και χιλιοειπωμένη αργή αντίδρασή του την ώρα της αλλαγής. Δέχομαι σαν ελαφρυντικό ότι ξαφνιάστηκε (δεν γίνονται και κάθε μέρα αλλαγές στο 30'), αλλά δείχνει και ότι τη συγκεκριμένη στιγμή σκεφτόταν περισσότερο τον εαυτό του παρά την ομάδα.


Συμφωνώ και επαυξάνω 100%....
Δεν συνηθίζω να κράζω παίκτες ατομικά, μιας και το παιχνίδι είναι ομαδικό και τα goals τα βάζει ή τα δέχεται όλη η ομάδα και όχι κάποιος παίκτης μόνος του, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση θα το κάνω....
Η αντίδραση του μικρού στη φάση που έγινε αλλαγή ήταν επιεικώς απαράδεκτη. Άκουσα βέβαια ότι σήμερα ζήτησε το λόγο κατά τη διάρκεια της προπόνησης και ζήτησε συγγνώμη τόσο από το προπονητή όσο και από τους συμπαίκτες του για τη συμπεριφορά του (καθυστέρησε να βγει και πήγε κατευθείαν στα αποδυτήρια χωρίς να περάσει από τον πάγκο, όπως συνηθίζεται). Θετική η κίνηση αυτή του παίκτη, αλλά δεν αναιρεί το γεγονός, πως έκανε χοντρή μ@λ@κία... Προφανώς ο Κουτς νόμιζε, ότι ο Σάντος θεώρησε πως ήταν ο χειρότερος παίκτης στο γήπεδο, ενώ στην πραγματικότητα η αλλαγή έγινε για λόγους τακτικής (άλλωστε ήταν πασιφανές ότι η απόδοση του μικρού μπορεί να ήταν άθλια αλλά πήγαινε πακέτο με την απόδοση της υπόλοιπης ομάδας και κυρίως των πιο τεχνικών παικτών, που δυσκολεύονταν διπλά σε αυτό το γήπεδο-βάλτο). Η συμπεριφορά αυτή του μικρού είναι άμεση συνέχεια των παραπόνων, που είχε κάνει νωρίτερα στη σαιζόν, πως δεν παίρνει αρκετό χρόνο συμμετοχής, και είναι δείγμα βεντετισμού από τη πλευρά του Κουτσιανικούλη. Παρά τη συγγνώμη του, είναι απαραίτητη από τη πλευρά της διοίκησης, κάποιου είδους τιμωρία στο μικρό,τόσο για παραδειγματισμό όσο και για εξάλειψη του φαινομένου εν τη γεννέσει του. Αν δε γίνει κάτι τέτοιο πολύ φοβάμαι πως μπορεί να υπάρξει συνέχεια του φαινομένου και από άλλους ποδοσφαιριστές, όπως έγινε πέρυσι με τις κόκκινες κάρτες. Κατά κάποιο τρόπο το συγκεκριμένο γεγονός αποτελεί "τεστ" για την αντίδραση της διοίκησης και την ικανότητά της να διδάσκεται από τα λάθη του παρελθόντος.

stephanos έγραψε:Η δεύτερη είναι το "φάουλ" του 20ού λεπτού σε μαρκάρισμα του Ρόβα πάνω στον Κουτσιανικούλη. Το ανέφερε νομίζω μόνο ο gash. Ευτυχώς το λάθος του Παμπορίδη δεν μετατράπηκε σε γκολ, γιατί τέτοια γκολ εγώ δεν τα θέλω. Για μένα το ενδεχόμενο να ισοφαρίσουμε με κάλπικο φάουλ είναι χειρότερο από το να χάσουμε με 4-0, αλλά δεν μπορώ να ζητήσω από τους υπόλοιπους να συμμεριστούν μια τέτοια "ακραία" αντίληψη του παιχνιδιού.


Δεν ξέρω αν αυτή η αντίληψη του παιχνιδιού θεωρείται "ακραία" από κάποιους, όμως κατά τη γνώμη μου, αυτού του είδους η αντιμέτώπιση τυχόν εύνοιας της ομάδας από τη διαιτησία, αποτελεί "υγεία" και, για να το"τραβήξω" λίγο παραπάνω, τέτοιες απόψεις είναι που κάνουν το λαό της ΠΑΟΚάρας να διαφέρει πλήρως από τους οπαδούς άλλων ομάδων. Πρόσφατα μιλούσα με φίλο μου, "βαμμένο" γαύρο, ο οποίος χωρίς καμία ντροπή και δεύτερη σκέψη, που ανέφερε πως θέλει να κερδίζει τον βάζελο με κάθε τρόπο, και μάλιστα πως θα τον χαροποιήσει ιδιαίτερα να το κάνει με "πέτσινο" penalty στο 95'. Εγώ αυτό δεν το θέλω για τον ΠΑΟΚ. Τέτοιες νίκες, είναι ικανές να εξευτελίσουν την ΠΑΟΚάρα πολύ περισσότερο από ήττες τύπου Ιωαννίνων. Θυμάμαι ένα ματς πριν από μερικά χρόνια στο πρωτάθλημα της Premier League στην Αγγλία, όπου η Άρσεναλ κέρδισε ένα ματς με εμφανέστατο πέναλτι "μαϊμού". Προς τιμήν του ο προπονητής της Άρσεναλ, Αρσέν Βενγκέρ (άσχετο: αλήθεια ρε Αλσατέ, το όνομα Ζήσης Βρ'υζας, σου λέει τίποτα? ;) ) ζήτησε την επανάληψη του παιχνιδιού :o , παρά την απόλυτη ανάγκη της ομάδας του για βαθμούς στη συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Η αγγλική ομοσπονδία ποδοσφαίρου (FA), αποδέχτηκε το αίτημα της Άρσεναλ και το παιχνίδι επαναλήφθηκε (με άνετη νίκη των κανονιέρηδων). Ο Βενγκέρ μάλιστα τιμήθηκε με ειδικό βραβείο fair play! Εννοείται πως τέτοιες συνπεριφορές είναι αδιανόητες στην ψωροκώσταινα ( μπορεί κανείς να φανταστεί, μετά από ματς Ολυμπιακού - Θρασύβουλου που τελείωσε 1-0 με πέναλτι "μαϊμού" από το κοράκι (εντελώς τυχαίο παράδειγμα: Κάκκος :D ), τον προπονητή του γαύρου (εντελώς τυχαίο παράδειγμα: Νίκος Αλέφαντος :D ) να ζητάει επανάληψη του παιχνιδιού και την Superleague να το αποδέχεται;
:nairepaok:
Τελευταία επεξεργασία από prologos και Τετ 03 Φεβ 2010, 22:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Και μυαλό να είχα.... πάλι ΠΑΟΚ θα ήμουν !!!
Άβαταρ μέλους
prologos
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ 12 Δεκ 2008, 11:08
Τοποθεσία: Τούμπα - Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 03 Φεβ 2010, 22:21

Orwell έγραψε:
Besuch έγραψε:Οταν θα "αγαπησουμε τον ΠΑΟΚ", οταν θα μαθουμε να μην πεταμε τη μια στιγμη στα συννεφα και την αλλη να πεφτουμε στη μιζερια, οταν θα παψουμε να αυτοαναιρουμαστε,


Αδερφέ όλα αυτά είναι συμπτώματα παράφορου έρωτος και πολλής αγάπης.
Οπότε μάλλον η προτροπή θα έπρεπε να είναι αγαπήστε λιγότερο τον ΠΑΟΚ...



εγω θα λεγα, προστατεψτε την αγαπη σας για την ομαδα.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό e8nos » Τετ 03 Φεβ 2010, 22:45

καλο ειναι να βαλουμε στην θεση τους μερικους ποδοσφαιριστες της ομαδας μας γιατι την εχουν δει οτι ειναι πανω απο τον ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
e8nos
 
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Κυρ 04 Μάιος 2008, 08:31
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 03 Φεβ 2010, 23:19

ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΕΛΟΣ, αποκλειστήκαμε από το θεσμό που ήταν ο βασικός στόχος μας.

ΧΑΣΑΜΕ, σε νοκ άουτ αγώνα που ακόμη και η ισοπαλία μας έδινε τη δυνατότητα ρεβάνς στην έδρα μας.

ΜΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕ, χειρότερη από εμάς ομάδα που παλεύει για τη σωτηρία της και προφύλαξε κάποιους βασικούς.

ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΑΜΕ τα γκολ, δεν καταφέραμε να πετύχουμε ούτε το γκολ της τιμής.

ΤΟ ΣΚΟΡ έφτασε σε επίπεδα διασυρμού, δεχθήκαμε 4 γκολ.

Η ΗΤΤΑ ήρθε μια μέρα μετά από δημοσιεύματα που αναστάτωσαν τους φιλάθλους.

ΕΝΩ Η ΟΜΑΔΑ ΕΤΡΩΓΕ ΓΚΟΛ, οι φίλαθλοι έτρωγαν δακρυγόνα από την αστυνομία.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΑΣ ΠΡΟΣΩΠΟ, μόλις δύο μέρες μετά το άνοιγμα της αύξησης μετοχικού κεφαλαίου.


Δεν ήταν μια ήττα μόνο. Ήταν μια ήττα, μια ήττα έκπληξη, ένας διασυρμός, ένας αποκλεισμός, μια έλλειψη αντίδρασης, μια ταλαιπωρία για τους φιλάθλους, μια ενίσχυση πονηρών σεναρίων, ένα στραπατσάρισμα της εικόνας της ομάδας, μια τροχοπέδη στην ΑΜΚ. Για όλους αυτούς τους λόγους...
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paok4lifeG4 » Τετ 03 Φεβ 2010, 23:32

Παιδια ολοι λυπηθηκαμε ολοι φαγαμε καζουρα (με ζαλισαν τα @@ στο σχολιο τα μπαστ@ρδα) αλλα πια ο ΠΑΟΚ εχει αλλαξει επιπεδο και δν μπορουν να κανουν τιποτα.

Ποσο καιρο ειχατε να δειτε τον ΠΑΟΚ πρωτοσελιδο σε ολες τις αθηναικες φυλλαδες;;

Ψηλα το κεφαλι, ΠΑΟΚ στις χαρες, δυο φορες ΠΑΟΚ στις λυπες!!!
ΩΩΩΩ ΠΑΟΚΑΡΑ, ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΜΕΣ' ΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟΟ
Άβαταρ μέλους
paok4lifeG4
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Κυρ 08 Μαρ 2009, 17:33

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PaokChalkidiki » Τετ 03 Φεβ 2010, 23:55

Καλησπέρα σε όλα τα αδέρφια. Πραγματικά πόνεσε αυτή η αναπάντεχη ήττα από μια κατώτερη ομάδα. Συνεχίζουμε με το κεφάλι ψηλά γιατί πλέον έχουμε αλλάξει επίπεδο που άλλοι δεν καταλαμβαίνουν και ούτε πρόκειται ποτέ να καταλάβουν. Ενα πράγμα με πόνεσε περισσότερο το ότι οι παίκτες μας αυτή την φορά δεν σεβάστηκαν τον κόσμο του ΠΑΟΚ που είναι και αυτός που τους πληρώνει στο φινάλε. Οπως εμείς ζούμε και αναπνέουμε για αυτή την μεγάλη οικογένεια του ΠΑΟΚ, θα πονάμε και θα χερόμαστε γιατί ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΛΑΟΣ ΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ οπότε και δεν δέχομαι καμιά συγνώμη από παικτη μας, γιατί απλά όπως εμείς θυσιάζουμε τα πάντα και τις Οικογένειες μας για αυτό τον τεράστιο σύλλογο που ονομάζεται ΠΑΟΚ έτσι και εγω ΑΠΑΙΤΩ από όποιον φορα την φανέλα με τον ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ στο στήθος να ΣΕΒΕΤΑΙ, ΝΑ ΤΙΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΣΙΑΖΕΙ τα πάντα για αυτό τον τεράστιο ΛΑΟ - ΑΙΜΟΔΟΤΗ που ακολουθεί και θωρακίζει την ΟΜΑΔΑ από οποιαδήποτε κακοτοπιά όπως κάνουμε ώς γονείς στα παιδιά μας. Προχωράμε ΠΑΝΤΑ με το κεφάλι ψηλά γιατί ο ΠΑΟΚ δεν είναι απλά ένας αθλητικός σύλλογος η απλά μια ΑΕ αλλά Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ.
Ας ξυπνήσουν σύντομα εκεί στην ομάδα οι παίκτες να συνέλθουν γρήγορα αφού πρώτα αισθανθούν ποια φανέλα φοράνε γιατί τέτοιες ντροπές μολύνουν την ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ και αυτό δεν αντέχεται. ΟΣΟ ΜΑΣ ΠΛΗΓΩΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΜΑΣ ΠΟΡΩΝΕΙΣ. ΔΙΠΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΝΝΕΝΟ ΜΙΑ ΚΛΩΤΣΙΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΠΡΟΣ ΤΗΝ Β ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΠΛΥΝΟΥΝ ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΗ ΑΥΤΑ προέχουν αυτή την στιγμή για να βρεί η ομάδα τον καλό της ΕΑΥΤΟ. ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΥΠΕΣ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
Άβαταρ μέλους
PaokChalkidiki
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2009, 22:24

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 03 Φεβ 2010, 23:58

Σήμερα δεν έβγαλα το κασκόλ από πάνω μου στο σχολείο. Εσκαγα από τη ζέστη δίπλα στο καλοριφέρ αλλά δεν το έβγαλα... Και όποιος έλεγε κάτι, έτρωγε και την ανάλογη τάπα... Μιλάνε κι οι ότι να ναι...

ΧΑΛΑΡΑ....

ΠΑΟΚ ΣΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΠΑΟΚΑΡΑ ΣΤΙΣ ΛΥΠΕΣ!

Τα διπλά θα βάλω στην ΑΜΚ...!!

Τα μυαλά μας πονάνε... :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PaokChalkidiki » Πέμ 04 Φεβ 2010, 00:14

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ 35άρη ΣΤΟ ΠΑΛΕ να τον ξεφτιλήσουμε πάλι και πάλι γιατί όταν βγάζουν γλώσσα πρέπει να την κόβουμε από την αρχή. Επειδή είμαι ΠΑΟΚ και πιστεύω στην ομάδα από την ώρα που ανέλαβε ο Θοδωρής δεν μασάω από ΣΠΑΘΑ , ΠΑΓΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΤΙΦΑΔΟ. Ψηλά το κεφάλι και θα βρούμε την ηρεμία μας πολύ σύντομα, άλλωστε το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμη. Εμείς το χρέος μας το γνωρίζουμε να αγκαλιάζουμε την ομάδα πάντα σε οποιαδήποτε συνθήκες καλές η κακές, το μόνο που μένει είναι να γυρίζουν και οι παίκτες σελίδα και να σκεφτούν αυτόν τον κόσμο που πονάει και να πάνε τον ΠΑΟΚ εκεί που πρέπει να είναι στην κορυφή και πρωταθλητή. ΟΣΟ Ο ΠΑΟΚ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΕΠΟΥΛΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΛΗΓΕΣ ΤΟΥ ΤΟΣΟ Η ΓΑ.......Η ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ ΧΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΥΓΙΗ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΑΕΤΟ. ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ !!!
Άβαταρ μέλους
PaokChalkidiki
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2009, 22:24

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Πέμ 04 Φεβ 2010, 00:21

Ειπώθηκε και πιο πάνω: δεν είναι ανάγκη να βγάζουμε κακία για τον ΠΑΣ. Τη δουλειά τους έκαναν σε κάθε περίπτωση. Τελοσπάντων, φαντάζομαι το πρωί ή το μεσημέρι θα κλειδώσει και θα το αφήσουμε πίσω μας.
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό prologos » Πέμ 04 Φεβ 2010, 00:23

Φίλε ABOLEYTOI σεβαστή η άποψή σου -και η κάθε άποψη- αλλά έχω κάποιες παρατηρήσεις....

ABOLEYTOI έγραψε:ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΕΛΟΣ, αποκλειστήκαμε από το θεσμό που ήταν ο βασικός στόχος μας.

ΧΑΣΑΜΕ, σε νοκ άουτ αγώνα που ακόμη και η ισοπαλία μας έδινε τη δυνατότητα ρεβάνς στην έδρα μας.

ΜΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕ, χειρότερη από εμάς ομάδα που παλεύει για τη σωτηρία της και προφύλαξε κάποιους βασικούς.

ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΑΜΕ τα γκολ, δεν καταφέραμε να πετύχουμε ούτε το γκολ της τιμής.

ΤΟ ΣΚΟΡ έφτασε σε επίπεδα διασυρμού, δεχθήκαμε 4 γκολ.


Μέχρι εδώ καλά... το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι στο ποδόσφαιρο αυτά συμβαίνουν... Πονάει να τρως 4 από μικρότερη ομάδα αλλά αυτή είναι η ομορφιά της μπάλας. Προσωπικά πιστεύω πως άλλες 100 φορές να γίνει το ίδιο παιχνίδι αυτή η εξέλιξη δεν πρόκειται να ξαναυπάρξει. Να θυμίσω ότι φέτος (νωρίτερα στη σαιζόν) η Ρεάλ για το κύπελλο Ισπανίας έφαγε 4 από την Alcorcon, ομάδα 3ης κατηγορίας με budget ίσο με το 1/500 των Galacticos. Προφανώς εμάς δεν μας ενδιαφέρει τι κάνει η Ρεάλ και η κάθε Ρεαλ αλλά η ομάδα μας, αλλά αυτο που θέλω να πω είναι... shit happens ;)

ABOLEYTOI έγραψε:ΕΝΩ Η ΟΜΑΔΑ ΕΤΡΩΓΕ ΓΚΟΛ, οι φίλαθλοι έτρωγαν δακρυγόνα από την αστυνομία.


Σε αυτό δεν έχω να προσθέσω τίποτα εκτός του ότι η απαγόρευση μετακινήσεων, (προφανώς άδικο και ηλίθιο μέτρο) ήταν γνωστή, και όσοι πήγαν στα Γιάννενα πήγαν με γνώση του ότι υπήρχε πιθανότητα να μη μπουν στο γήπεδο. Τα δακρυγόνα έπεσαν όταν έγινε προσπάθεια από μας να μπούμε με "ντου".

ABOLEYTOI έγραψε:ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΑΣ ΠΡΟΣΩΠΟ, μόλις δύο μέρες μετά το άνοιγμα της αύξησης μετοχικού κεφαλαίου.


Η ήττα-σοκ-αποκλεισμός από το Γιάννενο τελικά όχι μόνο δεν αποτέλεσε τροχοπέδη για την ΑΜΚ αλλά ίσα ίσα της έδωσε ώθηση (ναι το ξέρω είναι θεόκουφο αλλά είναι η αλήθεια), αφού σήμρα ήταν η ημέρα με τη μεγαλύτερη, προς το παρόν, συμμετοχής στην ΑΜΚ. Απ'οτι μόλις άκουσα στον Libero, σήμερα έγιναν 269 εγγραφές στην ΑΜΚ σε σύνολο 933, και το ποσό από 76000 ξεπέρασε το "ψυχολογικό φράγμα" των 100.000 και έφτασε τις 116.000
Και μυαλό να είχα.... πάλι ΠΑΟΚ θα ήμουν !!!
Άβαταρ μέλους
prologos
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ 12 Δεκ 2008, 11:08
Τοποθεσία: Τούμπα - Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 04 Φεβ 2010, 02:43

Ηταν το καλύτερο μάθημα, καθώς όλοι είμασταν πάνω από τα σύννεφα και χάσαμε την επαφή με την πραγματικότητα..
Ηττα που περισσότερο διδάσκει είναι αυτή για το μέλλον σε όλους τους τομείς, αρκεί αυτοί που πρέπει να λάβουν τα κατάλληλα μηνύματα!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 04 Φεβ 2010, 02:57

Σε δημοσκόπηση του σπορτντογκ:

Τι έφταιξε για την εκπληκτική σε έκταση ήττα του ΠΑΟΚ στα Γιάννενα;
Ο εφησυχασμός των παικτών (31%)

Η κόπωση (3%)

Η αναταραχή της Δευτέρας με τα οφειλόμενα (18%)

Οι επιλογές και η τακτική του Σάντος (3%)

Ο πολύ κακός αγωνιστικός χώρος (8%)

Η εξαιρετική εμφάνιση του ΠΑΣ (30%)

Άλλη αιτία (6%)
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Πέμ 04 Φεβ 2010, 03:03

Προφανώς απαντήσαν σε μεγάλο βαθμό άνθρωποι μη ΠΑΟΚτσήδες ή που δεν είδαν το παιχνίδι.
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 04 Φεβ 2010, 06:51

+1926 Πήγασε. Ποια εξαιρετική εμφάνιση π.χ. του ΠΑΣ?? Οι 2 φάσεις στο ημίχρονο που χανες με 3-0?? Μ@λακίες ψηφοφορίες τι να πεις....

Αγού αναλύσαμε τα πάντα εδώ μέσα καιρός να κλειδώσει το τόπικ και να προχωρήσουμε παρακάτω...
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2aPTmQ-wJzM&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/2aPTmQ-wJzM&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης