22. Ricardo Matias Verón

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 22 Ιαν 2008, 13:19

Αδέρφια, παραθέτω μία είδηση που βρήκα στο site του μετρόπολις, το οποίο, θα συμφωνήσουμε όλοι εδώ, είναι τουλάχιστον από τα πιο αξιόπιστα και σοβαρά μέσα και τουλάχιστον δεν πετάει τελείως αβάσιμες φήμες όπως άλλα.

Οπότε η συγκεκριμένη είδηση δεν είναι μούφα ή φούσκα δικής μου εμπνεύσεως αλλά μοιάζει να έχει κάποια βάση. Συγκεκριμένα το άρθρο λέει:

http://www.metropolisradio.gr/more.php?id=22255_0_1_0_C

"Κοντά στην απόκτηση του Ματίας Ρικάρντο Βερόν από τη Σιένα βρίσκεται ο ΠΑΟΚ. Πρόκειται για 27χρονο αμυντικό μέσο (γεννηθείς 22/01/1981), τον οποίο γνωρίζει καλά ο Ζήσης Βρύζας, ο οποίος είχε ταξιδέψει στην Ιταλία την προηγούμενη εβδομάδα για το συγκεκριμένο παίκτη. Ο Βερόν είναι Αργεντινός και έχει αγωνιστεί κατά το παρελθόν στις Σαν Λορέντζο, Ρετζίνα, Σαλερνιτάνα, Κροτόνε."

Προσωπικά όπως είδα την ομάδα στα τελευταία ματς είναι φανερό ότι χρειάζονται μεταγραφές και άμεση ενίσχυση, αλλιώς δεν πρόκειται να φτάσουμε τον στόχο των πλέυ-οφ όπως είχα υποθέσει αρχικά. Γι' αυτό και καίγομαι τόσο να δω κάποιες μεταγραφές που μπορούν να βοηθήσουν. Σίγουρα πολλοί από εμάς νιώθουν το ίδιο. Έχει κανείς καμία άλλη πληροφορία για τον συγκεκριμένο παίκτη?
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Τρί 22 Ιαν 2008, 13:56

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ, ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΡΙΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ. ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΥΡΚΟ ΜΕΤΙΝ, ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ. ΚΡΙΜΑ, ΓΙΑΤΙ Ο ΤΟΥΡΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ (ΕΘΝΙΚΗ ΤΟΥΡΚΙΑΣ, ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ, ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΟ CHAMPIONS LEAGE ΚΤΛ). ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΛΑΡΙΣΑ, Ο ΑΡΗΣ ΚΑΙ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ BUDGET ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ;
Άβαταρ μέλους
ioanmits
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:56
Τοποθεσία: Στο πιο ψηλότερο βουνό...

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 22 Ιαν 2008, 13:57

Δεν λέω ότι ο μετρουλάκης είναι παοκτσής. Λέω ότι ο τύπος δεν έχει ομάδα, η ομάδα του είναι τα ευρώ που κοιτάει να παίρνει προωθώντας τις ειδήσεις που πουλάνε και αυτές που θέλει να διαβάζει ο κόσμος. Αλλά και να έχει προτίμηση για τον άρη αυτό δεν μας αφορά αυτή την στιγμή, αδερφέ.

Εγώ απλά παραθέτω την είδηση και ελπίζω να είναι αλήθεια. Όταν το μετρόπολις αναφέρει ονόματα συνήθως μία βάση υπάρχει, δηλαδή ίσως να έγινε κάποια προσέγγιση για τον συγκεκριμένο παίκτη. Το αν θα φτουρήσει ή όχι φυσικά θα εξαρτηθεί και θα δείξει. Ξαναλέω ότι αν είναι να γίνει μεταγραφή ή μεταγραφές τότε θα γίνουν μέσα σε μια βδομάδα από τώρα, οπότε θα κάνουμε λίγη υπομονή ακομα και θα δούμε
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 22 Ιαν 2008, 14:21

Kareena4ever έγραψε:Παρτε το ολοι χαμπαρι. Οσο αξιοπιστο και οσο αναξιοπιστο ειναι ενα μεσο ενημερωσης,
τοσο αξιοπιστο και τοσο αναξιοπιστα ειναι και τα υπολοιπα.


Αδερφέ, δεν έχει νόημα αυτή η αντιπαράθεση. Δεν κάνω διαφημιστική προώθηση του μετρόπολις. Απλά το θεωρώ ένα σκαλοπάτι πιο αξιόπιστο από κάποιο άλλο και το παίρνω λίγο πιο σοβαρά. Αν το γράφει και το σπορτάιμ που λέει κι ο φίλος τότε κάποια βάση θα υπάρχει. Δεν λέω ότι σίγουρα θα κλείσει ο τύπος, απλά περιμένω να δω και ελπίζω
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dante » Τρί 22 Ιαν 2008, 14:26

Πολύ κοντά στην πρώτη του μεταγραφή για τη χειμερινή περίοδο είναι ο ΠΑΟΚ. Συγκεκριμένα, το βράδυ της Τρίτης έρχεται στη Θεσσαλονίκη ο Αργεντίνος χαφ Ρικάρντο Βερόν της Σιένα, για να αγωνιστεί δανεικός με τον δικέφαλο του Βορρά τους επόμενους έξι μήνες. Εφόσον ικανοποιήσει, οι Θεσσαλονικείς έχουν το δικαίωμα αγοράς του το προσεχές καλοκαίρι.

Ο γεννημένος στο Σάντα Φε 27χρονος παίκτης, έχει ύψος 1.73 και αγωνίζεται στον χώρο της μεσαίας γραμμής. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Αργεντίνος έχει γεννηθεί στις 22/01/1981 και η επίσημη ιστοσελίδα της Σιένα έχει "ανεβάσει" από το πρωί της Τρίτης ανακοίνωση με την οποία εύχεται στον ποδοσφαιριστή χρόνια πολλά, ευχαριστώντας τον συνάμα για τις υπηρεσίες του.

Συμμετοχές και γκολ του Βερόν

1999/00: Σαν Λορέντζο: 12 συμμετοχές - γκολ
2000/01α: Σαν Λορέντζο: 10 - 0
2000/01β: Ρετζίνα 16 - 0
2001/02: Ρετζίνα 24 - 0
2002/03: Ρετζίνα 3 - 0
2003/04α: Ρετζίνα 0 - 0
2003/04β: Σαλερνιτάνα 5 - 0
2004/05: Ρετζίνα 1 - 0
2005/06: Σαν Λορέντζο 5 - 0
2006/07: Κροτόνε 25 - 2
2007/08: Σιένα 0 - 0


Από contra.gr
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 22 Ιαν 2008, 14:47

Kareena4ever έγραψε:
trelogiatros έγραψε:
Το οτι μετεφερες την ειδηση, και καλα εκανες, λεγοντας ομως οτι
1.η ειδηση ειναι αξιοπιστη επειδη την ειδες στο σαιτ μετροπολις
2. ολοι συμφωνουμε πως ειναι απο τα πιο σοβαρα και αξιοπιστα μεσα
ειναι λαθος, κατα την ταπεινη μου γνωμη.
Αν θελεις το δεχεσαι, αν δε γουσταρεις δεν τρεχει και τιποτα.


Αναφερόμουν συγκεκριμένα στην αθλητική μακεδονίας-θράκης, που προσωπικά την θεωρώ πολύ πιο αναξιόπιστη από το μετρόπολις επειδή βγάζει φούσκες, και θεωρώ ότι ο περισσότερος κόσμος έχει την ίδια εντύπωση.
Φυσικά έχεις δίκιο ότι το μετρόπολις δεν είναι και πρότυπο αξιοπιστίας, απλά συνήθως βγάζει ονόματα μόνο αν έχει βάσιμες πληροφορίες, διαφορετικά αναλώνεται σε αοριστίες, και νομίζω ότι και αυτό είναι η εντύπωση των περισσότερων. Αυτό είναι όλο.

Τέσπα, δεν θα κολλήσουμε στις εφημερίδες. Περιμένω πληροφορίες για τον παίκτη από τα σκονισμένα κατάστοιχα του Απαράδεκτου, για να δούμε αν είναι περίπτωση που μπορεί όντως να προσφέρει το "κάτι παραπάνω", και επιπλέον περιμένω και εξελίξεις, να δούμε αν όντως τελικά κλείνει σε μας.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 22 Ιαν 2008, 15:27

Μετριότητα απ' ότι φαίνεται ο παίχτης .. μακάρι η μέχρι στιγμής καριέρα του να μην είναι ενδεικτική του τι θα προσφέρει στον ΠΑΟΚ!

Το οικονομικό σκέλος έχει μαθευτεί;
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 22 Ιαν 2008, 15:35

Yiankos έγραψε:Μετριότητα απ' ότι φαίνεται ο παίχτης .. μακάρι η μέχρι στιγμής καριέρα του να μην είναι ενδεικτική του τι θα προσφέρει στον ΠΑΟΚ!

Το οικονομικό σκέλος έχει μαθευτεί;


Τι μετριότητα από που την συμπεραίνουμε? Το μόνο ενδεικτικό που έχουμε είναι οι λίγες σχετικά εμφανήσεις του καθώς και ότι άλλαξε πολλές ομάδες. Τα γκολ δεν αποτελούν ένδειξη αν μιλάμε για κόφτη. Δεν περιμένω να βγει παιχταράς, αλλά δεν νομίζω ότι η διοίκηση θα μας έφερνε κανέναν άχρηστο

Ξέρεις τίποτε παραπάνω ρε yianko να κατατοπίσεις? Εγώ περιμένω τις αναλυτικές πληροφορίες του Απαράδεκτου, πάντως
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 22 Ιαν 2008, 15:43

Όταν ένας παίχτης είναι 27 χρονών .. και έχει παίξει ολοκληρωμένες μόνο 2 σεζόν το 01-02 στη Ρετζίνα με 24 συμμετοχές και πέρυσι το 06-07 στην Κροτόνε (ελπίζω να μην είναι Γ Εθνική) με 25 συμμετοχές και φέτος έχει παίξει μόλις σε ένα ματς, τότε αυτά δεν πιστεύεις ότι είναι κριτήρια; Το ότι έχει σεζόν με καμία ή μία εμφάνιση συνολικά δεν σε επηρρεάζει αυτό;

Ελπίζω να προσφέρει στην ομάδα αλλά το ιστορικό για μένα δείχνει κάποια πράγματα!

Θα δούμε ..
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 22 Ιαν 2008, 15:52

Φυσικά, όλα αυτά προϊδεάζουν αρνητικά, αλλά είναι αφελές να κρίνουμε έναν παίκτη από τους αριθμούς και μόνο.

Ωστόσο όπως λες δεν έχουμε και κάτι άλλο για να κρίνουμε προς το παρόν. Ωστόσο προσωπικά με καθησυχάζει η σοβαρότητα της διοίκησης. Ζαγοράκης και Σάντος είπανε ότι δεν θα φέρουν παίκτες μόνο για να λένε ότι έφεραν, και θα φέρουν κάποιον μόνο αν κρίνουν ότι μπορεί να κάνει διαφορά και να βοηθήσει και μάλιστα άμεσα. Και σ' αυτό τους εμπιστεύομαι, δεν έχουμε να κάνουμε με διοίκηση Βεζυρτζή που μας έφερε τον τελευταίο τον Μοϊκανών και τον καταδικασμένο δολοφόνο που περνάει με κόκκινο για να πλουτήσει τους μάνατζερ και για να λέει ότι έκανε μεταγραφές.

Οπότε περιμένουμε και βλέπουμε
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 22 Ιαν 2008, 18:30

Να αναφέρω ότι τώρα που γυρνούσα σπίτι απ την δουλειά άκουγα και στο ράδιο, συγκεκριμένα στην εκπομπή του Πετρουλάκη, ότι αυτοί εκεί το θεωρούν δεδομένο ότι έκλεισε ο Βερόν. Μάλιστα στο ρεπορτάζ του Απόλλωνα έκαναν τον συλλογισμό ότι αφού ο ΠΑΟΚ έφερε αμυντικό χαφ τότε αυξάνονται οι πιθανότητες να επιστρέψει ο Ορφανός στην Καλαμαριά που τον χρειάζεται.

Φυσικά όπως είπε ένας φίλος η αξιοπιστία του συγκεκριμένου μέσου δεν είναι απόλυτη, το δέχομαι αυτό, αλλά για να το παίρνουν ως δεδομένο οι μετρουλάκηδες κάτι δεν θα ξέρουν? Ο παίκτης λογικά θα αποτελέσει την πρώτη μεταγραφή μας. Ας ελπίσουμε να μην είναι κανένας πεταμένος και να βοηθήσει άμεσα
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Τετ 23 Ιαν 2008, 09:23

Thio συμβιβασου με αυτον τωρα :)
Απο βιογραφικο σκιζει παντως ... συμμετοχες πολλες ειχε στη Κροτονε απο οτι διαβασα...
Επειδη ομως παικτη που δεν εχουμε δει δε μπορουμε να τον αποπαρουμε απο την αρχη...ας κανουμε υπομονη...
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τετ 23 Ιαν 2008, 11:20

Αυτην η μεταγραφη μου αρεσε για εναν λογο μονο.
Γιατι δεν διερευσε πρως τα εξω μεχρι την τελευτεα στηγμη.
Δηλαδη το μαθαμε οταν ηταν πλεον σιγουρο οτι ερχετε θεσσαλονικη.

Αν μας βγει και ο παιχτης ειμαστε ωραιοι.
Αντε παοκαρα. :D :D
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τετ 23 Ιαν 2008, 16:09

http://www.metropolisradio.gr/more.php?id=22322_0_1_0_C

Στη Θεσσαλονίκη ο Βερόν για ΠΑΟΚ
Δημοσιεύτηκε στις 11:24 am - 23 Jan

Veron
Και το όνομα αυτού... Ρικάρντο Ματίας Βερόν! Ο 27χρονος Αργεντινός αμυντικός μέσος αποδέχθηκε χτες ως... δώρο γενεθλίων την πρόταση του ΠΑΟΚ (είναι γεννημένος στις 22 Ιανουαρίου του 1981!) και σήμερα αναμένεται λίγο μετά από τις 13.00 στη Θεσσαλονίκη για να οριστικοποιήσει τη συμφωνία με το Δικέφαλο. Στον ΠΑΟΚ θα αγωνιστεί ως δανεικός από τη Σιένα (όπου ανήκει) μέχρι το καλοκαίρι και στη συνέχεια ο Δικέφαλος διατηρεί το δικαίωμα της απόκτησής του με ελευθέρας.

Έχει ιταλικό διαβατήριο

Το "Μetrosport" εντόπισε το Βερόν στην Ιταλία χτες το βράδυ και ο Αργεντινός αμυντικός χαφ εξέφρασε την ικανοποίησή του για το γεγονός ότι θα συνεχίσει την καριέρα του στον ΠΑΟΚ. "Αύριο (σ.σ.: σήμερα) το πρωί πετάω στις 10.00 (τοπική ώρα) από Ρώμη και έρχομαι Θεσσαλονίκη για τον ΠΑΟΚ", μας τόνισε εξ αρχής και όπως εκμυστηρεύτηκε ο άνθρωπος που τον έπεισε να πει το "ναι" στον ΠΑΟΚ ήταν ο συμπαίκτης του στη Σιένα, Δημήτρης Ελευθερόπουλος! Μάλιστα μεταξύ άλλων ξεκαθάρισε ότι είναι κάτοχος και του ιταλικού διαβατηρίου, συνεπώς δε θα καταλαμβάνει θέση ξένου στο Δικέφαλου.

"Μία ομάδα με τέτοιο κόσμο δεν μπορεί παρά να είναι μεγάλη..."

Πως αποφάσισε να έρθει στον ΠΑΟΚ. "Βασικά με έπεισε ο Ελευθερόπουλος! Το έψαξα μετά και μόνος μου αλλά ο Ελευθερόπουλος μου είπε τα καλύτερα για τον ΠΑΟΚ, από την πρώτη στιγμή που ζήτησα τη γνώμη του. Αυτό που βρήκα πιο ελκυστικό από όλα για να αποφασίσω να έρθω στον ΠΑΟΚ ήταν ο κόσμος του. Είδα πολλές φωτογραφίες και βιντεάκια από τους φιλάθλους της ομάδας στο ίντερνετ και μου θύμισαν τους φιλάθλους της Αργεντινής και κυρίως της Μπόκα Τζούνιορ. Μία ομάδα με τέτοιο κόσμο δεν μπορεί παρά να είναι μεγάλη...", τόνισε ο Βερόν.

"Θα δείξω ποιος πραγματικά είμαι..."

"Έρχομαι να παίξω σε ένα καλό πρωτάθλημα, όπως το Ελληνικό και σε μία πολύ μεγάλη ομάδα, βάσει όσων έχω μάθει, με πολύ ζεστό κοινό. Οπότε δε δυσκολεύτηκα να πάρω την απόφαση να συμφωνήσω να έρθω στον ΠΑΟΚ. Έρχομαι με τη φιλοδοξία να δείξω ποιος πραγματικά είμαι. Ελπίζω να κάνω ένα πολύ καλό πρωτάθλημα με τον ΠΑΟΚ και να φτάσουμε όσο ψηλότερα γίνεται"

"Καλός με τη μπάλα στα πόδια"

Τον ρωτήσαμε ποια θεωρεί τα πιο δυνατά στοιχεία του αγωνιστικού του προφίλ. "Θεωρώ ότι είμαι πολύ καλός με τη μπάλα στα πόδια. Έχω καλό κοντρόλ και μπορώ να μοιράσω παιχνίδι και με τα δύο πόδια. Βλέπω γήπεδο και προτιμώ να παίζω τη μπάλα κάτω. Στα αρνητικά μπορεί να μπει το γεγονός ότι τους τελευταίους τέσσερις μήνες έχω παίξει μόνο ένα επίσημο παιχνίδι. Αλλά είμαι σε πολύ καλή φυσική κατάσταση και έχω πολύ όρεξη για ποδόσφαιρο. Στο διάστημα που δεν αγωνιζόμουν δε σημαίνει ότι σταμάτησα να προπονούμαι σε φουλ αγωνιστικούς ρυθμούς", επισήμανε.

"Είμαι έτοιμος και έχω πολύ όρεξη"

Θα ήταν σε θέση να αγωνιστεί άμεσα αν του ζητούνταν από τον Σάντος; Θα μπορούσε δηλαδή να παίξει την Κυριακή με τον Παναθηναϊκό; "Δε θα το κρίνω εγώ αυτό, αλλά ο προπονητής. Εγώ πάντως και έτοιμος είμαι και όρεξη έχω...", απάντησε χωρίς πολύ σκέψη! "Ξέρω ότι ο Φερνάντο Σάντος είναι ένα σπουδαίος προπονητής που έχει περάσει από σημαντικές ομάδες, όπως η Πόρτο, η Μπενφίκα, η ΑΕΚ, ο Παναθηναϊκός. Το γεγονός που με χαροποιεί ιδιαίτερα, είναι ότι μιλάμε την ίδια γλώσσα. Είναι σημαντικό για έναν παίκτη να μιλάει την ίδια γλώσσα με τον προπονητή του, καθώς μπορεί να υπάρξει καλύτερη συνεργασία".

"Έψαξα για ΠΑΟΚ και Θεσσαλονίκη..."

Πριν φτάσει σήμερα στη Θεσσαλονίκη έχει ήδη συγκεντρώσει αρκετές πληροφορίες όπως μας ενημέρωσε, τόσο για την πόλη όσο βέβαια και για τον ΠΑΟΚ. "Μπήκα στο ίντερνετ και έψαξα αρκετά πράγματα. Έχω δει φωτογραφίες της Θεσσαλονίκης και διαπίστωσα ότι είναι μία μεγάλη και όμορφη πόλη. Φαντάζομαι ότι θα μου αρέσει. Όσο για τον ΠΑΟΚ; Ξέρω ότι πρόκειται για μία από τις καλύτερες ομάδες στην Ελλάδα, η οποία έχει κερδίσει κάποιους τίτλους, και πρωταθλήματα και Κύπελλα. Πιστεύω ότι είναι πολύ καλή επιλογή για μένα...".
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τετ 23 Ιαν 2008, 16:10

Kareena4ever έγραψε:Και να θυμαστε αδερφια, ΟΛΑ τα μεσα πηραν την πληροφορια απο την ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Και κυριωs, αυτο εγινε ΑΦΟΥ η Σιεννα ειχε ηδη βγαλει ανακοινωση και ευχαριστουσε τον παικτη για τις υπηρεσιες που προσφερε εκαι ο Βερον.


Αυτό δείχνει την σοβαρότητα της νέας διοίκησης. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι!
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης