Sérgio Paulo Marceneiro da Conceição

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

as pexei prota mpala kai meta milaei

Δημοσίευσηαπό gesualto » Τρί 19 Φεβ 2008, 12:57

katse na se doume prota pextara kai meta milas , mou tin spane i megales diloseis thelo apla na matosete to sabato , na matosete kai meta oti thelei as gini . thelo na do enan PAOK apo ta palia ekeinon me tis 6ares stis seres .
opote palikare konseisao pexe prota mpalitsa kai meta mila .

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
gesualto
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 10:31

Δημοσίευσηαπό yiannis4 » Τρί 19 Φεβ 2008, 15:24

ΕΤΣΙ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ,ΚΑΝΕ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ.ΚΑΝΤΟΥΣ........ Ν Ι Κ Η Τ Ε Σ.
yiannis4
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:15

Δημοσίευσηαπό aspromauri » Πέμ 21 Φεβ 2008, 14:42

http://www.sport24.gr/html/ent/254/ent.220254.asp

Κονσεϊσάο: "Μικρός ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη"

Επιμέλεια: Πάρης Τσελεπίδης
Δημοσίευση: 18 Φεβρουαρίου 2008 19:19


Ο Πορτογάλος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ Σέρτζιο Κονσεϊσάο μίλησε σήμερα στο "Αθλητικό Metropolis" για την πρώτη του συμμετοχή με την φανέλα της ομάδας στο χθεσινό παιχνίδι με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς στο Καυτανζόγλειο Στάδιο ενώ μεταξύ άλλων τοποθετήθηκε και για το ντέρμπι που ακολουθεί το Σάββατο με τον Ολυμπιακό στο γήπεδο της Τούμπας.

"Αυτό που έχω συνειδητοποιήσει ως τώρα, είναι ότι έχει υψηλές βλέψεις ως ομάδα και πώς η συμμετοχή του ΠΑΟΚ στα πλέι οφ είναι ευκαιρία και στόχος για την ομάδα", είπε αρχικά ο Κονσεϊσάο και συμπλήρωσε με νόημα: "Αυτός πρέπει να είναι ο στόχος. Με τα ελάχιστα παιχνίδια που έχω δει, δικαιούται ο ΠΑΟΚ να έχει νοοτροπία νικητή και να διεκδικήσει την είσοδο του στα πλέι οφ. Δεν έχει τεράστια διαφορά από τις άλλες ομάδες, που διεκδικούν τις θέσεις", και συνέχισε:

"Το πιο βασικό δεν είναι η προσωπική απόδοση του κάθε παίκτη, αλλά να φτάσει η ομάδα εκεί που πρέπει, δηλαδή στα πλέι οφ. Χρειάζομαι δουλειά και άλλη προπόνηση. Χάρηκα πολύ που ξεκίνησε το δεύτερο γκολ από μένα, αλλά θα μπορώ σε δυο εβδομάδες να κάνω πολλά περισσότερα. Πρακτικώς δεν έκανα τίποτα την Κυριακή με τον Απόλλωνα, γιατί δεν αισθάνομαι απόλυτα έτοιμος".

Όσο για τον κόσμο του ΠΑΟΚ; Ο Κονσεϊσάο τόνισε πως: "Γνώριζα από δημοσιεύματα στην Πορτογαλία για τον κόσμο και για τη δυναμική του. Με εντυπωσίασε η έλευσή τους στην υποδοχή μου στο αεροδρόμιο, αλλά και στο γήπεδο μας, όπως και την Κυριακή με τον Απόλλωνα. Είναι κόσμος επιπέδου Champions League και ο καλύτερος που έχω δει στην καριέρα μου", δήλωσε ο Κονσεϊσάο που αναφορικά με το παιχνίδι του Σαββάτου με τον Ολυμπιακό δήλωσε με έμφαση:

"Ο μοναδικός στόχος με τον κόσμο στο πλευρό μας κιόλας είναι οι τρεις βαθμοί της νίκης κόντρα στον Ολυμπιακό. Διαφορετικά αντιμετωπίζεις τον Ολυμπιακό εντός συνόρων και αλλιώς εκτός συνόρων. Τον έχω αντιμετωπίσει με την Πόρτο και μπορώ να σας πω ότι ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη είναι μικρής εμβέλειας ομάδα. Εμφανίζεται όμως καλός για την Ελλάδα. Εξακολουθεί να είναι ισχυρή ομάδα, πιστεύω όμως ότι δεν υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ των δυο ομάδων και πώς αν παίξουμε όπως μπορούμε θα τον κερδίσουμε", κατέληξε χαρακτηριστικά ο Πορτογάλος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ στο Αθλητικό Metropolis.
Άβαταρ μέλους
aspromauri
 
Δημοσιεύσεις: 2310
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν 2008, 11:43
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Πέμ 21 Φεβ 2008, 14:57

ΩΡΑΙΟ ΣΤΥΛΑΚΙ ΕΧΕΙ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΥΝΑΜΗ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΠΡΩΤΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΗΤΑΝ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΣΕΝΤΡΑΡΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.ΣΕΝΤΡΕΣ ΚΟΝΣΕΙΣΑΟ ΚΕΦΑΛΙΕΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕΛΙΣΣΗΣ ΣΤΑ ΣΤΗΜΕΝΑ.ΚΑΛΗ Η ΦΑΣΗ.


:) :) :)
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό Petm » Πέμ 15 Μάιος 2008, 22:13

πιστεύω ότι από κάποιες μικρές λεπτομέρειες μπορείς να καταλάβεις αρκετά πράγματα. διαβάζοντας το παρακάτω άρθρο μου κάνει εντύπωση η γρηγορη φυγή του conceisao ιδιαιτερα από τις στιγμή που ήταν από τους λίγους με μεγάλη άδεια για το πάσχα. Ο santos και κάποιοι από μας βασίζουν πολλά πάνω του για του χρόνου. ελπίζω να δούμε ένα διαφορετικό conseicao με όρεξη για να παίξει μεγάλη μπάλα στο ΠΑΟΚ.


από http://www.metrosport.gr/more.php?id=17859_0_1_0_M
Στην αποχαιρετιστήρια προπόνηση οι παίκτες διοργάνωσαν και ένα αποχαιρετιστήριο μπάρμπεκιου το οποίο φιλοξενήθηκε στις εγκαταστάσεις του Γιώργου Λόλα στη Σουρωτή.............Ο Σέρτζιο Κονσεισάο δεν πρόλαβε να καθίσει στο τραπέζι και αποχώρησε αμέσως μετά την προπόνηση για να προλάβει τις πτήσεις επιστροφής στην πατρίδα του.
http://www.metrosport.gr/more.php?id=17859_0_1_0_M
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό Platon » Πέμ 15 Μάιος 2008, 23:42

Μάλλον έχεις δίκιο αδερφέ...
Αλλα ας ελπίσουμε το καλύτερο. Ίσως σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και δούμε έναν διαφορετικό Conceicao του χρόνου...
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Platon » Πέμ 15 Μάιος 2008, 23:52

free4 έγραψε:ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΣΕΡΤΖΙΟ ΟΣΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ....


Αμήν!!! Απ' το στόμα σου και στου Θεού τ! αυτί και στου Sergio το δεξί πόδι!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό novito » Παρ 16 Μάιος 2008, 06:32

Έλεος είμαστε όμως...
μέχρι και τον Κονσεϊσάο άχρηστο τον βγάλαμε....
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Παρ 16 Μάιος 2008, 08:08

Οπος ειπε και ο ζαγορ αν βαλεις καποιον σε στραβο κλημα θα στραβώσει και αυτος.
Θα βοηθήσει ο σερτζιο και θα ειναι και αρχηγός.Με το 7αρακι του :) :)
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό twoheadedphoenix » Τετ 28 Μάιος 2008, 23:29

ρε παιδιά έχει ακόμα πολλά να δείξει αυτός ο παίκτης . δεν είναι μικρό όνομα μην το ξεχνάμε
Άβαταρ μέλους
twoheadedphoenix
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2008, 00:46
Τοποθεσία: Liverpool, England <--> Salonica Hellas

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Πέμ 29 Μάιος 2008, 07:56

Κι εγω τον πιστευω φετος.Δε χρειαζεται να αποδειξει κατι αυτος ο παικτης.Με μια σωστη προετοιμασια θα δωσει στην ομαδα αυτο που ζηταει
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό pitriscz » Πέμ 29 Μάιος 2008, 09:23

Pisteyw oti thn kainouria xronia tha apododh poly kala!!!! To pisteyw ton paixtara ayton!!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Pitris. Π.Α.Ο.Κ. Πραγας!
pitriscz
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ 27 Φεβ 2008, 20:47
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Πέμ 29 Μάιος 2008, 09:38

Ηταν και πολυ πολυ πισω φετος σε φυσικη κατασταση να γινει μια καλη προετιμασια να βαλει και ατος τα δυνατα του γιατι ειναι επαγκελματιας και του χρονου να οργονει την δεξια πλευρα.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Πέμ 29 Μάιος 2008, 17:53

Εμένα δεν με νοιάζει ο παίχτης πόσο αλήτης είναι εκτός γηπέδου, πόσο μάγκας είναι και τι ξύλο δίνει.
Εμένα με νοιάζει που ο Νικοπολίδης σ' εκείνη τη φάση του πήρε το πορτοφόλι του Πορτογάλου και ότι άλλο είχε και δεν είχε.
Ο Κονσεϊσάο κάνει προκλητικές δηλώσεις πριν το ματς για τον γαύρο και εν τέλει μέσα στο ματς αυτός ήταν η κουράδα. Παίρνει τη μπάλα με τσαμπουκά και μαγκιά και βαράει το πέναλτυ με στυλάκι πολύ σιγανά, έτσι για να πει ότι σας το βάζω όπως θέλω και γουστάρω.
Αλλά ο Νικοπολίδης ήταν πιο μάγκας από τον Πορτογάλο και κατά τη γνώμη μου καλά έκανε που τον έκραξε .. κι εγώ το ίδιο θα έκανα.
Συγγνώμη που μιλάω έτσι, αλλά εκείνη τη φάση ακόμα δε την ξεπέρασα .. Είχα πιστέψει ότι θα κερδίσουμε επιτέλους τον γαύρο στην Τούμπα .. αλλά δυστυχώς ..
Εκείνη τη στιγμή μία λέξη μου ήρθε για τον σούπερ σταρ μας .. ΚΟΥΡΑΔΑ!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό paokara 4 » Πέμ 29 Μάιος 2008, 19:12

+100000000000000000
paokara 4
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 11:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης