Sérgio Paulo Marceneiro da Conceição

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Sérgio Paulo Marceneiro da Conceição

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Παρ 01 Φεβ 2008, 11:20

Ναι ο γνωστός που έπαιζε σε Πόρτο, Λάτσιο, Ίντερ κλπ κλπ .. :) :)
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Παρ 01 Φεβ 2008, 12:30

Ενδιαφέρουν

**Η μεταγραφή του από την πόρτο στη Λάτσιο είναι από τις ακριβότερες του ιταλικού συλλόγου καθώς κόστισε 11,2 εκατομμύρια ευρώ το 1998-1999. Ντεμπούτο στην Εθνική έκανε 5 μήνες μετά το Euro 1996.

**Το 2005 κέρδισε τον τίτλο του καλύτερου ποδοσφαιριστή (χρυσό παπούτσι) του βέλγικου πρωταθλήματος.

**Το Μάρτιο του 2006 τιμωρήθηκε για 3 χρόνια, όμως εξέτισε μόλις τους 4,5 πρώτους μήνες. Ο λόγος της τιμωρίας ήταν ότι έφτυσε έναν αντίπαλο ποδοσφαιριστή ενώ επιτέθηκε και σε διαιτητή.

**Στο Euro 2000 σκόραρε και τα τρία γκολ της χώρας του στο 3-0 εναντίον της Γερμανίας στο 35ο, 54ο και 71ο λεπτό της αναμέτρησης. Από τότε πήρε φανέλα βασικού στην εθνική. Στα προκριματικά του Παγκοσμίου κυπέλλου του 2002 σκόραρε 4 γκολ. Μάλιστα πέτυχε το νικητήριο γκολ κόντρα στην Ολλανδία.

Από contra!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό aparadektos » Παρ 01 Φεβ 2008, 13:06

Άβαταρ μέλους
aparadektos
 
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 00:04

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Παρ 01 Φεβ 2008, 13:22

Τι λινκ έβαλες ρε αθεόφοβε; :) :)
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Παρ 01 Φεβ 2008, 13:34

Yiankos έγραψε:Ενδιαφέρουν

**Το Μάρτιο του 2006 τιμωρήθηκε για 3 χρόνια, όμως εξέτισε μόλις τους 4,5 πρώτους μήνες. Ο λόγος της τιμωρίας ήταν ότι έφτυσε έναν αντίπαλο ποδοσφαιριστή ενώ επιτέθηκε και σε διαιτητή.

Από contra!


Τον ήξερα τον Σέρτζιο και μάλιστα τον είχα δει στην εθνική πορτογαλίας, γιατί από το 94 και μετά τις διεθνείς διοργανώσεις τις παρακολουθώ ανελιπώς, όλα τα ματς μάλιστα. Αλλά τώρα που διάβασα για το χλεπίδι έκανα το "κλικ" και τον θυμήθηκα! Μακάρι να βγει παιχταράς και όχι συνταξιούχος!
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Παρ 01 Φεβ 2008, 13:38

Επίσης, αν πατήσει ένα μπουνίδι στον Κασναφέρη και τον αφήσει στον τόπο, μόνο και μόνο γι' αυτό θ αξίζει τα λεφτά του συμβολαίου του!!!

:shock:
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Σάβ 02 Φεβ 2008, 13:09

Έλα ντε...! Ειδικά αυτές οι σέντρες του Χαραλάμπους είναι τρομερές... Φέρνουν κάτι σε σέντρες Κουτσόπουλου. Η μπάλα πάει έξω απ το γήπεδο!!!

Όπως λες, ο Κονσεϊσάο φημίζεται για τις φαρμακερές του σέντρες! Έχω μεγάλη περιέργεια να τον δω εν δράσει!!!

:D
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Σάβ 02 Φεβ 2008, 14:38

Καλός ήρθε η παιχτούρα στην ΠΑΟΚΑΡΑ!!! Μακάρι να παίζει και να μην έχουμε κανένα απρόοπτο!!!
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό Dante » Δευτ 04 Φεβ 2008, 15:28

Το πρόβλημα είναι ότι ο παίχτης βρίσκεται σε αγωνιστική απραξία για ένα χρόνο και βρίσκεται σε δύσκολη ηλικία για να επιστρέψει δυναμικά. Μακάρι να εκπληρώσει τις προσδοκίες μας και να παίξει καλή μπάλα. Θα δούμε
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό trobonaras » Δευτ 04 Φεβ 2008, 16:48

file nh04 kosmo tha exei sigoura.krima pou den mporo na pao....exo frontistirio san paidaki tritis likeiou.....klaps :(
Οι γονεις σε βοηθανε να ξεπερασεις τα προβληματα που ΔΕΝ θα ειχες αν ησουν ορφανος!!

Αρκας Χαμηλες Πτησεις Σπουργιτι εισαι και φαινεσαι.
Άβαταρ μέλους
trobonaras
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:46
Τοποθεσία: Toumba city

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Δευτ 04 Φεβ 2008, 19:08

Αποθέωση και ...τρέλα για Κονσεϊσάο

Εικόνα
"Φωτιά" πήρε το αεροδρόμιο "Μακεδονία" το απόγευμα της Δευτέρας (04/02). Εκατοντάδες οπαδοί του ΠΑΟΚ αποθέωσαν τον Σέρτζιο Κονσεϊσάο και ανάβοντας πυρσούς δημιούργησαν μια απίστευτη ατμόσφαιρα. "Κονσεϊσάο είσαι τρέλα με του ΠΑΟΚ τη φάνελα", φώναζαν οι οπαδοί του Δικεφάλου, ενώ ο πορτογάλος μεσοεπιθετικός δεν μπορούσε να πιστέψει στις αντιδράσεις των φίλων του ΠΑΟΚ. "Ηξερα πολλά για τον κόσμο του ΠΑΟΚ, αλλά αυτό δεν το περίμενα", είπε ο 33χρονος ποδοσφαιριστής που ...πνίγηκε στις αγκαλιές των φιλάθλων.

"Πέρα από τις πληροφορίες που είχα συλλέξει από το internet, μιλώντας με φίλους που έχουν αγωνιστεί στο ελληνικό πρωτάθλημα, μου είχαν πει πολλά για τους οπαδούς του ΠΑΟΚ. Μου είπαν ότι είναι original οπαδοί που κάνουν τα πάντα για να υποστηρίξουν την ομάδα τους. Μου αρέσουν πάρα πολύ, παρόμοιους οπαδούς είχα άλλωστε και στην Σταντάρ Λιέγης", είπε φανερά ενθουσιασμένος ο Σέρτζιο Κονσεϊσάο. Ο πορτογάλος χρειάστηκε αρκετά λεπτά για να διανύσει μια απόσταση 40 μέτρων, λόγω της παρουσίας εκατοντάδων φίλων του Δικεφάλου στο αεροδρόμιο "Μακεδονία".

Σε ερώτηση σχετική με τους λόγους που τον οδήγησαν στην απόφαση αποδοχής της πρότασης του Δικεφάλου, δεν έκρυψε ότι σπουδαίο ρόλο έπαιξαν οι παρουσίες των Θοδωρή Ζαγοράκη, Ζήση Βρύζα και Φερνάντο Σάντος. "Ξέρω πολλά για τον Θοδωρή Ζαγοράκη, ήταν άλλωστε ο αρχηγός της Εθνικής όταν κατέκτησε το Euro. Μεγάλη σημασία έχει και η παρουσία του Φερνάντο Σάντος τον οποίον γνωρίζω και εκτιμώ ιδιαίτερα. Ξέρω βέβαια και τον Ζήση Βρύζα με τον οποίον ήμασταν αντιμέτωποι στο Campionato. Εχει μεγάλη σημασία για κάθε ποδοσφαιριστή, να βρίσκονται στη διοίκηση πρόσωπα που γνωρίζουν το άθλημα".

Ο Κονσεϊσάο αναφερόμενος στις προσωπικές του σκέψεις, δεν θέλησε να δώσει υποσχέσεις, αλλά ξεκαθάρισε ότι "ήρθα για να προσφέρω αυτά που μπορώ. Θέλω να ευχαριστήσω τους οπαδούς για την αποδοχή και να δείξω ότι αξίζω αυτόν τον τρόπο αντιμετώπισης. Γενικότερα, όμως, η καριέρα μου νομίζω ότι δείχνει πολλά, οπότε δεν έχω κανέναν λόγο να αποδείξω πάρα πολλά. Δεν ήρθα πάντως στην Ελλάδα για να τελειώσει την καριέρα μου, αλλά για να ανοίξει ένα νέο κεφάλαιο".

Σε ερώτηση σχετική με το ντέρμπι που ακολουθεί κόντρα στον Αρη και τον βαθμό ετοιμότητάς του, ο πορτογάλος σημείωσε ότι "είμαι έτοιμος να αγωνιστώ, απλά για να φτάσω στο 100% των δυνατοτήτων μου θεωρώ ότι θα χρειαστώ 1-2 εβδομάδες. Πρέπει να μιλήσω πρώτα με τον προπονητή μου, να μου πει τι ακριβώς θέλει από εμένα και μετά θα έχουμε να πούμε πολλά περισσότερα".

sport.gr
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό tsakouris » Τετ 13 Φεβ 2008, 01:56

Μακαρι ο κονσεισαο να μην μας βγει αμοροζος..Αμα γινει κιαυτο τοτε ΤΡΕΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΛΕΜΕ!!!
tsakouris
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ 10 Φεβ 2008, 21:46

Δημοσίευσηαπό conceicaog4 » Δευτ 18 Φεβ 2008, 21:11

μεγαλο αλανι... :shock:
conceicaog4
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευτ 11 Φεβ 2008, 13:25

Δημοσίευσηαπό thanasisp04 » Τρί 19 Φεβ 2008, 02:14

Τον έχω αντιμετωπίσει με την Πόρτο και μπορώ να σας πω ότι ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη είναι μικρής εμβέλειας ομάδα.

Έτσι ο παιχταράς μας. Ξέρει όλη την αλήθεια και την λέει.
Άβαταρ μέλους
thanasisp04
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 20:42
Τοποθεσία: Doxato City

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 19 Φεβ 2008, 12:04

Νομίζω ότι και ο Κονσεϊσάο αλλά και ο τρελαμένος ο Ίλιεφ είναι το είδος του παίκτη που χρειαζόμασταν. Τρελαμένοι, να γουστάρουνε με τον κοσμο και να γουστάρει και ο κόσμος μ αυτούς!!!

Κονσεϊσάο, ρίξε μια μπουνιά στον Κασναφέρη να του χώσεις την μύτη μέσα στα μυαλά και να μείνει στον τόπο ο γλοιώδης μπινές!!!

:)
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες