Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό kass4 » Πέμ 25 Φεβ 2010, 15:47

Ας πω και γω δυο λόγια σ' όλη αυτή τη φιλολογία του σαββατιάτικου παιχνιδιού.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη δυο πράγματα παίζονται κι ο καθένας ας αξιολογήσει όπως νομίζει την σημασία του καθενός.
Το πρώτο βεβαίως είναι το αγωνιστικό και το δεύτερο ο χαρακτήρας του συλλόγου.
Το πρώτο και η έκβαση του είναι καθαρά δουλειά της ομάδας και του προπονητή της και δεν καταλαβαίνω γιατί συνδέεται με τόσο άμεσο τρόπο με τον αν θα ταξιδέψουν ή όχι οπαδοί μας στην Ξάνθη, με την έννοια ότι κάτι τέτοιο μπορεί να επηρεάσει δυσμενώς το αποτέλεσμα. Παίρνοντας σαν υπόθεση τα χειρότερα, δηλαδή επεισόδια στην πόλη, στην γέφυρα ή ...έξω από την Καβάλα εξηγείστε γιατί αυτός θα είναι λόγος οι παίχτες μας να παίξουν άσχημα και όχι το αντίθετο, δηλαδή να πεισμώσουν και να αποδώσουν το καλύτερο. Επίσης ζήτημα τιμωρίας δεν μπαίνει καθώς δεν υπάρχει αντικειμενική ευθύνη της ΠΑΕ. Ξαναλέω πως πήρα σαν υπόθεση το χειρότερο σενάριο, που βεβαίως θα κάνουμε ότι μπορούμε ώστε να το αποτρέψουμε.
Δεύτερο είπα πως είναι ο χαρακτήρας της ομάδας κι εδώ έχει σημασία ο τρόπος που θα χειριστούμε τα πράγματα.
Θυμίζω πως αυτός ο χαρακτήρας και η διαφορετικότητα της δεν χτίστηκαν ούτε μόνο χάρη στις σημαντικές νίκες που πέτυχε στην ιστορία της, ούτε χάρη στους λιγοστούς της τίτλους. Χτίστηκε κυρίως χάρη στην Αντίσταση της,διαχρονική και μόνιμη, απέναντι στο εκάστοτε σάπιο ποδοσφαιρικό καθεστώς. Δικαιούμαι ελπίζω να φαντάζομαι ένα ασπρόμαυρο ποτάμι που θα πνίξει το Σάββατο το απόγευμα τον Πανόπουλο και τις γελοιότητες του. Μια κινητοποίηση μαζική, οργανωμένη και πρωτότυπη που θα κάνει περήφανους όλους τους παοκτσήδες και που στην πράξη κι όχι μόνο στα λόγια θα δείξει την διαφορά μας από όλους τους άλλους.
Τελειώνοντας θέλω να πω πως οι ανησυχίες κι οι φόβοι πολλών συνοπαδών είναι κατανοητοί και σεβαστοί. Μέχρι να τελειώσουν όλα σας λέω πως το άγχος μου για το τι θα συμβεί έξω από το γήπεδο θα είναι μεγαλύτερο για το τι θα συμβεί μέσα σ' αυτό. Είμαι όμως σίγουρος ότι οι οπαδοί μας όπως και οι σύνδεσμοι είναι πια αρκετά ώριμοι ώστε να μην προκαλέσουν, αλλά ούτε και να τσιμπήσουν στις σχεδόν βέβαιες προκλήσεις.
Καλή τύχη να έχουμε.
Υ.Γ. προς μπρο Πέπερμιντ
1. αν σε προσφωνώ μπρο, μπορώ μετά να σε αποκαλώ όπως θέλω ;
2. μπορεί όσους βγαίνουν στους δρόμους να μην τους γουστάρεις, ευτυχώς όμως για μένα δεν συμφωνούν μαζί σου η πλειονότητα των οπαδών μας, αλλά και το οργανωμένο τους κομάτι
3. αυτό με την δικαιοσύνη κατάντησε καλαμπούρι, ειδικά όταν αναφέρεσαι και στην παγκόσμια ιστορία. Εχτός κι αν η Ελληνική, η Γαλλική και όλες οι Επαναστάσεις ή η μεγάλες αλλαγές στην ιστορία έγιναν με προσφυγές στα δικαστήρια...μπρο.
Άβαταρ μέλους
kass4
 
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 18:40
Τοποθεσία: athina

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 25 Φεβ 2010, 15:48

Ποιοι θα προκαλέσουν?
Οι οπαδοί της Ξάνθης?
Η αστυνομία?
Γιατί να προκαλέσουν?
Μια εκδρομή απλώς στην πανέμορφη αυτή Μακεδονική πόλη θα γίνει.
Ούτε εισιτήρια θέλουμε ούτε τίποτα.
Και τζάμπα να μας δώσουν δεν θέλουμε.
Έχει και ωραία καφέ εκεί στο κέντρο.
Μια χαρά καλό καιρό έχει.
Που είναι το πρόβλημα?

εντιτ
σωστός kass4...
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό Caballo Viejo » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:01

Παγίδα alert :!: :!: :!:

Απροπό κεσκεσέ Τριτσώνης;
Άβαταρ μέλους
Caballo Viejo
 
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 15:28
Τοποθεσία: Paokoslovakia

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό paok4kyriakos » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:03

Να σημειώσω πως δεν γίνεται να τιμωρηθεί η έδρα μας αμα δεν πάρουμε επίσημα εισιτήρια, και την Ξάνθη ολόκληρη να κάψουμε!
Κι αν στη ζωή άλλαξαν όλα...
Ο Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ'όλα.
Άβαταρ μέλους
paok4kyriakos
 
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2008, 13:27
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρο Ηράκλειο

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:10

παιδια ο συνχαλκιδικιωτης φιλος κυριακος εχει δικαιο και επικαιρο παραδειγμα η τιμωρια του εργοτελη για τα επισοδεια των γαυρων στην κρητη το σαββατο και ο λογος ηταν οτι ο επισημος οσφπ δεν ειχε παρει εισιτηρια.....
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:10

OK..Θελετε να μου πειτε οτι δεν μας εχουν στοχοποιησει,απλα οι σεριφηδες της Θεσσαλονικης,της Λιβαδειας,των Ιωαννινων και της Ξανθης λειτουργουν μεμονομενα....


Φιλε,kass,το ζητημα ειναι να εχουμε αγχος ΜΟΝΟ για το εντος γηπεδου!Γι'αυτο λεω οσα λεω.

ΥΓ.Συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα φοβαμαι πολυ το ενδεχομενο να βγαλουμε μονοι μας τα ματια μας!!!


ΥΓ2.Η ομαδα μπορει να τιμωρηθει ακομα και εαν δεν εχει παρει εισιτηρια!Μονο εαν δεν εχει κανεις μας διακριτικα δεν φερει καμμια ευθυνη η ομαδα!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό PARASANDALOS » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:13

θα παω ν απαρω κασκολ της ξανθης κ θα μπω μεσα στο γηπεδο .....κ θα βριζω την ξανθη..... :D :D
Άβαταρ μέλους
PARASANDALOS
 
Δημοσιεύσεις: 5255
Εγγραφή: Παρ 14 Νοέμ 2008, 05:15
Τοποθεσία: ΔΕΝΤΡΟΠΟΤΑΜΟΣ

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:16

kass4 έγραψε: Το πρώτο και η έκβαση του είναι καθαρά δουλειά της ομάδας και του προπονητή της και δεν καταλαβαίνω γιατί συνδέεται με τόσο άμεσο τρόπο με τον αν θα ταξιδέψουν ή όχι οπαδοί μας στην Ξάνθη, με την έννοια ότι κάτι τέτοιο μπορεί να επηρεάσει δυσμενώς το αποτέλεσμα.

Κατά τη γνώμη μου αποπροσανατολίζεται εκτός από το κόσμο ΚΑΙ η ομάδα (ιδίως διοίκηση)...

kass4 έγραψε: Παίρνοντας σαν υπόθεση τα χειρότερα, δηλαδή επεισόδια στην πόλη, στην γέφυρα ή ...έξω από την Καβάλα εξηγείστε γιατί αυτός θα είναι λόγος οι παίχτες μας να παίξουν άσχημα και όχι το αντίθετο, δηλαδή να πεισμώσουν και να αποδώσουν το καλύτερο.

Λογικά δε θα επηρεαστεί κανείς. ΑΠΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΩ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ 1 SECOND ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΜΠΑΛΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ

kass4 έγραψε:Επίσης ζήτημα τιμωρίας δεν μπαίνει καθώς δεν υπάρχει αντικειμενική ευθύνη της ΠΑΕ. Ξαναλέω πως πήρα σαν υπόθεση το χειρότερο σενάριο, που βεβαίως θα κάνουμε ότι μπορούμε ώστε να το αποτρέψουμε.


Να τη βράσω την "αντικειμενική" ευθύνη και τη πιθανή ΜΗ τιμωρία της έδρας μου , άμα με κάνουν ΡΟΜΠΑ για άλλη μια φορά στα μμε και μου φορτώσουν ακόμα και το προπατορικό αμάρτημα

kass4 έγραψε:Θυμίζω πως αυτός ο χαρακτήρας και η διαφορετικότητα της δεν χτίστηκαν ούτε μόνο χάρη στις σημαντικές νίκες που πέτυχε στην ιστορία της, ούτε χάρη στους λιγοστούς της τίτλους. Χτίστηκε κυρίως χάρη στην Αντίσταση της,διαχρονική και μόνιμη, απέναντι στο εκάστοτε σάπιο ποδοσφαιρικό καθεστώς.


Sorry φίλε ,αλλά εγώ έγινα ΠΑΟΚτης επειδή ό πατέρας μου μου έδειχνε φωτο του Κούδα και μου διηγιόταν για εκείνη τη δεκαετία κ όλα αυτά που μου έκλεψαν - όχι για την Αντίσταση και της εκδρομές και τις πορείες. Όλα αυτά που περιγράφεις τα ΣΕΒΟΜΑΙ 100%, αλλά δεν είναι η Ιστορία μας ... είναι απλά το κερασάκι στη τούρτα, ή έξτρα δύναμη της ομάδας. Οι εκδρομές κ τα τσουνάμι που θα πνίξουν το Πανόπουλο είναι η ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟΥ ΕΓΩ. Γιαυτό και ΟΛΟΙ οι οπαδοί , ΟΛΩΝ των ομάδων ισχυρίζονται ακριβώς τα ίδια.Τα ίδια θα έλεγαν κ οι γαύροι κ οι αρειανοί κ οι βάζελοι. Και θα είχαν δίκιο γιατί κ εκείνοι θα τα πίστευαν. Ολα αυτά πολύ μικρή σχέση έχουν με ΠΑΟΚ ... Όταν λές ο ΠΑΟΚ πάνω απ'ολα , πρώτα πολλά εννοείς ο ΠΑΟΚ πάνω από μένα και τη κα#%λα που έχω για την ομάδα.



kass4 έγραψε:Μέχρι να τελειώσουν όλα σας λέω πως το άγχος μου για το τι θα συμβεί έξω από το γήπεδο θα είναι μεγαλύτερο για το τι θα συμβεί μέσα σ' αυτό. Είμαι όμως σίγουρος ότι οι οπαδοί μας όπως και οι σύνδεσμοι είναι πια αρκετά ώριμοι ώστε να μην προκαλέσουν, αλλά ούτε και να τσιμπήσουν στις σχεδόν βέβαιες προκλήσεις.


Εδώ είσαι 100%. Όλων το άγχος εκεί θα είναι .... αντί στο αν ο Ιβιτς θα βγάλει καμια ασσιστ... Μόνο και μόνο αυτό με ξενερώνει. Οσο για του συνδέσμους...ντάξει , κάνανα βήματα αλλα... 99 ψυχραιμοι + 1 λακαμας = ΤΑΝΑΠΟΥ




Πλάκα πλάκα ολοι μας , με τη διαφορετικότητά μας και με το σθένος που υποστηρίζουμε την άποψή μας , κάνουμε για Δικηγόροι.... Μήπως να ανοίγαμε κανένα γραφείο να κονομάγαμε????


ΑΙΝΤΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9431
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:22

Εαν εχεις κασκολ του πουστ@γαυρου πιστευω πως θα μπεις πιο ευκολα!!


ΥΓ.Το παλαιστινιακο θεωρειται διακριτικο του ΠΑΟΚ???? :opaokara: :opaokara:
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:22

ακουω διαφορα για παγιδες και δεν μπορω να κρατηθω.
δεν θελω να κανω κηρυγμα για τον τεραστιο λαο του ΠΑΟΚ κτλ κτλ αλλα σε αυτη την φαση που βρισκομαστε 7 ματς πριν το τελος και με πραγματικες ελπιδες για τον τιτλο, δεν υπαρχει παγιδα για να πιασει αυτο το θηραμα.

ποιος ειναι αυτος που εχει τα @ρχιδια για να κοψει την πορεια μας προς τον τιτλο και με ποιον τροπο θα το κανει?
θα τιμωρησει την τουμπα? δεν θα τολμουσαν ακομη και εαν ειχαν το δικαιωμα. δεν υπαρχει περιπτωση τιμωριας της τουμπας απο την στιγμη που δεν παιρνει ο ΠΑΟΚ εισητηρια. και εαν καποιος εχει αντιθετη αποψη εδω ειμαστε ας ερθει να μας μετρησει. να δουμε ποιος θα κερδισει και ποιος θα χασει.

παντως απο εδω και περα για τον ΠΑΟΚ στην θρακη πρεπει να υπαρχει μια ομαδα, και αυτη δυστηχως δεν ειναι η κατα τα αλλα ομορφη ξανθη. υπαρχει μονο ο πανθρακικος. δωστε δανεικους στην κομοτηνη, ανεβαστε και δυναμωστε τον πανθρακικο. και που θα παει, θα ερθει η ωρα του πανοπουλου. αυτο ειναι το κακο με τον Παοκτση. δεν ξεχνα χιλια χρονια να περασου.

ολοι στο λε σαλε για το ματς. εχει συνεδριακο κεντρο με μεγαλες οθονες, πληρες μπαρ, μπουφε κτλ κτλ. αν βοηθησει ο καιρος κανουμε και μια κερκιδα για να μας ακουν τα αετοπουλα απο το γηπεδο.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4932
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό Rizla » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:36

Ριξτε την πουστοομαδα του πουτσογλεντοπουλου εκει που της αξιζει...




Σαβουρογαμηστε τους
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό paok4kyriakos » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:39

mpafos4 έγραψε:Η ομαδα μπορει να τιμωρηθει ακομα και εαν δεν εχει παρει εισιτηρια!Μονο εαν δεν εχει κανεις μας διακριτικα δεν φερει καμμια ευθυνη η ομαδα!


Αδελφέ η ΠΑΕ δεν φέρει καμία ευθύνη για οτιδήποτε αμα δεν έχει πάρει επίσημα εισητήρια.
Ενα παράδειγμα με τον ΠΑΟΚ είναι στο παιχνίδι με την Τρίπολη εκεί, όταν και "Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (τιμωρείτε) για την συμπεριφορά των φιλάθλων της ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ." Το ίδιο θα συμβεί και σε αυτόν τον αγώνα, αφού υπάρχει ήδη δεδικασμένη απόφαση περι του ίδιου θέματος...
Κι αν στη ζωή άλλαξαν όλα...
Ο Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ'όλα.
Άβαταρ μέλους
paok4kyriakos
 
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2008, 13:27
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρο Ηράκλειο

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό Rizla » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:43

Δεν υπαρχει λογος να γινουν επεισοδεια...Ας προκαλεσουν οσο θελουν...Εμεις θα παμε θα ριξουμε 2 γκολακια,θα προσθεσουμε 3 πονταλακια στο σακουλι και θα γυρισουμε στη πολη μας περιμενοντας τον επομενο αγωνα με τον πανθρακικο...



Σκοτωστε τους πεθαμενους...
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό lefis » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:46

mpafos4 έγραψε:Η ομαδα μπορει να τιμωρηθει ακομα και εαν δεν εχει παρει εισιτηρια!Μονο εαν δεν εχει κανεις μας διακριτικα δεν φερει καμμια ευθυνη η ομαδα!


νομίζω πως καλύτερη απάντηση από αυτή που δίνει η λίγκα δεν γίνεται...



Κλήσεις σε απολογία – 23η αγωνιστική
23/2/2010 - 17:30

Η Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή κάλεσε σε απολογία την Πέμπτη 25/02/2010 και ώρα 13:30 τις παρακάτω ΠΑΕ στο πλαίσιο των συναντήσεων για την 23η Αγωνιστική. Αναλυτικά :
.....
Γ) ΠΑΕ Εργοτέλης : Για υβριστικά συνθήματα των φιλάθλων της καθώς επίσης και για τη συμπεριφορά φιλάθλων «που έφεραν διακριτικά της ομάδας του Ολυμπιακού» στον αγώνα ΠΑΕ Εργοτέλης – ΠΑΕ Ολυμπιακός καθώς « την ευθύνη για τη συμπεριφορά των οπαδών φέρει η εγκαλουμένη λόγω μη διαθέσεως εισιτηρίων του αγώνα στη φιλοξενούμενη ομάδα.»
Επί παραβάσει των άρθρων 1 επ, 5, 14 και 17 του Π.Κ. της ΕΠΟ.

http://www.superleaguegreece.net/news/2 ... 0-1730.htm

εννοείται ότι όποιος πάει εκεί φέρει δεν φέρει διακριτικά δεν πρέπει να δημιουργήσει επεισόδια για τον απλούστατο λόγο ότι δεν μας φταίει κανένας ξανθιώτης και βάζει σε κίνδυνο την ίδια του της ελευθερία...
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Skoda Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 27/02 19:00 νετ

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Πέμ 25 Φεβ 2010, 16:48

Eλπιζω πως δεν θα χρειαστει να δικαιωθει καποιος!Απλα,μολις ακουσα,στο ραδιο πως στην Ξανθη θα βρεθουν αστυνομικες δυναμεις απο Δραμα,Καβαλα,Κομοτνη και Αλεξανδρουπολη...
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης