Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

MVP

Χαλκιάς
4
3%
Γκαρσία
46
29%
Βιτόλο
11
7%
Μαλεζάς
2
1%
Κοντρέρας
1
1%
Λίνο
1
1%
Βιεϊρίνια
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ίβιτς
20
13%
Σνάουτσνερ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Φιλομένο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κουτσιανικούλης
63
40%
Σαβίνι
6
4%
Κριστιάνο
2
1%
Σορλέν
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 156


Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό Isaak the Greek » Κυρ 17 Ιαν 2010, 05:36

Σκορπιες σκεψεις....

Στη βραβευση του Μαρκος ολα τα παιδια του συνδεσμου Μελβουρνης χειροκροτουσαν επι 5 λεπτα ασταματητα.Συγκινητικες στιγμες!

Τη νικη αυτη τη χαρηκα οσο τιποτα αλλο γιατι αποδυκνειουμε πλεον σε ολους ποσο μεγαλη ομδα εχει (ξανα)γινει ο ΠΑΟΚ!Βγαλε κοκκινη και στον φροντιστη μας αμα θες ρε #%$^^#@@!.Παλι φαπες θα τρως οποιος κι αν εισαι , οπως κι αν λεγεσαι!

Παλι χασαμε τα πρωτα 20 λεπτα του ματς γαμω το ιντερνετι μου.....Κατι πρεπει να γινει επιτελους ωστε οι ομογενεις να εχουν το αυτονοητο προνομιο να βλεπουν τα παιχνιδια του ΠΑΟΚ!Πηρε κοκκινη ο Βιειρινια κι εμεις το ειδαμε κατοπιν εορτης.

Για την κοκκινη τα ειπατε ηδη.Απλα θα πω πως καθε ανθρωπος εχει και οριο.Εαν ημουν στη θεση του μικρου δεν ξερω τι θα εκανα.Κατα τ' αλλα , ο φαλακρομαλιας και ο διατητης μπαινουν στην ιδια λιστα που ειχα αναφερει πριν καιρο.Οπως επισης και οι σπικερ του Σκα(τα)ι οι οποιοι εχουν αναγαγει την πουστια σε επιστημη.Καθαρο πεναλτυ εις βαρος του Μπαστια ΚΑΙ ΠΑΛΙ πανω στον Κουτσιανικουλη κι ο μπαγλαμας λεει πως ο Κουτσια επεσε επανω του!!!!!!!!!!!Μας βλεπει και θεος ρε ρεμαλια του κερατα!

Το θεμα ειναι πως , πολυ φοβαμαι οτι ο Βιειρινια δεν θα παιξει με γαυρο μιας και ολο αυτο το θεατρο εκει αποσκοπουσε.ΠΑΟΚΑΡΑ κανε το θαυμα σου και παρε ενα διπλο κι εκει για να κλεισουν ολα τα στοματα ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!

Επειδη ουτε κομπλεξικοι ειμαστε , ουτε εγκαθετοι , ουτε προκατηλειμενοι πρεπει να τα λεμε ΟΛΑ!Αυτη μαλιστα....ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΚΕΡΚΙΔΑ!Μια απορεια μονο....γιατι πρεπει να ξυπναμε παντα μετα το διακορευμα????? ;)


Κριμα για το Φιλομενο....Τραυματιας μπηκε , τραυματιας βγηκε.Υπο κανονικες συνθηκες αποκλειεται να τον εβαζε ο Σαντος.Βλεπω να αρπαζουν τον Εντινιο απ' το αεροδρομιο και να του βαζουν στολη προπονησης κατευθειαν στη Σουρωτη!!!!



Υ.Γ.:Σαντος σου αφιερωσα τραγουδακι.Δωσε ιδιαιτερη προσοχη ειδικα στους πρωτους στιχους!
Αν κοιμηθω νωρις, θα σηκωθω νωρις, θα βρω το λινκ νωρις και θα δω τον ΠΑΟΚ νωρις
Αν κοιμηθω αργα, θα σηκωθω αργα κι οταν θα ψαχνω για λινκ θα ειν' αργα
Άβαταρ μέλους
Isaak the Greek
 
Δημοσιεύσεις: 1224
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 09:54
Τοποθεσία: Melbourne Australia

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό El Left » Κυρ 17 Ιαν 2010, 09:03

Λοιπόν θέλω να σταθώ ιδιαίτερα στη φάση του Vieirinha...Είναι δυνατόν το πάτημα με τις σχάρες του παπουτσιού στο πρόσωπο εσκεμμένα να είναι κίτρινη ,και ένα απλό σπρώξιμο να είναι κόκκινη ;;;Βλέπω σήμερα μιά εφημερίδα λέει "Σωστή η αποβολή του Vieirinha!"...Σώπα ρε καραγκιόζη άσχετε!Είναι δυνατόν να μην αντιδράσεις όταν το άλλο το μ***κισμένο έρχεται έτσι πάνω σου ;;;'Εχει φάει το ξύλο της αρκούδας το παλικαράκι και δεν έχει βγάλει άχνα!Αλλά όχι κι έτσι!

Όσον αφορά τον αγώνα τι να πώ...Αυτή η ομάδα έιναι ΟΜΑΔΑ!Δε θέλω να σκέφτομαι το ενδεχόμενο να μην συνεχίσει ο Σάντος γιατί με το νού μου πάμε πολύυυυ πίσω...Όλο αυτό είναι δικό του έργο!

Για του παίχτες θέλω να πώ ένα μεγάλο μπράβο στον Κούτσια...Αυτό το παιδί όσο τον είχα βρίσει και απαξιώσει όλον αυτόν τον καιρώ ,τόσα μπράβο του λέω απο χθές...Μπράβο ρε παλικάρι μου έτσι θέλουμε να σε βλέπουμε!Να έχεις θράσος μην μασάς τους γ*μάς όλους άμα θές!

Γκαρσία-Βιτόλο κλασικά δεν έχω λόγια...

Κριστιάνο ελάχιστα πράγματα ελπίζω να φταίει το μικρό διάστημα που βρίσκεται έδω ,γιατί είχα και έχω μεγάλες προσδοκίες...Δεν θέλω να τον κρίνω αυστηρά ακόμη θα τον δούμε...

Αυτά!

ΔΙΠΛΟ ΣΤΟ ΤΗΓΑΝΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!! :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
El Left
 
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 22:53
Τοποθεσία: Εύοσμος,Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό Nikol4s » Κυρ 17 Ιαν 2010, 09:59

Εκτός του διαστημικού Γκαρσία μου έκανε φοβερή εντύπωση ο Σορλέν ήταν για πρώτη φορά φέτος καλός,
νομίζω ότι σε αυτόν η αποχή έκανε πολύ καλό, τον είδα ανανεωμένο και με όρεξη... ας ελπίσουμε να πιάσει την περσινή απόδοση πάλι ...
Υ.Γ. πάλι ρόμπα μας έκανε ο μποροβήλος
...που 'σαι ρε Καραϊσκάκη για να φας κανέναν...
Άβαταρ μέλους
Nikol4s
 
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Τετ 02 Ιούλ 2008, 08:40

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό kos » Κυρ 17 Ιαν 2010, 10:27

καλημερα ΠΑΟΚΑΡΑ.

ειχε ενα ψοφοκρυο εχθες αλλα δεν μασαμε. το ματσακι ηταν φανερο, πριν ακομη ξεκινησει, οτι θα ηταν δυσκολο.
ο αστερας ειναι η ομαδα που μοιαζει περισσοτερο απο καθε αλλη με την αρμαδα του στρατηγου φερναντο σαντος.

δυνατη ομαδα με καλα ακρα και δυνατους και εμπειρους μεσους. μπαστια και καρντοσο ειναι δυνατοι σκληροι και καμια φορα βρομικοι παικτες. σας θυμιζει τιποτα?

το κακο για τον αστερα ειναι οτι μοιαζει με τον ΠΑΟΚ αλλα δεν ειναι ΠΑΟΚ. ο βιτολο με τον γκαρσια κερδισαν ολες τις μαχες που εδωσαν με τους καρντοσο και μπαστια, οι οποιοι διακριθηκαν στα μαρκαρισματα με τους υπολοιπους παικτες του ΠΑΟΚ.

απο την στιγμη που κλειδωσε το κεντρο και ο αστερας πιεζε χωρις να μπορεσει να μπει στην περιοχη μας ηταν φανερο οτι ο ΠΑΟΚ θα καταφερει να βγαλει 1-2 καλες κοντρες και να σκοραρει.

ηταν επισης φανερο ποιος θα ηταν ο σκορες. δυστηχως ειναι κατι παραπανω απο φανερο. ο κουτσια και ο ιβιτς ηταν οι μοναδικοι που θα μπορουσαν να σκοραρουν. ο τριτος που εβγαινε στην κοντρα (κριστιανο) ηταν εξω απο τα νερα του. δεν κουβαλησε μπαλα, δεν μπηκε περιοχη, δεν σεντραρε και δεν εδειξε να εχει την ταχυτητα των βιερινια κουτσια.

σε 3-4 περιπτωσεις που ο κουτσια εκανε επελαση απο τα δεξια την στιγμη που μπηκε στην περιοχη και επρεπε να εχει την επιλογη της πασας ο κριστιανο ηταν 15 μετρα πισω απο τον κουτσια και 10 μετρα πισω απο τον ιβιτς.

παντως ειναι φανερο οτι ο κριστιανο ειναι πιασμενος απο τις προπονησεις του σαντος. δεν τον θυμαμαι να κανει σπριντ. θα στρωσει.

αμυντικα η ομαδα ειναι απιστευτη. νομιζω πλεον οτι ειμαστε σε επιπεδο που μπορουμε να καλεσουμε την εθνικη γερμανιας για σεμιναρια αμυνας πριν το μουντιαλ.

στο κεντρο το χαντακι πρεπει να χαλαρωσει λιγο γιατι εχω βαρεθει να τους βλεπω να καταπινουν αντιπαλους.

επιθετικα υπαρχουν ερωτηματικα γιατι οι τραυματισμοι ειναι συνεχεις. μακαρι να βοηθησει με το καλημερα ο εντι.

προπονητικα ειμαστε σε αλλη φαση. επιπεδο cl και πανω. ο σαντος κερδιζει και αυτος που ειχαν αμφιβολιες για το κοουτσαρισμα του στην διαρκεια του 90λεπτου. οι αηδιες περι υπνου την ωρα που θα μπουν οι τουρκοι στην θεσσαλονικη μας τελειωσαν.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4932
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό DimisK » Κυρ 17 Ιαν 2010, 10:32

Το γκολ του Μπίλυ το πανηγύρισα πιο έξαλλα από όλα. Γιατί πορώθηκα με την αποβολή και τον τραυματισμό του Φιλομένο, αλλά και το βρώμικο παιχνίδι του Αστέρα. Ήταν και ο τρόπος που κατέληγε η μπάλα στα δίχτυα, αργά-αργά και σαδιστικά, που με τρέλανε....
Η ομάδα δεν έπαιξε κανένα σπουδαίο παιχνίδι, αλλά έπαιξε όπως έπρεπε και πήρε ένα πολύ δύσκολο ματς, όταν όλα έδειχναν να πηγαίνουν στραβά.
Κρίμα για τον Φιλομένο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με αυτό το παιδί...Μακάρι να επανέλθει γρήγορα γιατί κανείς δεν περισσεύει.
Ο Γκαρσία μας άφησε άφωνους, απίστευτη ωριμότητα από έναν σπουδαίο ποδοσφαιριστή. Άφησε τους τσαμπουκάδες στην άκρη, έβαλε τη μπάλα κάτω και αποστόμοσε τους επικριτές του. Μπράβο του.
Ο Ίβιτς στην καλύτερη στιγμή της καριέρας του, σπουδαίο εργαλείο! Ποιός να το έλεγε...
Όσο για τον Μπίλυ, τι να πεις, μια ομάδα μόνος του. Τους έκανε άνω-κάτω,πήρε τον ΠΑΟΚ απο το χέρι και τον οδήγησε στη νίκη. Και παραλίγο να βάλει κι άλλο. Σπουδαίο ταλέντο, μεγάλος παίκτης! (Τι σχέση έχει αυτός με τον Σάκη σου, Αποστόλη;;;)
Ο Βιείρίνα με στεναχώρησε. Μπορεί να προκλήθηκε αλλά έπρεπε να συγκρατηθεί. Δίκαιη η αποβολή του, αλλά θα μας κοστίσει διπλά αν δεν παίξει στο τηγάνι. Πρέπει να μάθει ο μικρός ότι όσο σπουδαία μπάλα και να ξέρεις, αν πάρουν τα μυαλά σου αέρα είσαι καταδικασμένος να αποτύχεις. Πρέπει να προσέξει πολύ και μπράβο στον Σάντος που του τα έχωσε...
Ο Σάντος όπως τον ξέραμε, συνεχίζει σιγά-σιγά αν χτίζει ΜΕΤΑΛΛΟ στην ομάδα μας. (Αποφάσισα πλέον, είμαι Σαντικός!!)
Μπράβο στον κόσμο...
Μπράβο στον Τεό που ξαναγύρισε!
Ένα μεγάλο μπράβο και ένα ευχαριστώ στον Ζήση που δείχνει ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΨΥΧΗΣ!
Με τέτοια δεδομένα, δεν μπορεί παρά να είμαστε αισιοόδοξοι!
Αλλά για να μην ξεχνιώμαστε, το ματς με τις Σέρρες για μένα τουλάχιστον ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΤΗΓΑΝΙ!! ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!
Όσο για το γαύρο, η ομάδα μας πρέπει να κατέβει χωρίς άγχος και να παίξει ελεύθερα αυτό που ξέρει και μπορεί. Μια ήττα δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι η διαιτησία θα οργιάσει στο τηγάνι, ακριβώς γιατί βλέπουν ότι ο ΠΑΟΚ ΜΠΟΡΕΙ και έχουν χεστεί πάνω τους...ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ!!!
Αλλά χεστήκαμε, το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω!
ΔΙΠΛΟ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΤΟ ΛΕΥΚΟ!!!!
Είμαι πολύ χαρούμενος από χτες.....

ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ! ΟΛΟΙ!


:pano: :pano: :pano:
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 17 Ιαν 2010, 10:38

NAI NAI ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΣΑΝΤΙΚΟΣ :opaokara: :opaokara:

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό blackfox » Κυρ 17 Ιαν 2010, 12:47

santos για 5 χρονια
ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΑ ...ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΙΣΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΙΑ..
Άβαταρ μέλους
blackfox
 
Δημοσιεύσεις: 637
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιαν 2010, 12:31
Τοποθεσία: netherlands

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό Rizla » Κυρ 17 Ιαν 2010, 13:23

Η ομαδα απλα δεν παιζεται...
Χθες και με εφτα να παιζαμε θα κερδιζαμε,πλεον για να φαμε γκολ στον πρωταθλημα πρεπει να παιζουμε με τουλαχιστον 3 αποβολες και με μειον 12-13 βασικους... :lol: :lol: :lol:
Αμυντικα η ομαδα απλα δεν κανει λαθη που στοιχιζουν,αν καταφερει ο Μηχανικος να περιορισουν και τα λαθη που δεν στοιχιζουν θα παιξουμε μεγαλη μπαλα....
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό Billy4 » Κυρ 17 Ιαν 2010, 13:25

thegrayscaleart έγραψε:http://www.youtube.com/watch?v=tqqUF4Srkkc


??
ΠΑΟΚ, γιατί τα μυαλά μας πονάνε...!
Άβαταρ μέλους
Billy4
 
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 12:06
Τοποθεσία: Manchester, UK

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Κυρ 17 Ιαν 2010, 13:30

Να πω κι εγώ τα δικά μου.. Αστέρες Τρίπολης, Λάρισες, Γριές, Πανιώνιοι, Ατρόμητοι και Chickititas και λοιπές ομαδούλες της κακιάς συμφοράς που έρχονται στην Τούμπα με σκοπό να παίξουν βρώμικο παιχνίδι και να κυλιούνται στο χορτάρι του γηπέδου μόνο και μόνο για να μη χάσουν, δεν έχουν τύχη απέναντι στον τωρινό ΠΑΟΚ!

Κατάλαβες κ.Βλάχο? Λέμε ότι οι Ιταλοί παίζουν αντιποδόσφαιρο, αλλά εσείς είσαστε 100φορές χειρότεροι! Η μοίρα όμως είναι προδιαγεγραμένη, του χρόνου Uefa(?), του παραχρόνου Vita. Εμπρός στο δρόμο που χαράζει η Λάρισα...

Κψλοχώρια...
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 17 Ιαν 2010, 13:32

thegrayscaleart τι νόημα έχει το βίντεο απ το διπλο του χωριού κόντρα στην τότε ομάδα (ο θεός να την κάνει...)???? :roll:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό Billy4 » Κυρ 17 Ιαν 2010, 13:33

yiannisPAOKitalia έγραψε: Ατρόμητοι και Chickititas


Είσαι τιτανοτεράστιος που λέει και ο teod!!
ΠΑΟΚ, γιατί τα μυαλά μας πονάνε...!
Άβαταρ μέλους
Billy4
 
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 12:06
Τοποθεσία: Manchester, UK

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Δευτ 18 Ιαν 2010, 01:15

yiannisPAOKitalia έγραψε:
Κψλοχώρια...


Οπως λεμε ζαγοροχωρια;;; Που ειναι αυτα τα Κψλοχώρια;; :lol:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Αστέρας Τρίπολης 1-0 σχολια και παρελειπομενα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Δευτ 18 Ιαν 2010, 01:17

blackfox έγραψε:santos για 5 χρονια



Ε οχι ρε αδερφε! Πρωτο σου ποστ και μας λες "Σαντος για 5 χρονια";!;!;!; Ελεος! Σαν να μας βριζεις ενα πραμα...Πες μια καλησπερα πρωτα... :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης