Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 23-9-09 19:00 Novasports1

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό paok87 » Πέμ 24 Σεπ 2009, 11:34

eorptol έγραψε:επεσε γραμμη και αν ναι πως ? δεν μπορει ξαφνικα να αλλαξανε γνωμη μηπως καποιος τους "πληροφορησε" οτι
ειναι οφ σαιντ το γκολ ?


το συστημα ενδοσυνεννοησης μηπως? :evil:

Αληθεια μηπως τους μιλαει κανεις απο κει μεσα και μας δουλεουν τόσο καιρο? :evil:
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό plato6 » Πέμ 24 Σεπ 2009, 11:42

tad έγραψε:Ποια αντιπαράθεση ρε αδερφέ PLATO.

Εδώ κάποιοι μεγαλύτεροι που μιλάμε δεν μας καταλαβαίνετε.

Τι να μπω σε λεπτομέρειες των αγωνιστικών ???

1. Θα πω εξυπνάδα δηλαδή αν πω ότι το πιο πιθανό για τους μυικούς τραυματισμούς είναι ότι το φταίει η μικρή προετοιμασία και το βαρύ πρόγραμμα του Σάντος ??? Δηλαδή θα κερδίσω κάτι αν πω αυτήν την εξυπνάδα ??? Είμαι κοντά να ξέρω αν φταίει κάτι άλλο ???? Είναι ρε σι αδελφέ η δουλειά μου αυτή ????? Πλάκα μου κάνετε ???? Έχουμε ρε αδερφέ τόσα άλλα να ασχοληθούμε και θα ασχολούμαι με ΄π@@@@ιες ???
Δηλαδή με το να πιέσουμε τον Ζαγόρ να ζητήσει τη λύση του θέματος των χρεών ποιος θα ασχοληθεί ????

2. Όσο αφορά τον Μπαλάφα μην μου λες γιατί έχω μαλώσει επανηλλημένα και εδώ και έξω για αυτόν. Πουλέν είναι άσχετα και τις δικές του μεγάλες ευθύνες. Με τον Γκαρσία όμως δεν συγκρίνω. Ιεροσυλία. Με τον Βερόν όμως δεκτόν. Αλλά πάλι με το να πω ότι ο Ζήσης έκανε παπαριά εξυπνάδα λέω και το πιθανότερο είναι να έκανα λάθος γιατί ο Ζήσης και ο κάθε Ζήσης πράττει σύμφωνα με τα δεδομένα της στιγμής. Εκ των υστέρων προφήτες άσε ....

Αυτό που λέω είναι να σταματήσουμε τις εξυπνάδες ... Δεν έχουμε την πολυτέλεια !!!


πιστεύω αφού δεν έχεις λόγο να ασχοληθείς με το αγωνιστικό κομμάτι της ομάδας(τραυματισμούς κ.α) το ίδιο ισχύει και για τα χρέη!! όπως υπάρχουν άνθρωποι που ασχολούνται με το αγωνιστικό κομμάτι της ομάδας υπάρχει και το ανάλογο και αρμόδιο τμήμα που ασχολείται με το οικονομικό κομμάτι της ομάδας.άρα και αυτό δεν είναι δικιά μας δουλειά!

όσο για αυτό που αναφέρεις ότι είναι Ιεροσυλία η σύγκριση Μπαλάφα-Γκαρσία στο ξεκαθάρισα να το δεις καθαρά αγωνιστικά το θέμα και τι προσφέρει ο ένας και τι ο άλλος.Δεν με νοιάζει που έχει παίξει ο Γκαρσία!!!! Εγώ θέλω να παίζει μπάλα στην ομάδα μου και αυτό δεν το κάνει! Τουλάχιστον ο μπαλάφας έκανε και κανένα σουτ έξω από την περιοχή άσχετα αν έβρισκε την 4..στα 2 χρόνια του Γκαρσία όλο και όλο έχουμε δει 2 σουτ. Αφού είναι τόσο μεγάλος παίχτης και είναι ιεροσυλία να τον συγκρίνουμε με τον Μπαλάφα και τον θέλουμε τόσο πολύ στην ομάδα μας ας τον βάλουμε σε κανένα μουσείο να το βλέπουμε και όχι να μας τρελαίνει μέσα στον αγωνιστικό χώρο..να πανυγηρίζει όλη η ομάδα και αυτός να γυρνάει την πλάτη του!
http://paokepanomi.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
plato6
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 08:34

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 24 Σεπ 2009, 11:44

Η ομάδα δεν έχει βρει ακόμη το ρυθμό της, αλλά, ας μην ξεχνάμε ότι κανείς δεν παίζει καλή μπάλα φέτος!
Ο Παναθηναϊκός, είδαμε πώς κέρδισε στην Κομοτινή (δεν έχω δει τέτοιο γκολ στη ζωή μου και είμαι 47 ετών) και είδαμε πώς κέρδισε τον Άρη!
Ο Ολυμπιακός είδαμε πώς κέρδισε στη Τούμπα και είδαμε πώς κέρδισε την ΑΕΚ.
Αν μας έσπρωχνε η διαιτησία όπως τους άλλους δύο τώρα ΚΑΙ καλύτερη ψυχολογία θα είχαμε ΚΑΙ λιγότερη ηττοπάθεια θα εμφανίζαμε ΚΑΙ καλύτερη μπάλα θα παίζαμε!
Ας μην ξεχνάμε πως λόγω τραυματισμών κάθε Κυριακή έχουμε διαφορετική ενδεκάδα. Ας μην βιαζομαστε τόσο πολύ να δούμε τον ΠΑΟΚ που θέλουμε. Ας δώσουμε πίστωση χρόνου στον προπονητή.
ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ κάνουν κουβέντες του τύπου : Να φύγει ο Σάντος, ή να φύγει ο τάδε ή ο δείνα!
Υποστηρίζουμε τον ΠΑΟΚ, Συμπαραστεκόμαστε στη διοίκηση και το τεχνικό τημ.
Είναι φανεό ότι μας φοβούνται γι' αυτό προσπαθούν να μας μειώσουν, αλλά επαναλαμβάνω :
Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ!
Ενισχύστε την ομάδα στον αγώνα με τον Ατρόμητο! Να πάμε κόντρα στα σχέδια αυτών που θέλουν τον ΠΑΟΚ χαμηλά στη βαθμολογία και τους οπαδούς του μακριά από το σύλλογο!
ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ
!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Πέμ 24 Σεπ 2009, 11:47

Οπως ειπε και ενας αλλος...μαλλον εμαθε οτι παραιτηθηκε ο Γκαγκατσης και το ακυρωσε
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό plato6 » Πέμ 24 Σεπ 2009, 11:50

shark4 έγραψε:Φιλε PLATO για τους τραυματισμους ( και σου το λεω απο ιατρικης πλευρας ) ευθυνονται 2 πραγματα:
1. Η ελλειψη ξεκουρασης απο την περσινη σεζον ( πολυ μοκρο διαστημα αναπαυσης απο την ληξη των αγωνιστικων υποχρεωσεων )
2. Η ταχυρυθμη προετοιμασια για τους αγωνες της Ευρωπης.
Κοιταξε τι γινεται ( οσον αφορα τους τραυματισμους ) και τον γαυρο και τον βαζελο και θα καταλαβεις. Βασικοι παιχτες απο ολες τις ομαδες εχουν προβληματα. Κοιτα αν θελεις ακομα και την Λαρισα στο πρωτο παιχνιδι τι προβληματα ειχε. Σε λιγο καιρο θα ακουσουμε και για τα περιφημα " καταγματα κοπωσεως " και δεν θα ειναι ψεμματα.
Γι' αυτο ο θεσμος των play-off ειναι μια μ@@@@κια.



συμφωνώ μαζί σου.αλλά εμείς πέρσι παίξαμε 30 παιχνίδια πρωταθλήματος 6 πλέι οφ και 4-5 κύπελλο δεν θυμάμαι ακριβώς.σύνολο 41 περίπου παιχνίδια. ο βάζέλος έπαιξε τα ίδια παιχνίδια με εμάς πέρσι και φέτος ξεκινούσε χρονικά για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις μαζί με εμάς..τον είδες να έχει κανένα τραυματισμό? νομίζω πως όχι.
http://paokepanomi.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
plato6
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 08:34

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό shark4 » Πέμ 24 Σεπ 2009, 12:15

Δαρλας-Σπυροπουλος- Μαρινος ( για αυτη την κυριακη ) Πιο πριν Καραγκουνης-Τζιολης-Κλειτον-Καντε- Λετο ( ναι και αυτος και μαλιστα σε φιλικο ) Ζιλμπερτο .Αλλους δεν θυμαμαι.
Το επαναλαμβανω. Ειναι θεμα κοπωσης ολου του μυικου συστηματος, λογω του πολυ μικρου χρονικου διαστηματος αναπαυσης. Δεν ειναι θεμα ουτε γηπεδου ( δεν εκαναν προετοιμασια στο γηπεδο της Φλογας Αναληψεως) ουτε προπονητη .-
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό plato6 » Πέμ 24 Σεπ 2009, 12:18

τι να σου πω ρε shark εγώ έχω απογοητευτεί με τόσους τραυματισμούς. πρώτη φορά τόσοι παίχτες έξω!
http://paokepanomi.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
plato6
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 08:34

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό shark4 » Πέμ 24 Σεπ 2009, 12:23

Συμφωνω απολυτως. Δεν εχεις αδικο. Και δυστυχως ειναι ενα πραγμα που οσο και να προσπαθεις δεν μπορεις να το προβλεψεις ποτε 100%. Ειδομεν...
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 24 Σεπ 2009, 12:28

Αυτη η καραμελα με την ''μιρλα'', την ''διχονοια'' και τον ''εμφυλιο'' παρακαλω να μην συνεχιστει...

Επειδη ειμαστε 10-20 ατομα που γραφουμε σε ενα σαιτ στο ιντερνετ, αυτο δεν σημαινει οτι υπαρχει γκρινια στην ομαδα απο τους οπαδους... (εξαιρουνται οι 5 -10 γραφικοι που πεταξανε καλαμποκι και φωναζανε στο γηπεδο)...

Ο κοσμος πηρε 21.000 διαρκειας,ειναι ενωμενος και γεμιζει καθε κυριακη το γηπεδο...

Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι ''καταπιαμε'' ακομα μια διαιτητικη σφαγη σαν τα προβατα και δεν μιλαμε ακομα...Δηλαδη τι αλλο πρεπει να μας κανουν για να αντιδρασουμε;

Μονο αν καθαιρεσουν τον Ζαγορακη,μπορει και να ξυπνησουμε...

Η ξαδερφη εκανε τουλαχιστον αυτο...

http://www.sport-fm.gr/article/196466

Εμεις πρεπει να κανουμε κατι μεγαλυτερο...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό nikos55 » Πέμ 24 Σεπ 2009, 12:51

Ομως Μαξιμε, με αυτο οι ξαδερφες μπηκαν απλα στην επετηριδα των ευνοημενων ομαδων. Την επομενη φορα που θα ζοριστουν με π.χ. τη Λαρισα θα παρουν μια διατητικη δωρακλα και θα κερδισουν. Θα στειλει ο Πηλαδακης κι αυτος καμια επιστολη και οταν παιξει με τη Λιβαδεια τσουπ!, νατο το πεναλτυ φαντασμα κοκ.κοκ. Ολο αυτο το εμετικο γαϊτανακι της σαπιλας ξεκινα απο το οτι στο μπουρδελο που λεγεται ελληνικο πρωταθλημα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΥΝΟΗΘΟΥΝ Ο ΓΑΥΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ,στις μερες μας κυριως ο γαυρος (το ΠΟΚ παντα ειχε 2,5 ομαδες). Σαν ΠΑΟΚ δε θελω να μπω σε αυτο το παιχνιδι. Δε θελω να κλαψουριασω και να μου πεταξουν κι εμενα το ξεροκομματο στο ματς με τον Ατρομητο, μπορει και σε καποιο αλλο. Πιο υγιες ειναι να πιασω τον Τσιρκο, να τον γδαρω ζωντανο και να τον κρεμασω αναποδα στην πλατεια Αριστοτελους να τον φτυνουν οι μαναδες με τα παιδακια που σουλατσαρουν διπλα. Στην αλλη διαδικασια την πουστικη δεν θελω να μπω.
Άβαταρ μέλους
nikos55
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Πέμ 25 Σεπ 2008, 23:36

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 24 Σεπ 2009, 12:59

Μαζι σου nikos55! Ουτε εγω θα ηθελα να γινουμε ενα τροχος της αμαξης που λεγεται ''Μπουρδελιγκ 2009''...Πρεπει κατι να γινει,αλλιως τσαμπα ασχολουμαστε...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 24 Σεπ 2009, 13:00

Το να ενημερώνεις τον κόσμο για τη σφαγή σου δεν είναι κλάψα! Δεν παρακαλείς για κάποιο ρουσφέτι, ούτε ζητάς να σε ευνοήσουν στο μέλλον για τους αδικοχαμένους βαθμιούς! Θα πρέπει όμως να περάσεις ένα μήνυμα, που θα συσπειρώσει τον κόσμο και πιθανόν να δώσει το μήνυμα στους μαφιόζους, απέναντι : Ό,τι είμαστε ΠΑΟΚ και δεν ανεχόμαστε άλλο αυτήν την κατάσταση! Το τι θα πράξουμε όμως (νομικά ή πολιτικά) είναι κάτι που πρέπει να συζητηθεί πολύ σοβαρά και ΜΕΤΑ τη συζήτηση να προχωρήσουμε σε ενέργειες!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό e8nos » Πέμ 24 Σεπ 2009, 14:05

τσακιρι καλα τσεπωσες τα λευτα ε?και μας αφησες εξω παλιοκιναιδε.ντροπη σου και να ξερεις οτι η πλειοψηφια του ΛΑΟΥ του ΠΑΟΚ μπορει να ξεχναει ευκολα αλλα καποιοι θυμουνται!οσο για τον αγωνα δεν τον ειδα γτ μας εβγαλε :redcard: η κοινωνια των αθηνων!στηριξει μαγκες που θα παει θα το ανατρεψουμε το κλιμα ετσι κ αλλιως εχουμε περασει και ποιο δυσκολα!
Άβαταρ μέλους
e8nos
 
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Κυρ 04 Μάιος 2008, 08:31
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Πέμ 24 Σεπ 2009, 14:12

έθνος...

sidpanos έγραψε:γι αυτό σ είπα για συνήγορο του πολίτη...
αν είπαν έλα να πάρεις τα λεφτα σου και δεν μπορείς,κάνε μια εξουσιοδότηση σε κάποιον που μπορεί,και τέλος...

λεφτά όμως μην αφήσετε ούτε για δείγμα...
αν δεν τα έχετε ανάγκη-τα έχει η ΑΜΚ
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Πανιωνιος - ΠΑΟΚ 23-9-09 19:00 Novasports1

Δημοσίευσηαπό e8nos » Πέμ 24 Σεπ 2009, 14:16

αδερφε πειρα τηλ και μ λενε οτι δεν ξερουν τπτ και οπτι εχει κλεισει το λογιστηριο για τον παιχνιδι με τον ΠΑΟΚ τον εκανα ρομπα τον βλακακο εκει στα εισητηρια και τους κατυγωρησα για κλεφτες αλλα τι να το κανεις!ας τα βαλουν στο πισω μερος του σωματος τους που εχουν κουσουρη!
Άβαταρ μέλους
e8nos
 
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Κυρ 04 Μάιος 2008, 08:31
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες