Joe Émerson Bizera Bastos

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Joe Émerson Bizera Bastos

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 28 Ιαν 2010, 14:46

Στην Αλμπαθέτε θα συνεχίσει την καριέρα του ο Τζόε Μπιζέρα, ο οποίος δεν βρήκε θέση στον ΠΑΟΚ και έλυσε το συμβόλαιό του. Αποχωρώντας από τη Θεσσαλονίκη, ο Ουρουγουανός αμυντικός μίλσε για το ευχάριστο πέρασμά του από την Τούμπα. Αναλυτικά όσα είπε στο «Metrosport».

- Τζόε, μετά από 1,5 χρόνο αποχωρείς από την ομάδα του ΠΑΟΚ. Πως αισθάνεσαι;
«Σίγουρα όχι τόσο καλά, αφού είχα δεθεί με την ομάδα και τον κόσμο της. Ωστόσο, είμαι επαγγελματίας και στο ποδόσφαιρο ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει. Έχω μάθει στη ζωή μου να κοιτάω μπροστά. Η ζωή συνεχίζεται».

- Τι κρατάς από τη θητεία του στο Δικέφαλο;

«Φεύγω με πολύ καλές αναμνήσεις. Αυτό που πρώτιστα μου έχει μείνει είναι οι φίλαθλοι της ομάδας. Η υποστήριξη και η λατρεία που δείχνουν για τον ΠΑΟΚ».

- Ποια θεωρείς ότι ήταν η καλύτερη και ποια η χειρότερη στιγμή για σένα όσο ήσουν στην ομάδα;

«Δύο θα έλεγα ότι ήταν οι καλύτερες. Η πρόκριση επί του Άρη και ο τρόπος με τον οποίο ήρθε στα πέναλτι, όπου και σκόραρα και εγώ, αλλά και το τελευταίο ματς της χρονιάς με τη Λάρισα, όπου παρά την πίκρα για το ότι δεν τερματίσαμε δεύτεροι στα πλέι οφ, ο κόσμος γέμισε την Τούμπα και γιόρτασε μια πετυχημένη σεζόν, αποθεώνοντας την ομάδα. Η χειρότερη ήταν ο σοβαρός τραυματισμός μου στην προπόνηση, τότε που έσπασα τα πλευρά μου. Αλλά πλέον είμαι απολύτως καλά».

- Εσύ φεύγεις από τη Θεσσαλονίκη, αλλά ο καλός σου φίλος Πάμπλο Γκαρσία θα παραμείνει για άλλα δύο χρόνια...

«Ο Πάμπλο είναι αδερφός. Μας συνδέει μια στενή φιλία ετών. Είναι ένας εξαιρετικός χαρακτήρας, ένας πολύ μεγάλος ποδοσφαιριστής και φυσικά μια ιδιαίτερη προσωπικότητα. Νομίζω ότι ήταν καλό και για τον ίδιο, αλλά και για τον ΠΑΟΚ, που θα συνεχίσουν μαζί. Ξέρω ότι ο Πάμπλο έχει δεθεί άρρηκτα με την ομάδα και τους οπαδούς του ΠΑΟΚ».

- Η παραμονή του Γκαρσία στη Θεσσαλονίκη προφανώς σημαίνει πως θα έρθεις ξανά στην Ελλάδα...

«Εννοείτε! Θα έρθω για να δω τον Πάμπλο. Εξάλλου θα έχω καθημερινή επικοινωνία μαζί του. Θα μαθαίνω τα νέα του και φυσικά θα μου λέει και τα νέα του ΠΑΟΚ».

- Τις προηγούμενες μέρες είχε γραφτεί στον Τύπου ότι ενδιαφέρθηκε για σένα ο Ηρακλής. Υπήρξε όντως θέμα;

«Ναι. Ο εκπρόσωπός μου με ενημέρωσε πως ο Ηρακλής ήθελε να με εντάξει στο δυναμικό του. Έγιναν κάποιες συζητήσεις, αλλά το θέμα δεν προχώρησε. Πάντως, προσωπικά δεν μίλησα με κανέναν από την ομάδα του Ηρακλή».
http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... id=7060598
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron