Ηλίας Αναστασάκος

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό El Left » Πέμ 05 Ιουν 2008, 01:19

nai alla exei oles tis proupotheseis na ginei polu kaluteros an den kaei...Tespa kai egw pisteuw pws kati parapanw kserei h dioikhsh...

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
El Left
 
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 22:53
Τοποθεσία: Εύοσμος,Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gagas » Πέμ 05 Ιουν 2008, 01:47

spinos_4 έγραψε:kai an re pousti mou travmatisti o epithetikos sou ti skata tha kanoume tha tin vgaloume me ton klaus oli tin xronia??
giati prepei panta na mizeriazoume re gmt

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team


spino, μην την ψαχνεις..δεν σκεφτονται τοσο..νομιζουν οτι μονο 2 επιθετικους εχει η καθε ομαδα ή οτι ολοι πρεπει να ειναι τοσο καλοι οσο ο πρωτος..λες και γιναμε μπαρτσα.
μας τα πρηξατε με τον κλαους.μακαρι να ειναι καλυτερος ο αναστασακος,να βαζει γκολ σε καθε αγωνα και να μενει στον παγκο ο καθε νειος ποδοσφαιριστης.εγω ειμαι παοκ κ οχι κλαους.αν ειναι παικταρας θα το δειξει,δεν θα μενει στον παγκο ενω ειναι καλυτερος απο καποιον αλλο..
αλλα που να σκεφτειτε οτι ο λογος που εφεραν τον αναστασακο ειναι οτι υπολογιζουν περισσοτερο φετος στον κλαους..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό Geroplatanos » Πέμ 05 Ιουν 2008, 02:29

Τελικά είμαστε περίεργος λαός εμείς οι ΠΑΟΚτσήδες. Λες και κάναμε ποτέ τις μεγάλες μεταγραφές και τώρα μας φαίνεται μικρή η απόκτηση του πρώτου σκόρερ της Β Εθνικής που πλέον η ομάδα του παίζει στην Α ενώ ζητούσαμε από τη διοίκηση να πάρει τον Σαιτιώτη που και τη καινούρια χρονιά θα παίζει στη Β. Βέβαια αυτός δήλωνε ότι είναι ΠΑΟΚτσής...Όπως ένας φίλος μου έλεγε αν είναι ΠΑΟΚτσής να πάρει το τύμπανο και να πάει στην κερκίδα...εμείς θέλουμε παίκτες που να ξέρουν την μπάλα. Και όταν κάποιος στο σκληρό πρωτάθλημα της Β βγαίνει πρώτος σκόρερ κάτι ξέρει από μπάλα.
Να σας θυμίσω τους παλαιότερους επιθετικούς μας; Για αρκετά χρόνια μπροστά δεν ήμασταν τίποτα και τα γκολ μας ερχόταν από το κέντρο. Θυμάστε πόσα χρόνια έβγαινε πρώτος σκόρερ της ομάδας ο Σκαρτάδος; Τελευταία χρόνια μετά τον Βρύζα επιθετικοί μας ήταν ο Οκκάς και ο Γιασεμάκης που μόνο σαν ονόματα δεν είχαν έρθει. Φεύγοντας ο Οκκάς ξεπετάχθηκε ο Σαλπιγγίδης που τον είχαμε δανεικό στην Καβάλα.
Μην περιμένετε ονόματα. Ο ΠΑΟΚ ποτέ εκτός από την εποχή Μπατατούδη δεν έκανε μεγάλες μεταγραφές ονομάτων. Για πολλά χρόνια έπαιζε σε εμάς και πρόσφερε πολλά κάποιος Λεοντιάδης αν θυμάστε από τον Πανδραμαικό κάποιος Λαγωνίδης κάποιος Μαυρέας από την Καλαμάτα...
Ποτέ δεν ψωνίζαμε από μπουτίκ πάντα φθηνές λύσεις βρίσκαμε η βετερανους Αθηναικών ομάδων όπως Θανάση Δημόπουλο, Φρατζέσκο, Μαραγκό, Τοχούρογλου, Ατματζίδη κλπ κλπ κλπ...
Ο Ζαγοράκης δείχνει να κάνει τη διαφορά και χωρίς τα εκατομμύρια του Μπατατούδη μας έφερε πέρσι Κονσεισάο και όπως δείχνουν τα πράγματα θα συνεχίσει και φέτος. Θέλετε να φύγει;
Να ξαναγυρίσουμε σε προέδρους που έκαναν χρυσοπληρωμένες μεταγραφές πακέτο (Παλάσκας, Βουτσιάς, Αργυρόπουλος, Λιθοξόπουλος) από τον Μακεδονικό για κάθε άλλο παρά αγωνιστικούς σκοπούς;
Εγώ θα πάρω διαρκείας και ας παίξω το ίδιο χάλια με πέρσι. Ξέρετε γιατί; Γιατί επιτέλους έχω ένα πρόεδρο δικό μου που εμπιστεύομαι και μου δίνει όραμα. Δεν φοβάμαι για το που θα πάνε τα χρήματα μου.
Πρόεδρος του ΠΑΟΚ και μεγαλομέτοχος παιδιά δεν είναι ο Ζαγοράκης είναι ο λαός της ομάδας. Δεν έχουμε την πολυτέλεια να γκρινιάζουμε. Ο Γούμενος άφησε τον Ζαγοράκη στο χείλος του γκρεμού να κρέμεται από ένα κλαδί. Μη φορτωνόμαστε όλοι στην πλάτη του το κλαδί θα σπάσει. Βοηθήστε τον να ανέβει και μαζί με αυτόν θα χαρούμε όλοι μας τον ΠΑΟΚ που ονειρεύομαστε...

:?:
Geroplatanos
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 14:32

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 05 Ιουν 2008, 02:33

KANOYME METAΓΡΑΦΕΣ, ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ
ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ, ΠΑΛΙ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ;;;;;;


Και επειδή, παρακολουθούσα Β' Εθνική, και κυρίως προς το τέλος, ο Αναστασάκος είναι καθαρόαιμος φορ, παίκτης περιοχής, ο οποίος βρίσκεται πάντα μέσα στις φάσεις. Είναι ψηλός, αλτικός και δίνει όγκο στην περιοχή. Μπορεί να κάνει και τη δουλειά που έκανε ο Σάλμον πέρυσι, καθώς δεν έχει πρόβλημα στο πρέσινγκ, ενώ είναι και παίκτης που δεν είναι ατομιστής, πράγμα, λίγο σπάνιο για τέτοιον φορ.
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Chris_Serr » Πέμ 05 Ιουν 2008, 02:54

τα στατιστικά στοιχεία προσδίζουν κάποια χρησιμα στοιχεία για το προφίλ μιας ομαδας ή ενός παιχτη.
Επειδη παρακολουθω το πρωταθλημα της Β έχουμε και λέμε:
είναι ένα πρωτάθλημα όπου παιζεται κατα βάση αντιποδοσφαιρο. το περισσοτερα ματσ τελειωνουν 1-0 ή 0-0. ολες οι ομαδεσ παιζουν σκληρη αμυνα.
Παιρνουμε ένα παιχτη όπου έβαλε 18 γκολ σε ένα τετοια πρωταθλημα.
Είχε κάνει μία εξαιρετική χρονια με σπουδαιες εμφανισεις(και στο Κυπελλο).
Οδηγησε το Θρασυβουλα στην Α'Εθνικη χωρις να είναι η ομαδα το φαβορι για ανοδο.


Τέλος, ο Αναστασακος προοριζεται για back-up. το συμβολαιο του θα είναι στα οικονομικα δεδομενα του ΠΑΟΚ. θα ερθει ελευθερος. ειναι μια καλη λύση για 3-4 επιθετικος. δεν υπάρχει αλλός επιθετικός με αυτα τα δεδομένα(κασε, 18γκολ και back-up)που να μπορουμε να παρουμε. ασχημα μας πεφτει???

ΑΔΕΛΦΙΑ ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΥΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΖΑΓΟΡΑΚΗ???

ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΖΑΓΟΡΑΚΗ
:? :?
Chris_Serr
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 02:09

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Πέμ 05 Ιουν 2008, 08:16

KANOYME METAΓΡΑΦΕΣ, ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ
ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ, ΠΑΛΙ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ;;;;;;



Θες να σου πω τη θελουνε μερικοι???

ροναλντο(βασικα ειναι μεγαλος και θα τον κραζουν)
τερι πισο
τερμα κανεναν τσεχ
κανεναν μεσι
τον ροναλντινιο στο κεντρο (α ξεχασα ηταν παγκιτις τοσο καιρο δεν κανει για τον παοκ)
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Ρε μη λέτε ασυναρτησίες !!

Δημοσίευσηαπό monte » Πέμ 05 Ιουν 2008, 10:13

Ο Αναστασάκος όντως δεν είναι πιτσιρίκι, αλλά έκανε καταπληκτική χρονιά, και είναι 100 φορές παραγωγικότερος απο το βλάκα το Σάλμον. Για πάγκο τον παίρνουμε, ε τι να πω, άμα παίξει μπάλα, ας μπεί και βασικός. Ντου στα διαρκείας.
Άβαταρ μέλους
monte
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 13:11

Δημοσίευσηαπό holy martyr » Πέμ 05 Ιουν 2008, 11:30

υπεγραψε ο αναστασακος μολις τωρα
Άβαταρ μέλους
holy martyr
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 18 Μάιος 2008, 14:03
Τοποθεσία: giannitsa

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Πέμ 05 Ιουν 2008, 12:01

Υπεγραψε.
Καλως ηρθες μαγκακο και πολλα γκολ οπος περσι.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Butcher456 » Πέμ 05 Ιουν 2008, 12:40

Butcher456
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί 03 Ιουν 2008, 14:37

Δημοσίευσηαπό Butcher456 » Πέμ 05 Ιουν 2008, 12:51

Butcher456
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί 03 Ιουν 2008, 14:37

Δημοσίευσηαπό El Left » Πέμ 05 Ιουν 2008, 13:13

Στην ανακοίνωση της μεταγραφής του Ηλία Αναστασάκου για τα επόμενα 2 χρόνια προχώρησε την Πέμπτη η ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Ο ποδοσφαιριστής βρέθηκε μαζί με τον Ζήση Βρύζα στα γραφεία της ομάδας και υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο.
"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι συμφώνησε με τον ποδοσφαιριστή Ηλία Αναστασάκο για συνεργασία 2 ετών" , αναφέρει η ανακοίνωση.

Λίγο μετά, το νέο απόκτημα του δικεφάλου τόνισε: "Είμαι πολύ χαρούμενος που θα φορέσω τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Ευχαριστώ τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ που μου δίνουν την ευκαιρία να βρεθώ και πάλι σε υψηλό επίπεδο. Ευχομαι να τους κάνω υπερήφανους και να δικαιώσω τις προσδοκίες τους. Είναι μεγάλη ευκαιρία για μένα στην καριέρα μου".

Από την πλευρά του, ο τεχνικός διευθυντής του ΠΑΟΚ Ζήσης Βρύζας είπε: "Προχωράμε με σύνεση και με επίγνωση της κατάστασης στον μεταγραφικό σχεδιασμό. Κοιτάμε την ουσία, να κάνουμε μια ομάδα έτσι όπως τη θέλουμε. Ο Αναστασάκος μπορεί να αποτελέσει μια πολύ καλή λύση. Το ποδόσφαιρο είναι παράξενο. Πολλοί παίκτες αν και είναι σε μικρότερες κατηγορίες έχουν καλή αξία. Πιστεύω ότι θα βοηθήσει".

Σχετικά με τον Γεράρδ Λόπεθ, τόνισε: "Εχουμε έρθει σε πολύ καλό σημείο. Δεν θέλω να πω τίποτα περισσότερο για την ώρα".

Αναφορικά με τον δανεισμό παικτών από την Πόρτο: "Η Πόρτο ταλαιπωρείται με εσωτερικά προβλήματα. Πιστεύω οι δανεισμοί να έχουν αίσιο τέλος".

Τέλος, ο Βρύζας προανήγγειλε ακόμη μία μεταγραφή: "Είμαστε σε πολύ καλό δρόμο για την απόκτηση ενός ακόμη ποδοσφαιριστή. Σε 1-2 μέρες πιστεύω θα έχουμε νέα".
Π.Α.Ο.Κ. ΣΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΥΠΕΣ...
M4eVeR
Άβαταρ μέλους
El Left
 
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 22:53
Τοποθεσία: Εύοσμος,Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό anticon4 » Πέμ 05 Ιουν 2008, 13:31

Καλως ηρθες στον ΠΑΟΚ μας παλλικαρε!Εμεις θα σε στηριξουμε οπως ολους οσους φορανε την ασπρομαυρη φανελα.Τα υπολοιπα ειναι στο χερι σου
anticon4
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:57

Δημοσίευσηαπό LFPADRAM » Πέμ 05 Ιουν 2008, 14:17

Eξυπνη κινηση κατα την γνωμη μου απο την διοικηση και το τεχνικο team η αποκτηση του Αναστασακου. 28 σε γκολ σε 40 ματς φετος συνολικα μονο τυχαια δεν μπορει να ειναι. Και ο Μουμιν δλδ που επαιζε βασικος στον ΠΑΟΚ θα πρεπε να κανει παπαδες στις Σερρες αλλα τελικα δεν εμπαινε ουτε στην αποστολη. Καμια φορα τα πραγματα σχετικα με τις διαφορες στις 2 κατηγοριες δεν ειναι οπως τα χουμε στο μυαλο μας! Χαρακτηριστικα τα λογια το προεδρου του θρασυβουλου οτι ο Αναστασακος με τον Τσιωλη πηραν την ομαδα απο το χερι και την οδηγησαν στη σουπερ λιγκα.Λογια προεδρου που για οσους ξερουν απο τον χωρο της Β ειναι απο τα πιο σοβαρα ατομα και δεν εβγαλε απο την υποθεση αυτης της μεταγραφης ουτε μισο ευρω. Καλωσηρθες αλανι και πολλα γκολ σου ευχομαι και να ξερεις οτι αυτο που πετυχες πολλοι ποδοσφαιριστες το ονειρευονται απο μικρα παιδια. Καλως ηρθες στην μεγαλυτερη ομαδα!
Άβαταρ μέλους
LFPADRAM
 
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:40
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό dm4 » Πέμ 05 Ιουν 2008, 15:30

ρε μερικοι δεν παιζεστε με τιποτα!!Ο ζαγορακης προσπαθει να δυναμωσει το ροστερ της ομαδας με τα λιγα χρηματα που εχει,εξυγιανση κανουμε αν θυμαστε μερικοι!!θα φερει κ μεγαλους παικτες οπως πχ ζεραλντο.Αφηστε την γκρινια,καποιος ειπε αποτρεπει τον κοσμο η μεταγραφη να αγορασει διαρκειας...με τετοια λογικη να μην αγορασουν!!Αγωνιστικα ο Αναστασακος αποκτηθηκε κ μην το ξεχνατε αυτο για να εχουμε βαθος στην επιθεση κ προσωπικα επειδη παρακολουθησα β εθνικη λογω πανσερραικου ο αναστασακος ηταν παρααα πολυ καλος,γνωμη μου ειναι οτι θα βοηθησει και θα παρει και λιγα λεφτα,ο σαλμον εκανε 5 γκολ κ πηρε 200.000!!για εναλλακτικη λυση αποκτηθηκε,μην ξενερωνεται.

υγ:ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΑΣ.
dm4
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 18:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες