Μαρούσι - Π.Α.Ο.Κ. 87-76

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP

Το δημοψήφισμα λήγει στις Δευτ 23 Μαρ 2009, 08:49

Γιόνσεν
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καυκής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χαρίσης
1
11%
Καλαμπάκας
1
11%
Κυρίτσης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσιάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ντιαρά
1
11%
Σίμτσακ
3
33%
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τομάσεβιτς
3
33%
Δεμερτζής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 9

Μαρούσι - Π.Α.Ο.Κ. 87-76

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 08 Μαρ 2009, 08:49

Αν και δεν νομίζω πως υπάρχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το αγωνιστικό κομμάτι (προέχουν τα διοικητικά) το ανοίγω για όποιον θέλει να σχολιάσει ή να ψηφίσει για MVP
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΠΑΟΚ: 87-76

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 08 Μαρ 2009, 12:53

δεν υπάρχει αγωνιστικό ενδιαφέρον γιατί η ομάδα φέτος ποτέ δεν έπαιζε basket κατά την γνώμη μου και προφανώς και δεν παίζει και τώρα αφού έχει τόσες απουσίες. την έχω δει από κοντά 3 φορές χωρίς Mula και πραγματικά προσπαθώ να καταλάβω αν τα συστήματα της ομάδας περιλαμβάνουν κίνηση των παικτών και γρήγορη αλλαγή θέσεων. τα αυτονόητα δηλαδή...
οτι ακουμπάμε την μπάλα στο Low post με dejan εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ αλλά εντάξει πόσα καλάθια να βάλεις λόγω αυτής τηα κατάστασης (και χτες βάλαμε πολλά!)??πρέπει να έχεις και εναλλακτικές..
nevermind, ψηφίζω mvp τον simcak για οτι έκανε χτες απέναντι στην πολύ καλή front line του αμαρουσίου. Μού άρεσε και ο χαρίσης: τον θεωρώ επιπέδου παίκτη όταν δεν βάζει το κεφάλι κάτω και τρέχει και πιστεύω οτι έλειψε πάρα πολύ με τον τραυματισμό του. Από κοντά o dejan επιθετικά και στο αμυντικό rebound. Tεράστια απογοήτευση κυρίτσης και τσιάρας. μιλάμε για παίκτες που περίμενες οτι θα σου βάζουνε 20-25 πόντους σε κάθε match σύνολο. διαφορετική περίπτωση πάντως οι δυό τους: o ένας τιμάει τη φανέλα προσπαθεί αλλά δεν βάζει σουτ με τίποτα. ο άλλος είναι πλήρως αδιάφορος, χειρότερος από τον τελευταίο παίκτη της Α1...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΠΑΟΚ: 87-76

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Κυρ 08 Μαρ 2009, 15:15

Στέκονται αξιοπρεπώς. Τι άλλο να ζητήσω από μια ομάδα που αποτελείται από νέους ή απλήρωτους;
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΠΑΟΚ: 87-76

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Κυρ 08 Μαρ 2009, 20:03

Παλεψαν το παιχνιδι οσο μπορουσαν αλλα δυστυχως δν τα καταφεραν,ας αρκεστουμε να κερδιζουμε να ευκολα παιχνιδια κ τετοιο ειναι το επομενο στο παλατακι... :wink:

:?
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΠΑΟΚ: 87-76

Δημοσίευσηαπό billsko » Δευτ 09 Μαρ 2009, 11:01

Δεν το είδα το ματς οπότε θα πω κάποια πράγματα βάσει της στατιστικής του αγώνα.

Η ομάδα πάλεψε με όσες δυνάμεις έχει και όσους παίχτες έχει για 1 ημίχρονο

Το πρόβλημα είναι ότι μετά τον τραυματισμό του Γιόνσεν, ουσιαστικά δεν έχουμε αμερικάνο. Σύμφωνα με τον κανονισμό του ΕΣΑΚΕ πρέπει να αναπληρώσουμε όσους ξένους φεύγουν και αυτό δεν βλέπω να απασχολεί κανέναν καθώς κανένας δεν ασχολείται και δεν έχουμε διοίκηση. Δεν ξέρω να υπάρχουν κυρώσεις αλλά έχουμε ακόμα κάποιες αγωνιστικές μέχρι να ξυπνήσουν και να καταλάβουν ότι πρέπει να γίνουν κάποια τυπικά πράγματα.

Με κούρασε ο Ντιαρρά με τις δηλώσεις του στο τέλος κάθε αγώνα φεύγει και όλο εδώ είναι καθώς εφόσον η ομάδα δεν του χρωστάει πολλά αν φύγει μάλλον θα χάσει τα όσα έχει να πάρει και μάλλον χάρη θα κάνει στο Δρόσο ή όποιο Δρόσο που θα καταγγείλει τον παίχτη

Καλή προσπάθεια του Σίμτσακ που είναι έτσι και αλλιώς το μόνο 4αρι που μας έμεινε

Τι να πω για Τσιάρα για άλλη μια φορά μηδέν, ίσως να θέλει και να σταματήσει το μπάσκετ καθώς δύσκολα να βρει καλό συμβόλαιο σε ομάδα Α1 μετά από τέτοια χρονιά

Μέτρια πράγματα και ο Κυρίτης

Χαρίσης και Τόμο παλεύουν

Ίσως πρέπει να πάρουν περρισότερο χρόνο συμμετοχής οι μικροί όταν οι αγώνες έχουν κριθεί.

Επόμενος αγώνας με Καβάλα κεκλεισμένων των θυρών χλωμούς μας κόβω

Ψηφίζω Σίμτσακ γιατί μπορεί μπάσκετ να μην ξέρει, μπορεί να μην άξιζει να παίζει για την ομάδα μας αλλά τουλάχιστον το παιδί παίζει με ψυχή και προσπαθεί ένω κάτι άλλοι να μην πω τι κάνουν
billsko
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ 31 Οκτ 2008, 16:06


Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες