ΑΕΛ 1964 - Π.Α.Ο.Κ. Σχόλια και Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Παραλειπόμενα Λάρισα-ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό teacher » Σάβ 10 Ιαν 2009, 23:54

Ψήφισα Κυρίτση γιατί ήταν πολύ καλός σε κρισιμότατα σημεία του αγώνα και μάλιστα πήγε πολύ καλά στην παράταση και σαν άσος. Αν μπορούσα να διαλέξω και κάποιον ακόμα, αυτός θα ήταν ο Gregory. Με εντυπωσίασε σήμερα .
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό fotis52 » Κυρ 11 Ιαν 2009, 00:13

Νομιζω οτι εχει πολλα πραγματα να αλλαξει ο Καλαφατακης
Ο ΑΕΤΟΣ ΦΤΕΡΟΥΓΙΖΕΙ ΞΑΝΑ....
Άβαταρ μέλους
fotis52
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 11:41
Τοποθεσία: Pylaia Salonica

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 11 Ιαν 2009, 00:30

Ναι. Το πρώτο είναι ο Τομάσεβιτς :)
Φώτη νομίζω πως αδικείς λίγο τον teacher. Μίλησε για πολυτιμότατο διπλό και είναι πράγματι πολυτιμότατο. Συμφωνούμε όλοι σε αυτό που έγραψες: "πρεπει η ομαδα να μαθει να τα παιρνει χωρις αγχος αυτα τα παιχνιδια και να επιβαλεται σ αυτες τις ομαδες" αλλά μέχρι η ομάδα να μάθει να το κάνει, αυτές οι νίκες θα χαρακτηρίζονται μεγάλες. Δυστυχώς είμαστε μακριά ακόμα από αυτό το επίπεδο. Μην ξεχνάμε ακόμη ότι και η ρούλα, που έχει μόλις 2 ήττες (από τις γνωστές ομάδες) πριν 2-3 αγωνιστικές επικράτησε 83-85
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό pitriscz » Κυρ 11 Ιαν 2009, 00:31

ta 10 alania pou brethikan sto kleisto..braavo se olous
Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Pitris. Π.Α.Ο.Κ. Πραγας!
pitriscz
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ 27 Φεβ 2008, 20:47
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό teacher » Κυρ 11 Ιαν 2009, 00:41

Μίλησα για πολυτιμότατο διπλό στην κεντρική αναφερόμενος κυρίως στην ψυχολογική τόνωση της ομάδας. Λείπουν τα διπλά από τον φετινό ΠΑΟΚ και σήμερα είχαμε προβλήματα απουσιών στη θέση 1. Θυμίζω επίσης ότι παρά την κακή βαθμολογική της θέση η αελ δεν είναι εύκολος αντίπαλος , έχασε πολλά ματς στο τσακ. Όλα αυτά κάνουν τη νίκη πολύτιμη και όχι μεγάλο διπλό... Όπως πήγε το ματς μπορούσαμε άνετα να το χάσουμε ή κάνω λάθος;
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό Alexakisg4 » Κυρ 11 Ιαν 2009, 13:17

Εγώ ψήφησα μούλα γιατί πιστεύω ότι σε αυτό το παιχνίδι αυτός μας κράτησε.. Παντός εγώ σας τα είχα πει ότι θα ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. μπορούσαμε εύκολα να το είχαμε χάσει κιόλας δεν.. Αλλά νομίζω ότι πλέον ήρθε η στιγμή το παλατάκι να γεμίσει κάποτε! καταντήσαμε και αυτη που πάνε να ξέρουμε ο ένας τον άλλον εκεί μέσα δύστυχος έτσι είναι όσο κιαν ποναει αυτό! 3 φόρες έχω παει μονό δύστυχος και της 3 είδα γνωστά πρόσωπα από τις άλλες φόρες τώρα για γέλια είναι για κλάματα δεν ξέρω τι να πω :) :cry:
Είσαι ΠΑΟK
Σκέψου ΠΑΟΚ
Ζησε ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Alexakisg4
 
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Σάβ 08 Νοέμ 2008, 03:07
Τοποθεσία: salonika-martiou

Δημοσίευσηαπό teacher » Δευτ 12 Ιαν 2009, 07:00

Ίσως η τύχη μας επέστρεψε το χαμένο βαθμό της Καβάλας. Εκεί τα πράματα ήταν ανάποδα. Εμείς είχαμε τον πρώτο λόγο και όμως καταφέραμε και χάσαμε. Έχω την αίσθηση πάντως ότι μετά από εκείνο το ματς η ομάδα αρχίζει σιγά σιγά να γίνεται πιο ομάδα. Θα δείξει η συνέχεια βέβαια μέχρι ποιο βαθμό μπορεί να βελτιωθεί η κατάσταση...
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό teacher » Δευτ 12 Ιαν 2009, 07:04

Νταμίρ Μουλαομέροβιτς και Αλέξης Κυρίτσης ήταν οι άνθρωποι της τελευταίας στιγμής για τον ΠΑΟΚ στο χθεσινό παιχνίδι με την ΑΕΛ στο κλειστό της Νεάπολης και στη νίκη με 97-95 στην παράταση.

Ο διεθνής Κροάτης γκαρντ με τα δύο του συνεχόμενα τρίποντα στο τέλος της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού και ο Έλληνας διεθνής γκαρντ με τις δύο του καθοριστικές βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα της παράτασης.

"Ήταν μία πολύ σημαντική η νίκη αν και η απόδοση μας δεν ήταν ιδιαίτερα καλή", τόνισε ο Μουλαομέροβιτς που πρόσθεσε: "Είμαι όμως πολύ χαρούμενος για τη νίκη αν και δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είχαμε πολλά προβλήματα αλλά πλέον κοιτάμε μπροστά όπου υπάρχει το επόμενο παιχνίδι μας με τον Πανιώνιο και θα πάμε να το κερδίσουμε και αυτό".

Ο "Μούλα" παραδέχθηκε ότι: "Κλειδί στην νίκη μας ήταν η εμφάνιση του Μαρμαρίνου ειδικά στην παράταση όπου έκανε πολύ καλή δουλειά πάνω στον Φράνσις".

Από την πλευρά του ο Αλέξης Κυρίτσης δήλωσε: "Κάναμε κακή εμφάνιση και ευτυχώς που στο τέλος κερδίσαμε χάρη στην ποιότητα των παικτών που διαθέτει ο ΠΑΟΚ", και πρόσθεσε: "Κάναμε πολλά λάθη από την αρχή και πρέπει να τα διορθώσουμε αν θέλουμε να έχουμε τύχη στη συνέχεια".

Ο διεθνής γκαρντ του ΠΑΟΚ τέλος για την συνέχεια του πρωταθλήματος και τον Β΄ γύρο της κανονικής περιόδου που ακολουθεί είπε: "Ελπίζω να είμαστε διαφορετικοί αν και η πρόοδος που έχουμε κάνει στα τελευταία παιχνίδια είναι φανερή", για να καταλήξει λέγοντας: "Έχουμε δύσκολο πρόγραμμα αλλά τα πάντα είναι στο χέρι μας".

Πηγή sport24
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 12 Ιαν 2009, 08:04

Για εμένα, ο Μούλα ήταν το κλειδί της νίκης..
Χωρίς τις επινοήσεις του και τα καθοριστικά τρίποντα, δε θα μιλούσαμε, ούτε για νίκη, ούτε για άνθρωπο της τελευταίας στιγμής κι όλοι θα κράζαμε και θα μεμψιμοιρούσαμε!!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης