Damir Mulaomerovic

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Damir Mulaomerovic

Δημοσίευσηαπό midenistis » Τετ 05 Νοέμ 2008, 00:15

Ένα topic για τον Μούλα, που επέστρεψε στον ΠΑΟΚ.

Mula: “Γυρίζω στο σπίτι μου”
(04/11/2008)
Οι αναμνήσεις που υπάρχουν από τη διετή συνεργασία του με τον ΠΑΟΚ είναι μόνο ευχάριστες. Και ο ίδιος με την παρουσία του στην ομάδα του ΠΑΟΚ πρόσφερε έντονα συναισθήματα σε όλους και επιστρέφοντας πλέον στη Θεσσαλονίκη για να φορέσει και πάλι την ασπρόμαυρη φανέλα ο Damir Mulaomerovic δήλωσε στο www.paokbc.gr “Αισθάνομαι ότι γυρίζω στο σπίτι μου. Τα συναισθήματά μου είναι αλήθεια ότι είναι ανάμεικτα. Από τη μία αισθάνομαι ότι ξεκινάω μία νέα προσπάθεια, αλλά κι από την άλλη είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος επειδή επιστρέφω σε μία πόλη και στην ομάδα όπου πέρασα τα καλύτερά μου χρόνια. Και αγωνιστικά, γιατί αισθάνομαι ότι έπαιξα καλά και πρόσφερα στην ομάδα, αλλά κι έξω από το γήπεδο με τους φίλους που δημιούργησα. Δεν μπορώ να ξεχάσω την αγάπη που έδειξε στο πρόσωπό μου ο κόσμος του ΠΑΟΚ κι εύχομαι αυτή τη η συνεργασία μας να είναι το ίδιο, αλλά και ακόμη καλύτερη από την προηγούμενη. Θα χρειαστώ λίγο χρόνο για να μάθω κυρίως τον τρόπο που παίζει η ομάδα, αλλά είμαι σίγουρος ότι μπορώ να βοηθήσω αυτή την προσπάθεια, κυρίως με την εμπειρία μου”.
http://www.paokbc.gr
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό serafeim » Τετ 05 Νοέμ 2008, 00:21

Εμπειρος εκρηκτικος πολυ καλος θα βοηθησει πολυ.....παοκ να σαι και μη φοβασαι
serafeim
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 19:41

Δημοσίευσηαπό coolio4 » Τετ 05 Νοέμ 2008, 00:34

Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ενω εκλεισε με τον ΠΑΟΚ εφυγε και υπογραψε στον γαυρο..Επειδη δεν ειμαι ομως απο αυτους που κρατανε μανιατικο,εχω να του πω οτι ολα αυτες τις μ@λ@κιες που εκανε θελω να τις ξεπληρωσει με μεγαλες εμφανισεις για να εξιλεωθει....
coolio4
 
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 14:41

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Τετ 05 Νοέμ 2008, 00:40

Ειναι παρεξηγημενος..Του Πανελουδη μα@ακια ητανε...
Για μενα ο Μουλα ειναι καλοδεχουμενος και με ενδιαφερει να προσφερει αγωνιστικα..
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: Damir Mulaomerovic

Δημοσίευσηαπό Boreios4 » Τετ 05 Νοέμ 2008, 01:38

fuzztone έγραψε:
midenistis έγραψε:Mula: “Γυρίζω στο σπίτι μου”
(04/11/2008)
“Αισθάνομαι ότι γυρίζω στο σπίτι μου.


!!!!!!


Καλο είναι να μη μιλάει και πολύ και να περιοριστεί στον να παίζει και να τα δίνει όλα στο γήπεδο. Ούτε κι εγώ κρατάω μανιάτικο, όπως λέει κι ο coolio παραπάνω, αλλα με τέτοιες δηλώσεις μονο παλιές πληγές ξύνει! Ας λείπουν λοιπόν οι σάλτσες...
Πι Αλφα Oμικρον και Κάπα έχουν ιστορία...
Άβαταρ μέλους
Boreios4
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 19:17
Τοποθεσία: βόρειος

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 05 Νοέμ 2008, 05:05

Ο Damir Mulaomerovic επιστρέφει στον ΠΑΟΚ

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι επήλθε συμφωνία με τον Damir Mulaomerovic, ο οποίος μετά από τρεισήμισι χρόνια επιστρέφει και πάλι στον ΠΑΟΚ, για να προσφέρει τις υπηρεσίες του και να βοηθήσει την προσπάθεια της ομάδας με την εμπειρία του. Ο Damir Mulaomerovic έφτασε σήμερα το μεσημέρι στην Αθήνα και στη διάρκεια της συνάντησής του με τον πρόεδρό της ΚΑΕ ΠΑΟΚ Δημήτρη Δρόσο επήλθε οριστική συμφωνία μεταξύ των δύο πλευρών.

Το πρωί ο Τετάρτης ο Mulaomerovic θα υποβληθεί στις απαραίτητες για την έκδοση του δελτίου του ιατρικές εξετάσεις και αμέσως μετά θα μεταβεί στη Θεσσαλονίκη για να υπογράψει και το νέο του συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ. Στη συνέχεια ο Κροάτς πλέι μέικερ θα μεταβεί στη Λάρισα, μαζί με τον πρόεδρο της ΚΑΕ ΠΑΟΚ Δημήτρη Δρόσο και τον Τεχνικό Διευθυντή Νίκο Μπουντούρη, για να παρακολουθήσει τον αγώνα Κυπέλλου Ολύμπια Λάρισας – ΠΑΟΚ.

Ο “Mula” είναι και πάλι εδώ
Ο Damir Mulaomervic γεννήθηκε στις 19 Σεπτεμβρίου 1974 στην Tuzla, στη Βοσνία Ερζεγοβίνη, έχει ύψος 1μ.93 και ξεκίνησε την καριέρα του από την KK Sloboda Dita το 1990. Το 1994 μετακόμισε στο Ζάγκρεμπ, για να αγωνιστεί για τέσσερα συναπτά έτη στην Cibona. Τη σεζόν 1998-99 αγωνίστηκε για πρώτη φορά εκτός Κροατίας. Επαιξε στην Ιταλία με την Fortitudo Bologna, ενώ τα δύο επόμενα χρόνια (1999-2001) αγωνίστηκε στην Efes Pilsen, με την οποία μάλιστα συμμετείχε και στο Φάιναλ Φορ της Ευρωλίγκα, τον Απρίλιο του 2000 στο γήπεδο του ΠΑΟΚ.
Τη σεζόν 2001-02 αγωνίστηκε για πρώτη φορά στην Ελλάδα και με την ομάδα του Παναθηναϊκού αναδείχθηκε και πρωταθλητής Ευρώπης! Τη σεζόν 2002-03 έπαιξε και στην Ιταλία (με την Snaidero Udine), αλλά και την Ισπανία (με την Real Madrid), για να έρθει στον ΠΑΟΚ το καλοκαίρι του 2003. Αγωνίστηκε για δύο χρόνια και ιδιαίτερη επιτυχία στην ομάδα του “Δικεφάλου”, όντας ένας από τους πιο αγαπητούς παίκτες της ομάδας. Τη σεζόν 2005-06 έπαιξε στον Πανελλήνιο, όπου συνεργάστηκε μάλιστα για πρώτη φορά με τον Αργύρη Πεδουλάκη, σε μία εξίσου καλή χρονιά, το τέλος της οποίας τον βρήκε πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος, αλλά και πρώτο στις ασσίστ!
Τη σεζόν 2006-07 αγωνίστηκε στον Ολυμπιακό, αλλά δεν τελείωσε τη χρονιά στους “ερυθρόλευκους” και τον Ιανουάριο του 2007 υπέγραψε στην Ισπανική Bruesa. Πέρσι και μετά από δέκα σχεδόν χρόνια επέστρεψε στην Κροατία και αγωνίστηκε στην Cibona.

Διακρίσεις
Τέσσερις φορές πρωταθλητής Κροατίας με την Cibona (1995, 1996, 1997, 1998)
Δύο φορές Κυπελλούχος Κροατίας με την Cibona (1995, 1996)
Κυπελλούχος Τουρκίας με την Efes Pilsen (2001)
Πρωταθλητής Ευρώπης με τον Παναθηναϊκό (2002)
Πρώτος σε ασσίστ (6,4 ανά αγώνα) στο Ευρωμπάσκετ του 1997 που έγινε στην Ισπανία, με την Εθνική ομάδα της Κροατίας, με την οποία συμμετείχε επίσης στα Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα 1999, 2001 και 2003.
Συμμετείχε στο All Star Game του Ελληνικού Πρωταθλήματος τρεις φορές (2004, 2005, 2006)

http://www.paokbc.gr/paokbc/index.php
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Μουσλι » Τετ 05 Νοέμ 2008, 10:50

γυριζει στο σπιτι του ε?απο δηλωσεις εχουμε χορτασει,για τον συγκεκριμενο αναφερθηκα σε αλλο τοπικ..νιωθω προδομενος γιατι τον τιμησαμε με πανελληνιο οταν γυρισε στο παλατακι με πλακετα και ανθοδεσμη,το ονομα του εγινε συνθημα στα χειλη των οπαδων μαςκαι αυτος τι εκανε.μας εγραψε κανονικα και πηγε γαυρο,μας αφησε στα κρυα του λουτρου και ψαχναμε για ασσο μια βδομαδα πριν ξεκινησει το πρωταθλημα..εγω δεν τρελαινομαι γιατι αυτο που του δωσαμε δεν το εκτιμησε,ειδικα στον κοσμο..περναει απαρατηρητος για μενα πλεον,το γυαλι εχει ραγισει...




:?:
Μουσλι
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 08:47

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Τετ 05 Νοέμ 2008, 11:32

Γύρισε σπίτι του…..και γιατί τις προάλλες ΠΟΥΛΗΣΕ το σπίτι του και πήγε ΣΤΟΝ ΓΑΥΡΟ??????....

Και τώρα ΓΥΡΙΣΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ…… :lol: :lol: :lol: :lol:



Στην εποχή του άκρατου επαγγελματισμού, όπου ελάχιστοι είναι φορείς συναισθημάτων ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑ κουμαντάρει τις καρδιές και τις κινήσεις των ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ, θα έλεγα στον Κύριο Νταμίρ αλλά και αυτούς ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΕΨΑΝ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ, ότι ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ…..



Βάλε το κεφάλι κάτω και παίξε το μπάσκετ της ζωής σου, επαγγελματία Μούλα….
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Τετ 05 Νοέμ 2008, 11:48

fotis52 αδερφέ μην μασας απο μεγαλα λόγια.....είναι ένα ακομα λάθος του Δρόσου η επιλογη του Μουλα....μην χρυσώνεις το χάπι και μην βρίσκεις δικαιολογίες για την επιλογη αυτη και και για την επιλογη του να παει τοτε στο γαυρο....ειπαμε να στηριζουμε την ομαδα αλλα οχι να ακουμε και μπουρδες από τον Μουλα και τον καθε μουλα....

ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΟΛΑΤΡΕΙΑΣ

ΠΑΟΚ ΕΙΜΑΣΤΕ , ΟΧΙ ΜΟΥΛΑ...... :?
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό Μουσλι » Τετ 05 Νοέμ 2008, 11:52

foti θα σου πω κατι η αποψη σου ειναι σεβαστη,αλλα διαφωνω αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω για να καταθετουμε αποψεις και η διαφωνια μεσα στο προγραμμα ειναι..ο μουλα υπογραφει στον ΠΑΟΚ και ειναι ετοιμος να ξεκινησει..τραυματιζεται ο μασιγιαουσκας,ο γαυρος ψαχνει παικτη και παιρνει τον μουλα,ο οποιος αφου συζητησε με τον μπανε του ειπε οτι ειναι μεγαλη ευκαιρια τωρα που τελειωνει η καριερα μου να αγωνιστω ξανα σε υψηλο επιπεδο(ευρωλιγκα) και υπογραφει γαυρο,,ετσι εγιναν τα πραγματα,δηλωσεις του μπανε ειναι αυτες,τωρα αν ειναι ψεματα τι να σου πω,δεν ξερω...ο κοσμος ομως αισθανεται ετσι και δεν μπορουμε να το αλλαξουμε,εσυ τον θελεις στην ομαδα,σεβαστο,αλλα βλεπεις οτι ο κοσμος ομως ξερει να κρινει και απο την αναποδη και ο μουλα με την συγκεκριμενη κινηση μας εγραψε...αλλωστε απ'οτι μου ειπες παλιοτερα εισαι μπασκετικος και εχεις πολλες αποψεις για πολλα θεματα..αυτα ειχα να πω με ολη την καλη διαθεση... :shock:
Μουσλι
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 08:47

Δημοσίευσηαπό steliospaoknikaia » Τετ 05 Νοέμ 2008, 11:59

mi8rio έγραψε:Γύρισε σπίτι του…..και γιατί τις προάλλες ΠΟΥΛΗΣΕ το σπίτι του και πήγε ΣΤΟΝ ΓΑΥΡΟ??????....

Και τώρα ΓΥΡΙΣΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ…… :lol: :lol: :lol: :lol:



Στην εποχή του άκρατου επαγγελματισμού, όπου ελάχιστοι είναι φορείς συναισθημάτων ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑ κουμαντάρει τις καρδιές και τις κινήσεις των ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ, θα έλεγα στον Κύριο Νταμίρ αλλά και αυτούς ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΕΨΑΝ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ, ότι ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ…..



Βάλε το κεφάλι κάτω και παίξε το μπάσκετ της ζωής σου, επαγγελματία Μούλα….


+1000...

Και στον γαυρο να πηγαινε τα ιδια θα έλεγε..
ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΩ

http://openmindphotostories.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
steliospaoknikaia
 
Δημοσιεύσεις: 599
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 15:57

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Τετ 05 Νοέμ 2008, 12:03

Εγω δεν προκειται ουτε Μουλα να ξαναφωναξω (το εκανα αρκετα τη περιοδο εκεινη) αλλα ουτε να τον γιουχαρω..απλα οι σχεσεις μας θα ειναι σε ενα πιο επαγγελματικο επιπεδο απο οτι στο παρελθον...οτι σπερνεις θεριζεις λεει μια παροιμια...προς θεου ομως ο Μουλα εχει προσφερει και πιθανως να προσφερει κι αλλα οποτε το λιγοτερο σεβασμος...δε θελει πολυ να αρχισουν καποιοι τα γιουχα παρασυροντας και αλλους..
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Τετ 05 Νοέμ 2008, 13:18

fotis52 έγραψε:
panilee έγραψε:Αλλα η ηλικία και η φετινή αγωνιστική του απραξία δεν σας προβληματίζει καθόλου?


Να πω την αληθεια, οχι ιδιαιτερα, γιατι και στα 30 του δεν ειχε σαν χαρακτηριστικο τα φυσικα προσοντα, αλλα το σουτ και το μυαλο...Πραγματα αναλειωτα......


ευχομαι για το καλο του ΠΑΟΚ ν ειναι ετσι οπως τα λες αδερφε foti52....

:x
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Τετ 05 Νοέμ 2008, 14:27

δε φταιμε fotis..ολα αυτα ειναι ωραια και καλως φωναζουμε οταν φωναζουμε τα ονοματα τους...μεχρι βεβαια να σε απογοητευσουν καποιοι απο αυτους....
Εγω παραδειγμα μια ζωη θα φωναζω "Ω Μπανε Μπανε"...αλλος δεν γουσταρει τον Μπανε επειδη και καλα στο τελος φεροταν σαν επαγγελματιας και πληρωνοταν χωρις να παιζει...εγω δεν το βλεπω ετσι..για πολλους λογους θα φωναζω το ονομα του για παντα..

Ω ΜΠΑΝΕ ΜΠΑΝΕ (τωρα που το θυμηθηκα :))
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 05 Νοέμ 2008, 15:27

Όσο ο Πανελούδης είχε κλείσει τον Ζορόσκι (και έλεγε μάλιστα ότι είχε υπογράψει και προσύμφωνο), άλλο τόσο είχε κλείσει και τον Μουλαομέροβιτς..Δε μπορεί να είναι τυχαία όλα αυτά..Για τον παντελονάτο μιλάμε ρε παιδιά που έχει πεί ότι πουλάει 50 φορές, άλλες τόσες ότι έχει βρεί αγοραστή, ότι έχει υπογράψει συμβόλαια με παίχτες (και μετά μη τους είδατε) και άλλα γνωστά τραγελαφικά...Και στην τελική, πόσο κολλημένοι μπορεί να είστε μερικοί ακόμα που εν έτει 2008 και με ομάδες-επιχειρήσεις (σε εποχές άκρατου επαγγελματισμού και εκατομμυρίων) ασχολείστε συνέχεια με "προδοσίες" και άλλα παρόμοια? Δηλαδή αν σας έλεγαν ότι "θα πάρουμε πρωτάθλημα αν μπεί ο Σαλπιγγίδης δίπλα στον Μουσλίμοβιτς" τι θα λέγατε "εγώ δε θέλω τον προδότη και ας μη πάρω ποτέ πρωτάθλημα"??? Στεγνά και αγωνιστικά μόνο δείτε το...
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες