Dejan Tomašević

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Dejan Tomašević

Δημοσίευσηαπό gagas » Σάβ 06 Σεπ 2008, 13:55

μπραβο στην προεδραρα μας...μακαρι να ειναι υγειης,θα εχουμε τον καλυτερο ψηλο απο ολες τις ανταγωνιστικες ομαδες..
μην ξεχναμε οτι ο ομπραντοβιτς οταν εβρισκε τα σκουρα στη βοηθεια του πονταρε,κ τον ξελασπωσε πολλες φορες..ισως ο πιο εξυπνος ευρωπαιος ψηλος!
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό karagio8 » Σάβ 06 Σεπ 2008, 14:14

ΤΑ'ΦΑΓΕ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΙΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ!!(ΠΛΕΟΝ)
Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
karagio8
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 17:37

Δημοσίευσηαπό cristiano 4 » Σάβ 06 Σεπ 2008, 14:28

ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΙΝΗΣΗ, ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ,ΕΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 ΜΕ 20 ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΕΞΥΠΝΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΠΕΔΟΥΛΑΚΗ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΑΣ ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ... :shock:
Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ
Άβαταρ μέλους
cristiano 4
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ 22 Δεκ 2007, 20:34
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό zamou4 » Σάβ 06 Σεπ 2008, 14:30

θα βοθησει πιστευω...αντε να δουμε


:) :) :D
Άβαταρ μέλους
zamou4
 
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 16:19
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό gagas » Σάβ 06 Σεπ 2008, 14:32

karagio8 έγραψε:ΤΑ'ΦΑΓΕ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΙΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ!!(ΠΛΕΟΝ)

απο που το συμπεραινεις αυτο?
οσο για την ετοιμοτητα του..απο χθεσινο αρθρο.."Ο Ντέγιαν Τομάσεβιτς επιβεβαίωσε από το Βελιγράδι όπου βρίσκεται (αυτή την περίοδο παίρνει μέρος στις προπονήσεις της Παρτιζάν, που είναι και η ομάδα της καρδιάς του) τις συζητήσεις του με τον ΠΑΟΚ."
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Σάβ 06 Σεπ 2008, 15:15

αντε και παρτιζαν ο ντεγιαν.γουσα θα εχουμε.ολοι διαρκειας
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Δημοσίευσηαπό john764 » Σάβ 06 Σεπ 2008, 15:54

Μπραβο στον Δροσσο!
+οτι ειναι οπαδος της Παρτιζαν αρα και του Π.Α.Ο.Κ.!
john764
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 20:32

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Σάβ 06 Σεπ 2008, 22:48

ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ, ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΑΙΖΕΙ. ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ 20ΛΕΠΤΟ. ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Δημοσίευσηαπό gagas » Δευτ 08 Σεπ 2008, 11:41

O άλλος Ντέγιαν

ΤΟΥ ΘΑΝΑΣΗ ΑΣΠΡΟΥΛΙΑ

Φαίνεται ότι το 'χει τ' όνομα. Κάποτε Ντέγιαν (ξέρετε, ποιος, ο Μποντίρογκα) ήταν μόνο ένας Και θα συνεχίσει να είναι. Ντέγιαν μπορεί να υπάρχουν πολλοί, αλλά πέραν του γνωστού και μη εξαιρετέου Μποντ, υπάρχει και κάποιος που είναι επίσης ξεχωριστός. Ντέγιαν Τομάσεβιτς το όνομά του Ενας παίκτης που αναγνωρίζεται από τρία βασικά χαρακτηριστικά:

1) Το μάτι που γυαλίζει ανά πάσα στιγμή που βρίσκεται στο παρκέ, το οποίο όμως τον έχει ανακατέψει αρκετές φορές σε περιπέτειες, με πιο πρόσφατη όλων αυτή με τον Γουντς στον περσινό τελικό του πρωταθλήματος

2) Την μπασκετική ευφυΐα του, που τον κατατάσσει ανάμεσα στους τρεις καλύτερους σέντερ-πλέι μέικερ όλων των εποχών στο ευρωπαϊκό μπάσκετ, σε σημείο που οι Ισπανοί ανακάλυψαν ένα νέο όρο σε προσδιορισμό θέσης παίκτη Τον αποκαλούν Pivot-Pasador, δηλαδή πασέρ-σέντερ και

3) (μα όχι έσχατο) Το παλμαρέ του Είναι ένας από τους ελάχιστους παίκτες στην παγκόσμια ιστορία του μπάσκετ που έχει κατακτήσει τα πάντα Μα τα πάντα όμως Κι αν η γενιά του εμφανιζόταν λίγο νωρίτερα στο ευρωπαϊκό στερέωμα, αυτό το ασημένιο ολυμπιακό μετάλλιο που έχει στη βιτρίνα του σπιτιού του από τους Αγώνες του 1996 στην Ατλάντα, ίσως και να ήταν χρυσό.

Ας είναι όμως. Ετσι κι αλλιώς το απόλυτο απωθημένο του Lepotan Dejan («Γλυκός, αγαπημένος Ντέγιαν»), όπως τιτλοφόρησε το άρθρο της το 2006 η «Sportski Journal» το ολοσέλιδο αφιέρωμά της μετά τον αποκλεισμό του Παναθηναϊκού από την Ταού στα προημιτελικά της Ευρωλίγκας, ικανοποιήθηκε ένα χρόνο αργότερα, το 2007. Ο άνθρωπος που βρισκόταν από το 1991 στην πρώτη γραμμή του ευρωπαϊκού μπάσκετ, που παρέσυρε τα πάντα στο διάβα του, που διέρρηξε άβατα στεγανά με θάρρος και θράσος (συγκαταλέγεται ανάμεσα στους ελάχιστους που μεταπήδησε και μάλιστα σε πολύ μικρή ηλικία από τον Ερυθρό Αστέρα στη μισητή Παρτιζάν για να δεχθεί έναν ποταμό ύβρεων) και που εν τέλει εξοικειώθηκε πολύ νωρίς με τη λάμψη του χρυσού, αποτύγχανε επί σειρά ετών να πατήσει στην κορυφή με μία από τις ομάδες του. Ο όρος πρωταθλητής Ευρώπης σε συλλογικό επίπεδο ήταν ένα μονοπάτι άγνωστο για αυτόν, έστω κι αν πολλάκις επιχείρησε να φτάσει στο τέλος του δρόμου.

Κάποια στιγμή έφτασε όμως Εκκωφαντικά Τόσο ώστε με μία από τις χαρακτηριστικές κινήσεις στην ιστορία των τελικών της Ευρωλίγκας να ζητά από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού να του σπάσουν το τύμπανο με τις φωνές τους. Ηταν τότε στον τελικό του φάιναλ φορ της Αθήνας, όταν ο Ντέγιαν Τομάσεβιτς κουβαλώντας στην πλάτη του την αμφισβήτηση και την επιφυλακτικότητα των «πράσινων» φιλάθλων, όχι μόνο δεν λύγισε, φόρτωσε επ' ώμου ολόκληρο τον Παναθηναϊκό και τον οδήγησε στην κατάκτηση της Ευρωλίγκας κόντρα στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Μετά το γκολ-φάουλ που πέτυχε προς το τέλος του αγώνα κι έμοιαζε με σφραγίδα στο πολυπόθητο τρόπαιο, έβαλε το χέρι στο αυτί, διότι τα έτσι κι αλλιώς υψηλά ντεσιμπέλ του ΟΑΚΑ δεν τον έφταναν. Ηθελε περισσότερο, όσο δηλαδή άρμοζε στο προσωπικό επίτευγμά του. Ηταν η 6η Μαΐου 2007, όταν ο Ντέγιαν Τομάσεβιτς συμπλήρωσε το παζλ της προσωπικής τροπαιοθήκης του.

Πλέον δεν του έλειπε τίποτε. Το μόνο που συνεχίζει να του λείπει (όταν φυσικά δεν το έχει) είναι το μπάσκετ και για αυτό σε ηλικία 35 ετών πια συνεχίζει να το αναζητά στο υψηλότερο επίπεδό του. Για αυτό και αποφάσισε να αποδεχτεί την προσφορά του ΠΑΟΚ. Εκεί που, όπως συνέβη και στις προηγούμενες ομάδες του, από την Μπόρας Τσάτσακ, τον Ερυθρό Αστέρα, την Παρτιζάν, την Μπούντουτσνοστ, την Ταού Κεράμικα, την Παμέσα Βαλένθια και φυσικά τον Παναθηναϊκό (με τις οποίες κατέκτησε αμέτρητους τίτλους), όποιος συμπαίκτης θέλει να σταθεί δίπλα του, πρέπει πραγματικά να γνωρίζει καλό μπάσκετ. Σαν τον Ντέγιαν δηλαδή. Αυτόν που, ίσως και να είναι ο πρώτος, καθιέρωσε στην Ευρώπη τον όρο σέντερ-πλέι μέικερ, καθότι ο τρόπος που αντιλαμβάνεται ο ίδιος τα μυστικά του αθλήματος είναι πραγματικά σπάνιος.

Οι πάσες του πολλές φορές αποτελούν προϊόν διεστραμμένης φαντασίας, αλλά την ακρίβειά τους θα ζήλευε ακόμα κι ο καλύτερος ελεύθερος σκοπευτής του κόσμου. Αν δεν τον παρακολουθείς ως συμπαίκτης, το πολύ πολύ να δεχτείς την μπάλα στο κεφάλι. Και μπορεί οι προπονητές να λένε ότι πάντα αυτός που φταίει είναι ο πασέρ σε μία λάθος πάσα, αλλά πολλές φορές με τον Τομάσεβιτς αυτό είναι μύθος. Απλά ο άλλος δεν θα έχει καταλάβει μέχρι πού φτάνουν οι ικανότητες του Σέρβου. Εν κατακλείδι ο Ντέγιαν Τομάσεβιτς συνεχίζει να παίζει, επειδή συνεχίζει να διασκεδάζει. Επειδή το μάτι του γυαλίζει ακόμη. Θα εξακολουθήσει να σκαρφίζεται νέους τρόπους για την πάσα του κι όταν τα φώτα θα σβήνουν, θα κάθεται μόνος του για να ακούει τον αγαπημένο του Νίκο Βέρτη να τραγουδάει το «Lane Moje» του Ζέλικο Γιοκσίμοβιτς.

απο goalday και τον γνωστοτατο μπασκετικο δημοσιογραφο θαναση ασπρουλια γνωστο για την αβαντα του μαζι με την ομαδα της ερτ στον παο..
για να καταλαβετε τι παικτη πηραμε..δεν μπορει το μαιο του 07 να παιρνει την ευρωλιγκα σηκωνοντας στις πλατες του τον παο των τεραστιων παικτων και προπονητη(οποιος ειχε δει τον αγωνα θα το θυμαται)και τον σεπτεμβριο του 08 να τον λετε παππου..!πηραμε τεραστιο παικτη!μπραβο στον δροσο!
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 08 Σεπ 2008, 13:59

«Είμαι ευχαριστημένος που θα είμαι μέλος του ΠΑΟΚ. Ξέρω την ιστορία του συλλόγου. Τα τελευταία χρόνια δεν ήταν σε καλή κατάσταση, αλλά με τις αλλαγές που γίνονται σε αγωνιστικό και διοικητικό επίπεδο, η ομάδα θα πάει πολύ καλά. Ο ΠΑΟΚ έχει τρελούς οπαδούς. Θέλω να τους ζητήσω να είναι κοντά μας σε κάθε περίπτωση. Θυμάμαι το πρώτο παιχνίδι μπάσκετ που είδα στη ζωή μου ήταν το Ερυθρός Αστέρας-ΠΑΟΚ, τότε έπαιζα ποδόσφαιρο και αποφάσισα να παίξω μπάσκετ, δεν θα ξεχάσω ότι ήρθαν 1.000 φίλαθλοι του ΠΑΟΚ στο Βελιγράδι για να παρακολουθήσουν εκείνο το ματς. Η Θεσσαλονίκη είναι κοντά στο Βελιγράδι και αυτό βολεύει και την οικογένειά μου. Πάντα επέλεγα ομάδες με υψηλούς στόχους, γι’ αυτό ήρθα στον ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ ήταν για πολλά χρόνια στην Ευρωλίγκα, έχω μιλήσει και με τον κόουτς, θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε μια θέση στην Ευρωλίγκα, αυτός θα είναι ο στόχος μας. Ήταν μια κακή χρονιά για μένα η περσινή, είχα προβλήματα με την πλάτη μου, τώρα όμως είμαι καλά και θέλω να αποδείξω ότι μπορώ να παίξω σε υψηλό επίπεδο. Είναι μια ευκαιρία για μένα να δω πόσο όμορφη είναι η Θεσσαλονίκη, μένοντας εδώ».



http://www.metropolisradio.gr/7911
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Δημοσίευσηαπό ta_myala_mas_ponane » Τρί 09 Σεπ 2008, 11:38

«Κίνητρο η Ευρωλίγκα»

ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΧΟΡΟΖΟΓΛΟΥ

Από τη στιγμή που, όπως παραδέχτηκε ο ίδιος, «ο πρώτος αγώνας μπάσκετ που παρακολούθησα ήταν ένα παιχνίδι του Ερυθρού Αστέρα με τον ΠΑΟΚ στο Βελιγράδι και έγινε η αιτία για να αφήσω το ποδόσφαιρο και να ασχοληθώ με το μπάσκετ», τότε δεν αποκλείεται ο ΠΑΟΚ να είναι το πεπρωμένο του. Ακόμη και για έναν παίκτη της εμβέλειας του Ντέγιαν Τομάσεβιτς. Ο «Τόμο» βρίσκεται από χθες το μεσημέρι στη Θεσσαλονίκη, πέρασε από ιατρικές εξετάσεις και σήμερα το πρωί αναμένεται να υπογράψει το συμβόλαιό του και στη συνέχεια να πραγματοποιήσει την πρώτη του προπόνηση με την ομάδα του ΠΑΟΚ. Τη νέα του ομάδα, η οποία -ακόμη κι αν έχει μία καριέρα γεμάτη τίτλους και επιτυχίες- μπορεί να του προφέρει κίνητρο και μάλιστα ισχυρό. «Ο ΠΑΟΚ που εγώ θυμάμαι είναι μία ομάδα με ιστορία και συνεχή παρουσία για χρόνια στην Ευρωλίγκα. Ξέρω ότι τα τελευταία χρόνια δεν είχε καλή πορεία, πέρασε δύσκολες στιγμές, αλλά είναι μία νέα κατάσταση, με νέους παίκτες, προπονητή και διοίκηση και έχει ένα σημαντικό κίνητρο: να παίξει ξανά στην Ευρωλίγκα» εξήγησε ο 35χρονος σέντερ, τον οποίο υποδέχτηκαν στο αεροδρόμιο «Μακεδονία» της Θεσσαλονίκης δύο παλιοί του γνώριμοι. Με τον Νίκο Μπουντούρη και τον Γιώργο Μπαλογιάννη βρέθηκε αρκετές φορές αντίπαλος, όπως άλλωστε και με τον ΠΑΟΚ, με τον οποίο θέλει να κάνει ένα νέο ξεκίνημα και να αποδείξει αρκετά πράγματα. «Η περσινή χρονιά δεν ήταν καθόλου καλή για μένα. Είχα ένα πρόβλημα στην πλάτη, έκανα μία επέμβαση, αλλά τώρα είμαι καλά και θέλω να αποδείξω και στον εαυτό μου αλλά και σε όλο τον κόσμο ότι μπορώ ακόμη να παίξω σε υψηλό επίπεδο».

Ενας... Τομάσεβιτς δεν μπορεί παρά να έχει υψηλό συμβόλαιο, αλλά το οικονομικό δεν ήταν αυτό που έπαιξε καθοριστικό ρόλο. «Εχω μεγάλη οικογένεια, αποφασίσαμε να μείνουμε στην Ελλάδα και όταν ήρθε η πρόταση του ΠΑΟΚ δεν το σκέφτηκα πολύ. Η οικογένειά μου θα μείνει στην Αθήνα, ενώ και για μένα είναι πολύ βολική η Θεσσαλονίκη, επειδή είναι πολύ κοντά στο Βελιγράδι» σχολίασε ο Τομάσεβιτς, που συνδέεται με χρόνια φιλία με τον Πέτζα Στογιάκοβιτς, με τον οποίο ήταν συμπαίκτες στον Ερυθρό Αστέρα και θα έχουν την ευκαιρία να συναντηθούν και πάλι στη Θεσσαλονίκη.

Στο περιβόητο παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Ερυθρό Αστέρα, επί Νιούμαν, αυτό που είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση στον Τομάσεβιτς ήταν οι περίπου χίλιοι οπαδοί του «δικέφαλου» που είχαν μεταβεί στο Βελιγράδι. Η δυναμική των οπαδών του ΠΑΟΚ αποτέλεσε σημείο αναφοράς και κατά την άφιξή του χθες στη Θεσσαλονίκη, όπου ο «Τόμο» ζήτησε «να είναι δίπλα μας σε κάθε περίπτωση και σε κάθε παιχνίδι» και υποσχέθηκε: «Θα δίνουμε σε κάθε παιχνίδι τον καλύτερό μας εαυτό. Αυτό μπορώ να το εγγυηθώ. Δεν έχω μιλήσει ακόμη με τον προπονητή μου και δεν έχω γνωρίσει ακόμη την ομάδα, αλλά σε όλη τη διάρκεια της καριέρας μου ήμουν σε ομάδες που είχαν υψηλούς στόχους».


www.goalday.gr/article.asp?catid=10604& ... id=1340109
ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΪΤΕ ΔΙΚΕΦΑΛΕ....ΝΕΑ ΤΟΥΜΠΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ....
Άβαταρ μέλους
ta_myala_mas_ponane
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τετ 05 Μαρ 2008, 05:10
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό zlatan » Πέμ 11 Σεπ 2008, 07:48

great player
i wish him good luck with PAOK.

is he a partizan fan? 8)
Άβαταρ μέλους
zlatan
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2008, 16:48
Τοποθεσία: CONSTANTINOPLE

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Πέμ 11 Σεπ 2008, 13:29

Yes he is :)
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό novito » Παρ 24 Οκτ 2008, 10:12

Tomasevic: «Περιμένουμε τον κόσμο μας»

Αν και έχει παίξει πολλά και μεγάλα παιχνίδια στη διάρκεια της καριέρας του, παραδέχεται ότι ήταν πολύ έντονο το συναίσθημα του να μπαίνεις και πάλι σε ένα γεμάτο γήπεδο. Κι αυτήν ακριβώς την ατμόσφαιρα που έζησε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και ο ίδιος ο Dejan Tomasevic (αλλά και όλη η ομάδα) θέλει να ζήσει ξανά στο παιχνίδι του Σαββάτου με τον Πανελλήνιο. Ο Σέρβος σέντερ του ΠΑΟΚ μίλησε στο www.paokbc.gr για τον αγώνα του Σαββάτου, τις δυσκολίες που υπάρχουν, τον εαυτό του, αλλά και τον κόσμο που πιστεύει στην ομάδα…

«Περιμένουμε και σε αυτό το παιχνίδι να έρθει πολύ κόσμος και να μας δει. Στο προηγούμενο παιχνίδι με τον Πανιώνιο, οι φίλαθλοί μας ήρθαν στο γήπεδο και μας βοήθησαν ως το τέλος, παρά το γεγονός ότι εμείς κάναμε ένα κακό παιχνίδι. Εχουν περάσει 10 μέρες μετά από αυτό το παιχνίδι και σίγουρα είμαστε και σε καλύτερη κατάσταση, αλλά και σε καλύτερη θέση και είναι προφανές ότι όσο περνά ο καιρός, με τις προπονήσεις που συνεχίζονται και με την παρουσία όλων των παικτών η ομάδα θα είναι κάθε μέρα και καλύτερη», υποστηρίζει ο Dejan Tomasevic, που θεωρεί ότι η παρουσία των φιλάθλων του ΠΑΟΚ στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν ήταν ένα πολύ ισχυρό μήνυμα και προς κάθε κατεύθυνση: «Φυσικά και σημαίνει κάτι για μένα και για όλους μας, το γεγονός ότι μπήκαμε στο γήπεδο και το είδαμε γεμάτο. Μας πιστεύει ο κόσμος, αυτό σημαίνει. Πιστεύει σε αυτή την προσπάθεια και για αυτό έρχεται στο γήπεδο κι εμείς από την πλευρά μας πρέπει και οφείλουμε να κάνουμε ότι μπορούμε για να τους ικανοποιήσουμε. Φυσικά και δεν το κάναμε στο πρώτο παιχνίδι, αλλά τις τελευταίες δέκα ημέρες έχουμε δουλέψει σκληρά, προπονηθήκαμε και θέλουμε να δείξουμε ένα καλύτερο πρόσωπο».

«Ξεκινάμε από την άμυνα»
Αναφερόμενος στο δύσκολο παιχνίδι με τον Πανελλήνιο, ο Dejan Tomasevic, υποστήριξε… «Ειδικά αυτή την περίοδο κανείς δεν μπορεί να είναι έτοιμος. Πρέπει όμως, ακόμη κι έτσι, να παίξουμε καλύτερα, ειδικά στο γήπεδό μας, για να κάνουμε τον κόσμο μας χαρούμενο. Νομίζω ότι όλα θα ξεκινήσουν από την άμυνα. Φάνηκε και στο δεύτερό μας παιχνίδι στα Τρίκαλα, όπου όταν παίξαμε καλή άμυνα, είχαμε και την ευκαιρία να παίξουμε καλύτερα και πιο άνετα στην επίθεση».

Μιλώντας και επί… προσωπικού, ο έμπειρος σέντερ, δεν φοβήθηκε να δηλώσει ότι… «δεν είμαι ευχαριστημένος από τον εαυτό μου. Είναι νωρίς ακόμη βεβαίως και όπως είπα, αυτή την εποχή κανείς δεν μπορεί να είναι έτοιμος. Είναι προφανές ότι ακόμη δεν είμαι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση. Προσπαθώ όμως σκληρά στην προπόνηση, κάνω ότι καλύτερο μπορώ και θα δίνω πάντα τον καλύτερό μου εαυτό για την ομάδα».

http://www.paokbc.gr/paokbc/index.php
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Dejan Tomasevic

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Τρί 04 Νοέμ 2008, 10:23

Η μη χρησιμοποίηση του Ντέγιαν Τομάσεβιτς την Κυριακή στο ΣΕΦ δεν ήταν τυχαία. Το «Μ» είχε κάνει σχετική αναφορά τις προηγούμενες μέρες για τις προσπάθειες του Δρόσου να λύσει το συμβόλαιο του Σέρβου σέντερ. Δεν θα είναι εύκολη υπόθεση, αφού ο Τομάσεβιτς στα 35 του πολύ δύσκολα θα βρει δουλειά σε υψηλό επίπεδο και θα είναι σκληρός διαπραγματευτής.
Η προοπτική κάνει λόγο για αντικατάσταση του Σέρβου με άλλον παίκτη ρακέτας, κοινοτικό (θέμα Ράιαν Στακ…) ή Αμερικανό, ανάλογα αν τεθεί θέμα αποχώρησης και του Γκρέγκορι. Όχι βέβαια λόγω αξίας, αλλά απλά γιατί σε εκείνη την θέση υπάρχουν παίκτες. Άρα το ζήτημα είναι να «θυσιαστεί» ο 30χρονος Αμερικανός. Δεν αποκλείεται σε αυτού την θέση να αποκτηθεί ρολίστας με αμυντικές ικανότητες σε θέση «1-2».

πηγή : metrosport.gr
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης