Αργύρης Πεδουλάκης

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Αργύρης Πεδουλάκης

Δημοσίευσηαπό holy martyr » Τετ 30 Ιούλ 2008, 11:25

Κανω αυτο το τοπικ για τον νεο μας προπονητη αργυρη πεδουλακη για να καταθεσουμε τις αποψεις μας για αυτον να πουμε αν ειναι καποιος προπονητης που αντιπροσωπευει την τρελα μας και τις απαιτηεις μας
Άβαταρ μέλους
holy martyr
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 18 Μάιος 2008, 14:03
Τοποθεσία: giannitsa

Δημοσίευσηαπό holy martyr » Τετ 30 Ιούλ 2008, 11:32

Πεδουλάκης: "Με εξιτάρει που θα δουλέψω σε ομάδα με τόσο πολύ και δυναμικό κόσμο. Στόχος μας η Ευρωλίγκα"

πιστευω πως αυτο ειναι κατι που δειχνει την νοοτροπια που θελει να περασει ο πεδουλακης φυσικα δεν ειναι αυτα που περιμενουμε απο μπασκετικο παοκ τη δεδομενη στιγμη ομως νομιζω πως ειναι το υπερτατο ταβανι μας
:shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
holy martyr
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 18 Μάιος 2008, 14:03
Τοποθεσία: giannitsa

Δημοσίευσηαπό savvas53 » Τετ 30 Ιούλ 2008, 11:52

παντα μου την εσπαγε με το θρασσος και το παθος του....
παοκτσακι ειναι κατα βαθος...
κι ασ μην το ξερει.... :!:
Άβαταρ μέλους
savvas53
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιούλ 2008, 18:05

Δημοσίευσηαπό evan26499 » Τετ 30 Ιούλ 2008, 11:53

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι για αρχη θα προσπαθησουν να χτυπησουν την 3η θεση και λεω θα προσπαθησουν γιατι δεν ειναι καθολου ευκολο.Αν μη τι αλλο ο Μπουντουρης εχει φαει τα γηπεδα,τον θεωρω πανεξυπνο παικτη,η θεση του πλεη μεηκερ αλλωστε το επιβαλλει αυτο και επιπλεον κρατηθηκε τοσα χρονια σε ενα υψηλο επιπεδο.Ειναι κερδος μας να τον εχουμε σε αυτην τη θεση.Τωρα για Πεδουλακη δεν γνωριζω πολυ καλα το εργο του προσωπικα και απο τη στιγμη που ο Μπουντουρης κοντρολαρει την ομαδα εχω απολυτη εμπιστοσυνη στις επιλογες του γιατι σιγουρα ξερει το μπασκετ καλυτερα απο εμενα και απο τη μεγιστη πλειοψηφια των οπαδων μας.
Νομιζω οτι ο Δροσος θελει να διακριθει μεσα απο τον ΠΑΟΚ μας και αυτο ειναι κερδος για εμας γιατι εχει ως αποτελεσμα να διακριθει ο ΠΑΟΚ.Φαινεται να εχει πολυ ορεξη παντως και το πρωτο του βημα να μαζεψει τα 2 παοκτσακια κοντα του ειναι μια πολυ καλη αρχη.Διαρκειας ολοι,να παθει πλακα ο Δροσος.Εδω ειμαστε ΠΑΟΚ,δεν ειμαστε κοριτσακια οπως στο αεκακι και οταν λεμε οτι στηριζουμε τοτε σπαμε τα ρεκορ,οπως και στο ποδοσφαιρο
evan26499
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 15:14

Δημοσίευσηαπό syn » Τετ 30 Ιούλ 2008, 12:26

Ο Πεδουλάκης ειναι ενας προπονητης που παντα ηθελα στον ΠΑΟΚ. Ακόμη απο την εποχη που ηταν προπονητης του περιστεριου. Πάρα πλλες φορες μας είχε κερδίση ακομη και με ομαδα κατωτερη. Καλή αρχή.. Τα καλύτερα έρχονται και εδώ
syn
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ 29 Φεβ 2008, 09:08

Δημοσίευσηαπό dm4 » Τετ 30 Ιούλ 2008, 14:19

nai phge teliko k egw to thumamai!!kata thn gnwmh mou einai para polu kalos proponhhs,exei basketiko mati gia na fernei kalous amerikanous k an tou dwsoume pistwsei xronou (opws ston santos sth mpala) tha triboume ta matia mas!!!
dm4
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 18:59

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 30 Ιούλ 2008, 20:46

πολλοί σίγουρα θα έχουν τις αντιρρήσεις τους για τον Πεδουλάκη αλλά θα πρέπει να ζυγίσουμε τα πράγματα καλά και να σκεφτούμε τις απαιτήσεις της συγκεκριμένης στιγμής. Λοιπόν πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Πέρυσι παραλίγο να σώσει το καταδικασμένο Ρέθυμνο και με κάτι τρελές νίκες μας κατατρόμαξε….. Τώρα προέχει η τυφλή υποστήριξη για να μη γυρίσουμε ξανά στα τραγικά προηγούμενα χρόνια.
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό konstantin » Τετ 30 Ιούλ 2008, 21:37

konstantin
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2008, 01:45

Δημοσίευσηαπό gamgre » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 12:38

ARGIRIS PEDOULAKIS
Head Coach:
1997-1998: Peristeri
1998-1999: Peristeri
1999-2000: Peristeri
2000-2001: Peristeri
2001-2002: Peristeri
2002-2003: Peristeri
2003-2004: Peristeri Athens (A1)
2004 - signed 3-years contract with Makedonikos Kozani (A1)
2004-2005: Makedonikos Kozani (A1)
2005-2006: Panellinios Athens (A1)
2006-2007: Panellinios Athens (A1), left in Oct.'06
2007-2008: In Nov.'07 was hired by Ago Rethimno Almeco (A1)
------------------------------------------------------------------------------
Awards/Achievements:
Greek A1 All-Star Game -98, 01, 03, 06
Greek League FinalFour -01, 03
Greek Cup Semifinals -04, 05
ULEB Cup Finalist -05
Coach of the Year -01, 03
Άβαταρ μέλους
gamgre
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ 31 Ιαν 2008, 20:13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό midenistis » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 16:08

Ο Αργύρης Πεδουλάκης απέτυχε στο Ρέθυμνο, γκρέμισε όσα έκτιζε με κόπο και θυσίες οπότε υπάρχει η λογική του τώρα ή ποτέ. Κόουτς, που έμαθε στα δύσκολα, στις στερήσεις και λειτουργεί καλύτερα στις καταστάσεις εκτάκτου ανάγκης παρά στα πολλά χρήματα.

Ο Αργύρης Πεδουλάκης τα τελευταία χρόνια δείχνει τρομερά ασταθής στις επιλογές παικτών. Μακεδονικός, Πανελλήνιος, Ρέθυμνο πέρασαν μήνες και πολλά χρήματα στο κενό μέχρι να βρεθούν οι κατάλληλοι παίκτες. Θα πρέπει ο ίδιος να δείξει αυτοσυγκράτηση και να εμπιστευτεί το απίστευτο προπονητικό του ένστικτο εγκαταλείποντας ορισμένες αγκυλώσεις.
http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/ ... 07044.html
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό Androutsos » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 23:14

Καλα αυτος ο Μαγουλας ειναι οτι να'ναι.Ο Κυριτσης και ο Χαρισης ειναι παικτες χαμηλου επιπεδου για την Α1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΣΟΒΑΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ?????????????????ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ,ΑΛΛΑ Ο ΤΥΠΟΣ ΜΑΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΣΑΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΛΙΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ!ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!
Androutsos
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2008, 02:57

Δημοσίευσηαπό teacher » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 23:38

Είναι πολεμιστής πρώτης γραμμής, τον εξιτάρει η ιδέα να δουλέψει στην ομάδα και είναι καταδικασμένος να πετύχει !!! Και θα πετύχει !!!
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό Platon » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 23:56

Ειναι ΝΕΟΣ, ειναι ΦΙΛΟΔΟΞΟΣ, ειναι ΕΡΓΑΤΗΣ!!!

Αν τον βοηθησουμε ολοι θα πετυχει, αν οχι την πρωτη χρονια, τοτε την επομενη, ειμαι σιγουρος!!!

Προυποθεση βεβαια ειναι να εχει στα χερια του το καταλληλο εμψυχο υλικο και την αναλογη στηριξη τοσο απο τη διοικηση οσο κι απο τους οπαδους!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Biv » Παρ 01 Αύγ 2008, 00:05

Αν και καλος προπονητης δεν εχει δουλεψει ποτε του σε μεγαλη ομαδα με πολυ κοσμο.. στο περιστερι εχτισε το ονομα του.. και στην συνεχεια περασε απο πολλες ακομα ομαδες.. δεν ξερω ψηφισα οχι.. για μενα η λυση ηταν μια Σουλης Μαρκοπουλος.. δυστυχως ειχε συμβολαιο..

μακαρι να με διαψευσει ο Πεδουλακης...(πολυ θετικο οτι επιτελους μετα απο χρονια θα παρουμε καλους αμερικανους..)
Άβαταρ μέλους
Biv
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 02:56
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 01 Αύγ 2008, 00:44

Λοιπόν, πέρυσι είχαμε τον VAGGT, ο οποίος σήκωσε μπαιράκι με την έλευση του Σάντος, δηλώνοντας από την αρχή ότι για τη χρονική στιγμή, ο Πορτογάλος δεν έκανε. Και στο τέλος, δυστυχώς, δικαιώθηκε.

Σήμερα, 1 Αυγούστου, εγώ σαν FREE4, σας δηλώνω ότι η έλευση Πεδουλάκη, μπορεί να μη φανεί η καλύτερη.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Δε λέω ότι θα φανεί καταστροφική, γιατί πιο καταστροφική από τον Ζηλανδο-Αυστραλο-Αμερικάνο Μπάλντγουιν, δε νομίζω να υπάρχει!
Απλά, λέω ότι θα προτιμούσα στη θέση του προπονητή έναν πιο "πονηρό" κόουτς. Για εμένα, η ιδανικότερη λύση θα ήταν η "αλεπού" Σβι Σερφ, κι ας έχουν κάποιοι τις επιφυλάξεις ή τις αντιρρήσεις τους.

Για εμένα, ο Πεδουλάκης ΔΕΝ έχει αυτό το "ειδικό βάρος" να σηκώσει μία ομάδα με πολύ λαό και τεράστιες απαιτήσεις όπως είναι ο ΠΑΟΚ. Δε θέλω να φανώ μάντης κακών για την αγαπημένη μας ομάδα, αλλά αυτός ο προπονητής ΔΕΝ με εμπνέει.
- Δεν με εμπνέει ούτε σιγουριά, ούτε αποτελασματικότητα
- Μπορεί να είναι δουλευταράς, καλό παιδί ή οτιδήποτε άλλο, αλλά δεν είναι η προσωπικότητα που θα αντέξει στην πίεση. (Εδώ ο Πρέλεβιτς που είχε την καθολικότητα όλων των ΠΑΟΚτσήδων τα άκουγε..)
- Στον Μακεδονικό έκανε σπουδαία δουλειά, αλλά με Μεσάικο πρόεδρο και την ομάδα να παραπαίει την επόμενη, δε βγάζεις άκρη. Ο προπονητής πρέπει να κάνει τους παίκτες ή οι παίκτες τον προπονητη;
- Δεν κράζω κανέναν Δρόσο για την επιλογή, όμως έχω μία ακόμα ένσταση. Δεν μπορείς να παίρνεις κάποιον προπονητή, ο οποίος είναι μαλωμένος με παίκτες οι οποίοι δε γουστάρουν να δουλεύουν μαζί του. Τέλος!

Ελπίζω και εύχομαι, ο κύριος Αργύρης Πεδουλάκης να με ΔΙΑΨΕΥΣΕΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ και θα βγω αμέσως να κάνω κωλοτούμπα, δηλώνοντας πως ΝΑΙ ΕΣΦΑΛΑ, αλλά μέχρι να γίνει αυτό, εγώ ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.

ΟΠΩΣ ΣΤΡΩΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ...λέει ο απλός λαός. Εγώ βλέπω ότι το πάπλωμα είναι μακρύ, άρα θα μπορέσουμε να απλώσουμε τα πόδια μας περισσότερο..

Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης