Κώστας Βασιλειάδης

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 27 Ιαν 2009, 17:55

Κάτι από το "Δροσοκρατούμενο" basketblog στο οποίο ο Βασιλειάδης αφήνει σαφείς αιχμές για την διοίκηση

"Φεύγω πικραμένος"

Του Θωμά Αυγέρη
27/01/2009 (17:26)

Την στιγμή που γράφονται αυτές οι αράδες, ο πρώην πλέον αρχηγός του ΠΑΟΚ, Κώστας Βασιλειάδης, επιβιβάζεται στο αεροπλάνο που θα τον οδηγήσει μέσω Μονάχου στην Ανκόνα κι από εκεί στο Μοντεγκρανάρο, το οποίο θα αποτελέσει το νέο σπίτι του για τους επόμενους τουλάχιστον 4-5 μήνες. Ο διεθνής γκαρντ που συμφώνισε με την Μοντεγκρανάρο Πρεμιάτα μέχρι το τέλος της φετινής σεζόν αποχαιρέτησε πριν από λίγη ώρα συγγενείς και φίλους και πήρε για δεύτερη φορά στην καριέρα του το δρόμο της ξενιτιάς.

Φεύγοντας ο Βασιλειάδης δήλωσε: "Το καλοκαίρι που επέστρεψα δεν μπορούσα σε καμία περίπτωση να φανταστώ την κατάληξη που θα είχε για εμένα η φετινή σεζόν. Είχα στο μυαλό μια πετυχημένη χρονιά και μία δεύτερη ακόμη καλύτερη. Είμαι στεναχωρημένος αφού ο ΠΑΟΚ είναι για εμένα η οικογένειά μου αλλά τα πράγματα ήρθαν έτσι που δεν θα μπορούσε να γίνει κάτι άλλο.

Ήρθε η κ. Παπαδημητρίου και μου είπε πως δεν υπήρχαν χρήματα για να πληρωθώ και ότι θα ήταν το καλύτερο να αποχωρήσω για να μην επιβαρυνθεί και η υπόλοιπη ομάδα. Η απόφαση να φύγω πάρθηκε από κοινού με τη διοίκηση και είμαι τυχερός αφού για εμένα το να βρω δουλειά στο εξωτερικό ήταν ευκολότερο από κάποιους άλλους. Εγώ αποχώρησα επειδή είχα ένα από τα μεγαλύτερα συμβόλαια κι εφόσον μετά από αυτό πληρωθούν τα υπόλοιπα παιδιά εγώ θα είμαι χαρούμενος. Βέβαια δεν ήθελα να φύγω.

Το μπάσκετ δεν είναι μόνο σκληρή λογιστική και ήταν δύσκολο για εμένα να δεχθώ το γεγονός πως αποχωρώ όμως η ζωή συνεχίζεται. Θέλω να είμαι αισιόδοξος για το μέλλον του ΠΑΟΚ. Γνώριζα ότι μέχρι το τέλος της χρονιάς δε θα έπαιρνα άλλα χρήματα. Ο Δημοκράτης Παπαδόπουλος είπε ότι θα έκανε προσπάθειες για να παραμείνω στην ομάδα όμως κανείς δεν επικοινώνησε μαζί μου όλες αυτές τις ημέρες. Υπάρχουν απλοί φίλοι της ομάδας που μπορεί να λένε διάφορα για εμένα και τους λόγους για τους οποίους έφυγα όμως θα έπρεπε να με ακούσουν για να μάθουν τι πραγματικά έγινε.

Είναι η δεύτερη φορά που χαρίζω χρήματα στον ΠΑΟΚ όμως επειδή δεν κατάγομαι από κάποια πλούσια οικογένεια πρέπει κι εγώ να ζήσω. Εγώ και οι υπόλοιποι παίκτες στηρίξαμε τον κ. Δρόσο όμως το τελευταίο χρονικό διάστημα έγιναν πολλά και σε πολύ λίγες ημέρες και είμαι στεναχωρημένος που έφυγα με αυτό τον τρόπο. Στο μέλλον δεν γνωρίζω τι μπορεί να γίνει όμως σίγουρα εάν μου ζητηθεί να επιστρέψω θα προσέξω ποιοι είναι αυτοί που μου το προτείνουν.

Ο ΠΑΟΚ είναι η οικογένειά μου και σίγουρα κάποια στιγμή θα γυρίσω. Πρέπει να έρθουν στην ομάδα άνθρωποι που να κοιτούν πρώτα απ’ όλα το συμφέρον της ομάδας. Αν στο τέλος της σεζόν μάθω ότι οι υπόλοιποι παίκτες που έμειναν δεν πληρώθηκαν τότε πραγματικά θα λυπηθώ πολύ. Ελπίζω το καλοκαίρι οι συνθήκες για την ομάδα να είναι καλύτερες. Πλέον κοιτάω μπροστά την καινούρια μου ομάδα στην Ιταλία.

Το μπάσκετ εκεί είναι γρήγορο και ελεύθερο και θεωρώ πως ταιριάζει στο τρόπο παιχνιδιού μου. Θα πάω εκεί για να δώσω τον καλύτερο εαυτό μου κι ελπίζω να μπορέσω να επιστρέψω και στην Εθνική Ελλάδος. Τέλος, θα ήθελα να παρακαλέσω τον κόσμο να σταθεί δίπλα στην ομάδα και να την στηρίξει".

http://www.basketblog.gr/index.php?opti ... Itemid=209
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό VAGGT » Τρί 27 Ιαν 2009, 18:52

Άβαταρ μέλους
VAGGT
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: SALONICA!!!!

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Τρί 27 Ιαν 2009, 19:20

Αντε και συντομα πισω,αν βελτιωθουν τα πραματα....καλη τυχη παλι κωστικα
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Τρί 27 Ιαν 2009, 19:48

dimi αδερφε αν του ελεγε ο δροσος να φυγει γιατι δε βγαινει η ομαδα οικονομικα,ειμαι σιγουρος θα εφευγε και ο προπονητης....τεσπα....ας ελπισουμε (παλι) να στρωσουν τα πραματα
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Τρί 27 Ιαν 2009, 20:30

ρε παιδια, αναρωτηθηκε (λέω εγώ τώρα) ποτέ κανείς την αναλογια δοξας / προσφορας που του δωσαμε και μας εδωσε????

λυπαμαι, η αληθεια ειναι σκληρη, ο βασιλειάδης στην τωρινη του παρουσια στην ομαδα ηταν ΚΑΤΩΤΕΡΟΣ των προσδοκιων και των αναμενομενων......

ισως για καποιους να μην λεει πολλα αυτο, αλλα επειδη Η ΠΡΟΣΩΠΟΛΑΤΡΕΙΑ ειναι μια νοσος γα την οποια ΟΛΟΙ θα επρεπε να εμβολιαζονται καθε 3 μηνες τον χρονο, καποιοι ξεχνανε το εμβολιο τους και η αναγκη ενος καθοδηγητη και ηγετη ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ............

υ.γ. 1.Οταν ο "αρχηγος" εκανε απανωτες εκκλησεις στον ΛΑΟ να τον κανουν να ανατριχιασει οπως ελεγε, πέρα από μια εγωιστική απαίτηση (...) τελικά αποδείχτηκε οτι ΕΜΕΙΣ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΑΜΑ του φετινου ΠΑΟΚ.....ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΟΙ......

υ.γ. 2. Αν ο Δροσος ειναι λαμογιο, ο εκτελών τα "δέοντα" του Δρόσου πώς λέγεται?........
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Τρί 27 Ιαν 2009, 20:44

DimisK έγραψε:
Swordfire έγραψε:
DimisK έγραψε:
kostasff έγραψε:Το «αντίο» του αρχηγού

ΤΟΥ ΘΟΔΩΡΗ ΦΕΛΑΝΗ

Βγήκε από την προπόνηση του ΠΑΟΚ με κόκκινα μάτια. Σχεδόν δακρυσμένος. Αποχαιρέτησε τους συμπαίκτες του και από σήμερα θα ετοιμάζει τα πράγματά του για την Ιταλία. Ποιος να το περίμενε στις αρχές της σεζόν ότι η συνεργασία του «δικέφαλου» του Βορρά με τον Κώστα Βασιλειάδη θα έληγε τόσο άδοξα.



ΒΡΑΒΕΙΟ ΗΘΟΠΟΪΑΣ ΠΡΩΤΟΥ ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΡΟΛΟΥ: ΚΩΣΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ!
Στο καλό "αρχηγέ"! Και όταν με το καλό βρούμε λεφτά, έλα πάλι να μας τα φας! Κι εμείς θα σε αποθεώνουμε....
Θα έρχεσαι όταν έχουμε λεφτά, και θα φεύγεις όταν δεν έχουμε! Τέτοια γουστάρουμε!!!!

"Αρχηγέ".........


dimi αν και τα περισσοτερα σου ποστ με βρισκουν απολυτα συμφωνο, εδω ειμαι απεναντη σου...
Το θεμα δεν ειναι αν εγω βλεπω μισογεματο το ποτηρι, αλλα εσυ ΑΔΕΙΟ.
Και μονο το γεγονος οτι ενας επαγγελματιας παιχτης λεει οτι ειμαι οπαδος του ΠΑΟΚ εμενα δεν με αφηνει αδιαφορο.
Δεν ηρθε γιατι βρηκε φραγκα , γι'αυτο και ειπε για τον νιονιο , ηρθε γιατι γουσταρει την ομαδα .
Δεν θα μπορουσε να κανει προσφυγη???
Δεν θα μπορουσε να απαιτησει ΟΛΑ τ μηνιατικα του???
Δεν θα μπορουσε να ''κατσει'' επανω στο συμβολαιο του???
Δεν εκανε τπτ απο ολα αυτα και δεν εχω κανενα απολυτος λογο για να αμφισβητησω τα αισθηματα του για τον ΠΑΟΚ...
Εσυ γιατι το κανεις???


Γι' αυτό:

Ο Γιώργος Καλαφατάκης μίλησε στο «Αθλητικό Metropolis» για τη κατάσταση στον ΠΑΟΚ και υπογράμμισε ότι δεν πρόκειται να αποχωρήσει. Ο Έλληνας τεχνικός είπε: «Είμαι εδώ για να βοηθήσω την ομάδα, έχω αναλάβει δύσκολες αποστολές και δεν μπορώ να φύγω. Ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα, έχω υποχρέωση απέναντι στον κόσμο και θα μείνω για να προσπαθήσουμε όλοι μαζί να τελειώσουμε την χρονιά με αξιοπρέπεια. Ο καλός ο καπετάνιος φεύγει τελευταίος. Θα παλέψουμε για να τον κρατήσουμε όσο ψηλότερα μπορούμε.


Δεν θα συνεχίσω άλλο την κουβέντα αδέλφια. Σέβομαι απόλυτα την γνώμη σας, αλλά διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ!

Αλλά μέσα απο τις διαφωνίες προάγεται το κοινό καλό,. να δούμε τον ΠΑΟΚ μας και πάλι στην κορυφή! Κι αυτό θα γίνει εάν δεν θεοποιούμε πρόσωπα και καταστάσεις...

Κι όσο γι' αυτά που λέει ο Βασιλειάδης, απλά μια παρατήρηση: Πιστεύετε ότι θα έλεγε ακριβώς όλο το παρασκήνιο; Δηλαδή θα έλεγε "ναι, έχετε δίκιο, δεν με πληρώνουν και φεύγω, πάω σε άλλη ομάδα και γείά σας;". Είναι απόλυτα δικαιολογημένα αυτά που λέει τώρα. Θέλει ακριβώς να πείσει ότι δεν φταίει αυτός που φεύγει. Λες κι αν δεχόταν να μείνει με λιγότερα θα του έλεγαν να φύγει! Τη στιγμή που ξέρουν πόσο τον λάτρεψε ο κόσμος! Εδώ ο Τομάσεβιτς δέχτηκε μείωση αποδοχών! Ο "αρχηγός' τίποτα! Φυσικά και του πρότειναν μείωση αποδοχών και όχι απλά να φύγει. Αυτή είναι η αλήθεια. Δεν δέχτηκε και τώρα...κλαίει!

Από τέτοιους ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ χορτάσαμε. Στο καλό και να μας γράφεις Κωστάκη...

Και ξέρεις εσύ...Μόλις φτάσεις στα 37 έλα να κλείσεις την καριέρα σου...στην ομάδα της καρδιάς σου....


Συγκρίνεις τον Τομάσεβιτς ο οποίος ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ τη χάρη να παίζει και ο οποίος έπρεπε να σταματήσει με ενα μπασκετμπολίστα που βρίσκεται στην ποιο κρίσιμη ηλικία της καρίερας του...

Σας φταίει ο Μεγιστάνας απο την Πάτρα με τα 2 site και τα 100 χιλιάρικα και τη "λέτε" στους παίκτες και στον κόσμο....
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 27 Ιαν 2009, 20:47

diniko80 έγραψε:το γεγονος οτι λες οτι λατρεψες και τετοιες παπαριες να με συγχωρεις το βασιλειαδη και αρχηγος και π@πα@ρια μεντολες νομιζω οτι αποδεικνυουν αυτοματα την τραγικα υποτιμητικη θεση στην οποια εχουμε πεσει οι μπασκετικοι ΠΑΟΚτσηδες

Δεν νομίζω πως είναι κακό να λατρεύεις κάποιον παίκτη. Ποιος δεν λάτρεψε Λέβινγκστον, Μπάρλοου,Μπέρρυ Σάβιτς κλπ. Δεν ήταν Παοκτσίδες αλλά τους λατρέψαμε ακόμα και όταν κάποιοι έπαιξαν σαν αντίπαλοί μας. Προσωπικά πάω με χίλια τον Μούλα και με φτιάχνει απίστευτα. Δεν βλέπω κάτι κακό σ' αυτό. Και ότι δήλωσε ότι χάρηκε που ήρθε στον ΠΑΟΚ, αισθάνεται όμορφα, και είναι το σπίτι του δεν είναι ούτε ψέμα, ούτε κακό που το είπε. Δεν δήλωσε Παοκτσής. Ο Βασιλειάδης πιστεύω πως είναι Παοκτσάκι αλλά προδόθηκε από τον Δρόσο. Θα μπορούσε να μείνει, να κάτσει πάνω στο συμβόλαιο και αργά ή γρήγορα, με το καλο ή με το άγριο (δικαστικώς) θα τα έπαιρνε τα φράγκα, χωρίς να χρειαστεί να ξενιτευτεί (αν ήθελε, θα το έκανε το καλοκαίρι) και δεν θα τα άκουγε τώρα από εμάς.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 27 Ιαν 2009, 20:52

DimisK έγραψε:Βάγγο μου ίσως να είμαι πολύ επιθετικός γιατί είμαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πικραμένος από την κατάσταση που ζούμε.

Έτσι πρέπει να είναι. Δεν μας έχεις συνηθίσει να βγαίνεις εκτός εαυτού. Νομίζω πως με την πάροδο του χρόνου θα δεις λίγο πιο ψύχραιμα το θέμα.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 27 Ιαν 2009, 20:56

diniko80 έγραψε:αυτοι που αναφερεις και γω τους λατρεψα αλλα πηρανε τιτλους λεβεντη μου, τιμησαν κα δοξασαν τη φανελα...τι συγκρινεις τωρα....αστο

Φίλε diniko80, δεν λατρεύω τους παίκτες ανάλογα με τους τίτλους που μου έδωσαν. Άλλωστε αν ήταν και ο Μούλα σε εκείνη την μεγάλη ομάδα ίσως το final four της Αθήνας να είχε άλλο τέλος.
Υ.Γ. Ο Λέβιγκστον δεν μου έδωσε κανέναν τίτλο αντίθετα έχασα και από τον γαύρο το πρωτάθλημα με πλεονέκτημα έδρας. :cry:
Τελευταία επεξεργασία από kostasff και Τρί 27 Ιαν 2009, 20:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 27 Ιαν 2009, 21:06

Η φτώχεια φέρνει γκρίνια. Αυτό παθαίνουμε κι εμείς τα τελευταία χρόνια. Χάνουμε τους παίκτες που γουστάρουμε και χαλιόμαστε.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Τρί 27 Ιαν 2009, 21:11

kostasff αδερφέ, ο Λατρεμένος Bane που εχεις στην φωτο σου, μετά από εκείνο το κλάμα, όπως δήλωσε ο ίδιος, ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ για τους ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΓΑΠΕΣ....
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 27 Ιαν 2009, 21:28

diniko80 δεν έχεις άδικο για τις ομάδες που ανέφερες αλλά υπάρχει μια διαφορά. Αν το Μαρούσι κατέληγε έκτο στο πρωτάθλημα θα ήταν μια μικρή επιτυχία. Αν εμείς καταλήγαμε έκτοι (πριν λίγα χρόνια) θα ήταν καταστροφή. Έτσι οι διοικήσεις κυνήγησαν στόχους ψηλότερους από αυτούς που μπορούσαν με αποτέλεσμα συσσώρευση χρεών η οποία τώρα μας πνίγει ασφυκτικά.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 27 Ιαν 2009, 21:42

DimisK κάτι τέτοιο πήγε να κάνει στη ΑΕΚ και στο τέλος δεν του έδωσαν τις μετοχές με αποτέλεσμα να πληρώσει ένα σεβαστό ποσό (δεν ξέρω πόσο) για το τίποτα. Σε εμάς όταν ήρθε δήλωσε πως δεν θα κάνει το ίδιο "λάθος" και η εξόφληση των χρεών θα γίνει σε 3 χρόνια. Έτσι έκανε μια ομάδα με μπάτζετ ανάλογο των ομάδων που έχουν στόχο την τρίτη θέση. Αυτό και μόνο του έδωσε (και μας έδωσε) την ελπίδα της τρίτης θέσης. Από αυτή την οπτική γωνία δεν ήταν κάτι κακό. Σήμερα και έχοντας μείνει εκτός στόχων, ελαχιστοποιεί το μπάτζετ γλιτώνοντας αρκετά χρήματα. Αυτό φαίνεται λογικό. Γιατί να έχουμε μια ομάδα 3-3,5 εκατ.€ την στιγμή που η οροφή είναι η έβδομη θέση. Αν τα χρήματα που γλιτώνει τα δώσει στα παλιά χρέη τότε έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα με αυτό που ζητάμε. Το νοικοκύρεμα των χρεών. Το κακό είναι πως το πιο πιθανό είναι να τα βάλει στην τσέπη του και να την κάνει. Όχι για άλλη ομάδα. Δεν τον παίρνει πια.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 27 Ιαν 2009, 22:02

Δεν την διέλυσε πριν τον νιόνιο. Πιστεύω πως αυτό το παιχνίδι (με Πανιώνιο) ήταν η τελευταία του ζαριά. Όταν χάσαμε, περίμενε να εξασφαλίσει την παραμονή (με Τρίκαλα) και μετά άναψε το φιτίλι......
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 28 Ιαν 2009, 17:14

Ο Δρόσος έκανε τεράστια διοικητικά λάθη. Αυτά πλήρωσε ο ίδιος και αυτά πληρώνει η ομάδα. Τώρα το μόνο που ελπίζουμε είναι να πάνε τα χρήματα στα χρέη. Αν τα χρέη μειωθούν (αρκετά) εγώ θα θεωρήσω την χρονιά πετυχημένη. Σε διαφορετική περίπτωση άστα να πάνε. Αναμένουμε περισσότερα οικονομικά στοιχεία.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης