Κώστας Βασιλειάδης

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 26 Ιαν 2009, 18:51

exedrasports.gr
Αποχώρησαν και χάρισαν 340.000 ευρώ

Παρελθόν αποτελούν και τυπικά από την ομάδα μπάσκετ του ΠΑΟΚ οι Κώστας Βασιλειάδης και Νταμίρ Μουλαομέροβιτς. Αν και οι άνθρωποι του Δικεφάλου του Βορρά προσπάθησαν να αποτρέψουν τους δυο παίκτες να προχωρήσουν στη λύση της συνεργασίας τους, αυτό δεν κατέστει δυνατό. Βασιλειάδης και Μουλαομέροβιτς χάρισαν στον ΠΑΟΚ το ποσό των 340.000 ευρώ που τους οφείλεται, προκειμένου να διευκολύνουν τον σύλλογο στη δύσκολη θέση που βρίσκεται.

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ ΠΑΟΚ:

"Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας της με τους καλαθοσφαιριστής της ομάδας Κώστα Βασιλειάδη και Νταμίρ Μουλαομέροβιτς. Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ευχαριστεί τους δύο καλαθοσφαιριστές για την μεγάλη προσφορά τους στην ομάδα και τους εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα τους".

«Η μόνη τίμια απόφαση»

Με αφορμή τη λύση της συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ ο Κροάτης γκαρντ, Νταμίρ Μουλαομέροβιτς, προχώρησε στην εξής δήλωση: «Δεδομένων των συνθηκών που διαμορφωθήκαν στην ομάδα η απόφαση μου ήταν η μόνη τίμια και ξεκάθαρη απέναντι στον ΠΑΟΚ. Ευχαριστώ την οικογένεια του ΠΑΟΚ για την αγάπη που με περιέβαλλε και με περιβάλλει. Χάρηκα όσο τίποτε τις επτά νίκες που κάναμε αυτό το μικρό διάστημα που έμεινα. Εύχομαι στον ΠΑΟΚ καλή συνεχεία και να βρει το δρόμο του».

http://www.exedrasports.gr/default.asp? ... 0&catid=29
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό Johnys » Δευτ 26 Ιαν 2009, 19:20

Δυστυχώς ασχολούμαστε μονο μες το basket όταν πάει καλά και σε κανένα ντέρμπι.
Πιστεύω οι περισσότεροι στην ηλικία μου (30 χρόνον) να θυμούνται την υπερομάδα τις δεκαετίας του 90 με κυπελλούχων,κόρατς πρωτάθλημα και final four (και άμα δεν είχε ανοίξει η τρυπα εκείνου του "ιακοπινι" ίσος είχαμε και πρωταθλητριών).Αυτή η ομάδα μας έχει κάνει περήφανους και εμείς τι ξεγράψαμε έτσι απλά.Δε νοείται στη τούμπα να έχει το λιγότερο 15000 κόσμο και το παλατάκι να είναι 150 άτομα,άσχετος ποιος είναι πρόεδρος.Ο ΠΑΟΚ είναι πάνω από πρόσωπα και θα υπάρχει για πάντα σε αντίθεση με "πρεοδρους" παίξτε κτλ. Εμάς η θέση μας είναι στο γήπεδο και όχι μονο στα ωραία αλλα και στα δύσκολα.
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 26 Ιαν 2009, 22:05

Στην Μοντεγκρανάρο ο Βασιλειάδης

Του Θωμά Αυγέρη
26/01/2009 (20:34)

Στην Ιταλία και πιο συγκεκριμένα την Πρεμιάτα Μοντεγκρανάρο θα συνεχίσει την καριέρα του ο Κώστας Βασιλειάδης. Ο διεθνής γκαρντ έμεινε κατά τη χθεσινή μέρα ελεύθερος από τον ΠΑΟΚ όμως μετά από μόλις 24 ώρες βρήκε τον επόμενο σταθμό της καριέρας του. Οι επιδόσεις του στην Α1 όπου είναι τρίτος σκόρερ δε θα μπορούσαν να περάσουν απαρατήρητες από τους συλλόγους του εξωτερικού με αποτέλεσμα να υπάρξουν αρκετοί οι οποίοι ενδιαφέρθηκαν για την απόκτησή του. Όλες οι ενδείξεις έδειχναν πως ο Βασιλειάδης θα μετακόμιζε είτε στην Ισπανία όπου είχε παίξει ως παίκτης της Μάλαγα ή στην Ιταλία.
Η Μοντεγκρανάρο όμως κέρδισε στο νήμα τους Ισπανούς συνδιεκδικητές του Βασιλειάδη αποσπώντας την υπογραφή του παίκτη. Να θυμίσουμε πως αυτή τη στιγμή η Μοντεγκρανάρο βρίσκεται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, μαζί με τις Καντού και Αρμάνι Τζινς Μιλάνο.

http://www.basketblog.gr/index.php?opti ... Itemid=209
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostask4 » Δευτ 26 Ιαν 2009, 22:21

kostasff έγραψε:exedrasports.gr
Αποχώρησαν και χάρισαν 340.000 ευρώ

Βασιλειάδης και Μουλαομέροβιτς χάρισαν στον ΠΑΟΚ το ποσό των 340.000 ευρώ που τους οφείλεται, προκειμένου να διευκολύνουν τον σύλλογο στη δύσκολη θέση που βρίσκεται.

catid=29


Κλασσικη καλη Ελληνικη δημοσιογραφια. Δεν αναφερει απο ποτε τα χρωσταμε, ποιος ηταν προεδρος τοτε, αν δημιουργηθηκαν νεες οφειλες απο την τωρινη διοικηση, δεν αναφερει τιποτα.
Χωρις να εχω λογους να μην πιστεψω την ειδηση, τη θεωρω ελλειπεστατη.
Γραψε ρε αδερφε τα νουμερα αναλυτικα. Ποιος εκανε και τι.
Αλλιως προκειται για μια μικρη αβαντα με σκοπο να χρυσωθει το χαπι
ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΖΟΥΣΑΝ ΣΕ ΣΠΗΛΙΕΣ ΕΜΕΙΣ ΑΝΑΒΑΜΕ ΠΥΡΣΟΥΣ
Άβαταρ μέλους
kostask4
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ 17 Αύγ 2008, 17:51
Τοποθεσία: ΤΟΥΜΠΑ ΡΕ

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 26 Ιαν 2009, 22:34

Αν υπάρχουν αυτά τα χρέη τότε είναι μόνο από την σημερινή διοίκηση του Δρόσου. Δεν υπήρχαν παλιότερα χρέη για τους συγκεκριμένους παίκτες. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 26 Ιαν 2009, 22:38

Α1 ΠΑΟΚ
Πάει Μοντεγκρανάρο ο Βασιλειάδης

Επιμέλεια: Πάρης Τσελεπίδης
Δημοσίευση: 26 Ιανουαρίου 2009 21:16


Τους μέχρι πριν λίγες ημέρες συμπαίκτες του, αλλά και το τεχνικό επιτελείο του ΠΑΟΚ αποχαιρέτησε σήμερα το απόγευμα ο Κώστας Βασιλειάδης.

Ο 25χρονος βρέθηκε στο PAOK Sports Arena κατά τη διάρκεια της απογευματινής προπόνησης της ομάδας, μίλησε με όλα τα μέλη της ομάδας, ευχήθηκε καλή συνέχεια στον ΠΑΟΚ και στη δύσκολη προσπάθεια όλων και αποχώρησε από το γήπεδο.

Όσο για τον επόμενο σταθμό του Βασιλειάδη αυτός θα είναι μέχρι το καλοκαίρι η ιταλική Μοντεγκρανάρο.

http://www.sport24.gr/html/ent/342/ent.272342.asp
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 26 Ιαν 2009, 22:43

fuzztone έγραψε:Εκτός βέβαια αν θεωρούν ότι στα "χαρισμένα" είναι και αυτά που ΘΑ έπαιρναν ως το τέλος της χρονιάς.

Μάλλον αυτά είναι.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό teacher » Δευτ 26 Ιαν 2009, 23:03

Ο πρώην μπασκετμπολίστας του ΠΑΟΚ, Κώστας Βασιλειάδης, μίλησε στον «Sentra 103,3» και την εκπομπή «Pick n Roll» με τον Διονύση Μαρίνο, για την «αναγκαστική» αποχώρηση από τον ΠΑΟΚ.

«Πίστεψα στα λόγια και το όραμα του προέδρου. Τα πράγματα δεν πήγαν καλά. Πάνω από όλα προέχει η υγεία. Ας προσπαθήσει για το καλύτερο για τα παιδιά που μείνανε και βλέπω ότι θέλουν να βοηθήσουν τον εαυτό τους και την ομάδα για να είναι όλοι ήσυχοι και να κάνουν ό,τι καλύτερο για τον ΠΑΟΚ», τόνισε σχετικά.

Στην ερώτηση για το αν περίμενε μια τέτοια εξέλιξη απάντησε «Υπέγραψα για δυο χρόνια και αν τα πράγματα πήγαιναν καλύτερα θα έμενα παραπάνω. Δεν το περίμενα. Ήταν ξαφνικό. Είναι λίγα τα χρόνια του επαγγελματικού μπάσκετ και πρέπει να μαζέψεις χρήματα για σένα και την οικογένειά σου. Δεν πήρα τα χρήματα που έλεγε το συμβόλαιο. Στους πέντε μήνες που δούλεψα πήρα δυο μισθούς. Από τη στιγμή που μου είπαν ότι δεν υπάρχουν χρήματα για να πληρωθώ μέχρι το καλοκαίρι και καλό θα ήταν να φύγω για την ομάδα προτίμησα αυτό».

Σχετικά με τους ισχυρισμούς ότι εγκαταλείπει την ομάδα στα δύσκολα σημείωσε: «Το έχω ακούσει πολύ. Ήταν απλά μια συγκυρία και ήθελα με αυτόν τον τρόπο να βοηθήσω τον ΠΑΟΚ. Να φύγω εγώ, ο Μουλαομέροβιτς για να μειωθεί το μπάτζετ για να πληρωθούν τα παιδιά. Από τη στιγμή που δεν υπήρχαν χρήματα για να πληρωθώ ήταν δύσκολο να μείνω. Μας είπαν πως έχουν τα πράγματα και αυτό ήταν έντιμο. Μας είπαν ότι μέχρι τον Μάρτη, Απρίλη θα πληρωθούμε ένα μισθό. Εμένα μου είπαν ότι δεν υπάρχουν χρήματα και καλό θα ήταν να φύγω για να διευκολυνθεί η ομάδα».

Για το τι μέλλει γενέσθαι στην καριέρα του ανέφερε: «Είμαι σε διαπραγματεύσεις με ομάδες από την Ισπανία και την Ιταλία».

Απευθυνόμενος στον κόσμο του ΠΑΟΚ υπογράμμισε: «Να μην αφήσει την ομάδα. Να μάθει ακριβώς ό,τι έγινε στη δική μας περίπτωση. Να αγοράζει εισιτήρια και να βοηθάει τα παιδιά για να κερδίσουν τα εντός έδρας ματς».

Κλείνοντας, τόνισε: «Ο ΠΑΟΚ είναι το σπίτι, η ομάδα και η οικογένειά μου. Αγαπάω και τον κόσμο και την ομάδα. Τα πράγματα δεν πήγαν όπως θα τα θέλαμε. Την προηγούμενη φορά που επιδίωξα να έρθω και ήταν να πάω στον Πανιώνιο ή τον ΠΑΟΚ επέλεξα τον ΠΑΟΚ κι ας έχασα κάποια χρήματα. Δεν μου βγήκε σε καλό αλλά δεν πειράζει».
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 27 Ιαν 2009, 00:46

Κώστα, περιμένω κάτι πιο.. σιροπιαστό από εσένα..
Δε χρειάζεται να φοβάσαι να τα πεις όλα!!!

Υπάρχουν και πράγματα που έχεις και για το Δρόσο και γι αυτούς που ήταν στις αρχές της προσπάθειας..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gagas » Τρί 27 Ιαν 2009, 01:24

μονο και μονο που δεν βγηκε σε κανενα ραδιοφωνο της πολης αλλα προτιμησε να μιλησει σε αθηναικο μεσο δειχνει δηλια..θελω μια φορα να ακουσω εναν παικτη να μιλαει οπως πρεπει για εναν κακο προεδρο..κ να μην κοιταει τις δημοσιες σχεσεις..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Τρί 27 Ιαν 2009, 02:12

fuzztone έγραψε:Δηλαδή για πόσο ιθαγενείς μας περνάνε? Από που κι ως που βγήκε αυτό το ποσό? Μιλάμε για έναν παίκτη τον μούλα που έπαιξε 3 μήνες και τον πρώην αρχηγό που έπαιξε μισή σεζόν.............Εκτός βέβαια αν θεωρούν ότι στα "χαρισμένα" είναι και αυτά που ΘΑ έπαιρναν ως το τέλος της χρονιάς.



Δεν είναι έτσι, διάβασε... Αυτό που δημοσίευσε ο Teacher:

teacher. έγραψε:«Πίστεψα στα λόγια και το όραμα του προέδρου. Τα πράγματα δεν πήγαν καλά. », «Υπέγραψα για δυο χρόνια και αν τα πράγματα πήγαιναν καλύτερα θα έμενα παραπάνω. Δεν το περίμενα. Ήταν ξαφνικό. Είναι λίγα τα χρόνια του επαγγελματικού μπάσκετ και πρέπει να μαζέψεις χρήματα για σένα και την οικογένειά σου. Δεν πήρα τα χρήματα που έλεγε το συμβόλαιο. Στους πέντε μήνες που δούλεψα πήρα δυο μισθούς. Από τη στιγμή που μου είπαν ότι δεν υπάρχουν χρήματα για να πληρωθώ μέχρι το καλοκαίρι και καλό θα ήταν να φύγω για την ομάδα προτίμησα αυτό».

[b]Μας είπαν ότι μέχρι τον Μάρτη, Απρίλη θα πληρωθούμε ένα μισθό.[/b] Εμένα μου είπαν ότι δεν υπάρχουν χρήματα και καλό θα ήταν να φύγω για να διευκολυνθεί η ομάδα»


^^^^

Πήρε 2 μισθούς απο τους 5 που δικαιούνταν. Του είπαν οτι αν καθόνταν θα έπερνε το πολύ αλλον 1 μισθό. ΟΠΟΤΕ ΝΑΙ Χάρισε λεφτά, ΔΕΔΟΥΛΕΜΕΝΑ.

Όποιος θα δεχόταν να του συμπεριφέρονται σε μια δουλειά έτσι ας ΒΓΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ.
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Τρί 27 Ιαν 2009, 03:03

MpyRaS έγραψε:Lover o μισ8'ος του ειναι ο 10πλάσιος του καθένα από μας.Και αν ζητούσαν βοήθεια απο τον κόσμο του ΠΑΟΚ θα την είχαν.Παντα ο κόσμος βοήθησε παίχτες που θέλαν να βοηθήσουν την ομάδα.Και ο Βασιλειάδης έχει ακομα 10 μπασκετικά χρόνια μπροστάτου.Μπορί να βγάλει πολλούς μισθούς ακόμα.Τέσπα...φάγαμε την λαμοφια και τον πρόλογο του Δρόσου αλλά μην τρώμε και απ'όλους παπά.Αυτοί δεν τα βρήκαν μεταξύ τους και τώρα ο καθένας λέει τα δικάτου.Όποιος ήθελε να βοθήσει ας πρότεινε μείωση αποδοχών.


Δε συμφωνώ, να σου πώ γιατί. Ο ρόλος του κόσμου δεν είναι να κάνει έρανο κάθε φόρα για να ξεχρεώσει τις αμαρτίες των εκάστοτε μετόχων ούτε να κάνει έρανο για να πληρώσει το Σαλπιγγίδη ή τον Βασιλειάδη.
Ποιός είναι ο ρόλος του προέδρου-μεγαλομετόχου τότε? Να δίνει συνεντεύξεις, να φωτογραφίζεται και να το παίζει τζόβενο?

Αν είναι να τα αναλάβουμε εμείς τότε το κάνουμε ΛΑΙΚΗ ΒΑΣΗ και κόβουμε τις Δημόσιες Σχέσεις με τον κάθε τυχάρπαστο που παρουσιάζεται σωτήρας... πέρνουμε τους παίκτες και τους προπονητές που γουστάρουμε και κάνουμε εμείς κουμάντο.

Έδω ο τύπος έλεγε οτι θα αναλάβει και τα χρέη των προηγουμένων ετών...

Αλλά εντάξει είπαμε στην Ελλάδα με 100 χιλιάρικα και ένα Site της πλάκας μπορείς να πείσεις οτι είσαι μεγιστάνας. Ο κόσμος τέτοια θέλει... δώστου παπά και παρ΄του τη ψυχή... την ομάδα ήθελα να πώ...

Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΑΣ ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ευθύνες για το κατάντημα της ΚΑΕ ΠΑΟΚ τα τελευταία 7 χρόνια.
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 27 Ιαν 2009, 17:22

Το «αντίο» του αρχηγού

ΤΟΥ ΘΟΔΩΡΗ ΦΕΛΑΝΗ

Βγήκε από την προπόνηση του ΠΑΟΚ με κόκκινα μάτια. Σχεδόν δακρυσμένος. Αποχαιρέτησε τους συμπαίκτες του και από σήμερα θα ετοιμάζει τα πράγματά του για την Ιταλία. Ποιος να το περίμενε στις αρχές της σεζόν ότι η συνεργασία του «δικέφαλου» του Βορρά με τον Κώστα Βασιλειάδη θα έληγε τόσο άδοξα.

«Οχι, ούτε εγώ το περίμενα. Υπέγραψα ένα διετές συμβόλαιο, επέστρεψα με όρεξη και διάθεση στην ομάδα που αγαπάω και την οποία εξακολουθώ να θεωρώ σπίτι μου» δήλωσε στο «Goal». Τι ευχήθηκε στους συμπαίκτες του; «Να είναι όλοι τους υγιείς. Ξέρεις, αυτές οι στιγμές είναι λίγο άχαρες για όλους και πολύ περισσότερο για μένα γιατί τα έχω ξαναζήσει. Τα περνάω για 2η φορά. Δεν πειράζει, όμως, έτσι είναι η ζωή». Και να σκεφτεί κανείς ότι το καλοκαίρι προτίμησε για συναισθηματικούς λόγους τον ΠΑΟΚ από τον Πανιώνιο.

«Με τον κ. Δρόσο δεν μίλησα. Η κ. Παπαδημητρίου ήρθε και μας είπε κάποια πράγματα. Κάποιοι λένε πως εγώ πηδάω από το καράβι, αυτοί όμως που γνωρίζουν κάποια περιστατικά ξέρουν. Δεν θέλω να πω τίποτα περισσότερο. Θα μιλήσω σε συνέντευξη Τύπου. Το βέβαιο είναι πως βόλευε η δική μου αποχώρηση για να μειωθεί το μπάτζετ» τόνισε ο Βασιλειάδης και κατέληξε: «Εύχομαι τουλάχιστον η διοίκηση να προσπαθήσει για τα παιδιά που μένουν πίσω. Να τους έχει ήρεμους».

Επόμενος σταθμός του Κώστα Βασιλειάδη θα είναι η Ιταλία, για την οποία θα αναχωρήσει πιθανότατα αύριο. Η ιταλική Μοντεγκρανάρο εξέφρασε μεγάλο ενδιαφέρον για την απόκτησή του και η προσφορά της ήταν καλύτερη από αυτήν της Μενόρκα.

Κατά τα άλλα στη χθεσινή προπόνηση δεν έδωσε το «παρών» ο Τομάσεβιτς που «κόλλησε» στα σύνορα εξαιτίας των μπλόκων από τις κινητοποιήσεις των αγροτών.

Το «παρών», αντίθετα, έδωσαν οι Γκρέγκορι και Ντιαρά. Ο τελευταίος σύμφωνα με πληροφορίες θα μείνει μέχρι και το παιχνίδι με τον Πανελλήνιο. Στη συνέχεια κι εφόσον δεν λάβει τα χρήματα που του οφείλονται, είναι πιθανό να παραχωρήσει μια συνέντευξη Τύπου και να αποχωρήσει.

http://www.goalday.gr/article.asp?catid ... id=1691283
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Τρί 27 Ιαν 2009, 17:37

πες τα Δημήτρη...έχω τρελαθεί τις ημέρες αυτές....δεν προλαβαίνω να μαζεύω Παοτσηδιλίκι....από την μία ο σέρτζιο ο μακεδονομάχος από την άλλη ο κωστάκης ο "αρχηγός"...


ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΝΕ....

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΟΝΣΕΙΣΑΟ......
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 27 Ιαν 2009, 17:46

Φίλε DimisK θα διαφωνήσω μαζί σου. Ήρθε στον ΠΑΟΚ το καλοκαίρι έχοντας καλύτερη προσφορά από τον Πανιώνιο. Δεν μας έφαγε λεφτά. Ούτε αυτός ούτε ο Μούλα ούτε και οι Γκρέγκορι με τον Ντιαρά που ακούγεται πως θα είναι οι επόμενοι που θα φύγουν. Όλοι τους πρόσφεραν και ίδρωσαν για το κάθε ευρώ που εισέπραξαν(ή δεν εισέπραξαν) από την ομάδα. Νομίζω πως είναι καιρός να λέμε ένα ευχαριστώ σε όσους πρόσφεραν στην ομάδα και ειδικά σε αυτούς που έφυγαν εξαιτίας οικονομικών οφειλών.
Εγώ δεν πιστεύω πως ο Βασιλειάδης (και οι υπόλοιποι) ξύπνησαν ένα πρωί και είπαν αντίο χωρίς λόγο. Είναι προφανές πως ήταν επιλογή της διοίκησης και όχι δική του (τους).
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης