2. Adam Smith

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 21 Δεκ 2019, 21:44

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Πάρε το αερόπλανο και τράβα σπίτι.



Από 5 Νοέμβρη τα λέω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47046
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 21 Δεκ 2019, 22:08

tolis14 έγραψε:Αυτός είναι σίγουρα Αμερικανός? Σαν Ινδός μου φαίνεται εμένα για να μην πω Αμερικανός από τον Δενδροπόταμο

Αμερικανός, στα σίγουρα και μάλιστα πολύ πολύ γνωστός, παλαιόθεν και πολύ μπαρουτοκαπνισμένος...

Εικόνα
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 24 Δεκ 2019, 10:58

Χαχαχα ιδιος
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Δεκ 2019, 22:53

Take the other point guard from the Lidl of China and get the fuck away from here. Never come back.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47046
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 29 Δεκ 2019, 19:46

Ο Άνταμ Σμιθ αποτελεί βαρόμετρο στην επίθεση του ΠΑΟΚ και δεν είναι τυχαίο ότι οι πέντε τελευταίες ήττες στο πρωτάθλημα, έχουν συνδυαστεί με δικές του μέτριες εμφανίσεις.
Ο Αμερικανός και χθες, στο Ιβανώφειο, κινήθηκε σε «ρηχά νερά» έχοντας 9 πόντους με 4/12 σουτ. Το μοτίβο αυτό, είναι επαναλαμβανόμενο, σχεδόν σε κάθε ένα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της ομάδας στη Basket League, στις οποίες, μετράει ισάριθμες ήττες.

Με τον Πανιώνιο, είχε 8 πόντους και 3/9 σουτ. Με την ΑΕΚ είχε 9 πόντους, με 3/13 σουτ. Στο Λαύριο, ήταν καλός και πρώτος σκόρερ με 24 πόντους και 8/13 σουτ, ενώ με τον Προμηθέα, έβαλε 15 πόντους μεν, αλλά με 6/16 σουτ, δε...

Στα πέντε τελευταία παιχνίδια, ο Σμιθ, σουτάρει με το χαμηλό, 38,1% εντός παιδιάς και αυτό, δε θα μπορούσε να μην έχει αντίκτυπο στο επιθετικό παιχνίδι της ομάδας.

Και ο Ηρακλής χθες, είχε προσαρμόσει την άμυνα του επάνω του, όπως το κάνουν οι περισσότεροι αντίπαλοι πλέον... Το θέμα, για τον Σμιθ, είναι να βρεθεί τρόπος, να γίνει ξανά λειτουργικός για την ομάδα, που τον έχει μεγάλη ανάγκη...


Από: PAOK24

Εμ, εμείς τα λέγαμε, καιρό τώρα, αλλά κάποιοι δεν μας άκουγαν... :roll:
goran 64 έγραψε:
BlackMagicPAOK έγραψε:Smith (από sdna)
«Είμαι σουτέρ ρυθμού, οπότε αν ευστοχήσω σε ένα-δύο σουτ, θέλω τη μπάλα ξανά. Tόσο οι συμπαίκτες, όσο και ο προπονητής μου το ξέρουν αυτό. Είναι ένα κομμάτι του πλάνου μας, όταν βάλω το πρώτο σουτ, να με ψάχνουν για να συνεχίσω να το κάνω»

Ας πάει να τον πει κάποιος να σακουλευτεί και να ζουμπαδιαστεί και να το παίξει λίγο αλλιώς το νταλαβέρι, ρε....
Άντε μπράβο, γιατί οι Ρεθύμνιοι ξέρουν να διαβάζουν, αν όχι το παιχνίδι, σίγουρα τις δηλώσεις, ξέρω γω, να ούμε!

:mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 04 Ιαν 2020, 16:47

Παικτης ψυχολογιας καθαρα. Στο Παλατακι σεληνιαζεται και με ρουλη ακομα περισσοτερο. 40 ποντους αυριο
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 06 Ιαν 2020, 09:48

Εντάξει 40 δεν έβαλε, αλλά και οι 26 ήταν ωραίοι.
Σεληνιασμενος Adam Smith.
Μακάρι να συνεχίσει να είναι ομαδικός.
Τον χρειαζόμαστε στην Λάρισα.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29908
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 06 Ιαν 2020, 10:11

Αν αυτός ο παίκτης καταφέρει και δέσει με τον Brown (ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ) τότε θα έχει αλλάξει επίπεδο στην καρίέρα του. Πάντως με τον Shorter έδειξε να κουμπώνει πολύ καλά.

Εδώ υπενθυμίζω (από τον φίλο μου τον hoopfellas):

Adam Smith (1.84-G-1992)

Ο καλύτερος γκαρντ της ιταλικής Α2. Γεννημένος στο Λούισβιλ του Κεντάκι, αποφοίτησε από το Georgia Tech (μεταφέρθηκε από το Virginia Tech) και ξεχώρισε φέτος με τα χρώματα της Roseto στη δεύτερη ιταλική κατηγορία. Βασικά ο Smith ήταν πολύ καλός για την ιταλική Α2. Προικισμένος σκόρερ με σήμα κατατεθέν το step back και το χαρακτηριστικό elevation που διακρίνει την εκτέλεση του. Στην Ιταλία των Scoring-PGs οι “γείτονες” αρχικά τον είδαν ως τέτοιον όμως σύντομα διαπίστωσαν ότι το παιδί είναι “2” και ως τέτοιος παίχτης ήρθε από την Αμερική. Στη Roseto έπαιξε δίπλα στον βετεράνο PG Robert Fultz όντας πολύ αποτελεσματικός στο να χρησιμοποιεί τα off ball screens και να εκτελεί. Πολύ ικανός στο να δημιουργεί απόσταση πριν την εκτέλεση απέναντι στον αντίπαλο αμυντικό. Μου θυμίζει τον A.J. Abraams.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 06 Ιαν 2020, 11:24

Αυτό που περισσότερο είχε ήταν το πάθος και η θέληση να "κυνηγήσει" όλες τις φάσεις ακόμα και στην άμυνα που είναι το μελανό σημείο
Και μπορω να πω και πιο πολυ ψυχραιμος απο τις προηγουμενες φορες. Το όλο ζήτημα είναι να βρεθεί η χημεία μαζί με τον Μπράουν όπου θέλει ο καθένας μια μπάλα ξεχωριστά
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6629
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 06 Ιαν 2020, 13:41

Ρε τρελάκια...ρε ανισόρροπε...
ΔΥΟ κλεψίματα;;;;;;;;;;;; ΔΥΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Στο πρώτο χθες πανηγύριζα! Φώναζα "ΕΠΑΙΞΕ ΑΜΥΝΑ!!!!!!!!!"
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47046
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 11 Ιαν 2020, 17:37

Φύγε μόνος σου μη σε φύγω εγώ. ΤΕΛΕΙΩΝΕ!!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47046
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 11 Ιαν 2020, 17:37

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Πάρε το αερόπλανο και τράβα σπίτι.



Από 5 Νοέμβρη τα λέω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47046
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 11 Ιαν 2020, 17:59

Καθαρά παίκτης επιπέδου Streetball!Μακάρι να πάει στην ευχή της Παναγίας και στην θέση του να έρθει κάποια σαν τον Μακενζι Μουρ.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5001
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 11 Ιαν 2020, 18:01

ΜΠΟΥΛΟ Ο ΣΜΙΘ ΧΤΕΣ! Απαράδεκτος στην άμυνα!
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6629
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 11 Ιαν 2020, 18:56

Τι τον κρατάτε ρε
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14436
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης