Κώστας Χαραλαμπίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 30 Οκτ 2019, 11:44

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Από το 2016 που σταμάτησες, δεν το κλείδωνα...περίμενα.
Έτοιμος;

Από την στιγμή που το όνομα του έπαιξε και τον Σεπτέμβριο σίγουρα το έχει στο μυαλό του.
Πάμε για την νίκη με τον Ήφαιστο και βλέπουμε!!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3621
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 01 Νοέμ 2019, 20:17

Καλή αρχή!! Πάμε Μπίδη! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 02 Νοέμ 2019, 09:46

Με Τοργκελε με Τοργκελε και με Χαραλαμπίδη, στ @@ μας σε γράφουμε μαλακα Σαλπιγγίδη.


Τα είπα και ξεθυμανα
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 02 Νοέμ 2019, 11:52

:lol: :lol: :lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 02 Νοέμ 2019, 20:22

Συγχαρητήρια κόουτς!!
Και οι πρωτες του δηλώσεις ως βασικός προπονητής:
Αναλυτικά:

«Αρχικά, θα ήθελα να ευχαριστήσω τους παίκτες μου, που έκαναν μια εκπληκτική προσπάθεια, σε αυτή τη δύσκολη συγκυρία. Πάλεψαν στο 100%. Θέλω να τους συγχαρώ και αυτό που τους είπα, είναι ότι είμαι περήφανος για την εικόνα που έδειξαν, τη θέληση και την αποφασιστικότητα.

Θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο που μας συμπαραστάθηκε. Η αλλαγή προπονητή, λειτούργησε προς το καλύτερο, κάναμε μια νίκη, αλλά έχουμε πολύ μεγάλο δρόμο μπροστά μας. Θα πρέπει να συνεχίσουμε την προσπάθεια μας, μέχρι να εκπληρώσουμε τους στόχους μας.

Θα ήθελα, επίσης, να πω ότι για μένα ήταν μια καινούργια προσωπική εμπειρία. Νομίζω ότι με τη βοήθεια των παιδιών και τη στήριξη του κόσμου κάναμε μια πολύ καλή αρχή και είμαι αισιόδοξος για τη συνέχεια. Αυτό το τμήμα, χρειάζεται στήριξη από όλους, μέσα και έξω από την ομάδα. Δεν είναι εύκολη η κατάσταση που ζούμε, αλλά δεν περισσεύει κανένας. Όλοι θα πρέπει να είμαστε κοντά στο τμήμα.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όσους με στήριξαν τις τελευταίες ημέρες, με τα καλά τους λόγια. Το κλαμπ είναι πολύ μεγάλο για να μιζεριάζουμε. Θέλω να συσπειρωθούμε όλοι για να συνεχίσουμε την προσπάθεια.

Για το αν είναι έτοιμος για την πρόκληση: «Και νιώθω και είμαι έτοιμος. Δεν έχω να πω κάτι άλλο…»

Για το τι πρόλαβε να αλλάξει στην ομάδα: «Το πρώτο στοιχείο, ήταν να αλλάξουν την ψυχολογία. Είχαμε μόλις δύο μέρες και δεν ήταν εύκολο. Είναι δύσκολο να αλλάξεις το τσιπάκι ένας παίκτη, από ένα χαμένο αγώνα να πάει σε μια τέτοια εμφάνιση. Αυτό που μπόρεσα να κάνω ήταν επειδή, έζησα την ομάδα από την έναρξη, ήταν να προσθέσω ίσως κάποια στοιχεία που θεωρούσα εγώ ότι έλειπαν. Ίσως με τον τρόπο μου και τον τρόπο λειτουργίας της ομάδας, απελευθερώσουμε κάποια παιδιά που ήταν σφιγμένα. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας και για μένα ήταν εκπληκτικό το πόσο γρήγορα αφομοίωσαν τα παιδιά, τα λίγα πράγματα που αλλάξαμε».

Για το τι άλλαξε τεχνικά: «Αυτό που ζήτησα, ήταν η διαρκής κίνηση της μπάλας και διαρκής κίνηση των ίδιων των παικτών. Παίξαμε κοντά στην καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος και χωρίς να έχουμε εκπληκτική λειτουργία, όπως την έχω εγώ στο μυαλό μου, βάλαμε 94 πόντους και παίξαμε στα όρια μας. Έχουμε πολλά περιθώρια βελτίωσης».

Για τους παίκτες που έδειξαν λιγότερο «σφιγμένοι»: Όλα τα παιδιά, θέλουν ιδιαίτερη μεταχείριση. Είναι μα ομάδα που λειτουργεί με 15 άτομα, θα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου, τι χρειάζεται ο καθένας. Με αυτήν την εμπειρία που έχω πλέον, είναι καλύτερο να είσαι μέσα στο παρκέ από το να είσαι έξω… Η απελευθέρωση έχει να κάνει με το ότι αγωνιστικά, ζητώντας από τα παιδιά να γυρνούν τα μπάλα, θα έρχονται και οι επιλογές που πρέπει να πάρουν».

Για το αν δυσκολεύτηκε να πάρει την απόφαση να αναλάβει την ομάδα: «Νιώθω πανέτοιμος. Είμαι σίγουρος για τον εαυτό μου, έχω άποψη και φιλοσοφία για το μπάσκετ. Ξέρω τι χρειάζεται αυτή η ομάδα, την έχω ζήσει πολλά χρόνια. Και το σταφ, στάθηκε δίπλα μου. Ήμασταν 4 άνθρωποι για την προετοιμασία των αγώνων και αυτό το διήμερο η δουλειά έγινε με μένα και τον Μπάμπη Καραΐσκο. Όλοι στήριξαν αυτήν την προσπάθεια και μας έδωσαν τη θετική τους ενέργεια».

Για το αν έχει στο μυαλό του αλλαγές στο ρόστερ: «Αυτό που χρειάζεται περισσότερο από τα πρόσωπα αυτήν τη στιγμή, είναι η στήριξη και η συμπαράσταση όλων. Αυτήν τη στιγμή, νιώθω ότι έχω τους καλύτερους παίκτες. Δε σκέφτομαι αλλαγές ή οτιδήποτε, γιατί γνωρίζουμε όλοι τι συμβαίνει στο τμήμα. Αυτό που με απασχολεί, είναι το πώς θα λειτουργούμε αγωνιστικά μέσα στο γήπεδο. Αγαπώ όλους τους παίκτες μου, τους στηρίζω και θέλω να συνεχίσουμε την εικόνα που είχαμε σήμερα στο γήπεδο».

Από paokbc.gr
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3621
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 02 Νοέμ 2019, 20:35

Α ρε Μπίδη... Καμαρώνω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 02 Νοέμ 2019, 21:02

:idea: Εικόνα :geek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 02 Νοέμ 2019, 22:11

Μου αρεσαν οι δηλωσεις του,μου αρεσε το ορθολογικο ροτεσιον του.Μπραβο του,θετικοτατο ξεκινημα,ασχετα αν οι αλλοι ψιλοκατεβηκαν για χαβαλε.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 02 Νοέμ 2019, 22:15

δηλώσεις επιπέδου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 02 Νοέμ 2019, 22:26

Επιτέλους ορθολογικό μπάσκετ
Επιτέλους είδαμε τον best να παίζει περισσότερα λεπτά στο 3
Επιτέλους είδαμε λίγο στο rotation

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν σωθήκαμε ακόμα.
Το ρόστερ είναι πολύ αδύναμο
Ο Λιούις σίγουρα δεν είναι playmaker
Και παίκτες όπως ο γουικινς αλλά και ο νιγηριανός δεν βλέπω πώς μπορούν να βοηθήσουν
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 02 Νοέμ 2019, 22:54

«Αυτό το τμήμα, χρειάζεται στήριξη από όλους, μέσα και έξω από την ομάδα. Δεν είναι εύκολη η κατάσταση που ζούμε, αλλά δεν περισσεύει κανένας. Όλοι θα πρέπει να είμαστε κοντά στο τμήμα.»

«Και νιώθω και είμαι έτοιμος. Δεν έχω να πω κάτι άλλο…»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 15:44

Ο Χαραλαμπιδης ήταν καλός παίκτης, σοβαρό παιδί και πιστεύω ότι μπορεί να τα καταφέρει.
Χαραλαμπίδη καλή αρχή σε γουστάρω στον πάγκο του ΠΑΟΚ και πιστεύω ότι θα πας καλά γιατί ξέρεις την ομάδα από μέσα.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 15:54

Το χθεσινο δεν αποτελει δειγμα λογω συνθηκων. Ας τον δουμε 2-3 παιχνιδια πρωτα. Εκανε καλη αρχη παντως.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 05 Νοέμ 2019, 23:40

Τζάμπα χάσαμε δυο μήνες ρε πούστη...ΤΖΑΜΠΑ!


Εκεί τον είχατε ρε μ@λ@κες...ντεμέκ πάτε σε φθηνές λύσεις. Τώρα ζητιανέψτε για να πληρώσετε τον Φλεβαράκη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 05 Νοέμ 2019, 23:59

Ας μην προτρεχουμε,απλά άλλαξε η ψυχολογία,όπως σε κάθε αλλαγή προπονητή,σε όλα τα αθλήματα.
Η ποιότητα της ομάδας δεν άλλαξε.
Χρειάζονται ένα δύο αλλαγές,δε πιστεύω ότι θα υπάρξει θέμα κατηγορίας, ποτέ όμως δεν ξέρεις,ειδικά σε ένα άθλημα που οι αλλαγές ξένων επιτρέπονται όλη τη σεζόν, δεν ξέρουμε πως θα παρουσιαστούν οι 5-6 αντίπαλοι ίδιας δυναμικότητας με εμάς,στην συνέχεια.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες