ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Κυρ 05 Ιαν 2020, 21:57

Baldur
" .. Ειναι ΝΤΡΟΠΗ να φωναζουμε συνθηματα για νεκρους ... "

Σωστός !!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Ιαν 2020, 22:00

Καλά...όταν τα λήκια βρίζουν τη μάνα του Σαββίδη, κλαιγόμαστε για νεκρές μάνες.

Του Γκάλη η μάνα ζει;; Εκτός κι αν είναι καμιά 120 ετών...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 05 Ιαν 2020, 22:07

Μπράβο για την νίκη! Σειρά έχει τώρα η Λάρισα, το Σάββατο. Αν κερδίσουμε στη Λάρισα, ισοβαθμούμε μαζί της, αλλά την προσπερνάμε στην ισοβαθμία, ενώ θα ισοβαθμίσουμε και με Κολοσσό που, λογικά, θα χάσει στην έδρα του από την ΑΕΚ.
Υπάρχει και το ντέρμπυ Αρης - Ηρακλής.
Τελευταία επεξεργασία από ΑποστόληςΑ και Κυρ 05 Ιαν 2020, 22:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89941
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Κυρ 05 Ιαν 2020, 22:09

Νεκροί, ραντεβού για ξυλικι, ναρκωτικά...Αυτό είναι το ρεπερτόριο.
Δεν αρκεί μόνο να πηγαίνει μπροστά το αγωνιστικό τμήμα αλλά και το οπαδικό. Αλλά είναι μεγάλη κουβέντα και βγαίνουμε off topic...
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2959
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό apple64 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 22:12

Βασικά και εγώ για την κερκίδα θα μιλήσω.
Τραβούσα τα μαλλιά μου στο γήπεδο.

Δεν χρειάζεται να είσαι προπονητής για να ξέρεις πως όταν ο αντίπαλος έχει μικρότερο ρόστερ από εσένα θέλεις διαιτητές που να σφυρίζουν τα πάντα. Απλά μαθηματικά.
Δεν χρειάζεται να είσαι προπονητής για να ξέρεις πως όταν ο αντίπαλος έχει παίχτες που μπορούν εύκολα να παίξουν βρόμικα (ενώ οι δικοί σου δεν το έχουν αυτό το ταλέντο) εσύ θέλεις διαιτητές που να σφυρίζουν τα πάντα.

Οι διαιτητές σήμερα σφύριζαν ακόμη και το απειλητικό βλέμμα. Τους ευχαριστούμε γι' αυτό.
Παράληλα έχουμε καλύτερο υλικό και πήραμε και τα ριμπάουντ. Κάπως έτσι κερδίσαμε εύκολα.

Στην Λάρισα θα αντιμετωπίσουμε μια καλή ομάδα με κανονικό προπονητή. Με νίκη θεωρώ πως θα σωθούμε εύκολα. Θα πρέπει τακτικά να είμαστε καλύτεροι όμως.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Ιαν 2020, 22:15

BlackFriday έγραψε:Νεκροί, ραντεβού για ξυλικι, ναρκωτικά...Αυτό είναι το ρεπερτόριο.
Δεν αρκεί μόνο να πηγαίνει μπροστά το αγωνιστικό τμήμα αλλά και το οπαδικό. Αλλά είναι μεγάλη κουβέντα και βγαίνουμε off topic...



Στο Παλατάκι το "ουκ εν τω πολλώ το ευ" είναι νόμος.

Φαινόταν η διαφορά όταν φώναζαν 6000 και όταν φώναζαν 2000.

Η κερκίδα με το Ρέθυμνο ήταν πιο καύλα.

Σήμερα, ενώ από χθες έλεγα ότι απόψε δεν θα έχω φωνή, είμαι πολύ καλά, δεν φώναξα όσο θα περίμενα. Γιατί άρχισαν τα μακρόσυρτα συνθήματα για ναρκωτικά κτλ.

Ακούσαμε και το επικό "χιλιόμετρα κάναμε πάλι", ναι σιγά, κουραστήκατε... Στη Θεσσαλονίκη είναι το γήπεδο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 05 Ιαν 2020, 22:23

ΑΕΚ βάζελος
63-54 ημίχρονο
Σ ένα καταπληκτικό ματς
Μεγάλη εντύπωση μου κάνει πόσο βελτιωμένοι είναι οι Γιαννόπουλος Γκίκας.

Στα δικά μας τώρα Μ έναν ψηλό και έναν προπονητή μέχρι και πλέι οφ προλαβαίνω
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14342
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 22:33

Baldur έγραψε:Οσο και να ηθελα να μεινω στο αγωνιστικο σκελος, μετα απο μια τοσο γλυκια 100αρα που βουλωσε τα αυθαδη στοματα των σκωληκων, δυστυχως θελω να κανω μια αναφορα στην κερκιδα.

Ειναι ΝΤΡΟΠΗ να φωναζουμε συνθηματα για νεκρους. Ειλικρινα θεωρω τον εαυτο μου σκληροπετσο και "αναισθητο" στα περισσοτερα θεματα που φαινεται να προσβαλλουν την πλειοψηφια του κοσμου στην καθημερινοτητα, αλλα η εικονα μικρων παιδιων, ουτε 10 χρονων, να αναπαραγουν συνθημα για νεκρους πατεραδες αρειανων ενω καθονται με τον "μπαμπα" τους παραδιπλα, με εστειλε.

Μαγκες αυτο δεν ειναι σωστο. Ειναι αηδια και εμετος. Οι παλαιοτερες γενιες ρε ΦΛΩΡΟΙ (γιατι φλωρος εισαι οταν δεν σεβεσαι αυτον που σε εφερε στον κοσμο) ειχαν μπεσα και 5-10 κοκκινες γραμμες. Ενα αυτο και ενα που διαβαζεις για ακομη εναν θανατο καρμπον σαν του Νασου και σκεφτεσαι οτι ολο αυτο το μπουρδελο που λεμε οπαδισμος, ειναι για τα σκουπιδια.

Ναιι ρε μαγκα, βρισε-φτυσε-χασε τα λογικα σου στην κερκιδα, γλεντα τους στην καζουρα, βιασε τους ηχητικα....αλλα ως εκει ρε. Δειξτε λιγο γαμημενο (με συγχωρατε) πολιτισμο ρε παλικαρια. 15-18-20χρονα ειστε. 25 ειμαι και μαζι θα ζησουμε αυτη την κοινωνια πηγαινοντας μπροστα, ξεκολλατε.

Σορρυ για το υφος αλλα με ετρωγε.

Υ.Γ. τρομερος παλμος κατα τ αλλα. Με 3,000 σε καθε εναπομειναν εντος, το χουμε.


Μπραβο ρε μαγκα.Ποιο παιχνιδι τωρα...
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26726
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 05 Ιαν 2020, 22:40

Baldur έγραψε:Οσο και να ηθελα να μεινω στο αγωνιστικο σκελος, μετα απο μια τοσο γλυκια 100αρα που βουλωσε τα αυθαδη στοματα των σκωληκων, δυστυχως θελω να κανω μια αναφορα στην κερκιδα.

Ειναι ΝΤΡΟΠΗ να φωναζουμε συνθηματα για νεκρους. Ειλικρινα θεωρω τον εαυτο μου σκληροπετσο και "αναισθητο" στα περισσοτερα θεματα που φαινεται να προσβαλλουν την πλειοψηφια του κοσμου στην καθημερινοτητα, αλλα η εικονα μικρων παιδιων, ουτε 10 χρονων, να αναπαραγουν συνθημα για νεκρους πατεραδες αρειανων ενω καθονται με τον "μπαμπα" τους παραδιπλα, με εστειλε.

Μαγκες αυτο δεν ειναι σωστο. Ειναι αηδια και εμετος. Οι παλαιοτερες γενιες ρε ΦΛΩΡΟΙ (γιατι φλωρος εισαι οταν δεν σεβεσαι αυτον που σε εφερε στον κοσμο) ειχαν μπεσα και 5-10 κοκκινες γραμμες. Ενα αυτο και ενα που διαβαζεις για ακομη εναν θανατο καρμπον σαν του Νασου και σκεφτεσαι οτι ολο αυτο το μπουρδελο που λεμε οπαδισμος, ειναι για τα σκουπιδια.

Ναιι ρε μαγκα, βρισε-φτυσε-χασε τα λογικα σου στην κερκιδα, γλεντα τους στην καζουρα, βιασε τους ηχητικα....αλλα ως εκει ρε. Δειξτε λιγο γαμημενο (με συγχωρατε) πολιτισμο ρε παλικαρια. 15-18-20χρονα ειστε. 25 ειμαι και μαζι θα ζησουμε αυτη την κοινωνια πηγαινοντας μπροστα, ξεκολλατε.

Σορρυ για το υφος αλλα με ετρωγε.

Υ.Γ. τρομερος παλμος κατα τ αλλα. Με 3,000 σε καθε εναπομειναν εντος, το χουμε.



++++
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK LARISSA » Κυρ 05 Ιαν 2020, 23:13

Είναι αλήθεια πως ο λεφτάς ο παλέτας τώρα που αγοράζει ότι γουστάρει από το γαύρο γιατί έχει πολύ χρήμα και είναι πολύ άπλας θα τα σκάσει και θα πάρει πακέτο Σπανούλη και Πρίντεζη από το γαύρο για να σώσει το μπάσκετ;
PAOK LARISSA
 
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 13:36
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΛΑΡΙΣΑ

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Ιαν 2020, 23:14

:lol: :lol: :lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 23:23

Baldur έγραψε:Οσο και να ηθελα να μεινω στο αγωνιστικο σκελος, μετα απο μια τοσο γλυκια 100αρα που βουλωσε τα αυθαδη στοματα των σκωληκων, δυστυχως θελω να κανω μια αναφορα στην κερκιδα.

Ειναι ΝΤΡΟΠΗ να φωναζουμε συνθηματα για νεκρους. Ειλικρινα θεωρω τον εαυτο μου σκληροπετσο και "αναισθητο" στα περισσοτερα θεματα που φαινεται να προσβαλλουν την πλειοψηφια του κοσμου στην καθημερινοτητα, αλλα η εικονα μικρων παιδιων, ουτε 10 χρονων, να αναπαραγουν συνθημα για νεκρους πατεραδες αρειανων ενω καθονται με τον "μπαμπα" τους παραδιπλα, με εστειλε.

Μαγκες αυτο δεν ειναι σωστο. Ειναι αηδια και εμετος. Οι παλαιοτερες γενιες ρε ΦΛΩΡΟΙ (γιατι φλωρος εισαι οταν δεν σεβεσαι αυτον που σε εφερε στον κοσμο) ειχαν μπεσα και 5-10 κοκκινες γραμμες. Ενα αυτο και ενα που διαβαζεις για ακομη εναν θανατο καρμπον σαν του Νασου και σκεφτεσαι οτι ολο αυτο το μπουρδελο που λεμε οπαδισμος, ειναι για τα σκουπιδια.

Ναιι ρε μαγκα, βρισε-φτυσε-χασε τα λογικα σου στην κερκιδα, γλεντα τους στην καζουρα, βιασε τους ηχητικα....αλλα ως εκει ρε. Δειξτε λιγο γαμημενο (με συγχωρατε) πολιτισμο ρε παλικαρια. 15-18-20χρονα ειστε. 25 ειμαι και μαζι θα ζησουμε αυτη την κοινωνια πηγαινοντας μπροστα, ξεκολλατε.

Σορρυ για το υφος αλλα με ετρωγε.

Υ.Γ. τρομερος παλμος κατα τ αλλα. Με 3,000 σε καθε εναπομειναν εντος, το χουμε.

Μπορουμε και με οσους ηρθαν σημερα γιατι λιγοτεροι αδερφε και στα επόμενα το ιδιο κρισιμα ειναι τα παιχνιδια και οι αλλες ομαδες καλυτερες του ρουλη.... :ugeek: :ugeek: :opaokara: :ugeek: :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2690
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 23:37

ΑποστόληςΑ έγραψε:Μπράβο για την νίκη! Σειρά έχει τώρα η Λάρισα, το Σάββατο. Αν κερδίσουμε στη Λάρισα, ισοβαθμούμε μαζί της, αλλά την προσπερνάμε στην ισοβαθμία, ενώ θα ισοβαθμίσουμε και με Κολοσσό που, λογικά, θα χάσει στην έδρα του από την ΑΕΚ.
Υπάρχει και το ντέρμπυ Αρης - Ηρακλής.

Πολυ σωστά Αποστολή. Ενα απο τα δυο,εφικτά για διπλό,ειναι αυτό στην Λάρισα. Εν το μεταξύ στο ντέρμπυ των κομπλεξικων της πόλης, ο δε Άρης με ήττα μάλλον χάνει οριστικά το τρένο ενώ ο δε Ηρακλής σε ενδεχόμενη ήττα θ' αρχίσει να βλέπει φαντασματα!ΥΓ: ήμουν τόσο θυμωμένος και στεναχωρημένος από το χθεσινό στραπάτσο που ξέχασα ότι παίζαμε σήμερα μπάσκετ (αν και γαλουχηθηκα εξίσου από την χρυσή εποχή του μπασκετ)Μπράβο στα παιδιά. Μια μάχη κερδήθηκε. Θέλουμε κι άλλες όμως για να πάρουμε τον πόλεμο!Επόμενη στάση:Λάρισα
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Ιαν 2020, 23:43

Η συνταγή να σωθούμε:

Φεύγουν Σαρικόσαυρος και Lewis.

Έρχεται ένας ψηλός να μοιραστεί τον χρόνο με τον Zane. Ψηλός επιπέδου Bobby Brown θα είναι ευλογία. Ας είναι έστω και Julian Vaughn.

4000 λαός στη χειρότερη περίπτωση στα επόμενα εντός.

Ας δούμε και τον Μπίδη με λίγο καλύτερο ρόστερ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Κυρ 05 Ιαν 2020, 23:43

hasio_john έγραψε:Με αυτήν την μελαχρινή με τα μπλε ρούχα ο καμεραμάν πρέπει να την έπαιζε σήμερα σε όλη την διάρκεια της μετάδοσης! :lol:


Ντροπη ρε φιλε......να μη ξερεις την την Ευα Χανταβα :lol:
Αρχηγος στην ομαδα βολει ειναι. Και μεγαλο πουλεν εννοειται!


Καλες οι μεταγραφες, οπως ανεφεραν πολλοι εδω με εναν καλο ψηλο μπορουμε να σωθουμε. Ο προπονητης ειναι καλος αλλα μαθητευομενος και δεν ειναι καλη η συγκυρια για αυτον. Ας φερουμε εναν εμπειρο για να μην τον καψουμε τον ανθρωπο.
ΥΓ. Ξερω οτι δεν εχει νοημα να νοσταλγω τις παλιες ομαδες, αλλα για μας τους μπασκετικους Παοκτσηδες, ειναι μαρτυριο να βλεπω μπασκετ των 8 δευτερολεπτων.... Κατεβασια και σουτ και αγιος ο θεος, και απο αμυνα ουτε λογος... Γενικα απο μπασκετ ..... μηδεν
ΥΓ2. Πρεπει να βρεθει επειγοντως επενδυτης, εχει προβλημα η ομαδα αλλα συναμα και πολλες προοπτικες αν την αναλαβει ενας σοβαρος ανθρωπος
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1759
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες