ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 21 Δεκ 2019, 21:50

BlackMagicPAOK έγραψε:
apple64 έγραψε: ..
Οι διαιτητές μας έσπρωχναν όσο μπορούσαν. Το φάουλ στην λήξη της κανονικής περιόδου είναι για να γελάς. Η φάση είναι πεντακάθαρη. Ακόμη και σε πραγματικό χρόνο αυτό φάνηκε. Το είδα τώρα σε replay και ακόμη γελάω. .


Στην φάση με τον Σμιθ πέφτουν 3 παίκτες επάνω του και ο Λίποβι σπρώχνει καθαρά με το χέρι του στην κοιλιά του Σμιθ. Επαφή έχουν και οι άλλοι δύο.
Δεν νομίζω ότι μας δώσανε σφυρίγματα σήμερα. Στα τελευταία κρίσιμα λεπτά δεν πήραμε ένα γκολ-φάουλ, δεν δώσανε κάποιο επιθετικό (στα σκρην) υπέρ του Λιούις. Δώσανε βέβαια τις βολές στον Σμιθ, αλλά ήταν.
Με τα υπόλοιπα συμφωνώ. Χάθηκε η ευκαιρία μας για μια νίκη απέναντι σε πιο δυνατό αντίπαλο..

Άντε ρε φίλε πέστα γιατί κάποιοι πάνε να μας τρελάνουν!Μισό σφύριγμα δεν πήραμε από την κ@ρι@λα και το παρεάκι της.Αντ'αυτου 2 συνεχόμενα επιθετικά πάνω στον Lewis βαφτίστηκαν αμυντικά με το ένα μάλιστα να αποφέρει 3ποντο και φάουλ υπέρ της ομάδας του Ταβερνιαρη( αλήθεια πότε αυτή η μάζα από κρέας θα πάρει τεχνική ποινή;) Και κάποια άλλα μικρολαθακια όλα εις βάρος μας όπως πχ ο Knowles χρεώθηκε δύο φάουλ σε σκριν ενώ σε ίδιες περιπτώσεις για τους αντιπάλους ούτε γάτα ούτε ζημιά
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4989
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 21 Δεκ 2019, 22:04

στους 2 τελευταιους αγωνες εχουμε βαλει 10 παραπανω ποντους εντος παιδιας απο τους αντιπαλους μας. Παρολα αυτα εχουμε κανει 2 ηττες καθως οι αντιπαλοι εχουνε βαρεσει 71 βολές. ναι 71 σε 2 ματς. Είναι προφανές συνεπώς οτι οι διαιτητές μας βοηθάνε μαρς.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 21 Δεκ 2019, 22:10

Πέρα απ' τους διαιτητές βέβαια πρέπει να δούμε και την άμυνα που παίζουμε.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο για παράδειγμα έχουμε να δώσουμε τρία φάουλ και να μην στείλουμε τον αντίπαλο στις βολές, αντί αυτού κάνουμε ένα φάουλ σε προσπάθεια για 3ποντο,ένα γκολ φάουλ και ένα φάουλ πάνω σε λει απ.
Με λίγα λόγια μυαλό κουκούτσι
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 21 Δεκ 2019, 23:02

αν και η πίκρα μου από οτι ζησαμε σήμερα ειναι τεραστια και ειπα δε θα μιλησω...
θα πω κατι λιγα:
οι περισσοτεροι που γραφετε γνωμες σαν ειδικοι ειστε ασχετοι με το αθλημα . κι εγω μαζι. αλλα λετε τεραστιες παπαριες...

χωρις Σμιθ η φετινη ομαδα δεν θα μπορουσε να κανει καμια νικη, δεν θα μπορουσε καν να περασει τους 50 σε αγωνα...
τωρα αν φανταζεστε καναν αλλο σκορερ στη θεση του που τα κανει ολα πιο σωστα (ομαδικοτητα και λοιπα) εχετε μεινει στην εποχη Γκρεγκορυ, Μαρσαλ. τωρα δε μπορουμε να πληρωσουμε τετοιο παικτη...
εγω κολλαω και στην εμμονη για αντικατασταση Λιουις τη στιγμη που ο παικτης σε ειδικες καταστασεις (σιγουρα οχι οργανωση μεγαλων επιθεσεων) ειναι πολυ καλος...στο γρήγορο παιχνίδι κάνει κάνα δυο τσαπουτσουλιές και πάρα πολλά ωραία πράγματα... για μένα αυτοί οι εύκολοι πόντοι είναι απαραίτητοι καθώς η ομάδα δεν εχει αυτοματισμους στο 5χ5... κι εχεις κι 1 Μαργαριτη που ακουμπας τη μπαλα και 2 στις 3 κανει λαθος...

οσο για την τελευταία φάση, θα σας πω τι λεει ο νομος της δικαιοσυνης του μπασκετ:
όταν ορμαει με μεγαλη ταχυτητα στο μπασιμο ο σκορερ της γηπεδουχου ομαδας και πεφτουν 3 αντιπαλοι πανω του, οι πιθανοτητες να γινει το φαουλ ειναι 80%, ο σωστος διαιτητης πρεπει κατα 80% να σφυριξει, ενα non-call ειναι πολυ μεγαλυτερη αδικια σε τετοια φαση...
εμενα ζωντανα δε μου φανηκε φαουλ αλλα δεν εχω δει το χερι του Λιποβι σε ριπλευ οπότε πιστεύω ότι τελικά ήταν..

σε αυτον τον περαστικο που ειπε οτι το τμημα ντροπιαζει το συλλογο, καποιος να τον πιασει να δει αν ειναι ΠΑΟΚτσης κι οχι τρολ, κι αν είναι στ αλήθεια, να κάνει κάνα μάθημα με συνοπαδούς τι σημαίνει μπασκετικός ΓΙΓΑΝΤΑΣ.
το ότι η ομάδα κατάντησε έτσι φταίνε πολλά και πολύ εσείς οι ποδοσφαιρικοί...
Ελπίζω να ζήσουμε εποχές ξανά που παρακαλούσαν οι αδαείς να βρουν μαγικο χαρτακι για το Παλαι και δεν μπορούσαν...ένα κλικ στο μυαλό του Γιώργη είναι , κάποτε μπορεί να το καταλάβει το μεγαλείο του μπασκετ μας...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 21 Δεκ 2019, 23:25

renegade έγραψε:Πέρα απ' τους διαιτητές βέβαια πρέπει να δούμε και την άμυνα που παίζουμε.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο για παράδειγμα έχουμε να δώσουμε τρία φάουλ και να μην στείλουμε τον αντίπαλο στις βολές, αντί αυτού κάνουμε ένα φάουλ σε προσπάθεια για 3ποντο,ένα γκολ φάουλ και ένα φάουλ πάνω σε λει απ.
Με λίγα λόγια μυαλό κουκούτσι


μαζί σου, δε νομίζω να είπα οτι χάνουμε από τη διαιτησία. Απλά και μάτια έχω αλλά και πολύ περισσότερο με τους αριθμούς τα πάω πολύ καλά.

PS: κλαίω λίγο και με το τρομερό ρόστερ του Προμηθέα (γαι σήμερα μιλάω). 4.5 παίκτες εκ των οποίων τον έναν τον έφεραν τα τρίκαλα, τον άλλον η ρόδος, τον ελληνα τον είχαμε 2 χρόνια εμείς και τον διώξαμε, καλά για τους 2 αμερικανούς που μας βάλανε σήμερα 42 παίζει το 98% του κόσμου να μην τους είχε καν ακουστά...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 21 Δεκ 2019, 23:53

apple64 έγραψε:Οι διαιτητές μας έσπρωχναν όσο μπορούσαν. (...) Οι διαιτητές βοήθησαν τον ΠΑΟΚ. Τελεία και παύλα.



Εμείς μέσα που βρίζαμε, μ@λ@κες ήμασταν;


apple64 έγραψε:Πάντως εάν μπορείς να κοντράρεις την Πάτρα δεν μπορεί να είσαι πρώτο φαβορί για πτώση. Με 1-2 (άμεσες) αλλαγές δεν θα έχουμε πρόβλημα.



Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως.

Όποιον και να φέρουμε, ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ, ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ 18ΧΡΟΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΛΕΒΑΡΗ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 22 Δεκ 2019, 00:07

Έχετε καταλάβει ότι έρχονται γιορτές κι ότι οι περισσότεροι παίκτες μας έχουν οικογένειες;; Ότι έχουμε απλήρωτους υπαλλήλους του γηπέδου; Ο Σχίζας έγινε πατέρας πριν μια βδομάδα. Τι θα του πεις αυτουνού, όταν ζητήσει το μηνιάτικό του στις 5-10 του άλλου μηνός; "Κάτσε γιατί χρωστάμε στον Egekeze";;

Μην κοιτάτε μόνο τον πίνακα. Να προσπαθήσουμε η σημερινή προσέλευση να είναι η τελευταία με λιγότερους από 3000 ΠΑΟΚτσήδες σε εντός έδρας αγώνα. Εσείς που έρχεστε γήπεδο, να φέρνετε παρέα ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ένα άτομο.

Και πολύ σπαμμάρισμα-προπαγάνδα στο Φέησμπουκ, σε σχόλια, στα social media, παντού.

Έχουμε 30 μέρες να βρούμε 350.000€. Σήμερα άραγε η ομάδα έβγαλε 20.000€ έσοδα;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό fossa » Κυρ 22 Δεκ 2019, 00:11

Φτάνει βρε με τα μπάτζετ.
Οι φετινοί Προμηθέας και ΑΕΚ είναι αστείες ομάδες. Οι υπόλοιποι γελάω.
Αυτός ο αστείος ΠΑΟΚ και έχασε τα μισά ματς και παραπάνω στο τελευταίο τρίλεπτο.
Το πρόγραμμα τώρα εντός είναι καλό.
Βλέπω να κάνουμε 7/7 χωρίς πλάκα.
Αν πάρουμε βέβαια 1-2 σοβαρούς παίκτες και δεν τα κάνει θάλασσα ο προπονητής-πείραμα.
Και ο κόσμος να είναι τουλάχιστον όπως σήμερα.
Αλλιώς φυσικά και μπορεί να πέσουμε.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Κυρ 22 Δεκ 2019, 02:02

Ολοι θα χαλαστουμε αν πεσει η ομαδα και εμεις που δεν ασχολουμαστε με το μπασκετ, αλλα να λεμε οτι θα πεσει ολοκληρος ΠΑΟΚ γιατι δεν παει ο κοσμος στο γηπεδο ειναι λιγο αστειο. Εκτος και αν εχουμε γινει τοσο δυνατο πρωταθλημα που για να κανεις μια ομαδα που δεν θα πεσει, θα πρεπει να εχει τετοιο μπατζετ που θα πρεπει να ειναι γεματο το γηπεδο για να καλυθφει. Αν εχει γινει αυτο παω πασο.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 22 Δεκ 2019, 03:37

Όχι. Δεν είναι αυτό.

Είναι πως η ομάδα είναι τόσο πολύ σκατά που κάθε γαμημένο ευρώ μετράει. Με το ζόρι υπάρχει ΚΑΕ ΠΑΟΚ, τι δεν καταλαβαίνετε;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 22 Δεκ 2019, 04:04





Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 22 Δεκ 2019, 07:22

palok έγραψε:
renegade έγραψε:Πέρα απ' τους διαιτητές βέβαια πρέπει να δούμε και την άμυνα που παίζουμε.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο για παράδειγμα έχουμε να δώσουμε τρία φάουλ και να μην στείλουμε τον αντίπαλο στις βολές, αντί αυτού κάνουμε ένα φάουλ σε προσπάθεια για 3ποντο,ένα γκολ φάουλ και ένα φάουλ πάνω σε λει απ.
Με λίγα λόγια μυαλό κουκούτσι


μαζί σου, δε νομίζω να είπα οτι χάνουμε από τη διαιτησία. Απλά και μάτια έχω αλλά και πολύ περισσότερο με τους αριθμούς τα πάω πολύ καλά.

PS: κλαίω λίγο και με το τρομερό ρόστερ του Προμηθέα (γαι σήμερα μιλάω). 4.5 παίκτες εκ των οποίων τον έναν τον έφεραν τα τρίκαλα, τον άλλον η ρόδος, τον ελληνα τον είχαμε 2 χρόνια εμείς και τον διώξαμε, καλά για τους 2 αμερικανούς που μας βάλανε σήμερα 42 παίζει το 98% του κόσμου να μην τους είχε καν ακουστά...


Δεν εχεις ουτε Κασελακη, ουτε τα αμερικανακια τους.
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 22 Δεκ 2019, 08:28

KalamarGiannis μαλλον αστειευσαι για Σμιθ.....και τον Χατζηνικόλα αν του δωσεις να εκτελει τις μισες επιθεσεις της ομαδας τους ιδιους ποντους θα ειχε!!!
Ο μπεστ ειναι πολυ καλυτερος του σε ευστοχια στα τριποντα και ο τσοχλας στα διποντα.....παιρνει την μπαλα και τρεμει η ψυχη σου με αυτο το περιεργο σουτ που κανει.....στον σκορερ δεν τρεμει η ψυχη σου....ξερεις οτι ακομα κι αν δεν μπει θα κανει ενα καλο σουτ...αυτος δεν μπορει να σουταρει αν δεν ειναι κολλημενος/κρεμασμενος καποιος πανω του....οταν σουταρει ελευθερος τα χανει!!!
Οσον αφορά οτι δεν θα ειχαμε νικη χωρις αυτον.....στις 2 απο τις 3 νικες(με ρεθυμνο και ηφαιστο) ειχε 4/13 σουτ στο ενα και 3/11 στο αλλο.....ο χαρισματικος σκορερ!!!
Οσο για τον Λιουις......οταν εχεις ενα PG που παιζει σε ενα ματς καλα και σε 3 εντελως σκατά τι να τον κανεις;
Στα 3 ματς must win με Πανιωνιο-Λαυριο-Προμηθεα ηταν ο αρνητικος πρωταγωνιστης.....πολλα λαθη και 6/21 σουτ!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Shaman4 » Κυρ 22 Δεκ 2019, 10:37

Η διαιτησια ητανε 50 πενηντα.

Η τελεταια φαση ειναι ΟΡΙΣΜΟΣ του φαουλ. Και Μαλιστα αν δεν μας κανανε φαουλ, μαλον ο Σμιθ θα εβαζε λευ απ και θα κερδισαμε. Γιαυτο κανανε και το φαουλ.

ΧΑΣΑΜΕ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ . Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ.

Οτι κι αν γινει ΠΑΝΤΟΥ και ΠΑΝΤΑ ΠΑΟΚ.

Θα ειμαστε εκει μεχρι το τελος. Σολντ ουτ με σκουλικη.
Shaman4
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 22:02

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας 86-90 Σχόλα & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Κυρ 22 Δεκ 2019, 11:07

προβλεπω ανετη παραμονη με 6 ή 7 νικες εντος και τουλαχιστον 1 νικη εκτος ;)
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7326
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες