ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP ΠΑΟΚ - βάζελος

Lewis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Smith
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σχίζας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
2
29%
Χατζηνικόλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Best
5
71%
Wiggins
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Egekeze
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαρικόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Knowles
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 7

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 19 Οκτ 2019, 19:22

Η ομάδα έχει τουλάχιστον 3 Αμερικανούς που δεν ξέρουν τα βασικά του μπάσκετ κ έναν προπονητή που δείχνει γιατί ήταν στην Σουηδία.
Με ενάμιση παίκτη που ξέρει να βάζει την μπάλα σωστά στο παρκέ παίζαμε τις εποχές που ο Γαλακτερός θεωρούνταν 3αρι.

Υγ Μόνο προσευχές γι αυτή την ομαδα

Υγ2 αν του λέγανε του τσόχλα περσι ότι φέτος θα είναι ο βασικός Άσσος θα γελουσε
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 19 Οκτ 2019, 19:34

Στο 3ο δεκάλεπτο δεν είχα σκοπό να βάλω MVP... Έβαλα ψηφοφορία μόνο και μόνο επειδή το πάλεψαν όταν όλοι τους είχαν ξεγραμμένους.

Φώναξε ο Σήφης στην αρχή του 4ου, ξύπνησε ο κόσμος και έστω και καταλάθος, νόμιζε η ομάδα ότι ακόμα η κερκίδα το πιστεύει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 19 Οκτ 2019, 21:09

Απο τη χρονια που σωθηκαμε την τελευταια αγωνιστικη και ξεκινησαμε τη σεζον με τριο στον ασσο Βεργινη-Δεμερτζη-Στιβ Χανσελ ειχαμε να δουμε τοσο φτωχο ποιοτικα ροστερ.Ουτε εγω τον πολυπιστευω τον Φλεβαρακη αλλα και τον Ποποβιτς να φερναμε τι να εκανε με ροστερ στο οποιο ο μονος ασσος ειναι ο 37χρονος Τσοχλας.Φυσικα τοτε το πρωταθλημα ηταν πολυ πιο δυνατο,πλεον ειναι τοσο χαλια που δεν πιστευω να κινδυνεψουμε.Θα βρεθουν δυο τρεις χειροτερες ομαδες(Λαρισα-Ρεθυμνο-Πανιωνιος).Αλλα θα ζησουμε πολλα ματς "ζωης η θανατου" ως το τελος.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Σάβ 19 Οκτ 2019, 23:41

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ο Egekeze έβαλε 20 σήμερα, με 6/9 τρίποντα, 4 ριμπάουντ και μόνο ένα λάθος... Τι άλλο να κάνει;


Να μάθει τα βασικά του αθλήματος..
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 19 Οκτ 2019, 23:59

Το είπαμε πολλές φορές ότι θα είναι πολύ δύσκολη η χρονιά φέτος. Ώς μόνος στόχος είναι η σωτηρία και αυτή είναι η πραγματικότητα που πρέπει να μας διακατέχει πέρα από όλα τα άλλα και να επισημάνω και τον τσαμπούκα και το πάθος μερικων παικτών που δείχνουν να νιωθουν και μου άρεσε πάρα πολύ....πίστωση σε όλους από τον φροντιστή στο πάγκο μέχρι και τον προπονητή και θα έρθουν και τα καλύτερα.
Αλήτες διαιτητές κοπρόσκυλα!!! Συνεχίζουμε ΠΑΟΚΑΡΑ μου!
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6627
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Οκτ 2019, 00:12

Pablito έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ο Egekeze έβαλε 20 σήμερα, με 6/9 τρίποντα, 4 ριμπάουντ και μόνο ένα λάθος... Τι άλλο να κάνει;


Να μάθει τα βασικά του αθλήματος..



Τον ρώτησαν στη συνέντευξη τύπου (ο Καρκανιάς) πότε θα τον δούμε να ποστάρει.. Είπε ότι δουλεύει στις προπονήσεις σ'αυτό το κομμάτι και παλεύει να κερδίσει την εμπιστοσύνη του κόουτς. Άλλο στυλ ο Μαργαρίτης, άλλο εκείνος, έτσι είπε.



Εν τω μεταξύ, πώς πετάει έτσι τη μπάλα, σαν καρπούζι;; Έβλεπα τις προάλλες γυναικείο μπάσκετ ΠΑΟΚ, με την ίδια ατεχνίλα πετάει τη μπάλα..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 20 Οκτ 2019, 08:19

dtown έγραψε:Θα βρεθουν δυο τρεις χειροτερες ομαδες(Λαρισα-Ρεθυμνο-Πανιωνιος).Αλλα θα ζησουμε πολλα ματς "ζωης η θανατου" ως το τελος.


αυτός είναι ο στόχος. να περάσουμε αυτές τις ομάδες + τον άρη τον οποίο με καλύτερη διαιτησία θα τον είχαμε τώρα ρίξει στο καναβάτσο. 11 πόντοι όλοι οι έλληνες του ρόστερ, και οι 11 από τον τσόχλα. τί να πείς παραπάνω?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Οκτ 2019, 09:56

Να σημειωθεί ότι ο Σχίζας είχε θέμα τραυματισμού.. Γι'αυτό δεν τον ξαναείδαμε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Οκτ 2019, 12:24

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Κυρ 20 Οκτ 2019, 13:10

Ο Σαρικόπουλος επίσης είναι μεγάλη τρύπα, και στην άμυνα και στην επίθεση. 'Εχω απορία να μάθω πόσους πόντους μας έχουν βάλει τα αντίπαλα C που μαρκάρει.
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 20 Οκτ 2019, 15:15

Καλυτερα καποιος απο ακαδημιες . Ο Ζησης δεν
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26719
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 20 Οκτ 2019, 15:41

Κάθε πανιώνιος φίλος μπασκετικός γελάει με αυτή την προσθήκη μας κάτω από το καλάθι.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: ΠΑΟΚ - βάζελος 88-104 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Οκτ 2019, 23:40

Πολύ καλός ο Τσόχλας των 11 πόντων (3 τρίποντα και 1 lay-up!) και 3 assists, αλλά... MVP o Καλύτερος που επιτέλους δικαιολογεί το επίθετό του, με 26 πόντους και 4 κλεψίματα!

Ποιος βάζελος μωρέ; Τη Falco να κερδίσω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης