ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP ΠΑΟΚ - Λάρισα

Lewis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Smith
10
67%
Σχίζας
1
7%
Καρράς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
2
13%
Χατζηνικόλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Best
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Wiggins
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Egekeze
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαρικόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Knowles
2
13%
 
Σύνολο ψήφων : 15

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 05 Οκτ 2019, 17:01

Kostomanolis έγραψε:Κανένα πιτσιρικα θα βαλει σήμερα ή κανενα Ελληνα;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Έπαιξε ο Χατζηνικόλας αρκετά, έβαλε και Καρρά στο τέλος..



Στατιστικά
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Σάβ 05 Οκτ 2019, 17:09

Ο λαός εδωσε βροντερό παρών!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Σάβ 05 Οκτ 2019, 17:10

πολυ καλοι σημερα!λογικα δε θα εχουμε θεμα σωτηριας..υπαρχουν πολυ χειροτερες ομαδες..
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Σάβ 05 Οκτ 2019, 17:26

Την Λάρισα την βλέπω για το πολύ 2-3 νίκες την σεζόν.. καλή ήμασταν παντως, μου άρεσε πολύ ο Σμιθ και θεωρώ πως θα πάμε πολύ καλύτερα απ' ότι όλοι πιστεύουμε!
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 05 Οκτ 2019, 17:31

Μπράβο ΠΑΟΚαρα :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 05 Οκτ 2019, 18:42

Ωραίο, χαλαρό ματσάκι, που δεν σηκώνει κριτική, μετά την εύκολη νίκη, απέναντι σε αντίπαλο Α2 και κάτω, ίσως!
hellrider έγραψε:Ο λαός εδωσε βροντερό παρών!!!

Δεν μάζευε τόσο κόσμο, σαν τον σημερινό, με την Αγιά, η προηγούμενη διοίκηση, που να έδινε και κούτρα είσοδο, μαζί με τζάμπα πουλμαντά (μπρος-πίσω), από Λευκοπύργο, σταθμό ΚΤΕΛ, Τούμπα, Νεάπολη, Πολίχνη & Κορδελιό!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 05 Οκτ 2019, 19:36

Αυτός που σε κάθε αγώνα ψηφίζει Τσόχλα, δεν είμαι εγώ! :mrgreen:


Πολύ καλό μπάσκετ σήμερα, ελπίζω σε συνέχεια...

Ελπίζω η ομάδα να τερματίσει τη χρονιά με τους καλύτερους από τους τωρινούς της παίκτες, κι ας τερματίσουμε και 8οι.


Ευχάριστη έκπληξη ο παρών κόσμος σήμερα, αλλά με όποιον και να παίζαμε, σε πρεμιέρα έτσι θα ήταν...
Οι νίκες θα φέρουν κόσμο, σε συνδυασμό με λίγο marketing παραπάνω..



Άσχημη εικόνα το "PAOK is waiting for you..." σε 3 νομίζω boxes. Είναι 5000€ για κάθε box (6 θεσεις) και απευθύνονται σε εταιρείες...ψήστε κανένα φιλαράκι, θα διαφημίζεται ΜΟΝΙΜΑ επί 1 χρόνο σε Ελλάδα και Ευρώπη για 5000€ μόνο.

Συγκινητικές στιγμές στην αρχή..με το "ΠΑΡΩΝ" στην εκφώνιση κάθε ονόματος από τα 6 αδέρφια μας...δυστυχώς και στης Χριστίνας..
Μπράβο σε Vieirinha, Τερζή, Φιλίπποβ που ήταν εκεί και κατέθεσαν στεφάνια..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 05 Οκτ 2019, 20:04

Πόσο κόσμο είχε? Δεν είδα τίποτα, το κρασί μίλησε. Βέβαια είχα δει το ματς πως θα κυλήσει στον ύπνο μου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 05 Οκτ 2019, 20:27

2μισι χιλιάρικα τα είχε, πράγμα αδύνατον, σε ανάλογα ματς, τα τελευταία 8 χρόνια, τουλάχιστον....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 05 Οκτ 2019, 20:28

1500 υπολόγισα εγώ... Εκ των οποίων 100-200 ΣΦ, αλλά χωρίς παλμό.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Σάβ 05 Οκτ 2019, 20:31

O Lewis είναι πολύ καλός οργωνωτής και γρήγορος και καλή διείσδυση θέλει βελτίωση στο σουτ!
Ο Smith είναι μεγάλος σκόρερ θα πάρει την μπάλα όταν καίει θα έχει + 20 πόντους μέσο ορο στην σεζόν!θέλει να έχει καθαρό μυαλό και δεν μπαίνει για μπάσιμο!
Ο Wiggins πολύ μεγάλα αθλητικά προσόντα πολύ αθλητικός με μεγάλα άκρα και φοβερός στο ανοιχτό παιχνίδι!
μεγάλο μειονέκτημα το σουτ!
Ο Best αθλητικός γρήγορος αλλα κακός στα τελειώματα αναμένουμε περισσότερα στην συνέχεια της σεζόν!
Ο Νόουλς λίγο χειρότερος από Κρουμπαλι άτεχνος φιλότιμος αλλά ........
Ο Σαρικόπουλος ξέρει μπάσκετ έχει κινήσεις και θα βοηθήσει με το ύψος του και την αποτελεσματικότητα του κάτω από το καλάθι γιατί εκεί θα έχουμε μεγάλο θέμα!
Αυτα είναι τα συμπερασματά μου μέχρι τώρα απο τις 2 φετινές επίσημους αγώνες και τις νέες μεταγραφές!
πιστεύω θα σωθούμε άνετα παρότι στην αρχη της σεζόν ήμουν αρκετά απαισιόδοξος
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 05 Οκτ 2019, 20:33

Μπαρκαρούτσος έγραψε:1500 υπολόγισα εγώ... Εκ των οποίων 100-200 ΣΦ, αλλά χωρίς παλμό.

Δεν υπολόγισες σωστά...
Τα κάτω κάτω διαζώματα, μόνο, έχουν χωρητικότητα πάνω από 2 χιλιάδες...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 05 Οκτ 2019, 21:38

Σοβαρά; Τι να πω, σε πιστεύω γιατί από εκεί που κάθομαι εγώ με φαίνονται λιγότεροι.. Δεν υπολογίζω και καλά με το μάτι, γενικότερα!


ilovegame27 έγραψε:O Lewis είναι πολύ καλός οργωνωτής και γρήγορος και καλή διείσδυση θέλει βελτίωση στο σουτ!
Ο Smith είναι μεγάλος σκόρερ θα πάρει την μπάλα όταν καίει θα έχει + 20 πόντους μέσο ορο στην σεζόν!θέλει να έχει καθαρό μυαλό και δεν μπαίνει για μπάσιμο!
Ο Wiggins πολύ μεγάλα αθλητικά προσόντα πολύ αθλητικός με μεγάλα άκρα και φοβερός στο ανοιχτό παιχνίδι!
μεγάλο μειονέκτημα το σουτ!
Ο Best αθλητικός γρήγορος αλλα κακός στα τελειώματα αναμένουμε περισσότερα στην συνέχεια της σεζόν!
Ο Νόουλς λίγο χειρότερος από Κρουμπαλι άτεχνος φιλότιμος αλλά ........
Ο Σαρικόπουλος ξέρει μπάσκετ έχει κινήσεις και θα βοηθήσει με το ύψος του και την αποτελεσματικότητα του κάτω από το καλάθι γιατί εκεί θα έχουμε μεγάλο θέμα!
Αυτα είναι τα συμπερασματά μου μέχρι τώρα απο τις 2 φετινές επίσημους αγώνες και τις νέες μεταγραφές!
πιστεύω θα σωθούμε άνετα παρότι στην αρχη της σεζόν ήμουν αρκετά απαισιόδοξος



Ο Knowles έχει πολύ καλό κορμί για ριμπάου! Εντός συνόρων μόνο κανένας Σχορτσανίτης (παίζει ακόμα) μπορεί να τον πετάξει έξω με close-out!
O Smith είναι αδύνατο να παίζει σε ΚΑΘΕ αγώνα έτσι... αν το καταφέρει αυτό, Δεκέμβρη θα φέρει πρόταση και θα φύγει...
O Wiggins μόλις δέσει με την ομάδα, θα κάνει παπάδες! Από τον πρώτο αγώνα πρόσεξα τα χέρια του...μεγάλο wingspan! Δεν έχω προσέξει στην 1vs1 άμυνα πώς παίζει, θα είναι αμαρτία να μην έχει τάπες και κλεψίματα με τέτοιο χέρι..



Πάντως, ας μην έχουμε ΤΟΣΟ ψηλά τις προσδοκίες μας...μια νίκη κάναμε με τη Λάρισα που 2 δεκάλεπτα δεν βλεπόταν.. Αρχή είναι ακόμα και δεν έχουμε πραγματική εικόνα ούτε του ΠΑΟΚ, ούτε των άλλων ομάδων!

Σήμερα ο Καρράς άνετα μπορούσε να παίξει 10+ λεπτά! Ο Μαργαρίτης πήρε 19' και πολλά είναι..έπρεπε συντήρηση, πιστεύω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 05 Οκτ 2019, 21:57

Όσο είδα εγώ ο ΠΑΟΚ μου φάνηκε από κάτω του μετρίου έως λίγο πάνω από το μέτριο ενώ η ΑΕΛ κάκιστη! Αν αυτός είναι ο φετινός ΠΑΟΚ θα δυσκολευτούμε να μπούμε στην 8άδα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 05 Οκτ 2019, 22:05

Ποια 8άδα ρε παιδιά. Ας βρούμε πρώτα 2-3 ομάδες να περάσουμε να είμαστε σχετικά άνετοι. Αν η ομάδα χάσει με τον Ιωνικό θα έχει ήττες και στα επόμενα παιχνίδια γι'αυτό η ήττα με τη σφαγή στα ερπετά ήταν σχετικά σημαντική. Η Λάρισα και το Ρέθυμνο μέχρι τώρα είναι τραγικές ομάδες.
Φυσικά και δεν είχε 2500 χιλιάδες. Ούτε καν 1500. Ακόμα και η 8 απέναντι απ τους ΣΦ που άλλες φορές γέμιζε ήταν μισοάδεια. Αν δεν έρχεσαι πρώτη αγωνιστική φαντάσου αργότερα τι θα γίνει. Ούτε τα μισά διαρκείας δεν ήρθαν.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης