Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παικτών

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 13:06

Λίγο χαμηλά τη μπάλα γιατί πολύ στα ουράνια πετάμε με τις εμφανίσεις στα φιλικά. Η ομάδα θέλει χρόνο να αφομοιώσει τι θέλει ο προπονητής και οι ομάδες της λιγδας δεν έχουν καμία σχέση με αυτές που παίξαμε στα φιλικά. Και εννοείται ότι η ομάδα είναι λυμένη αφού στόχος είναι η Ευρώπη φέτος ξεκάθαρα. Το έχουν πει όλοι και με βάση αυτό θα κριθούν. Δεν υπάρχει κανένας λόγος έτσι όπως έγινε το πρωτάθλημα να φορμαριστεις νωρίς αφού όλα θα παιχτούν στο τέλος με τα πλέι οφ.

Ο αγιαξ χθες έπαιξε σε άλλη ταχύτητα αλλά σε ένα εντελώς ανοιχτό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Τρελή ποιότητα αλλά εμφανώς εκτός ρυθμού. Πάμε και βλέπουμε με χαμηλά τη μπάλα και χωρίς τουπε
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Φουτσίνι » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 13:38

Εγώ θα συμφωνήσω σε όλα με τον rain. Πράγματι σύστημα μπαλανς παίζαμε και ειναι αλήθεια ότι δεν είδαμε κ τρελή μπαλα. Νομιζω όμως ότι το σύστημα μπαλανς ειναι αυτό που ψάχνουν οι καλές ομάδες, ειδάλλως κινδυνεύεις να προσφέρεις σπορ κ θέαμα, για να αρχίσει να μετατραπεί σε απόλυτη κυριαρχία εντός αγωνιστικού χορου θελει χρονια κ σταθερότητα. Ο τρόπος που αντιμετωπίσαμε όλους πλην του Ολυμπιακού ηταν να μην αφήσουμε την μπαλα στα πόδια τους. Ελπίζω να μην αλλάξουμε στυλ. Το ότι ειμαστε πολυ αερατοι στα τρεξίματα μας ίσως κ να μην μας κοστίσει τόσο λόγο του ότι το γκρουπ εχει πια καλύτερους αθλητές-επαγγελματίες που δεν χρειάζονται τόσο βαριές προετοιμασίες για να επανέλθουν κ γιατι κ ο ανταγωνιστής μας μάλλον έκανε παρόμοια προετοιμασία.
Άβαταρ μέλους
Φουτσίνι
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Πέμ 25 Αύγ 2016, 16:33

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό CCCP » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 14:06

Eγω παντως δεν ειδα τρομερα τρεξιματα για να ανησυχώ. Χτες οι παικτες μας χαβαλε εκαναν και βαλανε 5 γκολ, καμια υπερπροσπαθεια δεν ειδα. Ενω πχ οι αλλοι της αραβικης στο αλλο ματς σαν σε τελικο κυπελου παιζανε. Η ομαδα βγαζει ενεργεια που δεν ειμαστε συνηθησμενοι γιατι πολυ απλα εχει ανεβει επιπεδα πολλα τα τελευταια χρονια και εχουμε φτασει σε σημειο να εχουμε μια αλφα ταχυτητα χωρις καμια φοβερη προσπαθεια.

Στα του Αγιαξ οντως βλεπωντας το ματς οσοι ελπιζαν μπας και πετυχουμε πεθαμενο Αγιαξ καλοκαιριου θα απογοητευτουν ικτρα δυστυχως. Απο εκει και περα αν υπαρχει ενα θετικο ειναι οτι ο τροπος με τον οποιο παιζουμε, ειναι ακριβως οπως πρεπει να αντιμετοπεισουμε τον Αγιαξ. Σφιχτα πισω και αντεπιθεσεις γρηγορες. Ο Αγιαξ δεν ειναι ομαδα που τρομαζει μεσα στην περιοχη. Δεν παιζει καν με κλασσικο σεντερ φορ. Η ταχυτητα και η τεχνικη ειναι τα χαρακτηριστικα τους. Σκληρα, δυνατα και σφιχτα πρεπει να τους παμε και οτι βγει φυσικα. Τουλαχιστον ταιριαζει το στανταρ παιχνιδι μας.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 16:17

Εγώ δηλαδή που δεν είδα τίποτα από τον περσινό ΠΑΟΚ καταλαβαίνω ότι ήμασταν πολύ κωλοφαρδοι που κερδίσαμε το νταμπλ
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 18:11

Η ομαδα φετος στα φιλικα παιζει καλυτερη μπαλα απο περυσι. Να ανησυχω η να παω σε γιατρο;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89369
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό STRAFNIK » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 18:44

Ασχολείστε ακόμη με φιλικά,
όταν έχουμε μέλος που ομολογεί οτι έχει ζήσει 34 ζωές ???
(sorry φίλε ,δεν μπορούσα να κρατηθώ) :D :D :D



prax έγραψε:
Είναι η δεύτερη φορά στην 34η ζωή μου που βλέπω την ομάδα μας να γαμει
Άβαταρ μέλους
STRAFNIK
 
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 04:28

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 19:15

:o
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό prax » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 19:35

Ναι ρε φίλε νταξ, κάναμε ένα λάθος γαμω τη συντομογραφία Μ γαμω..
Του δε ποιντ συμφωνείς ή διαφωνείς με το ποστ Μ?
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό STRAFNIK » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 19:58

Καθόλου δεν διαφωνώ ,απλά ειναι νωρίς ,
οταν αφομοιωθούν απο την ομάδα, αυτά που ζητά ο κόουτς
νομίζω,
θα ζήσουμε πράγματα που δεν τα φανταζόμασταν (αναφορά στον δασκαλο Τσιώλη R.I.P.)
Υπομονή σε κάποιες στραβές και όλα θα πάνε καλά

όσον αφορά το προηγούμενο σχόλιο ήταν καθαρα χιουμοριστικό

όταν το διάβασα θυμήθηκα αυτό
Άβαταρ μέλους
STRAFNIK
 
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 04:28

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό STRAFNIK » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 20:00

The Man From Earth (2007)

μάλλον κατι λάθος έκανα 8-)
Άβαταρ μέλους
STRAFNIK
 
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 04:28

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό prax » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 20:07

Ναι ρε μη μασάς.. εννοείται είναι νωρίς αλλά εγώ κρατάω ότι η ομάδα είναι πολύ συμπαγής

Μακάρι τα πράγματα να πάνε καλά, κ φυσικά στήριξη στα δύσκολα παιδιά..

:opaokara:
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 20:17

renegade έγραψε:Εγώ δηλαδή που δεν είδα τίποτα από τον περσινό ΠΑΟΚ καταλαβαίνω ότι ήμασταν πολύ κωλοφαρδοι που κερδίσαμε το νταμπλ
Θα σου τα πω απλά να τα καταλάβεις.
Είχαμε έναν κάκιστο προπονητή που δεν του έκοβε ούτε για πράγματα που εδώ μέσα είναι στοιχειώδη και προφανη σε όλους, παίζαμε κακό ποδόσφαιρο και με παίκτες σε λάθος θέση.
Παρόλα αυτά σε 2 χρόνια πήραμε 3(4) τίτλους, συμπεριλαμβανομένου και ενός ιστορικού αήττητου πρωταθλήματος.
Κάτι που φυσικά μπορεί να το κάνει οποιοσδήποτε, άσχετα αν δεν το έκανε 93 χρόνια τώρα.
Τώρα που έφυγε, είναι πέρα από βέβαιο ότι τελείωσε αυτός ο χειμώνας και έρχεται η άνοιξη.
Κατάλαβες τώρα φίλε μου;
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 20:37

Ok thanks bro
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό prax » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 20:58

Γνώμη μου:

Ο ραζβαν λουτσεσκου δημιούργησε ένα πολύ δυνατό γκρουπ με συγκεκριμένο ταβάνι. Και το λέω αυτό διότι θυσίασε την Ευρώπη από Σεπτέμβρη κ μετά για το πρωτάθλημα.
Έδεσε πολύ καλά την άμυνα κ χωρίς πολύ δουλειά μπροστά, μόνο με την ποιότητα των παιχτών έκανε αυτά τα σπουδαία.
Δούλεψε με το Τιμ του πολύ τα στημένα όπου βάλαμε πολλά γκολ και αυτό είναι αλήθεια.
Το μόνο μελανό ήταν ότι μπορούσε να φύγει πιο νωρίς γιατί χάσαμε χρόνο με την αλλαγή προπονητή κυριωσ στις μεταγραφές.

Ο αμπελ Φερέιρα φαίνεται να είναι ένας έξυπνος άνθρωπος καθώς βασίζεται (με βάση την εικόνα στα φιλικά) στο ήδη υπάρχον υλικό με μικρή διαφοροποίηση στον σχηματισμό.
Μπορεί αν φέρναμε κάποιον άλλον να ήθελε να αλλάξει τα πάντα κ να ακολουθήσει το πλάνο του, πράγμα το οποίο αν θα το έκανε θα ήταν καταστροφή.
Θεωρώ σιγά σιγά ο Πορτογάλος θα περάσει τα στοιχεία του μέσα στην ομαδα.
Χωρίς να θέλω να πω μεγαλα λόγια πιστεύω ότι είναι ο κατάλληλος να μας πάει στο άλλο επίπεδο, πράγμα το οποίο θα φανεί σίγουρα μέχρι τον Δεκέμβριο.

Για εμένα καλά έκανε ο λουτσος, το αήττητο θα μνημονεύεται πολλά χρόνια.
Εγώ τον ευχαριστώ για όλα όσα πέτυχε κ θα του είμαι αιώνια ευγνώμων.

Καλή τύχη αμπελ, στήριξη υπομονή κ δουλειά κ όλα θα πάνε καλά.
:nairepaok:
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 23:07

[color=#004080]Αφού σημειώσουμε και πάλι ότι η ομάδα δούλεψε πολύ περισσότερο σε τακτική απ’ ότι σε φυσική κατάσταση έτσι ώστε να ετοιμαστεί κατάλληλα για τον πρώτο στόχο, κατάσταση που φυσικά θα διαμορφωθεί διαφορετικά στη διάρκεια της χρονιάς, καταλήγουμε…

[/color]
για να καταλαβουμε με ποσο αρδ εχουμε να κανουμε.
το παραπανω κειμενο ανηκει στον τζορματζογλου,ο οποιος ηταν και αυτος που εθεσε την ερωτηση για τον τομεα της προπονησης στην φυσικη κατασταση στον προπονητη,ο οποιος προπονητης εδωσε την απαντηση του και τους ανελυσε πως συνδιαζει τις προπονησεις του να περιλαμβανουν τα παντα και πως μεσα απο τις ασκησεις δουλευει και την φυσικη κατασταση των παικτων.
αλλα αν μιλας σε ντουβαρια οτι και να πεις αυτοι θα γραψουν και θα πουν το δικο τους. ετσι λυπον ο εν λογω αρδ μας λεει με λιγα λογια οτι η ομαδα δεν δουλεψε αρκετα την φυσικη κατασταση...ακουσον ακουσον για να ετοιμαστει καταλληλα για τον πρωτο στοχο,λες και δεν πρεπει να φτυσουν αιμα οι παικτες μας στα τρεξιματα για να ακολουθησουν τον ρυθμο των ολλανδων
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Κυρ 28 Ιούλ 2019, 23:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης