44. Anderson Esiti

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 30 Σεπ 2019, 13:34

renegade καμία εμμονή.

Και ποιος δε θα ήθελε χτες στο 1-2 , να μπει ένα φρέσκο στιβαρό αμυντικο χαφ να καλύψει χώρους και να προσφέρει αξιόπιστο κράτημα μπάλας και πρώτη μπαλιά. Να κλειδώσει το ματς.

Αυτός μάλλον δεν είναι ο Εσίτι , άσχετα αν όλοι μας θα θέλαμε να είναι
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9418
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 30 Σεπ 2019, 13:34

renegade έγραψε:Εμμονή έχει γίνει σε κάποιους ο εσιτη είτε παίζει είτε όχι.
Να το κοιτάξετε μποις


Ακριβως. Ο αλλος 2 χρονια εχει κανει 3 καλες εμφανισεις και ειναι κουρασμενος στα υπολοιπα και μας φταιει ο εσιτι τωρα. Η εμπαθεια σε αλλο λεβελ
Dimg4
 

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 30 Σεπ 2019, 13:37

goran 64 έγραψε:Σε 11άδα με τριάδα χαφ, ιδανικά με Μάου και Μίσιτς δίπλα-μπροστά του, μια χαρά θα τα πάει, όπως προβλέπω...

Αλλά ίσως να κάνω και λάθος ή ίσως ο Άμπελ να το ξαναγυρίσει σε 4-4-2, αφού δεν είμαι κι ο μάντης Τειρεσίας...


Σωστοτατος. Τα 2 καλυτερα μας χαφ Μαου και Μισιτς με τον Εσιτι απο πισω να παιρνει και την πρωτη κεφαλια (που για οσους ασχολουνται λιγο ξερουν ποσο σημαντικη ειναι), θα ειναι η καλυτερη 3αδα χαφ. Ελπιζω σε ενεργοποιηση Στοχ αριστερα ετσι ωστε να εχουμε και επιτελους σωστη αριστερη πλευρα. Ο Λημνιος ηδη δειχνει βελτιωμενος
Dimg4
 

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 30 Σεπ 2019, 13:40

Μα δεν εχει καν καλο κεφαλι τι συζηταμε τωρα...Τεσπα ευτυχως επεστρεψε ο Μαουριτσιο...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 30 Σεπ 2019, 13:52

joshua έγραψε:Καμια εμμονη, απλη και προφανη διαπιστωση.Εγω ειχα γραψει πως οταν επιστρεψουν σιγα σιγα και οι τραυματιες, ιεραρχικα θα παει πισω και θα πλησιασει την εξεδρα, ειδικα με ενα παιχνιδι την εβδομαδα και οταν χτες ηταν προφανης η αναγκη για φρεσκαρισμα στο χωρο του κεντρου και προτιμηθηκε ο απο 7μηνη απουσια Μαουριτσιο, καταλαβαινεις πως μεχρι τωρα δεν μπορεις να μιλας για επιτυχημενη κινηση, κατι που δεν μπορει να χαροποιει, καθως συνηδητοποιεις οτι η μεταγραφικη βοηθεια στο νεο προπονητη ηταν περιορισμενη.

Εχεις εμμονή αλλά είναι δικαίωμα σου.
Αν ήταν η μόνη αποτυχημένη μεταγραφή ίσως να σου έδινα και ένα δίκαιο αλλά έως τώρα όλες οι μεταγραφές δεν έχουν προσφέρει τίποτα, αλλά δεν σε βλέπω να βγάζεις την ίδια εμμονή για τον αγκουστοο ή για τον Ροντρίγκο, ακόμα ακόμα και για τον στόχο.
Ο ΠΑΟΚ επέλεξε στρατηγικά να πάει στην αγορά δύο χαφ project αφού ήδη προϋπήρχαν οι έμπειροι μαουρίτσιο, καντουρί, βέρνμπλουμ.
Προσωπικά το βρίσκω σωστό. Τώρα αν θα βγούνε τα συγκεκριμένα project ή όχι θα το δούμε στο μέλλον.
Κάποτε πήχη έκοβες τα @@ ότι ο Χαρίσης είναι καλύτερο project από τον τσιμιροτ... Τελικά η ιστορία έδειξε το αντίθετο.
Ας έχουμε υπομονή και ας περιμένουμε να δούμε τι θα προσφέρουν οι συγκεκριμένες μεταγραφές
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14318
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 30 Σεπ 2019, 13:55

Μονο χτες και σημερα εχω γραψει πως η ΣΥΝΟΛΙΚΗ μεταγραφικη βοηθεια μεχρι τωρα ειναι μηδενικη σε 2-3 ποστ.Το ενα ποστ μαλιστα ακριβως μετα τον αγωνα οποτε μην μου λες οτι τα βελη μου πανε αποκλειστικα σε αυτον.Επιπλεον βεβαια αλλες ειναι οι απαιτησεις απο τον Σοαρες και αλλες απο τον Εσιτι o οποιος δεν ειναι καν προτζεκτ οπως γραφεις.Παικτης στα 26 ειναι οχι 21 οπως ο Σφιντερφσκι η 22 οπως ο Αουγκουστο.Ταλεντο κλεισμενα 25 δεν υπαρχει.
Τελευταία επεξεργασία από joshua και Δευτ 30 Σεπ 2019, 14:00, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 30 Σεπ 2019, 13:56

joshua έγραψε:Μα δεν εχει καν καλο κεφαλι τι συζηταμε τωρα...Τεσπα ευτυχως επεστρεψε ο Μαουριτσιο...


Τζος δε μιλαμε για κεφαλιες γκολ. Για την πρωτη κεφαλια στο κεντρο
Dimg4
 

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 30 Σεπ 2019, 13:58

Για αυτην μιλαω και εγω.Δεν εχει υποδοχη με κεφαλι,δεν εχει καν κεφαλια στα αμυντικα στημενα,τετοια εχει ο Βερνμπλουμ πχ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 30 Σεπ 2019, 14:10

Αν σπασει ο διαολος το ποδι του και γυρισει δυνατος ο Σουηδος,και μεινει στην ομαδα,τοτε ουτε αποστολή δεν θα βλεπει ο Εσιτι,οχι ότι τωρα με την επιστροφή Μαου αυτό δεν θα ισχυσει,ισως όμως να εχει καποια ελπιδα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 30 Σεπ 2019, 14:22

joshua έγραψε:Μονο χτες και σημερα εχω γραψει πως η ΣΥΝΟΛΙΚΗ μεταγραφικη βοηθεια μεχρι τωρα ειναι μηδενικη σε 2-3 ποστ.Το ενα ποστ μαλιστα ακριβως μετα τον αγωνα οποτε μην μου λες οτι τα βελη μου πανε αποκλειστικα σε αυτον.Επιπλεον βεβαια αλλες ειναι οι απαιτησεις απο τον Σοαρες και αλλες απο τον Εσιτι o οποιος δεν ειναι καν προτζεκτ οπως γραφεις.Παικτης στα 26 ειναι οχι 21 οπως ο Σφιντερφσκι η 22 οπως ο Αουγκουστο.Ταλεντο κλεισμενα 25 δεν υπαρχει.

Σε αυτό το τόπικ όμως συγκεκριμενοποιεις τις ενστάσεις σου.
Δεν είδα κανένα ποστ στο νήμα του στοχ να γράφεις για πεταμένα 4 εκατομμύρια,ούτε στου αγκουστοο για τα 3,5 αγορά.
Τέλος πάντων, όπως έχω γράψει δεν είμαι φαν κ εγώ τέτοιων χαφ αλλά δεν θα τον κανιβαλισω.
Δεν φταίει αυτός που είναι εδώ, ούτε που με το καλημέρα έπαιξε βασικός στην πιο νευραλγική θέση

Υγ δεν είπα ταλέντο αλλά πρότζεκτ, έχει διαφορά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14318
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 30 Σεπ 2019, 14:22

ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΛΩΚΟΤΟΥΜΠΕΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΝΣΩΜΑΤΩΘΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ!
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΟΥΛΕΝ!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89848
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 30 Σεπ 2019, 14:28

renegade έγραψε:
joshua έγραψε:Μονο χτες και σημερα εχω γραψει πως η ΣΥΝΟΛΙΚΗ μεταγραφικη βοηθεια μεχρι τωρα ειναι μηδενικη σε 2-3 ποστ.Το ενα ποστ μαλιστα ακριβως μετα τον αγωνα οποτε μην μου λες οτι τα βελη μου πανε αποκλειστικα σε αυτον.Επιπλεον βεβαια αλλες ειναι οι απαιτησεις απο τον Σοαρες και αλλες απο τον Εσιτι o οποιος δεν ειναι καν προτζεκτ οπως γραφεις.Παικτης στα 26 ειναι οχι 21 οπως ο Σφιντερφσκι η 22 οπως ο Αουγκουστο.Ταλεντο κλεισμενα 25 δεν υπαρχει.

Σε αυτό το τόπικ όμως συγκεκριμενοποιεις τις ενστάσεις σου.
Δεν είδα κανένα ποστ στο νήμα του στοχ να γράφεις για πεταμένα 4 εκατομμύρια,ούτε στου αγκουστοο για τα 3,5 αγορά.
Τέλος πάντων, όπως έχω γράψει δεν είμαι φαν κ εγώ τέτοιων χαφ αλλά δεν θα τον κανιβαλισω.
Δεν φταίει αυτός που είναι εδώ, ούτε που με το καλημέρα έπαιξε βασικός στην πιο νευραλγική θέση

Υγ δεν είπα ταλέντο αλλά πρότζεκτ, έχει διαφορά


Στον Στοχ τι να γραψω αφου δεν τον εχω δει!!! Ειχα γραψει οταν εγινε η μεταγραφη πως δεν τρελαθηκα την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη με τον ΠΑΟΚ πρωταθλητη για την επιλογη,οπως εχω γραψει πως δεν ταιριαζει στα θελω του Φερειρα.Στο τοπικ δε του Αουγκουστο εχω γραψει ουκ ολιγα, ναι μεν αλλα, γιατι με τα καλα του και τα κακα του, στα 22 του πρωτη φορα στην Ευρωπη δειχνει σημαδια οτι το παλικαρι εχει στοιχεια που αν δουλεψει μπορει να προσφερει.Για τον Εσιτι το εγραψα απο τα πρωτα παιχνιδια οτι δεν μου δινει ΚΑΝΕΝΑ λογο να πιστευω οτι εχει να προσφερει κατι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό apple64 » Δευτ 30 Σεπ 2019, 14:55

ΑποστόληςΑ έγραψε:ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΛΩΚΟΤΟΥΜΠΕΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΝΣΩΜΑΤΩΘΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ!
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΟΥΛΕΝ!


Ο Εσίτι είναι 2 μήνες στον ΠΑΟΚ. Στο διάστημα αυτό δεν είχε κανέναν τραυματισμό και έπαιξε σε 7 αγώνες. Μετά από 2 μήνες προπονήσεων (δεν ήρθε αγύμναστος αλλά ας το παραβλέψουμε αυτό) και 7 αγώνες δεν έχει καλή φυσική κατάσταση;
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 30 Σεπ 2019, 15:07

Εγω ειλικρινα πιστευω πως μονη λυση για να πιασει τοπο η επενδυση μας ειναι ο παικτης να δουλεψει ως στοπερ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 30 Σεπ 2019, 15:14

Διαφωνουμε αλλα ο χρονος θα τα δειξει ολα. Πιστευω πως θα γινει μεγαλο γραναζι στο κεντρο και δε θα περναει τιποτα
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης