44. Anderson Esiti

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Τετ 07 Αύγ 2019, 22:29

Ο Εσίτι είναι ο λόγος που ο Ajax ενώ είναι μία ομάδα που παίζει από τον άξονα, αναγκάστηκε να παίξει με τον ΠΑΟΚ από τα πλάγια.
Αν δίπλα του είχε τον Ολιβέιρα ή τον Μαουρίτσιο η ομάδα να είχε μεγαλύτερα ποσοστά κατοχής και περισσότερες ευκαιρίες.
Πιστεύω πως στον επαναληπτικό πρέπει να προσέξουμε τα άκρα και γι' αυτό θα προτιμούσα (αν και ο Γιαννούλης σε γενικές γραμμές ήταν καλός) να δω το Κρέσπο αριστερά, τον Ίνγκασον στην θέση του Κρέσπο, τον Ζαμπά στην θέση του Πέλκα και τον Στοχ στην θέση του Ζαμπά.

Άιντε ΠΑΟΚΑΡΑ!!!
Άιντε μωρή τρέλα!
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 07 Αύγ 2019, 23:03

joshua έγραψε:Αν θες να έχεις τύχη απέναντι σε τέτοιες ομάδες θα πρέπει να υπάρξουν φάσεις που τα χάφ σου θα βγουν πρώτα στη μπάλα για δημιουργήσουν υπεραριθμίες στη κόντρα. Αυτό δεν μπορεί να το κάνει ο Νιγηριανός και ακόμα περισσότερο στην Ελλάδα δεν χρειαζόμαστε τέτοιο παίκτη.


https://imgur.com/wutaJqM
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 07 Αύγ 2019, 23:05

Δεν την ειχα δει ξανα την φαση...
Βγαζει εξαιρετικη μπαλια καθετα για τον Πελκα!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10922
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 07 Αύγ 2019, 23:09

Έχει και 2-3 ακόμα περιπτώσεις που βγαίνει πρώτα στη μπάλα για δημιουργηθούν υπεραριθμίες στη κόντρα και μία που κλέβει έξω απ την περιοχή του Ajax κοντά στο 70 αλλά δεν τις είχε στα στιγμιότυπα.
Το μόνο που θέλει ο παίχτης είναι ρυθμός. Όλα τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 07 Αύγ 2019, 23:21

καλά τι κάθεστε εδώ μέσα;

στο twitter της ΠΑΕ έχει ψηφοφορία για το παρατσούκλι του Εσίτι. Μεθαύριο λήγει ο χρόνος, σπεύσατε, ψηφίσατε.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 07 Αύγ 2019, 23:30

Αν εξαιρέσουμε λίγο στην αρχή, που ψαχνόταν, όπως και σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι δικοί μας, και φυσικά έκανε το λάθος στο φάουλ, που τους έδωσε και το φάγαμε το γκολ, μου φάνηκε, για πρώτο επίσημο αγώνα και με Άγιαξ αντίπαλο, πολύ πολύ καλός.
Ξαναείδα τώρα τη συγκεκριμένη φάση και είναι να τρελαίνεται κανείς πώς δεν έγινε το 3-1 στη φάση αυτή.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τετ 07 Αύγ 2019, 23:32

Μεγάλο τμήμα κατοίκων της δυτικής Θεσσαλονίκης, που περιφέρεται και στο φόρουμ, έχει ήδη δείξει την προτίμηση του στο «τείχος». ΕΣΥ τι πιστεύεις οπαδέ του ΠΑΟΚ;
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9917
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό mpouJr » Πέμ 08 Αύγ 2019, 04:31

Πολυ συζητηση για εναν παικτη που ξεκαθαρα εχει ολα εκεινα τα στοιχεια τα οποια ΔΕΝ ειχε κανενα χαφ μας μεχρι στιγμης κ οταν λεω δεν εχει εννοω δεν τα ειχε σε βαθμο που τα εχει ο Εσιτι..

Τρομερος σε οψη καταρχας μιας κ βλεποντας τον να ορμαει κατα πανω σου θελει λιγο παραπανω ψυχη ωστε να μπορεσεις να κρατησεις την μπαλα κ οταν προσπαθεις να του παρεις την μπαλα εχει δειξει οτι κατεχει την τεχνικη κ το μυαλο να μπορεσει να κρατησει την μπαλα κ να την τροφοδοτησει σωστα.

Δυναμικα κ αποτελεσματικα μαρκαρισματα τοσο χαμηλα οσο κ ψηλα νομιζω οτι με το που δεσει με την ομαδα θα ειναι αναντικαταστατος.

Τρομερη αναλυση κανουν στο ριπρες οποιος θελει μπορει να δει τι εχει κανει στην Γανδη ο κυριος αυτος
Sarcasm:the ability to insult idiots without them realizing it.
Άβαταρ μέλους
mpouJr
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 05:27

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 08 Αύγ 2019, 07:10

Ξεκάθαρα Anderson #TheWall Esiti!!!! Άντε ορμήξτε, προηγείται το The Tank που ψηφίζουν τα 15χρονα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47051
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό prax » Πέμ 08 Αύγ 2019, 07:48

τανκ μανκ κ μαλακιες.. ενα ειναι το νικ που πρεπει να εχει.. τριποδας οδοστροτηρας. τελοσ

:opaokara:
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 08 Αύγ 2019, 07:53

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47051
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Johnsim » Πέμ 08 Αύγ 2019, 12:19

Εγώ τον ειδα μέσα από το γήπεδο και μου άρεσε
Ήταν το πρώτο επίσημο παιχνίδι και είχε να
Μαρκάρει Ταντιτς ζιγιεκ ντε μπεκ
Σφαίρες όλοι ..
στα μείον :
-Λίγο αργος στο πρώτο βήμα
- Δεν πηδάει ιδιαίτερα δυστηχως
- ατσούμπαλος λόγο δύναμης στις διεκδικήσεις
Στα + :

- πολύ δυνατος στις πρωσοπικες μονομαχίες
- έχει επίγνωση του χώρου που μαρκάρει
- προσφέρει σίγουρια στο εταίρο αμυντικο χάφ η 8αρι
- ξέρει να κόβει !!!
- δεν κάνει το κάτι παραπάνω χωρίς λόγο

Νομίζω ότι σε βάθος χρόνου ο παίκτης αυτός
Θα δικαιώσει για την επιλογή του
Johnsim
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2015, 17:50

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό constadine » Πέμ 08 Αύγ 2019, 12:42

Από paok24 :

Προηγείται το... «τανκ»

«Βράχος», «Τοίχος» ή «Τανκ» ο Εσίτι;

Μια ιδιότυπη ψηφοφορία «τρέχει» από χθες στο Twitter της ΠΑΕ, που έχει να κάνει με τον Άντερσον Εσίτι.
Από πέρσι, η ΠΑΕ έχει επιλέξει διάφορα ψευδώνυμα για τους παίκτες, τα οποία χρησιμοποιεί στα μέσα κοινωνικής δικτύωσής της.

Ο Άντερσον Εσίτι, αποτελεί το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα και για το δικό του παρατσούκλι, ζήτησε τη βοήθεια του κόσμου.

Οι επιλογές στο Twitter της, τρεις: «Βράχος», «Τοίχος» ή «Τανκ».

Μέχρι στιγμής, η τρίτη προηγείται με ποσοστό 54%, 25% έχει η δεύτερη και 21% η πρώτη, με την ψηφοφορία να συνεχίζεται και σήμερα.
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2529
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό karl » Πέμ 08 Αύγ 2019, 12:55

«Τανκ» λοιπόν - μάλιστα, δε μου αρέσει καθόλου σαν παρατσούκλι. Μου θυμίζει το
απαράδεκτο «πάντσερ» παλαιωτερων ημερών με το οποίο βάφτιζαν μη γερμανικά ΜΜΕ την εθνική Γερμανίας.
... και θα βγει τωρα ένα παρατσούκλι μέσω του αντιπροσωπευτικού για τον κόσμο του ΠΑΟΚ twitter.
Αφού έφερε ο άνθρωπος παρατσούκλι ... τι μας έπιασε να το αλλάξουμε;
Η μπάλα είναι στρογγυλή για να αλλάζει η τροπή του παιχνιδιού
Άβαταρ μέλους
karl
 
Δημοσιεύσεις: 2268
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιαν 2011, 23:32
Τοποθεσία: Αμβούργο

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 11 Αύγ 2019, 07:53

Μ αρέσει που κόσμος και κοσμάκης έχει γανιασει τα @@ μας με το ''αχρείαστο λάθος'' που οδήγησε στο πρώτο γκολ,
αλλά όταν κάνει το ίδιος λάθος ο αμυντικός του Ajax και κάνουμε το 2-1 ήταν απλά Τρίτη.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες