Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό PAOK LARISSA » Κυρ 24 Νοέμ 2019, 23:38

Αυτό ακριβώς... Η ομάδα δεν πείθει και δε δείχνει να βελτιώνει ή να αλλάζει στο παραμικρό... Αυτή είναι η αλήθεια. Μακάρι το ματς με το γαύρο να είναι η αρχή. Δλδ δε βλέπουμε ότι Λάμπρου, Στοχ, Πασχαλάκη, Πέλκα τους έχει διαλύσει την ψυχολογία. Ότι Μπισε και Καντουρι σέρνονται σε πολλά ματς και δε βγαίνουν από την 11αδα. Ότι το 4-4-2 ΔΕΝ ταιριάζει...
PAOK LARISSA
 
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 13:36
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΛΑΡΙΣΑ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 24 Νοέμ 2019, 23:54

Δηλαδή για να φτιάξουμε την ψυχολογία του πασχαλακη πρέπει να παίζει ενώ φέτος είναι τραγικός, σε αντίθεση με πέρσι; ότι ο στοχ όσες ευκαιρίες τις πήρε τις πέταξε στα σκουπίδια;

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό malampar » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 00:07

επιτελους προπονητης στον ΠΑΟΚ με πλανο..για οσους θελουν να δουν ενδεκαδα με λαμπρου στοχ μιχαι λυρατζη μπαλογιαννη ποποβιτς ελευθεριαδη θα μεινουν στο αν..καλως για μενα...ξεχασα τον μουλεν που πρεπει να παρει ευκαιριες :lol:



Ο ΠΑΟΚ με κεφαλαία λέμε! Και λίγο ήρεμα με την ειρωνεία...
Μπαρκαρούτσος
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 00:17

eorptol1 έγραψε:Δηλαδή για να φτιάξουμε την ψυχολογία του πασχαλακη πρέπει να παίζει ενώ φέτος είναι τραγικός, σε αντίθεση με πέρσι; ότι ο στοχ όσες ευκαιρίες τις πήρε τις πέταξε στα σκουπίδια;

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποσες ευκαιριες πηρε ο στοχ? Ποσες ο καντουρι? Ποσες ο μπισε?
Dimg4
 

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 01:11

giapas έγραψε:Το παλικάρι δε κάνει ούτε για τον Αστέρα Αμαλιάδας. Πραγματικά θέλει προσπάθεια σε πρωτάθλημα της πλάκας και χωρίς Ευρώπη να είσαι κάθε ματς και χειρότερος


Χειρότερος και πρώτος.
Σας πονάει ο Αμπέλ. :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 14:46

Παντως, παίζουν Πελκας-Πασχαλακης....απαιτούμε να τους στείλει πάγκο.
Δεν παίζουν...απαιτούμε να τους βάλει.

Ώρες ώρες μας θαυμάζω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 16:12

Μέρος όσων απάντησε, χθες, στην συνέντευξη τύπου, όταν ρωτήθηκε για τις περιπτώσεις Στοχ και Λάμπρου:

"Γιατί έβαλα Αντρέ σήμερα κι όχι τον Λημνιό; Πρώτο κριτήριο μου είναι η συμπεριφορά. Όποιος δεν συμπεριφέρεται καλά μένει έξω και μέχρι τώρα δεν μπορώ να πω τίποτα για κανέναν παίκτη μου, από άποψη συμπεριφοράς. Δεύτερο κριτήριο είναι η απόδοση και τρίτο η στρατηγική.

Ο Αντρέ σκόραρε στο ματς με τον Παναθηναϊκό, ο Λημνιός είναι σε πάρα πολύ καλό φεγγάρι και με εμάς και με την Εθνική. Οπότε έχουμε 2 παίκτες που είναι άψογοι από άποψη συμπεριφοράς, είναι πολύ καλά σε απόδοση και καθαρά με βάση της στρατηγικής επιλέξαμε σήμερα τον Αντρέ, που μπορούσε να δημιουργήσει περισσότερα ρήγματα.

Σε κάθε περίπτωση το ποδόσφαιρο είναι δύσκολο. Όπως και η ζωή του προπονητή, που έχει να κάνει κάποιες επιλογές και οι παίκτες πρέπει να τις σέβονται."

Μήπως τα λόγια του, όσα επεσήμανα, με τα τονισμένα γράμματα, "τα λέει στην νύφη για να τ ακούει η πεθερά"?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 17:16

Έχω κ εγω τις ενστάσεις μου για τον προπονητή καθωςβαυτο χθες δεν ήταν εικόνα αλλά πάμε τώρα να τους γαμησουμε.

Θέλω να κατέβω με ψυχολογία αήττητου πρωταθλητή και να παίξουμε τη μπάλα μας
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 18:10

Ο προπονητής , εμένα μ αρέσει..Παίζει κάτι αρκετά επιθετικό , που στο ελληνικό πρωτάθλημα μας βοηθά ιδιαιτερα. Ας μη ξεχνάμε οτι ουσιαστικά δεν είναι δική του αυτή η ομάδα. του χρόνου θα αρχισει να φαίνεται καλυτερα η δουλειά του, Εχω ένσταση όμως στη διαζχείριση καποιων παιχτων, πχ τον Πέλκα που ξεκίνησε καλά με Αγιαξ, αλλα έχασε τις κραυγαλέες ευκαιρίες και τον πήρε απο κάτω, έκανε 10 ματς να τον αφήσει πάγκο.τον Μπισεσβαρ επίσης έπρεπε να να τον έχει ξεκουράσει σε αρκετά ματ πιο πριν. Τον πασχαλακη τον άφησε επίσης 1-3 ματς παραπάνω. Ε΅τσι δεν θα εβγαζε και τον Βαρέλα αν δε χτυπούσε.Αυτό δείχνει οτι εμπιστεύεται πολυ περισσότερο την περσινη μαγιά. Επίσης ο Στοχ δεν ήταν άσχημος αλλα δεν ήταν και ο παλιός Στοχ. Ο Καντουρί απο τα αριστερά και οθσιαστικά συγκλίνοντας στο κέντρο , 2 ματς που έπαιξε τωρα στη σειρά ήταν πολυ καλύεροτου Μιρο. Θέλει το χρόνο του . Του χρόνου θα κριθεί πολυ καλυτερα απο τα προκριματικά τα ευρωπαικά κιόλας.
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 19:28

goran 64 έγραψε:Μέρος όσων απάντησε, χθες, στην συνέντευξη τύπου, όταν ρωτήθηκε για τις περιπτώσεις Στοχ και Λάμπρου:

"Γιατί έβαλα Αντρέ σήμερα κι όχι τον Λημνιό; Πρώτο κριτήριο μου είναι η συμπεριφορά. Όποιος δεν συμπεριφέρεται καλά μένει έξω και μέχρι τώρα δεν μπορώ να πω τίποτα για κανέναν παίκτη μου, από άποψη συμπεριφοράς. Δεύτερο κριτήριο είναι η απόδοση και τρίτο η στρατηγική.

Ο Αντρέ σκόραρε στο ματς με τον Παναθηναϊκό, ο Λημνιός είναι σε πάρα πολύ καλό φεγγάρι και με εμάς και με την Εθνική. Οπότε έχουμε 2 παίκτες που είναι άψογοι από άποψη συμπεριφοράς, είναι πολύ καλά σε απόδοση και καθαρά με βάση της στρατηγικής επιλέξαμε σήμερα τον Αντρέ, που μπορούσε να δημιουργήσει περισσότερα ρήγματα.

Σε κάθε περίπτωση το ποδόσφαιρο είναι δύσκολο. Όπως και η ζωή του προπονητή, που έχει να κάνει κάποιες επιλογές και οι παίκτες πρέπει να τις σέβονται."

Μήπως τα λόγια του, όσα επεσήμανα, με τα τονισμένα γράμματα, "τα λέει στην νύφη για να τ ακούει η πεθερά"?



Τα κόκκινα δεν τα είδες;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 19:46

Ολα κοκκινα τα βλεπει αυτος.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Pellaios » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 20:08

Όπως έγραψα και σε προηγούμενο post o Αμπελ έχει να πάρει αποφάσεις γιατί τα παζλ που έχει να λύσει είναι πιο πολύπλοκα απ'ότι φαίνονται.. Αρχικά, ποιος θα είναι ο κορμός που θα μας δώσει το πρωτάθλημα; Θα είναι οι Βιέρι, Μαου, Βαρέλα, Μπισε, Καντουρι, Κρέσπο ή Αουγκούστο, Λημνιός, Πελκας, Λάμπρου, Στοχ, Μισιτς; Επιπλέον, έχεις τέσσερις παίκτες που αυτή την στιγμή είναι μεταγραφικά καυτοί, Λημνιός και Γιαννούλης, Αουγκούστο, λόγω συμμετοχής στην U23 και Κάρολος (πρώτος σκόρερ) που πρέπει να παίζουν για να ανεβαίνει η αξία τους. Γίνεται να παίζουν όλοι; Ποιος θα μείνει έξω; Να πάει ο Βιέρι αριστερά; Μην ξεχνάμε ότι φέτος έχει αλλάξει ο τρόπος που παίζουμε τα άκρα οπότε το να αλλάζουν οι παίκτες πλευρές δεν είναι απλό, απαιτείται κατανόηση του συστήματος και εμπειρία. Να μείνει έξω ο Μπισε; Και ποιος παίζει καλύτερα τη θέση και ανταποκρίνεται καλύτερα στις απαιτήσεις του Αμπελ. Ο Πελκας στα πρώτα ματς τον είχε κάνει τούρμπο τον Αμπελ. Ο Λάμπρου στα φιλικά δεν βλεποταν ( για όσους τα είδαν..) Ο Στοχ πήρε δύο ευκαιρίες αλλά μετά το 35 κρυβόταν και δεν ζητούσε μπάλα. Χθες ο Μπισε παρόλη την γκινια του στο 93 έτρεξε να πάρει την κεφαλιά για το 2-0. Τον Καντουρι τον λέμε πήλινο αλλά χθες ζητούσε όλες τις μπάλες και είχε εμπλοκή σε όλες τις φάσεις..Όταν η μπάλα θα καίει ποιος θα βγάλει τα κάστανα από την φωτιά; Στην τελική αυτός που τους βλέπει κάθε μέρα και ξέρει ακόμα και πως πίνουν τον καφέ τους είναι ο Αμπελ και οι συνεργάτες τους και εμείς βλέποντας έναν παίκτη σε δύο ματς έχουμε άποψη για το ποιος θα παίζει που...
Pellaios
 
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:55

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 21:49

Γεννημένος για τέτοια ματς! Μαιτρ της τακτικής! Πάρτου τα σωβρακα του Πορτογάλου του μπειραιωττη!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9911
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 23:05

Νομιζω ο Abel εχει θολωσει πολυ καλα τα νερα για τον Martins η ενδεκαδα με Larissa ηταν αρκετα περιεργη andre με Kaddouri δεν παιζει να αρχισουν με τιποτα με Γαυρο. Limnios ειναι σε μια φορμα μολις μπηκε εδωσε παλμο και ειναι τρομακτικα γρηγορος. Limnios ειναι η σιγουρη αλλαγη που περιμενω στο αρχικο σχημα. Επειτα δεν ξερω γιατι ακομα βλεπω αρνητικο κλιμα στο προσωπο του. Εγω βλεπω εναν παθολογικα αρρωστο ατομο με το ποδοσφαιρο και διψα για μεγαλα ματς ειδαμε πως εστησε την ομαδα με μηδεν παιχνιδια κοντρα στον Αγιαξ. Slovan θεωρω οτι ειναι καθαρα ψυχολογια παιχτων και δωση ατυχιας. Δεν ξερω αμα νικησουμε αλλα σιγουρα θα παιξουμε μπαλα και οχι το περσινο φοβικο παιχνιδι που καναμε και νικησαμε λογω καθαρα καρμα και αστρο Luce και σεληνιασμενου Πασχαλακη. Μπορουσαμε και 0-2 περισυ αλλα σε καμια περιπτωση δεν παιξαμε στα ισα οπως θα επρεπε χωρις να υπαρχει λογος. Φετος περιμενω τον Abel να κατεβει και να προσπαθησει να πνιξει τον αντιπαλο μεσα στο σπιτι του
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 23:35

Εμενα παντως το περσινο παιχνιδι μου φανηκε φυσιολογικο. Εχω ακουσει και εχω ακουσει και σχεδον με επεισαν ολοι. Φοβικοι δεν νομιζω να ημασταν ουτε ο γαυρος ηταν διαστημικος και εμεις ανυπαρκτοι. Ο γαυρος ειχε μπει οπως παντα στο τηγανι δυνατα, μετα το εικοσαλεπτο ισοροπησαμε και πηραμε τα ηνια του παιχνιδιου. Φαινομασταν ποιο ομαδα στο γηπεδο. Στην αρχη του β καναμε το γκολ και μετα φυσιολογικα αυτοι αντεδρασαν εμεις γυρισαμε πισω να βρουμε και το δευτερο στην κοντρα. Που θα το καναμε αλλα τον κοψαν τον πριγιο με ανυπαρκτο οφσαιντ. Και παιρνουσε η ωρα και γκολ δεν βλεπανε και τελειωσε. Νομιζω οτι και χ εκει μεσα για την δεδομενη στιγμη περσυ ηταν μια χαρα. Τι να ρισκαραμε.
Τωρα για φετος ας προσεξουμε ενα πραγμα που ειδα και στις δηλωσεις του προπονητη και δεν μου αρεσε. Αστους να σε φοβουνται. Τι το λες και το ξαναλες. Ολοι ξερουν το στατους αυτου του παιχνιδιου. Που στην τελικη δεν κρινει και τιποτα. Ας παιξουμε την μπαλιτσα μας και ας μην τους υπερκτιμησουμε ουτε να τους αγνοησουμε.
Αμπελ στα μεγαλα παιχνιδια εχεις παικτες που ξερουν να τα παιξουν και να τα παρουν. Βοηθησε την ομαδα. Δεν θα σου πω τι να κανεις δεν ειμαι προπονητης, αλλα μην το φοβηθεις το παιχνιδι. Και μην μιλας για οικογενεια γιατι την βρηκες στην ομαδα. Στο χερι σου ειναι να την κρατησεις και να ενσωματωσεις και τους καινουριους.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες