Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 08 Αύγ 2019, 07:41

giapas έγραψε:Από φυσικής κατάστασης άποψη ρωτάω, όχι γενικότερα για ποδοσφαιρική ετοιμότητα. Τρεξιμο είναι κι αντοχή, όχι αυτοματισμοί και τριγωνακια. Η καθίζηση στο 2ο ελπίζω να μην εμφανιστεί μέσα εκεί σε τέτοιο βαθμό

Ακομα και την τριτη θα εχουμε καλυτερα τρεξιματα ..

Ειναι μια+ βδομαδα που βγηκαμε απο προετοιμασια, συν οτι καποιοι παικτες μας δε φημιζονται για τις τεταστιες αντοχες τους.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 08 Αύγ 2019, 22:22

Αυτός ο τύπος δείχνει να ξέρει πολύ καλά τι κάνει.Hδη υπαρχουν θετικα δειγματα,μας κανει να παιζουμε συγχρονο ποδοσφαιρο, και μολις σε ενα μηνα εχει ανεβασει επιπεδο την ομαδα, ειδικα στα κλεψιματα και στο επιθετικο τρανζισιον.
Δεν είναι κακό να επισημαίνουμε ομως και τα αρνητικα ειδικά αυτά που βγάζουν μάτι,ο ΠΑΟΚ δείχνει κάπως ευάλωτος στα στημένα, δεν ειναι τυχαιο οτι σε οσα παιχνιδια δεχθηκε γκολ ηταν σχεδον ολα απο στημενα.
Εννοειται με καινουργιο προπονητη με αλλαγη φιλοσοφιας και τακτικης ειναι επομενο να χρειαζεται και χρονο για να προσαρμοστει ολη η ομαδα στα θελω του. Δε γίνεται να λειτουργεί άψογα, από το ξεκίνημα.
Ταμειο θα γινει τον Μαη αλλα οι ενδειξεις μεχρι στιγμης ειναι πολυ καλες.
Παντως ενα ειναι σιγουρο οτι υπαρχει ενας κανονικος προπονητης ο οποιος δειχνει να προσαρμοζεται πολυ γρηγορα και να μπαινει στο κλιμα μιας ομαδας με τις απαιτησεις που υπαρχουν οπως ο ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6629
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 08 Αύγ 2019, 22:57

Πιστεύω ότι ένας λόγος που η φυσική μας κατάσταση ήταν πολύ χαμηλή ήταν και το ότι τα φιλικά ήταν πολύ λάιτ με αποτέλεσμα να μην παίξουμε σε κανένα απ' αυτά σε υψηλό ρυθμο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14438
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Κυρ 11 Αύγ 2019, 11:30

Αυτό που φάνηκε κόντρα στον Άγιαξ πάντως, είναι το ποσό μακριά από την πραγματικότητα ήταν τα σχόλια όσων έλεγαν ότι κι ο Λουτσεσκου στην ουσία 4-4-2 έπαιζε, κι ότι η ομάδα δεν θα αλλάξει και πολύ. Εμένα μου θυμίζουμε την Λειψία πάρα πολύ, δυναμικό και γρήγορο παιχνίδι, πίεση, αιφνιδιασμός αντιπάλου κλπ.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 13 Αύγ 2019, 12:18

Αν μας διαβάζει ο Μαρίνος να ξέρει ότι ενδεχόμενο γκολ του αίαντα στο πρώτο δεκάλεπτο που θα οδηγήσει σε λογικό τρι-τετράμπαλο , θα πρέπει να τον κρατήσει σε εγρήγορση για να μη χάσει καμιά κλήση. Το πρώτο διερευνητικό sms θα φύγει εκεί κατά το ημίχρονο του στυλ αν σου αρέσουν τα τρίγωνα Πανοράματος . Ελπίζω να μην έχει πάει για ψάρεμα στη μέση του πελάγου και δεν έχει ο παπάρας σήμα.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9433
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 13 Αύγ 2019, 13:03

Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Αυτό που φάνηκε κόντρα στον Άγιαξ πάντως, είναι το ποσό μακριά από την πραγματικότητα ήταν τα σχόλια όσων έλεγαν ότι κι ο Λουτσεσκου στην ουσία 4-4-2 έπαιζε, κι ότι η ομάδα δεν θα αλλάξει και πολύ. Εμένα μου θυμίζουμε την Λειψία πάρα πολύ, δυναμικό και γρήγορο παιχνίδι, πίεση, αιφνιδιασμός αντιπάλου κλπ.


Ελπίζω πως στην Ελλάδα με τις άμυνες λεωφορεία θα έχουμε και διαφορετική προσέγγιση. Όχι το προβλέψιμο τσουκου τσουκου του Λουτσέσκου, αλλά ούτε και το 100 πάσες μια επίθεση και μετά τρέχουμε πίσω. Ανυπομωνώ να μας δω σε τέτοια παιχνίδια.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 13 Αύγ 2019, 13:20

Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Αυτό που φάνηκε κόντρα στον Άγιαξ πάντως, είναι το ποσό μακριά από την πραγματικότητα ήταν τα σχόλια όσων έλεγαν ότι κι ο Λουτσεσκου στην ουσία 4-4-2 έπαιζε, κι ότι η ομάδα δεν θα αλλάξει και πολύ. Εμένα μου θυμίζουμε την Λειψία πάρα πολύ, δυναμικό και γρήγορο παιχνίδι, πίεση, αιφνιδιασμός αντιπάλου κλπ.

Ποιος το ελεγε αυτο ρε μαν;;;

Ποσο πιο κλασικο 4-2-3-1 να παιξεις;;εδω και πολλα χρονια...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 13 Αύγ 2019, 13:22

gika έγραψε:
Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Αυτό που φάνηκε κόντρα στον Άγιαξ πάντως, είναι το ποσό μακριά από την πραγματικότητα ήταν τα σχόλια όσων έλεγαν ότι κι ο Λουτσεσκου στην ουσία 4-4-2 έπαιζε, κι ότι η ομάδα δεν θα αλλάξει και πολύ. Εμένα μου θυμίζουμε την Λειψία πάρα πολύ, δυναμικό και γρήγορο παιχνίδι, πίεση, αιφνιδιασμός αντιπάλου κλπ.


Ελπίζω πως στην Ελλάδα με τις άμυνες λεωφορεία θα έχουμε και διαφορετική προσέγγιση. Όχι το προβλέψιμο τσουκου τσουκου του Λουτσέσκου, αλλά ούτε και το 100 πάσες μια επίθεση και μετά τρέχουμε πίσω. Ανυπομωνώ να μας δω σε τέτοια παιχνίδια.

Στην ελλαδα δυσκολα να μην παιξεις με μπισε στο 10.ειναι παικτης που μπορει να ξεκλειδωσει τα λεωφορεια και ο πιο ποιοτικος στον επιθετικο τομεα.εχει τη μαγικη μπαλια που θα κομματιασει την αντιπαλη αμυνα.

Δεν ξερω ποσο μπορει να αλλαξει η προσεγγιση μας με ομαδες που στηνουν λεωφορειο εξω απο την περιοχη.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό evripidis4 » Τρί 13 Αύγ 2019, 15:28

Με Λουτσέσκου στην άμυνα 4-4-2 καθαρά ήταν το στήσιμο της ομάδας...Όπως και με Φερέιρα..Αυτό που αλλάζει είναι ο τρόπος ανάπτυξης..Γι'αυτό ο Φερέιρα Θέλει και 6άρι στην 11δα ενώ ο Λουτσέσκου ήθελε μόνο 8αρια...

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΚΙ ΟΤΑÎ
Άβαταρ μέλους
evripidis4
 
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 11 Μαρ 2008, 19:03

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τρί 13 Αύγ 2019, 23:04

Έκανες πλάκα στον Άγιαξ.
Τίποτα άλλο, προχώρα.



SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 13 Αύγ 2019, 23:12

Θελει να φτιαξει κατι πολυ ωραιο για αυτο Ιβαν σε παρακαλω βρες τροπο να του κανεις 2-3 χατηρια!!!
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 13 Αύγ 2019, 23:14

Δυο παραπονα εχω απο σενα.
Αργησες να κανεις αλλαγη στο κέντρο ενω εκανε μπαμ οτι εχουμε θεμα, και εβαλες ξανα τον Λημνιο που μεχρι στιγμης δεν δειχνει να μπορει να προσφερει κατι ουτε αμυντικα ουτε επιθετικα.
Τους εχεις ξεφτιλισει ομως και εντος αγωνιστικου χωρου και εκτος με τις δηλωσαρες σου!
Καλα τους κανεις

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10921
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 13 Αύγ 2019, 23:15

joshua έγραψε:Θελει να φτιαξει κατι πολυ ωραιο για αυτο Ιβαν σε παρακαλω βρες τροπο να του κανεις 2-3 χατηρια!!!
Θεωρουσα πως χρειαζομαστε παιχτη στο 8 αλλα τελικα εχει δικιο. Επιθετικο θελουμε να συμπληρωνει τον ακπομ και κατ εμε ενα χαφ εξτρεμ ακομη γτ περα απο τον Μπισε το χαος...
Η ομαδα παντως δείχνει πολυ θετικα σημάδια!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10921
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 13 Αύγ 2019, 23:16

«Νομίζω ότι θα ήταν σκάνδαλο αν ο ΠΑΟΚ περνούσε στην επόμενη φάση κάτι τέτοιο κατάλαβα μετά από αυτό το παιχνίδι. Εμείς ελέγξαμε τους παράγοντες που μπορούσαμε, υπήρξαν κι άλλοι που δεν μπορέσαμε να ελέγξουμε κι έπαιξαν σημαντικό ρόλο»
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τρί 13 Αύγ 2019, 23:19

Δηλωσαρες! Τα είδε όλα ένα μήνα στον πάγκο του ΠΑΟΚ!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9917
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες