Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό pk77 » Δευτ 23 Σεπ 2019, 09:55

Εννοείται ότι πρέπει να μείνει στην ομάδα ( εκτός αν όπως με Τούντορ, Στανόγεβιτς, Μπερέτα βλέπουν απο μέσα ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα).
Η στήριξη πάντως που πρέπει να έχει δεν μπορεί να είναι ίδια με αυτή του Λουτσέσκου, πρόκειται για δύο εντελώς διαφορετικές καταστάσεις. Ο ένας βρήκε μια ομάδα διαλυμένη και ο άλλος μια ομάδα σχεδόν έτοιμη, μετά απο την καλύτερη σεζόν της ιστορίας της .
Κατι που φαινόταν στο γήπεδο, είναι ότι οι παίκτες πολλές φορές δεν ήξεραν τι να κάνουν την μπάλα, δεν είχαν καποιον να τους ξεμαρκάρει - βοηθήσει και έκαναν μεταξύ χαρακτηριστικές κινήσεις εκνευρισμού με τα χέρια, σαν να δείχουν οτι δεν ξέρουν τι να κάνουν με την μπαλα.
pk77
 
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Δευτ 25 Φεβ 2019, 19:55

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 23 Σεπ 2019, 10:01

giapas έγραψε:Παλικάρια σέβομαι τη θέση σας.

Ναβι και Σικ , Λούτσο υποστήριζα εξαρχής υπομονετικά γιατί είχα δει 3-4 δηλώσεις αριστερά και δεξιά των παικτών υπερ του , γιατί ακουγόταν ότι δουλεύει πολύ σκληρά , γιατί το δειγμά γραφής του περιελάμβανε σχετικά σφιχτές ομάδες που στη δική μου κοσμοθεωρία είναι απαραίτητο για να κάνεις συνεπή πρωταθλητισμό και γιατί η ομάδα είχε πιάσει πάτο με Στανο και ουσιαστικά δε μπορούσες να πας χειρότερα.

Αμπελ δε πιστεύω γιατί δε βλέπω τίποτα από τα παραπάνω , έστω και σε αναλογία. Το προφίλ του προπονητή και οι προηγούμενες δουλειές του δε δείχνουν στιβαρές - ισορροπημένες ομάδες , τους παίκτες δε δείχνει να τους έχει κερδίσει , για σκληρή δουλειά αρκεί να δούμε το πρώτο χτεσινό γκολ και πως εμείς πετούσαμε χαρταετό στη πιο απλή κομπίνα κόρνερ όλων των εποχών και τέλος η ομάδα ήταν ΕΤΟΙΜΗ και απλά ήθελε διαχείριση μέχρι να επιστρέψουν οι τραυματίες και να δεις τι μπορεί να παίξεις.

Τα παραπάνω είναι 4 βασικά επιχειρήματα , βέβαια κάποιος άλλος μπορεί να έχει διαφορετική ανάγνωση.
Όπως και να έχει το πράγμα Σικ , νομίζω το καλύτερο για την ομάδα είναι η άμεση παραίτησή του. Εσύ έχεις άλλη γνώμη , μακάρι και να έχεις δίκιο. Αλλά φορουμ είναι νομίζω μπορούμε να λέμε τη γνώμη μας.


Μισό λίγο.
Οι παίχτες (Κρέσπο, Μάτος) έχουν εκφραστεί θετικά.
Η ομάδα (αυτές τις 4 αγωνιστικές) έχει την καλύτερη επίθεση και παίζει (δεν το έχω πρόχειρο) να δέχεται τις λιγότερες φάσεις μαζί με τον γαύρο.
Το (μέγα) ζήτημα είναι ότι τρώει γκολ και το επόμενο ζήτημα είναι η αστάθεια στην απόδοσή της μέσα στον αγώνα, όπως και το ντεφορμάρισμα κάποιων παιχτών.
Βγάζω εκτός το θέμα της Ευρώπης που είναι αποτυχία.

Δεν βλέπω αρκετούς λόγους για παπούτσωμα από τώρα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 23 Σεπ 2019, 10:02

paoki19 έγραψε:Είμαι περίεργος ποιον θα βάλει 2ο επιθετικό τώρα που θα λείψει ο Πελκας από ΟΑΚΑ...

Πολλοι υποψήφιοι δυστυχώς...


Λογικά η 18άδα (αυτοι είναι κιόλας)
Πασχα-Ζίφκο
Σοάρες - Βαρέλα - Κρέσπο - Ίνγκασον - Γιαννούλης
Εσίτι - Ντάγλας - Μίσιτς - Καντουρί
Λάμπρου - Στοχ - Λημνιός - Μπισεσβαρ - Ζαμπά
Ακπομ - Σβιντέρφσκι


Θα κατέβαζα (πόσες αλλαγές να κάνει σε σχέση με Ατρόμητο;)
Πασχα
Σοάρες - Βαρέλα (δυστυχώς) - Κρέσπο - Γιαννούλης
Εσίτι
Ντάγλας - Μίσιτς
Μπισεσβαρ - Ζαμπά
Ακπομ

κι ο Θεός βοηθός....
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 23 Σεπ 2019, 10:03

Obdulio έγραψε:
Odi έγραψε:Είναι μια βελτίωση.

Αν και προσωπικά πιστεύω πως ο Στοχ είναι τρεις κλάσεις πάνω από τον Ζαμπά και με το ένα πόδι δεμένο σε δέντρο.

O Στοχ που είδαμε στα φιλικά;
Ο Στοχ που είδα στα φιλικά δεν έκανε ούτε για τον Απ. Λάρισας


Ενώ αυτοί που πετούσαν στα φιλικά βγάζουν μάτια.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό CCCP » Δευτ 23 Σεπ 2019, 10:16

pk77 έγραψε: Ο ένας βρήκε μια ομάδα διαλυμένη και ο άλλος μια ομάδα σχεδόν έτοιμη, μετά απο την καλύτερη σεζόν της ιστορίας της .


Θεωρω οτι ειναι πολυ λαθος να το λεμε αυτο. Μπορει να πειραμε νταμπλ αλλα καμια ομαδα δεν ηταν "σχεδον ετοιμη".

Η ομαδα φωναζε για ενυσχιση επιθετικα απο περσι και τα λεγαμε επι μηνες. Εισαι χωρις Βιειρινια και Μαουρισιο, δυο απο τους πιο συμαντικους αν οχι οι πιο συμαντικοι σου παικτες.

Πια ετοιμη ομαδα? Για να μη πουμε οτι ανελαβε ομαδα που την εγκατεληψε ο προπονητης μια μερα πριν αρχισει η προετημασια. Δυστυχως ενω ΟΝΤΩΣ θα επερεπε να εχουμε μια πιο ετοιμη ομαδα, την ιδια διαλημενη ομαδα εχει παρει και ο Αμπελ. Γυρισαμε στο 0, δηλαδη πριν απο δυο χρονια.

Ολο το φοκους ηταν στο να παρθει το πρωταθλημα και λογου αυτου και καποιων ανεξηγητων επιλογων, η ομαδα ειναι τελειως λαθος χτισμενη με αστεια κενα οπως 1 μεσοεπιθετικος(μπισεσβαρ) σε ολο το ροστερ κτλ.

Ο Αμπελ εχει μια πολυ συμαντικη δικαιολογια για μενα επισης, οσον αφορα την πολυ ασχημη μπαλα που παιζει η ομαδα. Ο Λουτσεσκου εχτισε μια ομαδα που επαιζε κλεψιμο μπαλας και αντεπιθεση και θα βρουμε γκολ καπως. Η ομαδα ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ, ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. Δεν λεω οτι φταει ο Λουτσεσκου που το επλεξε αυτο, εκανε την επιλογη του και το αποτελεσμα τον δικαιωσε. ΑΛΛΑ, πρεπει να καταλαβουμε οτι λογο του οτι η ομαδα ειναι ανεπεδευκτη, δε μπορει να αρχισει να παιζει μπαλαρα απο την μια μερα στην αλλη. Δεν ειναι απλα το συστημα η δε ξερω τι.

Συνολικα για ολα αυτα, ειναι αστειο να λεμε οτι ο Αμπελ ανελαβε "ετοιμη" ομαδα. Ξεζουμισμενη ομαδα, με προβληματα και ελληψεις ανελαβε
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό CCCP » Δευτ 23 Σεπ 2019, 10:18

Δεν ξερω αν θα πετυχει η οχι ο Φερειρα και προφανως κατι πρεπει να δειξει μεχρι το τελος της χρονιας. Αλλα απλα πιστευω οτι οσο πιο γρηγορα δεχτουμε οτι πρεπει να χτισουμε απο την αρχη, τοσο καλυτερα.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 23 Σεπ 2019, 10:20

Όλα τα πράγματα έχουν δύο όψεις.
Κάποιος λέει γιατί δεν πετάει έξω 4-5 παίκτες που είναι χάλια, εγώ λέω ότι ο τύπος είναι τολμηρός και μάγκας που κατεβάζει την ομάδα με 5 στους 11 να είναι λάσπη.
Η αλήθεια βέβαια συνήθως είναι στην μέση.

Πάντως για κόλλημα με συγκεκριμένους παίκτες όπως είχε ο Ρουμάνος με τον Ομάρ δεν μπορούμε να τον κατηγορήσουμε ακόμη. Είναι τόσοι που είναι σε τραγική κατάσταση που δεν βγαίνει άκρη.

Ο τύπος το παλεύει. Δεν έβαλε Εσιτι, κράτησε μισιτς αντί Ομάρ αλλά πόσες αλλαγές να κάνει όταν δεν έχουν δέσει ακόμη αυτοί που παίζουν συνέχεια?

Οι ευθύνες των παικτών είναι μεγάλες και πρέπει να τις αναλάβουν ατομικά ο καθένας τους.

Προσωπικά είμαι 100% σύμφωνος με το κράξιμο που τρώνε τα 20-25-30χρονα με 2-3 εκατομμύρια στην τράπεζα. Αυτός είναι ο Παοκτσης στην τελική. Όταν είσαι αυτός που πρέπει θα σε έχει θεό αλλά αν κάνεις νερά θα σε πάρει και θα σε σηκώσει. Στο χέρι σου είναι με ποιον θα έχεις να κάνεις.
Στην τελική από πέρυσι αυτοί άλλαξαν πρώτοι, όχι εμείς.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 23 Σεπ 2019, 10:22

οταν μπαινεις σ ενα γκρουπ ανθρωπων που πρεπει να διαχειριστεις, πρεπει αφενος να τους πεισεις οτι ξερεις τη δουλεια σου, αφετερου χρειαζεσαι ενα στορι για να τους κανεις να καυλωσουν.

ο Λουτσε ειχε βρει το ιδανικο στορυ και οι οποιες ατελειες προπονητικα δεν ηταν τοσο ορατες απλα και μονο επειδη εκ των πραγματων ηταν ησσονος σημασιας μπροστα στο στορι της κλοπης.

δε θα βρεθει ξανα τοσο ευκολα τοσο πειστικο στορυ και αυτη ειναι η μεγαλυτερη δυσκολια της φετινης χρονιας. το ηξερε ο Λουτσε, χαζος δεν ειναι. κι ο Αμπελ το ξερει, και το ψαχνει. το θεμα ειναι μεχρι να το βρει, να χει πεισει τους παικτες οτι ξερει τη δουλεια του.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 23 Σεπ 2019, 10:24

Sick Bastard έγραψε:
giapas έγραψε:Παλικάρια σέβομαι τη θέση σας.

Ναβι και Σικ , Λούτσο υποστήριζα εξαρχής υπομονετικά γιατί είχα δει 3-4 δηλώσεις αριστερά και δεξιά των παικτών υπερ του , γιατί ακουγόταν ότι δουλεύει πολύ σκληρά , γιατί το δειγμά γραφής του περιελάμβανε σχετικά σφιχτές ομάδες που στη δική μου κοσμοθεωρία είναι απαραίτητο για να κάνεις συνεπή πρωταθλητισμό και γιατί η ομάδα είχε πιάσει πάτο με Στανο και ουσιαστικά δε μπορούσες να πας χειρότερα.

Αμπελ δε πιστεύω γιατί δε βλέπω τίποτα από τα παραπάνω , έστω και σε αναλογία. Το προφίλ του προπονητή και οι προηγούμενες δουλειές του δε δείχνουν στιβαρές - ισορροπημένες ομάδες , τους παίκτες δε δείχνει να τους έχει κερδίσει , για σκληρή δουλειά αρκεί να δούμε το πρώτο χτεσινό γκολ και πως εμείς πετούσαμε χαρταετό στη πιο απλή κομπίνα κόρνερ όλων των εποχών και τέλος η ομάδα ήταν ΕΤΟΙΜΗ και απλά ήθελε διαχείριση μέχρι να επιστρέψουν οι τραυματίες και να δεις τι μπορεί να παίξεις.

Τα παραπάνω είναι 4 βασικά επιχειρήματα , βέβαια κάποιος άλλος μπορεί να έχει διαφορετική ανάγνωση.
Όπως και να έχει το πράγμα Σικ , νομίζω το καλύτερο για την ομάδα είναι η άμεση παραίτησή του. Εσύ έχεις άλλη γνώμη , μακάρι και να έχεις δίκιο. Αλλά φορουμ είναι νομίζω μπορούμε να λέμε τη γνώμη μας.


Μισό λίγο.
Οι παίχτες (Κρέσπο, Μάτος) έχουν εκφραστεί θετικά.
Η ομάδα (αυτές τις 4 αγωνιστικές) έχει την καλύτερη επίθεση και παίζει (δεν το έχω πρόχειρο) να δέχεται τις λιγότερες φάσεις μαζί με τον γαύρο.
Το (μέγα) ζήτημα είναι ότι τρώει γκολ και το επόμενο ζήτημα είναι η αστάθεια στην απόδοσή της μέσα στον αγώνα, όπως και το ντεφορμάρισμα κάποιων παιχτών.
Βγάζω εκτός το θέμα της Ευρώπης που είναι αποτυχία.

Δεν βλέπω αρκετούς λόγους για παπούτσωμα από τώρα.


Συμφωνώ ότι δεν υπάρχουν αρκετοί λόγοι για παπούτσωμα. Ίσως ενδείξεις.
Θα μου πεις με ενδείξεις που πας .
Για αυτό σίγουρα θα μείνει στη θέση του , απλά εγώ γράφω πρώιμα τη γνώμη μου.

Το ξέρεις κι εσύ όμως και ας μη το παραδέχεσαι ότι σε ενδεχόμενη κουκούνα στο οακα και με τρίπολη να έρχεται , παίζει το κεφάλι του.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 23 Σεπ 2019, 10:27

Ρε εγώ με το που ακούστηκε το 4-4-2 (που μόνο αυτό δεν παίζουμε) και που δεν θέλει κι ο λαός μας διαχρονικά,
έχω γράψει ίσα με 4-5 φορές τη φράση ''παρελθόν ο Φερεϊρα'', σε μένα τα λες ; :opaokara: :opaokara: :mrgreen: :mrgreen:
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Stathis71 » Δευτ 23 Σεπ 2019, 10:44

Η ομαδα αυτη τη στιγμη εχει μεγαλες αντιφασεις. Δεχεται ελαχιστες φασεις- δυστυχως ομως γινονται γκολ σχεδον ολες. Εχει διαστηματα που εξαφανιζει καθε αντιπαλο, αλλα εχει και νεκρα διαστηματα που δειχνουν μπερδεμενοι οι παιχτες.
Πιστευω πως η αξια του προπονητη δεν κρινεται -σε αυτη την τοσο αρχικη φαση - απο τα ασχημα διαστηματα αλλα απο τα καλα διαστηματα. Το κακο ειναι οτι πολλες φορες σε αυτα τα καλα διαστηματα το γκολ δεν ερχεται- το θετικο ειναι οτι το γκολ ερχεται οταν πρεπει να μπει για να παρεις τη νικη ή το βαθμο. Νομιζω οτι η αξια του προπονητη φαινεται απο τα καλα διαστηματα, και πλεον η δουλεια του ειναι να αυξησει το χρονο που η ομαδα παιζει ετσι. Επισης βλεπω οτι τα γκολ μπαινουν απο ατομικα λαθη, και οχι απο συνολικα κακη αμυντικη λειτουργια. Αρα η λογικη μου ειναι οτι ο προπονητης δουλευει καλα, ειναι ακομη πολυ νωρις και θα δουμε πολυ καλο παιχνιδι απο την ομαδα στην συνεχεια αν η διοικηση σεβαστει την ποδοσφαιρικη λογικη και δεν κανει σπασμωδικες κινησεις- που φοβαμαι οτι προκαλουνται απο την προπαγανδα των αντιπαλων.
Stathis71
 
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 08:19

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tsaousila » Δευτ 23 Σεπ 2019, 10:57

O ανθρωπος ειναι εγωιστης , απλα.
Παμε να τα ριξουμε ολα στους παικτες αλλα το γεγονος οτι ο σχηματισμος του οι οδηγιες του εκθετουν καποιους , μας κανει να μιλαμε για ντεφορμαρισμα παικτων και βγαινει λαδι ο μουρινιο.
ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕΓΑΛΕ ΜΟΥΡΙΝΙΟ!! Βγηκε χθες ο κρεσπο και τα ειπε ... Κατ αρχας εχεις εκτεθει στην υποθεση Μισιτς. απο σποντα βρετθηκε στην ενδεκαδα και ειναι ο καλυτερος . Και αν παιξει απο σποντα ο στοχ η ο λαμπρου και πανε καλα τοτε πρεπει να παραδωσεις το πτυχιο σου κανονικα κολλημενε!!!!
Απορια ,: καλα δεν βρεθηκε καποιος μεσα απ την ομαδα να του μιλησει σχετικα ???Να του πει το ποιο απλο πραγμα, οτι θες να επιβαλλεις τις πρωτοποριακες σου ιδεες??δεκτον ..Αλλα καντο σταδιακα , ομαλα , μην ξεκινας με πειραματα στα μυαλα μας!!
tsaousila
 
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:33

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 23 Σεπ 2019, 11:00

jibbie έγραψε:οταν μπαινεις σ ενα γκρουπ ανθρωπων που πρεπει να διαχειριστεις, πρεπει αφενος να τους πεισεις οτι ξερεις τη δουλεια σου, αφετερου χρειαζεσαι ενα στορι για να τους κανεις να καυλωσουν.

ο Λουτσε ειχε βρει το ιδανικο στορυ και οι οποιες ατελειες προπονητικα δεν ηταν τοσο ορατες απλα και μονο επειδη εκ των πραγματων ηταν ησσονος σημασιας μπροστα στο στορι της κλοπης.

δε θα βρεθει ξανα τοσο ευκολα τοσο πειστικο στορυ και αυτη ειναι η μεγαλυτερη δυσκολια της φετινης χρονιας. το ηξερε ο Λουτσε, χαζος δεν ειναι. κι ο Αμπελ το ξερει, και το ψαχνει. το θεμα ειναι μεχρι να το βρει, να χει πεισει τους παικτες οτι ξερει τη δουλεια του.


Και αυτό έχει δεύτερη όψη. Όταν έρθει νέος προπονητής το γκρουπ των παικτών πρέπει να δείξει σε αυτον που αποφασίζει ποιός παίζει ότι αξίζει να παίζει βασικός. Αυτό που λέμε τα δίνω όλα στις προπονήσεις για να κερδίσω τον προπονητή ή να μην χάσω την θέση που είχα στην ομάδα.

Τώρα όσον αφορά την έλλειψη κινήτρου που αναφέρεις, δεν μπορώ να το δεχτώ. Το έχω ξαναγράψει. Στατιστικά απίθανο να έχουμε μαζέψει παίκτες που η φιλοδοξία τους σταματάει σε ένα πρωτάθλημα. Υπάρχουν διαφορετικοί λόγοι ανά περίπτωση. Ο ένας ξενέρωσε γιατί δεν πήρε μεταγραφή, ο άλλος για του έφυγε η γυναίκα και ο άλλος γιατί έβαλε 5κιλα το καλοκαίρι και δεν μπορεί να στρίψει.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 23 Σεπ 2019, 11:05

ρε kos, ξαναδιαβασε το ποστ μου δηλαδη :)
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 23 Σεπ 2019, 11:24

Gospi έγραψε:
eorptol1 έγραψε:
Gospi έγραψε:Πως τα καταφερες ρε μπαγασα να βρεθεις στο μειον 2 απο την κορυφη πριν καλα καλα να ξεκινησουν τα δυσκολα παιχνιδια...
Αυτον τον ρουλη η περσινη ομαδα θα τον εστελνε στην συναγωγη με 4 τεμαχια στο κεφαλι...
Κατσε εσυ εκει να ανακυκλωνεις τους ιδιους παιχτες πανω στο ιδιο αθλιο συστημα...
Εξαλλου τι σε νοιαζει. Τσιμπησες 2 μυρια για φετος και δεν σε κουναει κανενας.
Οπως ειπαν και οι της διοικησης 3ετες πλανο καταστροφης μιας ομαδας π εκανε 2 συνεχόμενα νταμπλ.
Στα @@ σου. Εσυ στο τελος θα χειςβγαλει 6 μυρια και εμεις χτικιο.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ασε μην λες οτι ναναι απο τα λιγα πολυ ασχημα παιχνιδια που εκανε η περσινη ομαδα ηταν το 1-1 στην τουμπα μπορει να ισοφαρισαν με οφ σαιντ γκολ ,αλλα εμεις εκεινη την ημερα δεν ειχαμε καθολου φρεσκαδα και αν δεν εβαζε την γκολαρα ο βιερινια μπορουσαμε και να χασουμε.....σημερα για τεσσερα ηταν αυτοι απλα η αμυνα δεν ειναι στα καλα της και πρεπει να γινει κατι αμεσα......αλλαγη προπονητη να κανουμε αυτα που γινοταν στην αρχη του ερχομου του ιβαν θα ειναι μεγαλο πισογυρισμα σε νοοτροπια.......
Τι σχεση εχει το πως παιξαμε περσι με τον περσινο ρουλη με αυτο π ειπα εγω?
η ομαδα που αντιμετωπισαμε σημερα ήταν για γελια και ο περσινος ΠΑΟΚ θα την ισοπεδωνε ακομη και με την αποδοση που ειχε στο περσινο παιχνιδι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο Άρης ο περσινός ήταν τόσο καλός οσο ο φετινός.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες