Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Τετ 12 Φεβ 2020, 22:50

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ο Άμπελ επιμένει να μην με ακούει που του λέω να βάλει αριστερά τον Ισλανδό. Πάλι καλά που έβαλε Μιχαηλίδη στα τελευταία 10 λεπτά, αλλά αυτόν τον Μιχάι γιατί τόσο ρίξιμο;
(να ήταν και ο μόνος)
Κατά τα άλλα η ομάδα φάνηκε σαφώς πιο δεμένη απ' ότι πριν 10 μέρες στο ίδιο γήπεδο. Οι νίκες κάνουν καλό στην ψυχολογία των παικτών.
Μπροστά πάντως δεν έχουμε κίλλερς. Τόσες φορές βγήκαμε στην κόντρα και θα μπορούσαμε να βάλουμε κι άλλα γκολ, αλλά πάντα, κάτι πήγαινε στραβά την τελευταία στιγμή. Λείπει ένας Killer. Bise, Λημνιός δεν το έχουν, ούτε καν ο Akpom. Για τον Πέλκα δεν χρειάζεται να το ξαναπώ.
Λείπει ένας Prijovic ρε παιδί μου...



Στο Κυπελλο παιρνει και θα παιρνει σχεδον παντα τον Μιχαηλιδη,λογω ηλικιας 2 παικτες υποχρεωτικα κάτω των 21.
Ενώ στο Πρωτάθλημα,παίρνει παντα τον Μιχαι στην 18αδα.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5523
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kos » Τετ 12 Φεβ 2020, 22:56

Συστήματα ανεβάσματα τελικές πειθαρχία, οκ όλα δεκτά και σημαντικά.
Να πούμε όμως ότι υπάρχει αύξηση στην ένταση και στις αντοχές της ομάδας.
Να πούμε επίσης ότι τώρα είναι η ώρα.
Να πούμε επίσης ότι την ώρα που ο αμπελ ανεβάζει την ομάδα η μεικτή ΛΟΑΤΚΙ Πειραιά μοιάζει να κάνει κοιλιά ( Ατρόμητος στο 94, με το ζόρι τα δεύτερα της Λαμίας.

Ένα κοντό εμπόδιο έμεινε και στις 23 θα γίνει της πουτανας.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Τετ 12 Φεβ 2020, 23:05

Μαθητευομενος μαγος σημερα.Χαλια.

Τι οχιι........
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5523
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 12 Φεβ 2020, 23:16

Αδουλευτη ομαδα στην κοντρα. Σκουντουφλανε οι παικτες. Με τετοιους χωρους ουτε ενα γκολ, οχι μονο σημερα αλλα και σε προηγουμενα παιχνιδια. Επισης ο προπονητης μας μου φαινεται οτι ναι καλα δουλευει τα ματς απο πριν το παιχνιδι αλλα μεσα στο παιχνιδι αδυνατει να αλλαξει πραματα και παει με το αρχικο του πλανο μεχρι το τελος. Ετσι γινομαστε οσο περναει η ωρα προβλεψιμοι και τελικα φτανουμε να αγωνιουμε σε ματς που θα επρεπε να τα ειχαμε καθαρισει και να κανουμε πλακα στα τεελυταια λεπτα.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 12 Φεβ 2020, 23:41

Οντως, βγήκαμε άπειρες φορές στην αντεπίθεση με στρέμματα μπροστά μας και δεν κάναμε ούτε σουτ.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 13 Φεβ 2020, 00:02

Totem_pk έγραψε:Αδουλευτη ομαδα στην κοντρα. Σκουντουφλανε οι παικτες. Με τετοιους χωρους ουτε ενα γκολ, οχι μονο σημερα αλλα και σε προηγουμενα παιχνιδια. Επισης ο προπονητης μας μου φαινεται οτι ναι καλα δουλευει τα ματς απο πριν το παιχνιδι αλλα μεσα στο παιχνιδι αδυνατει να αλλαξει πραματα και παει με το αρχικο του πλανο μεχρι το τελος. Ετσι γινομαστε οσο περναει η ωρα προβλεψιμοι και τελικα φτανουμε να αγωνιουμε σε ματς που θα επρεπε να τα ειχαμε καθαρισει και να κανουμε πλακα στα τεελυταια λεπτα.
Ποια είναι αυτά που δεν άλλαξε σήμερα ας πούμε την ώρα του ματς;;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 13 Φεβ 2020, 00:20

Totem_pk έγραψε:Αδουλευτη ομαδα στην κοντρα. Σκουντουφλανε οι παικτες. Με τετοιους χωρους ουτε ενα γκολ, οχι μονο σημερα αλλα και σε προηγουμενα παιχνιδια. Επισης ο προπονητης μας μου φαινεται οτι ναι καλα δουλευει τα ματς απο πριν το παιχνιδι αλλα μεσα στο παιχνιδι αδυνατει να αλλαξει πραματα και παει με το αρχικο του πλανο μεχρι το τελος. Ετσι γινομαστε οσο περναει η ωρα προβλεψιμοι και τελικα φτανουμε να αγωνιουμε σε ματς που θα επρεπε να τα ειχαμε καθαρισει και να κανουμε πλακα στα τεελυταια λεπτα.


Και με Λουτσεσκου οσες σπανιες φορες βγαιναμε στη κοντρα (γιατι σχεδον παντα τους παιζαμε στο μισο τους γηπεδο) τραβουσαμε τα μαλια μας. Ποσες φορες θυμαμαι να βγαινουμε με παραπανω παικτες και να κανουμε την χειροτερη δυνατη επιλογη. Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6362
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 13 Φεβ 2020, 00:34

sourmenetes έγραψε:
Totem_pk έγραψε:Αδουλευτη ομαδα στην κοντρα. Σκουντουφλανε οι παικτες. Με τετοιους χωρους ουτε ενα γκολ, οχι μονο σημερα αλλα και σε προηγουμενα παιχνιδια. Επισης ο προπονητης μας μου φαινεται οτι ναι καλα δουλευει τα ματς απο πριν το παιχνιδι αλλα μεσα στο παιχνιδι αδυνατει να αλλαξει πραματα και παει με το αρχικο του πλανο μεχρι το τελος. Ετσι γινομαστε οσο περναει η ωρα προβλεψιμοι και τελικα φτανουμε να αγωνιουμε σε ματς που θα επρεπε να τα ειχαμε καθαρισει και να κανουμε πλακα στα τεελυταια λεπτα.
Ποια είναι αυτά που δεν άλλαξε σήμερα ας πούμε την ώρα του ματς;;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να απαντησω εγω Σουρμε...
Τον Μπισεσβαρ π επρεπε να βγει απο το πρώτο ημιχρονο και τον Μαουριτσιο που τα φτυσε στο 60. Και ναι ξερω πως τραυματίστηκε ο Πελκας στο δευτερο γ αυτο δεν βγηκε τελικά ο Μπισε, αλλα πιστεψε με, αν σεβοταν τον εαυτο του θα τον ειχε πεταξει εξω τον Μπισε πριν καλα καλα τελειωσει το πρωτο ημιχρονο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Wonderland » Πέμ 13 Φεβ 2020, 01:24

Ο Αμπελ, για διαφορους λογους, εχει αναδειξει τον Γιαννουλη, Μισιτς, Ινγκασον, εχει καταφερει να χωρεσει στην ομαδα τους Εσιτι και Αυγουστο, κραταει σε μεγαλο βαθμο ζεστά τα δυο μοναδικά του φορ, βαζει σταδιακα τον Λάμπρου, και σημερα απεναντι σ εναν αντιπαλο που επαιζε τη χρονιά του και σ ενα καταραμενο γήπεδο για τον ΠΑΟΚ, πήρε διπλό στα σβηστά. Σιγουρα εχει κανει αρκετα λαθη, κι η ομαδα εχει στιγμες που ειναι ασυνδετη κι ευαλωτη αλλα αμα σκεφτουμε οοοολες τις παραμετρους, το προσημο είναι θετικό για την ωρα.
Wonderland
 
Δημοσιεύσεις: 496
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ 2018, 01:29

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 13 Φεβ 2020, 01:26

Μπράβο κοουτς.
Και το Σάββατο μην τρελαθείς πάλι..ΑΟΥΓΚΟΥΣΤΟ αντί για ΜΙΣΙΤΣ ,ΜΑΤΟΣ αντί για ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ με ΒΙΕΙΡΙΝΙΑ αριστερά και ΚΑΝΤΟΥΡΙ αντί για μπισε άντε...
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Πέμ 13 Φεβ 2020, 01:49

θα πρέπει να θυμόμαστε πάντα, είτε μας αρέσει είτε όχι, ότι ο Αμπέλ όσο ταλαντούζος και να είναι, ουσιαστικά είναι άπειρος προπονητής και μαζί μας μαθαίνει τον πρωταθλητισμό, σαν να λέμε κάνει την "ειδικότητα" του εάν ήταν γιατρός. Ακόμη και ντέρμπυ τώρα άρχισε να κερδίζει. Καλά που κέρδισε και σήμερα και έτσι έφτασε τις 3 νίκες σε ντέρμπυ γιατί η προπαγάνδα είχε αρχίσει να μιλάει για προπονητή που δεν μπορεί να κερδίσει ντέρμπυ και είναι καλός για επίπεδο Μπράγκα μόνο. Τελικά ήταν ευλογία η κλήρωση με το βάζελο και μας προετοίμασε άριστα για γαύρο και τα πλέι οφ. Επίσης η σφαλιάρα στο πρωτάθλημα πάλι με το βάζελο νομίζω θα τη μνημονεύουμε στο τέλος όπως το ματς με την Ξάνθη επί Λουτσέσκου, σαν το μας που γύρισε ο διακόπτης και το τραίνο μπήκε στις ράγες...
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό STRAFNIK » Πέμ 13 Φεβ 2020, 02:24

Επειδή έχω πραγματικά βαρεθεί

Αμπελουργε γράψτους όλους στα @@ σου

Η . μοναδική ελπίδα να δούμε μπαλίτσα είσαι :pano:
Άβαταρ μέλους
STRAFNIK
 
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 04:28

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό STRAFNIK » Πέμ 13 Φεβ 2020, 02:45

Gospi έγραψε:Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να απαντησω εγω Σουρμε...
Τον Μπισεσβαρ π επρεπε να βγει απο το πρώτο ημιχρονο και τον Μαουριτσιο που τα φτυσε στο 60. Και ναι ξερω πως τραυματίστηκε ο Πελκας στο δευτερο γ αυτο δεν βγηκε τελικά ο Μπισε, αλλα πιστεψε με, αν σεβοταν τον εαυτο του θα τον ειχε πεταξει εξω τον Μπισε πριν καλα καλα τελειωσει το πρωτο ημιχρονο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quote]

" αν σεβοταν τον εαυτο του"
ρε φίλε τι ειναι αυτα που γράφεις
ντρέψου λίγο , 'ελεος
Άβαταρ μέλους
STRAFNIK
 
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 04:28

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 13 Φεβ 2020, 03:39

Τον μπίσεσβαρ δεν τον βγάζεις σε τελειωμένο ματς από την στιγμή που δεν θα αγωνιστεί στην Λάρισα.
Αλλά γράφουμε για να γράφουμε
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό trouman » Πέμ 13 Φεβ 2020, 07:27

STRAFNIK έγραψε:Επειδή έχω πραγματικά βαρεθεί

Αμπελουργε γράψτους όλους στα @@ σου

Η . μοναδική ελπίδα να δούμε μπαλίτσα είσαι :pano:


ετσι

και να πούμε ότι στις δηλώσεις του είπε κάτι για 3ετια και ότι δουλεύει με αυτή την προοπτική..
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες